زبان کره ای

فواید یادگیری زبان کره ای: ۵ دلیل اصلی برای یادگیری

گاما

زبان کره ای، زبان رسمی کره جنوبی و کره شمالی است که کل جمعیت آن حدود ۷۳ میلیون نفر (۵۰ میلیون نفر در جنوب و ۲۳ میلیون در شمال) می باشند. این زبان همچنین در جوامع بزرگ و بومی کره ای در چین، ژاپن؛ آسیای میانه و ایالت متحده که یک میلیون و هفتصد هزار کره ای- آمریکایی در آن جا زندگی می کنند, صحبت می شود. یک میلیون و صد نفر آن ها متولد خارج از کشور هستند و بیش از پنجاه درصد آن ها تسلط کمی به زبان انگلیسی نیز دارند.

تاریخ و فرهنگ غنی کره جنوبی

کره دارای قدمتی طولانی و سنت های فرهنگی غنی است که این امر آن را به مکانی جذاب برای مطالعه تبدیل می کند. این کشور نقش مهمی در تاریخ آسیای شرقی داشته است، به خصوص به خاطر تعامل چین و ژاپن، به گونه ای که درک بهتر کره لازمه ی شناخت کامل آسیای شرقی می باشد. در زمان های اخیر، توجه جهانی به فرهنگ عامه ی کره – به اصطلاح “هالیو” یا موج کره ای وجود داشته است.

موج کره ای که فراتر از عشق به درام های تلوزیونی، فیلم ها و K-Pop ها است, نشان از تمایل به درک کامل فرهنگ و سبک زندگی مردم کره از طریق رسانه های محبوب را دارد. تا حدی ، سبک زندگی و فرهنگ کره ای در حال تبدیل شدن به بخشی از فرهنگ خود ما است. با یادگیری زبان کره ای، ما آگاهی خود نسبت به یک فرهنگ زنده که هم مدرن و هم سنتی است را گسترش می دهیم.

 


korean

می خوای کل این سایت توی جیبت باشه؟ توی اپلیکیشن آموزش زبان کره ای چرب زبان، کره ای رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! در کمترین زمان کره ای مثل بلبل حرف بزن!


 

رسم و رسوم کره ای

در حالی که کره جنوبی یک کشور مدرن است اما همچنان یک کشور کاملا سنتی باقی مانده است ،که دانش کره و فرهنگ و زبان کره جنوبی یک مزیت بزرگ برای هرکسی است که علاقمند به اینده ی در زمینه ی تجارت، دادو ستد، بیزینس، علم افتصاد، گردشگری یا روابط بین المللی در منطقه می باشد. یکی دیگر از دلایل مهم دانستن زبان محلی که ارزشمند می باشد این است که کره در معاملات تجاری خود به تعهد میان فردی و اعتماد بسیار اهمیت می دهد.

فرصت های شغلی

تکنولوژی پیشرفته, اقتصاد مبتنی بر خدمات کره جنوبی باعث شده که یازدهمین اقتصاد بزرگ جهان، ششمین صادر کننده بزرگ و ششمین شریک تجاری ایالات متحده باشد. در حالی که از قبل جایگاهی چشمگیر در اقتصاد جهانی داشت, پیش بینی می شود که کره تا سال ۲۰۳۰ هفتمین اقصاد بزرگ جهانی باشد. سامسونگ، کیا، هیوندای، ال جی و لوته تنها معدودی از برندهای مطرح جهانی را شامل می شوند که بسیاری از آن ها در ایالت متحده فعالیت می کنند. هزاران کمپانی در آمرکیا فعالانه به انجام امور تجاری در کره جذب شده اند و همچنین پذیرای جمعیت بزرگ کره ای متولد ایالت متحده می باشند.

توسعه دهنده ی وب، متخصص بومی سازی بازی های ویدیویی، حقوقدان مالکیت معنوی، متخصص لجستیک، مدیر شعبه بانک، مدیر پروژه، افسر پلیس، حجامت گر، فقط نمونه کمی از پست های شغلی هستند که در هر روز معین و با هدف کسانی که به زبان کره ای تسلط دارند، پیدا می شوند.

مشاغل دولتی

دلیل دیگری برای یادگیری زبان کره ای پیرامون مسئله امنیت بین الملل می باشد. از سال ۱۹۵۳ و پس از پایان جنگ کره، کره شمالی و کره جنوبی با ۱۵۵ مایل منطقه ی غیر نظامی از هم جدا شدند. کره ی شمالی به عنوان یک رژیم کمونیستی و تهدید هسته ای یکی از بزگتزین نقاط حساس جهان محسوب می شود. برای هر کسی که به طور جدی به روابط دیپلماتیک و امنیت بین المللی مربوط به منطقه علاقه مند باشد, زبان کره ای برای یادگیری ضروری است.

این امر از جمله دلایلی است که کره ای ها از سوی آژانس های مختلف از سیا و وزارت امور خارجه گرفته تا ارتش آمریکا و آژانس امنیت ملی آمریکا بسیار حائز اهمیت هستند و همه این افراد فعالانه به دنبال کاندیداهایی هستند که می توانند به زبان کره ای صحبت کنند و از فرهنگ کره ای آگاهی داشته باشند. زبان کره ای به عنوان یک زبان انتقادی تعیین شده, یک قرار ملاقاتی که به زبان هایی اختصاص داده میشود که از اهمیت استراتژیک برای امنیت ملی ایالت متحده برخوردار هستند و بورسیه تحصیلی بی شماری با بودجه ی دولتی در اختیار کسانی قرار می گیرد که به دنبال مطالعات زبان کره ای هستند.

مهارت: علامت تمایز

در حالی که علاقه به مطالعات زبان کره ای در حال افزایش است ، بیش از ۱۲۰۰۰ دانشجوی کالج در سال ۲۰۱۳ در کلاس های زبان کره ای ثبت نام و در مقایسه ۸۰۰۰۰۰ دانش آموز در کلاس زبان اسپانیایی و قریب به ۱۹۸۰۰۰ نفر در زبان فرانسوی ثبت نام کردند. یادگیری کره ای یک دستاورد چشم گیر و بی نظیر است که درهای بسیاری را باز خواهد کرد.

پنج فایده ی بزرگ برای یادگیری زبان کره ای

بسیاری از مردم وقت و ثروت یادگیری یک زبان دیگر را ندارند، که خوب موردی ندارد. مترجم زبان کره ای برای همین کار است. در یک بازه زمانی کوتاه ، آن ها می توانند اسناد شخصی یا شغلی شما را از انگلیسی به کره ای و یا از کره ای به انگلیسی ترجمه کنند. واقعا کار ساده ای است و به شما امکان می دهد با افرادی از سراسر جهان ارتباط برقرار کنید. اما شاید یادگیری یک زبان جدید دقیقاً همان چیزی باشد که شما دوست دارید انجامش دهید. رایج ترین زبان هایی که دانش آموزان این روزها یاد می گیرند آلمانی ، اسپانیایی یا فرانسوی هستند. اکثر مردم حتی نمی خواهند زبان آسیایی را یاد بگیرند اما فواید زیادی در این کار وجود دارد.این مزایا را بررسی کنید و سپس برای شروع کار به دنبال یک معلم کره ای باشید.

۱- به شما کمک می کند تا فرهنگ کره را بهتر بشناسید

باور کنید یا نه، بسیاری از مردم به این دلیل یادگیری زبان کره ای را انتخاب کردند چون که از قبل مجذوب فیلم ها و برنامه های تلوزیونی شدند و می خواهند آن را بهتر درک کنند. برنامه های تلوزیونی مثل Girl’s Generation یا PSY. نگران آهنگ هایی که می توانید به پلی لیست خود اضافه کنید نباشید، وقتی که زبان کره ای را بلد باشید همه چیز ممکن می شود.

۲- می تواند به تحریک رشد فکری شما کمک کند

یادگیری یک زبان جدید می تواند شما را باهوش تر کند. نه تنها این بلکه با تحریک ذهن شما می تواند رشد ذهنیتان را نیز تقویت کند. از آن جا که مغز شما در طی یادگیری یک زبان جدید به طور مداوم فعال و سالم می ماند، این اتفاق رخ می دهد.

۳- روابط تجاری را بهبود می بخشد

ممکن است افرادی در محل کار شما باشند که به زبان کره ای با یکدیگر صحبت می کنند که می خواهید به جمع آن ها ملحق شوید یا ممکن است با یک مشتری جدید در کره برای اهداف تجاری خود گفت و گو کنید. در هر صورت یادگیری کره ای می تواند یک مزیت برای حرفه شما باشد. یک مترجم کره ای نیز در این زمینه می تواند به شما کمک کند. گسترش تجارت خود به کره می تواند درهای زیادی را برای تجارت شما باز کند و به رشد آن کمک کند. این یک بازار رقابتی است و شما همیشه می توانید یک قدم جلوتر باشید.

۴- این کار می تواند تجربه ی سفر شما فوق العاده و لذت بخش تر کند

سفر کردن به کره با صحبت کردن زبانشان می تواند بسیار لذت بخش باشد تا اینکه سرگردان و سردرگم پرسه بزنید. مهم نیست که چقدر قرار است بمانید، به نفعتان است که هرچه بهتر خودتان را با فرهنگی که بازدید می کنید، تطبیق دهید. فکرش را کنید که هنگام خرید می توانید با راهنمایان تور ، افراد محلی و صاحبان مشاغل صحبت کنید. بعلاوه، سطح راحتی شما با دانستن این که می توانید با افراد یک کشور خارجی ارتباط برقرار کنید ، افزایش می یابد.

۵- فرصت های جدیدی را ایجاد می کند

زمانی که در کره زندگی می کنید ممکن است فرصتی برای کمک کردن به یک نفر دیگر داشته باشید.می توانید مدتی را صرف کمک به افراد محلی کنید تا در حین گشت و گذارتان ، به زبان انگلیسی صحبت کنند. یادگیری زبان کره ای سخت نیست. می توانید کتاب بخوانید یا یک معلم خصوصی بگیرید. اگر فردی هستید که قبل از سفرتان, زمان آزاد پیدا نمی کنید، همیشه می توانید یک مترجم کره ای استخدام کنید و یا اپلیکیشن آن را در گوشیتان نصب کنید.

بسیار کاربردی زبان کره ای

 

زبانمهر

حتما بخوانید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست