یوس

6 بهترین آموزشگاه کلاس یوس تهران و شهرهای بزرگ

turkish-gama-min

آزمون یوس یا YOS به معنی “Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı” در زبان ترکی است و به عنوان آزمون ورودی برای دانشجویان خارجی که می‌خواهند در دانشگاه‌های ترکیه تحصیل کنند، معروف است. این آزمون توسط مرکز سنجش آموزش عالی ترکیه (YÖK) برگزار می‌شود و به منظور ارزیابی مهارت‌های زبان ترکی و تخصصی دانشجویان خارجی در زمینه‌های مختلف تدارک دیده شده است.

در این مطلب بهترین آموزشگاه های برگزارکننده کلاس های دوره آزمون یوس را در تهران و شهرهای بزرگ ایران معرفی می کنیم که هم کلاس های حضوری دارند و هم آنلاین.

یوس (YOS) شامل سه بخش است

 1. بخش زبان ترکی: این بخش برای ارزیابی مهارت‌های زبان ترکی دانشجویان خارجی تعبیه شده است. این بخش شامل سوالاتی در مورد گرامر، واژگان، مهارت‌های شنیداری و خواندن می‌شود.
 2. بخش تخصصی: این بخش بر اساس رشته تحصیلی دانشجویان متغیر است و برای ارزیابی مهارت‌های تخصصی آنها در رشته‌هایی مانند علوم انسانی، علوم اجتماعی، مهندسی، پزشکی و دیگر حوزه‌های تحصیلی تعبیه می‌شود.
 3. بخش آکادمیک: این بخش شامل سوالاتی در مورد دانش‌های علوم پایه از جمله ریاضیات، فیزیک، شیمی و بیولوژی می‌شود و برای داوطلبانی که قصد تحصیل در رشته‌های مهندسی و علوم طبیعی دارند ضروری است.

پس از گذراندن آزمون YOS با نتیجه قابل قبول، دانشجویان خارجی می‌توانند در دانشگاه‌های ترکیه برای تحصیل در دوره‌های کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دکتری ثبت نام کنند. همچنین نتیجه یوس ممکن است برای اخذ بورس تحصیلی یا کمک مالی از دولت ترکیه نیز مورد استفاده قرار گیرد.

 


Turkish-final

می خوای کل این سایت توی جیبت باشه؟ توی اپلیکیشن آموزش ترکی استانبولی چرب زبان، ترکی استانبولی رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! در کمترین زمان استانبولی رو مثل بلبل حرف بزن!


 

اطلاعات کاربردی آزمون یوس (بلد باشید): روش ثبت نام، نمرات، هزینه ها و هر چیزی که باید بدانید

نحوه ی ارزیابی و امتیاز دهی در آزمون YOS

آزمون یوس (YOS) که برای ورود دانشجویان خارجی به دانشگاه‌های ترکیه برگزار می‌شود، از یک سیستم امتیازدهی و ارزیابی خاص استفاده می‌کند. امتیازدهی و ارزیابی در آزمون YOS به شرح زیر است:

1- بخش زبان ترکی:

 • این بخش از آزمون به معیارهایی نظیر گرامر، واژگان، مهارت‌های شنیداری و خواندن بر اساس سوالات چند گزینه‌ای ارزیابی می‌شود.
 • هر سوال معمولاً دارای امتیاز مشخصی است، و نمره نهایی بر اساس تعداد سوالات صحیحی که داوطلب پاسخ داده است، محاسبه می‌شود.

2- بخش تخصصی:

 • برای داوطلبانی که به تخصص خاصی تقاضا دارند (مثلاً علوم انسانی یا علوم طبیعی)، بخش تخصصی مربوط به رشته تحصیلی آنها ارزیابی می‌شود.
 • نوع و تعداد سوالات بر اساس رشته‌های تخصصی متفاوت است و هر سوال دارای امتیاز مشخصی است.
 • نمره نهایی این بخش بر اساس تعداد سوالات صحیح و امتیاز کسب شده توسط داوطلب محاسبه می‌شود.

3- بخش آکادمیک:

 • برای داوطلبانی که به دوره‌های مهندسی و علوم پایه تقاضا دارند، بخش آکادمیک ارزیابی می‌شود.
 • این بخش شامل سوالاتی در مورد دانش‌های علوم پایه مانند ریاضیات، فیزیک، شیمی و بیولوژی است.
 • نمره نهایی این بخش بر اساس تعداد سوالات صحیح و امتیاز کسب شده توسط داوطلب محاسبه می‌شود.

4- نمره نهایی:

 • بعد از ارزیابی تمامی بخش‌ها، نمرات به صورت جمع نمرات بخش‌های مختلف محاسبه می‌شوند.
 • داوطلبان به اساس نمره نهایی خود رتبه‌بندی می‌شوند و بر اساس این رتبه‌بندی و میزان تقاضای دانشگاه‌ها، قبولی در دوره مورد نظر و اخذ بورس تحصیلی تصمیم‌گیری می‌شود.

آزمون YOS برای ورود به دانشگاه‌های ترکیه بسیار مهم است و نتیجه آن به شدت بر روی امکانات تحصیلی و مالی دانشجو تأثیر می‌گذارد. بنابراین، داوطلبان باید به دقت برای این آزمون آماده شوند و تلاش کنند تا به نتایج خوبی دست پیدا کنند.

آزمون یوس چیست؟ تفاوت آن با آزمون SAT

بهترین آموزشگاه های برگزار کننده کلاس YOS در ایران

آموزشگاه های یوس زیادی در ایران وجود دارد که خیلی از آنها ادعای تضمینی بودن آزمون و … را دارند اما فقط وقت گرانبهای شما را تلف می کنند و نهایتا نتیجه خوبی را بدلیل نداشتن اساتید باتجربه یا عدم استفاده از منابع بروز نخواهید گرفت.

برای انتخاب یک آموزشگاه خوب حتما باید تجربه کافی داشته باشید، خودتان کلاس ها را تا حدی بشناسید، فیدبک یا بازخورد زبان اموزانی که به این آموزشگاه ها مراجعه کرده اند را در فضای مجازی بررسی کنید و نقاط قوت و ضعف های هر کدام را حسابی پرس و جو کنید. کاری که ما انجام داده ایم و بعد از مدت ها، یک لیست کامل از بهترین های تهران و شهرهای بزرگ را اماده کرده ایم و باید گفت فقط 5 مورد زیر را پیشنهاد می کنیم. باز هم انتخاب باشما:

1-موسسه مرحبا

 • آدرس و تماس: تهران، سردار جنگل، بهار شرقی. تلفن: 02144439889 اینستاگرام

 

موسسه مرحبا به عنوان برندترین موسسه تخصصی حضوری و آنلاین در زمینه آزمون Yös و پذیرش تحصیلی دانشگاه با مجوز رسمی از وزارت آموزش و پرورش به مدت ۸سال سابقه درخشان در حال فعالیت می باشد و باید گفت بدون شک جزو بهترین موسسات برای امادگی ازمون یوس در ایران است. بخصوص با توجه به سابقه ۲۰ ساله مدیریت مجموعه جناب دکتر نیکجو در عرصه آموزش کشور، بهترین کیفیت آموزشی، از لحاظ انتخاب اساتید تخصصی همراه با تدریس حرفه ای وراه حل های تستی سوالات با اخرین تغییرات‌ بروز سوالات یوس ،ارائه برنامه درسی شخصی ساز هفتگی، پشتیبانی رفع اشکال درسی روزانه با اساتید و … که ویژگی های آن را متمایز کرده است.

مرحبا نه تنها از اساتید با رزومه بسیار قوی و تدریس قابل فهم برای تمامی طیف های دانشجو بهره می برد بلکه هزینه کاملا اقتصادی و بصورت اقساط، جلسه اول کلاس به جهت آشنایی با موسسه و استاد کاملا رایگان، تدریس منابع متروپول و پوزا، آزمون شبیه ساز بر اساس آزمون TR-yös و … را نیز می توان جزو ویژگی های ممتاز آن دانست و قطعا باید آن را در اولویت اول قرار داد.

2-آموزشگاه یوس کالج

 • آدرس و تماس: تهران، سردار جنگل، نبش کوچه کاظمی تلفن: 02146124200 وبسایت

آموزشگاه یوس کالج

یوس کالج نیز جزو موسسات آموزشی آمادگی برای آزمون یوس در استانبول و ایران می باشد که یکی از بهترین نقاط مثبت آن داشتن مدیریت منظم و کادر متخصص در جهت تربیت رتبه های برتر آزمون یوس و پذیرش مستقیم دانشگاه های ترکیه می باشد که هم آمار قابل قبولی دارد هم قیمت های متعادل و هم اساتید مناسب و توصیه می شود بعد از موسسه بالا در اولویت بعد قرار گیرد.

خدمات دوره حضوری این آموزشگاه شامل تدریس سرفصل های آزمون، آموزش زبان ترکی در حد محاوره ، کلاس های خصوصی، اردوهای مطالعاتی ، مشاوره و برنامه های هفتگی و ماهانه مطالعه ، اقامتگاه لوکس در استانبول و.. سبب تمایز این مجموعه از سایر مجموعه های آموزشی- اقامتی برای تحصیل در ترکیه شده است. این مجموعه همچنین دوره های آنلاین آمادگی آزمون یوس را نیز برگزار می کند.

آزمون مشابه با یوس: آزمون تومر: نمرات، روش برگزاری و همه نکات کاربردی

3-آموزشگاه متروپل وزرا

 • آدرس و تماس: خیابان وزرا، نبش کوچه 31، پلاک 151. تلفن: 02158106000 وبسایت

آموزشگاه متروپل وزرا

آموزشگاه متروپل وزرا تمامی خدمات و آموزش هایی که برای آمادگی در آزمون یوس لازم است را در خدمت متقاضیان شرکت در این آزمون قرار می دهد. اساتید مجربی در زمینه ازمون یوس دارد و متریال هایی که در این آموزشگاه استفاده می شود کاملا بروز با اخرین تغییرات می باشدو همین موضوع باعث رضایت قابل قبول زبان آموزان این آموزشگاه شده است.

دوره های اموزشی این آموزشگاه شامل؛ برگزاری 450 ساعت کلاس آموزشی دروس ریاضی، هندسه، هوش، منطق و پرابلم می باشد. همچنین این دوره شامل برگزاری آمون های آزمایشی شبیه ساز یوس، ارائه‌ی ۱۲ جلد کتاب یوس، برگزاری 4 مرحله آزمون جامع TR_YOS، پکیج جامع جمع بندی آزمون یوس و.. می‌باشد.

بلد باشید: شرایط مهاجرت به ترکیه: کار، تحصیل، دریافت شهروندی و نکات دیگر

4-آموزشگاه ایرانیان اپلای

 • آدرس و تماس: شهرک غرب – بلوار دادمان (غرب به شرق) – بعد از فلامک شمالی- پلاک 52 – طبقه سوم، تلفن : 91091552-021 وبسایت

آموزشگاه ایرانیان اپلای

موسسه ایرانیان اپلای هم یکی از موفق ترین و برترین دوره های آموزشی دوره های یوس ترکیه با بیش از 15 سال سابقه تدریس در دوره های، SAT و IMAT و همچنین در دریافت پذیرش دانشگاه های ترکیه در دو شعبه تهران و آنکارا است و همین موضوع هم باعث رضایت مراجعان آن شده است زیرا درصد قبولی قابل توجهی داشته است اما خب انتقاداتی هم به آن وارد است هر چند بهرحال جزو موسسات خوب در این حوزه می باشد.

خدمات این موسسه شامل تدریس کامل مباحث آزمون یوس صفر تا صد، ست رایگان کلاس ها، آموزش زبان ترکی استانبولی تا سطح A2 به صورت رایگان، آزمون های هفتگی، آزمون‌های ماهیانه تحلیلی، همچنین تخفیف ویژه برای متقاضیان با معدل بالا و پرداخت اقساطی می باشد.

5-آموزشگاه گاما در تهران

 • آدرس و تماس: دارای شعب در تهران، اصفهان، شیراز، مشهد، یزد و بوشهر. شعبه اول تهران: فلکه دوم صادقیه، خیابان سازمان آب، کوچه گلستان یکم، پلاک ۲۷ تلفن 02191002542 و شعبه میرداماد جنب پمپ بنزین، طبقه فوقانی خدمات ارتباطی پلاک ۱۷۷ تلفن 02191002349  آدرس و تماس همه شعب وبسایت

آموزشگاه گاما در تهران

آموزشگاه گاما یک مجموعه پیشرو در زمینه برگزاری دوره های مختلف در زمینه کنکور، زبان های خارجه و اخذ پذیرش در دانشگاه های خارجی با مجوزهای رسمی از وزارت علوم جمهوری اسلامی ایران ،وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت آموزش و پرورش است که گرچه بصورت تخصصی یوس کار نمی کند اما تجربه زیادی در این زمینه دارد و امار قابل توجه قبولی با نمره عالی در ازمون نیز داشته است.

در گاما حتی اگر در روند یادگیری دچار ضعفی شدید، جبران این ضعف رایگان می باشد و این مجموعه تا حصول یک نتیجه مطلوب همواره پشتیبان شما خواهد بود. همچنین این مجموعه در شهرهای دیگری مانند شیراز، اصفهان، یزد، بوشهر و مشهد دارای شعب فعال می باشد.

حتما دانلود کنید: 100 درس مکالمات بسیار کاربردی ترکی استانبولی

6-در شهرهای بزرگ ایران

پیشنهاد می کنیم اگر امکان آموزش حضوری در تهران را ندارید، در کلاس های آنلاین موسسات بالا شرکت کنید، از هر جای ایران فقط یک اینترنت و یک گوشی/لپتاپ نیاز دارید. اساتید، متریالها و سیستم آموزش شان قابل مقایسه با شهرهای دیگر نیست اما اگر حتما می خواهید بصورت حضوری و در شهرهای زیر شرکت کنید ما فقط این 5 آموزشگاه را پیشنهاد می کنیم:

 • اصفهان: اموزشگاه یوس آکادمی: آدرس: اصفهان- خیابان هشت بهشت غربی نرسیده به چهارراه ملک بین ساختمان قرمز و آبی ساختمان هشت بهشت طبقه سوم زنگ پنجم. تلفن: 03136697651
 • مشهد: اموزشگاه گاما: آدرس مشهد، نبش فلسطین تلفن : 05191690722
 • تبریز: اموزشگاه ایرانیان اپلای: آدرس ولیعصر- فلکه بزرگ – نرسیده به مسجد امام صادق – ابتدای خیابان همام تبریزی. تلفن : 09358357332
 • شیراز: اموزشگاه متروپل: آدرس ایران، استان فارس، شیراز، شهرک والفجر، بلوار فجر غربی، موسسه آموزش عالی پاسارگاد شیراز. تلفن: 07138321978
 • کرج: اموزشگاه دیار دانش: آدرس استان البرز، کرج، کوی کارمندان جنوبی، کوچه بهشتی. تلفن: 09038988338

لیست ۱۲ دانشگاه برتر کشور ترکیه+شهریه و همه نکات مهم

منابع درسی مناسب برای آمادگی برای آزمون یوس

آمادگی برای آزمون یوس (YOS) نیازمند استفاده از منابع درسی مناسب و مطالعه سیستماتیک است. در ادامه، چند منبع معتبر و پراستفاده برای آمادگی برای آزمون یوس را معرفی می‌کنم:

1- کتاب‌های منابع رسمی یوس: یکی از منابع اصلی برای آمادگی به آزمون یوس کتاب‌های منابع رسمی مخصوص این آزمون هستند. این کتاب‌ها توسط مرکز سنجش آموزش عالی ترکیه (YÖK) منتشر می‌شوند و شامل سوالات گذشته، تست‌های مدل، و راهنمایی‌های مهم برای داوطلبان هستند. به عنوان مثال، کتاب‌های “ÖSYM Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı Soru ve Çözümleri” را بررسی کنید.

2- دوره‌های آموزشی آنلاین: بسیاری از آموزشگاه‌ها و وب‌سایت‌های آموزشی دوره‌های آمادگی برای یوس ارائه می‌دهند. این دوره‌ها ممکن است شامل ویدئوهای آموزشی، تست‌های مدل، و پشتیبانی آنلاین باشند.

3- کتاب‌های آموزشی زبان ترکی: بخش زبان ترکی در آزمون یوس بسیار مهم است. برای بهبود مهارت‌های زبان ترکی، از منابع آموزشی مانند کتاب‌های زبان ترکی برای دانش‌آموزان غیر ترکی استفاده کنید. به عنوان مثال، کتاب “Teach Yourself Turkish” یا “Colloquial Turkish” منابع خوبی برای آموزش زبان ترکی هستند.

4- تست‌های مدل و سوالات گذشته: برای تمرین و آشنایی با نوع سوالات در آزمون یوس، از تست‌های مدل و سوالات گذشته استفاده کنید. این سوالات معمولاً در کتاب‌های منابع رسمی یوس و منابع آموزشی آنلاین قابل دسترسی هستند.

5- دیکشنری ترکی-انگلیسی: یک دیکشنری ترکی-انگلیسی مفید برای ترجمه کلمات و درک مفهوم متون ترکی در آزمون بسیار کمک‌کننده خواهد بود.

6- تمرین مهارت‌های شنیداری و خواندن: برای تقویت مهارت‌های شنیداری و خواندن، به پادکست‌ها، فیلم‌ها، و مقالات ترکی گوش دهید و بخوانید. این تمرین‌ها به بهبود فهم مطلب و ترجمه در آزمون کمک خواهند کرد.

7- پشتیبانی از تمرینات: تمرینات منظم و مداوم بسیار مهم هستند. به تمرینات درست و به موقع بپردازید و از پشتیبانی یک معلم یا استاد در صورت امکان بهره ببرید.

8- منابع آزمون‌های دیگر: برای تمرین‌های بیشتر و ارتقاء مهارت‌ها، از منابع آزمون‌های دیگر مانند TOEFL یا IELTS نیز استفاده کنید. پیشنهاد می‌شود که برنامه مطالعه‌ای منظم و کنترل شده داشته باشید و به تمرین‌ها و تست‌های مدل به صورت دوره‌ای بپردازید تا بهترین نتیجه را برای آزمون YOS به دست آورید.

حتما بخوانید!

3 دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

 • موسسه مرحبا آموزشگاهی عالی با کادری دلسوز و مهربان ، با اساتیدی فوق العاده که تا انتهای کار با ما بودن و اشکالات مارو رفع میکردن

  پاسخ
  • متاسفانه یا خوشبختانه فعلا در کشور موسسه ای در حد مرحبا برای یوس نداریم. منتها تا زمانی که خودتون وقت نذارین و تلاش نکنید هیچ موسسه ای معجزه نمیکنه

   پاسخ
 • آرتین سعیدلو
  فروردین 16, 1403 4:36 ب.ظ

  موسسه مرحبا میتونه یک مثال کاملا درست و بجا برای همبستگی و اتحاد باشه. با وجود استادهایی بسیار دلسوز و با محبت که برای پیشرفت ما هر کمکی از دستشون بر میاد انجام میدن.

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست