الفبای-زبان-ژاپنی

آموزش اصولی الفبای زبان ژاپنی بهمراه تلفظ +فیلم آموزشی

بنر گاما

کشور ژاپن شگفتی های بی نظیری دارد و اگر اهل بازدید از نقاط دیدنی جهان هستید پیشنهاد می کنیم برنامه ای بچینید و از زیبایی های کشور ژاپن نیز دیدن کنید. اما آنچه که قبل از سفر به هر کشوری لازم است این است که ابتدا زبان آن کشور را یاد بگیرید تا بتوانبد بدرستی با مردم آن سرزمین صحبت کنید، منظور خود را به آنها بفهمانید و همچنین متوجه منظور آنان شوید. به همین منظور در این مطلب می خواهیم الفبای زبان ژاپنی بهمراه تلفظ صحیح برای شما آموزش دهیم.

 

ویدئوی آموزش الفبای ژاپنی + زیرنویس فارسی:

آشنایی با الفبای زبان ژاپنی:

در زبان ژاپنی سیستمی برای نوشتار وجود دارد که از ترکیب صداها، کارکتر های مختلف به وجود می آید و این کاراکترها را می توان برای نوشتن یک کلمه بکار برد. این زبان، تنها در نوشتن ۳ نوع الفبا دارند :کاتاکانا،هیراگانا و کانجی. از سیستم Hiragana معمولا برای نوشتن کلمات اصیل ژاپنی استفاده می‌شود و در قسمت های گرامری همانند انتهای فعل، حروف اضافه و … از این سیستم استفاده می شود. اما از سیستم Kanji برای نوشتن بیشتر کلمات زبان ژاپنی و یا کلمات با ریشه چینی، اغلب اسم ها، ریشه فعل ها، اکثر اسم های شخصی استفاده می شود. از الفبای کاتاکانا برای نوشتن کلمات وارد شده به ژاپنی از انگلیسی و دیگر زبان‌ها استفاده می‌شود؛ برخی از حروف هیراگانا با کاتاکانا یکی است. در ادامه با تمام حروف الفبای زبان ژاپنی بهمراه تلفظ انگلیسی آنها آشنا می شوید.

あ : a
い : i
う : u
え : e
お : o
か : ka
き : ki
く : ku
け : ke
こ : ko
が : ga
ぎ : gi
ぐ : gu
げ : ge
ご : go
さ : sa
し : shi
す : su
せ : se
そ : so
ざ : za
じ : ji
ず : zu
ぜ : ze
ぞ : zo
た : ta
ち : chi
つ : tsu
て : te
と : to
だ : da
ぢ : ji
づ : zu
で : de
ど : do
な : na
に : ni
ぬ : nu
ね : ne
の : no
は : ha
ひ : hi
ふ : fu
へ : he
ほ : ho
ば : ba
び : bi
ぶ : bu
べ : be
ぼ : bo
ぱ : pa
ぴ : pi
ぷ : pu
ぺ : pe
ぽ : po
ま : ma
み : mi
む : mu
め : me
も : mo
や : ya
ゆ : yu
よ : yo
ら : ra
り : ri
る : ru
れ : re
ろ : ro
わ : wa
を : wo
ん : n/m

 


ژاپنی

می خوای کل این سایت توی جیبت باشه؟ توی اپلیکیشن آموزش زبان ژاپنی چرب زبان، ژاپنی رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! در کمترین زمان ژاپنی رو مثل بلبل حرف بزن!


 

 همچنین بخوانید: قصد سفر به ژاپن را دارید؟ حتما این چند عبارت کاربردی را یاد بگیرید!

همه کلمات زبان ژاپنی از حروف صدادار متنوع ساخته شده اند و هر حرف صدادار می تواند چند نوع تلفظ داشته باشد توجه دقیق به صدای هر کاراکتر می تواند نقش مهمی در یادگیری درست زبان ژاپنی داشته باشد. پس تا اینجا باید این نکته را دریافته باشید که در زیان ژاپنی، الفبا به معنای حروف وجود ندارد بلکه گروه های تلفظی برای کاراکترها جایگزین حروف می شوند. برای مثال صدای Shi که از ترکیب صدای s و i ایجاد شده یا صدای Fu که از ترکیب حرف بی صدای F و حرف صدادار u ایجاد شده اند یک کاراکتر را تشکیل می دهد. تصویر زیر ترکیب اکثر صداها را در زبان ژاپنی به همراه رسم الخط آن برایتان آورده است.

الفبای ژاپنی

امیدواریم که این بخش از آموزش های سایت چرب زبان برایتان مفید بوده باشد. چنانچه سؤال مرتبطی دارید در بخش نظرات از کارشناسان ما بپرسید.

مطالب بسیار کاربردی

japenese

حتما بخوانید!

60 دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست