دختران زیبا با دامن های رنگی

دامن به انگلیسی (دامن بلند و کوتاه و انواع آن در زبان)

گاما

برای اینکه مهارت زبان انگلیسی شما پیشرفت کند باید هر روز لغات بیشتری یاد بگیرید. برخورداری از دایره لغات وسیع به شما کمک می کند تا هم متن و گفتار زبان انگلیسی را بهتر بفهمید و هم خودتان بتوانید روانتر حرف بزنید و بنویسید. کلمه دامن در انگلیسی فقط به یک واژه محدود نمی شود. دامن انواع و اقسام مختلفی دارد که دانستنشان باعث بهبود توانایی زبانی شما می شود. با ما همراه باشید تا با انواع دامن به انگلیسی آشنا شوید.

24 نوع دامن به زبان انگلیسی

24 نوع دامن به زبان انگلیسی

کلمه Skirt در انگلیسی به معنای دامن است اما مشخص نمی کند که شما چه نوع دامنی منظورتان است. اگر می خواهید به یک دامن با شکل و نوع خاصی اشاره کنید باید این لغات را بلد باشید:

1- A-line skirt (دامن اِی لاین): نام دامن ای لاین از حرف بزرگ A در انگلیسی گرفته شده است و سبکهای مختلفی دارد.

2- Asymmetrical skirt (دامن نامتقارن): دامنی که یک خط سجاف دارد و معمولا یک طرفش از سمت دیگر بلندتر است تا ظاهرش نامتقارن باشد.

 


English

می خوای کل این سایت توی جیبت باشه؟ توی اپلیکیشن آموزشی چرب زبان، هرررر زبانی رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! در کمترین زمان زبان مدنظرتو مثل بلبل حرف بزن!


 

3- Bell skirt (دامن زنگوله ای): این مدل دامن در خط کمر یک نوار پارچه ای دارد که پایین دامن را به شکل زنگوله در می آورد. دامن زنگوله ای کمر را باریکتر نشان می دهد و برای مراسمی مثل عروسی مناسب است.

4- Bubble skirt (دامن حبابی): دامن حبابی نوعی دامن پفی است که لبه پایینی آن با بند یا کش جمع می شود تا فرم حباب به خودش بگیرد.

5- Bustle skirt (دامن باسل): این مدل دامن از لباسهایی که خانمها در دوران ویکتوریا زیر لباسهای اصلیشان می پوشیدند الهام گرفته شده و ظاهر حجیم و چین و چروک داری دارد.

6- Bustle skirt (دامن جارویی): دامن جارویی درست شبیه جارو از کمر باریک است و همینطور که پایین می آید گشاد و پهن می شود. این دامن استایلی غیر رسمی دارد و به خصوص برای افراد قد بلند انتخاب مناسبی به حساب می آید.

7- Circle skirt (دامن دایره ای یا تمام کلوش): دامن دایره ای مدل گشادتر دامن ای لاین است که وقتی آن را روی زمین به شکلی پهن می کنید که کش دامن به صورت دایره ای قرار بگیرد، خود دامن هم به صورت یک دایره کامل دور کش در می آید.

8- High-low skirt (دامن کوتاه، بلند): دامن کوتاه بلند همانطور که از اسمش هم مشخص است طول قسمت جلویی اش با پشت آن متفاوت است. سجاف جلویی این دامن کوتاهتر از سجاف پشتی است.

9- Layered skirt (دامن چند لایه یا طبقه ای): این مدل دامن از دوخت چند لایه به هم دوخته می شود و اندازه هر لایه با لایه دیگر فرق می کند. هر لایه از زیر لایه قبلی بیرون می آید تا دامن شکل حجیمی پیدا کند.

10- Maxi skirt (دامن ماکسی): دامن ماکسی از کمر شروع می شود و قدش به کف زمین می رسد. دامنهایی که تا مچ پا هستند هم نوعی دامن ماکسی به حساب می آیند.

11- Mermaid skirt (دامن پری دریایی): دامن ماهی یا پری دریایی از قسمت کمر و باسن باریک است و هر چه به پایین می آید گشادتر می شود تا حالتی شبیه پری دریایی به خودش بگیرد. این مدل دامن باسن را برجسته تر نشان می دهد و برای لباسهای نیمه رسمی یا کوکتل مناسب است.

12- Midi skirt (دامن میدی): قد دامن میدی متوسط است و ممکن است تا زیر زانو یا تا بالای مچ پا باشد. دامن های Calf-length (ساق بلند) نوعی دامن میدی به حساب می آیند.

13- Miniskirt (دامن کوتاه): قد دامن کوتاه تا بالای زانو است و کوتاه و جمع و جور بودنش باعث شده به یکی از محبوبترین لباسهای مهمانی تبدیل شود.

14- Peasant skirt (دامن دهقانی): این دامن با الهام از لباس خانمهای طبقه کارگر در گذشته طراحی شده است. دامن دهقانی قد بلندی دارد و لایه لایه و چین دار بودنش فرم تکه تکه ای را ایجاد می کنند.

15- Pencil skirt (دامن مدادی): دامن مدادی یا خمره ای حالت باریک و صاف و معمولا یک چاک دارد تا حرکت کردن را آسان کند. اغلب اوقات قد این دامن تا زانو است و وقتی شما دامن را روی زمین پهن می کنید شکل یک مستطیل ساده را تشکیل می دهد. این مدل دامن بیشتر مناسب لباسهای اداری است.

16- Pleated skirt (دامن پلیسه): دامن پلیسه یا چین دار که به آن دامن آکاردئونی هم گفته می شود چین های ظریف یا درشتی دور تا دور کل دامن دارد تا راحتی آن بیشتر شود و فرد بتواند آزادانه در دامن حرکت کند.

17- Poodle skirt (دامن پودل): دامن پودل نوعی دامن کلاسیک است که از دهه 1950 رواج یافت. قد این دامن تا زانو است و حالت پهن و تابدارش شبیه دامن ای لاین است.

18- Sarong skirt (دامن سارونگ): دامن سارونگ که با الهام از دامن های سنتی آسیای جنوب شرقی طراحی شده دامن ساده ایست که پارچه آن از قسمت کمر به طرف دیگر پیچیده شده و با یک گره به سمت مقابل بسته می شود. این دامن برای روزهای گرم زمستان لباس خیلی مناسبیست.

19- Skater skirt (دامن اسکیت باز): این دامن مدل گشاد دامن اِی لاین است و معمولا قدش کوتاه است و تا بالای زانو می رسد.

20- Straight skirt (دامن راسته): دامن راسته دامنی مستطیلی شکل است و از کمر تا پایین به صورت یک خط مستقیم و صاف به پایین می رود و پهنایش تغییری نمی کند. این مدل دامن برای کسانی که شانه های پهنی دارند خیلی مناسب است.

21- Yok skirt (دامن دو تکه): دامن دو تکه همانجور که از اسمش پیداست از دو قسمت بالایی و پایینی تشکیل شده است. قسمت پایینی دامن می تواند پلیسه یا ساده باشد و تکه بالایی دامن هم ممکن است فرم دایره ای یا مثلثی داشته باشد.

22- Tulip skirt (دامن لاله ای): لبه های پایینی دامن لاله ای نامتقارن هستند تا شکل یک لاله واژگون را تداعی کنند. قسمتهای بالایی و پایینی این دامن تنگ و بخش وسطی آن گشاد است.

23- Tutu skirt (دامن توتو): دامن توتو از لباسهای باله قدیمی الهام گرفته شده است. این دامن یک دامن توری با چندین لایه است و کمرش هم کشی است.

24- Wrap skirt (دامن لنگی): دامن لنگی دور تا دور بدن پیچیده می شود و در نهایت لبه هایش با یک بند به هم وصل می شوند.

منبع

انواع کیک به انگلیسی (پختن کیک، کیک تولد و اصطلاحات)

حتما بخوانید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست