9 بهترین کتاب های آموزش ترکی

9 بهترین کتاب آموزش ترکی استانبولی با ترجمه (0 تا 100)

turkish-gama-min

امروزه لیست بلند بالایی از کتاب های مختلف آموزش زبان ترکی را در ایران می بینیم که با سرو صدا و هیاهوی آنچنانی، به عنوان بهترین مرجع خودآموز زبان ترکی شناخته می شوند و با جلد های رنگارنگ در کتابفروشی ها و وبسایت ها خودنمایی می کنند. اما باور کنید بسیاری از این کتاب ها بصورت علمی تهیه نشده اند و یا موسسات آموزش زبان ترکی، آنها را تایید نمی کنند.

در این پست، کتاب هایی را به شما معرفی خواهیم کرد که توسط موسسات آموزش زبان ترکی استانبولی خارج از کشور و یا معتبر داخلی، بصورت علمی و پایه ای، زبان ترکی را به شما زبان آموزان از سطوح مقدماتی تا پیشرفته آموزش خواهند داد. این ۳ کتاب توسط موسسات معتبر آموزش زبان ترکی خارج از کشور بعنوان بهترین ها شناخته می شوند و نظر شخصی ما نیست!

نحوه مطالعه این کتاب ها؟

نکته مهم اول: در حین مطالعه کتاب های آموزش زبان ترکی استانبولی، حتما لغاتی که معنای شان را نمی دانید یا برای تان جدید است را در یک لیست یا فلش کارت (هر چیزی که بهتر دم دستتان است-حتی گوشی موبایل) یادداشت کنید.

 


Turkish-final

می خوای کل این سایت توی جیبت باشه؟ توی اپلیکیشن آموزش ترکی استانبولی چرب زبان، ترکی استانبولی رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! در کمترین زمان استانبولی رو مثل بلبل حرف بزن!


 

نکته مهم دوم: نکات گرامری را همانجا بر روی جزوه خود یادداشت کنید (چون حتما می دانید که ترکی استانبولی، گرامر آسانی ندارد!)

نکته سوم: اگر زمانی از یادگیری زبان ترکی استانبولی خسته شدید، شروع به استفاده از سرگرمی (پازل، بازی های گوشی آموزش زبان ترکی و …) استفاده کنید تا هم یادگیری تان بهتر شود و هم دوباره بتوانید سرعت اولیه خود را در یادگیری حفظ کنید.

نکته چهارم: متن کتاب ها را با صدای بلند و بصورت شمرده برای خود یا در جمع دوستانتان بخوانید. (باور کنید بسیار موثر است بخصوص وقتی این کتاب ها فاقد فایل های صوتی باشند)

از دست ندین: ۱۰۰ عبارت پرکاربرد زبان ترکی استانبولی در سفر +pdf

۱- کتاب Teach yourself Turkish (سری ۱ تا ۳ و جامع)

buy shop icon   خرید اینترنتی این کتاب

سری کتاب های Teach yourself برای همه زبان ها توسط یک موسسه معتبر آموزش زبان خارجی منتشر می شوند. برای زبان ترکی هم این موسسه با کمک مدرسان بومی زبان ترکی استانبولی، اقدام به انتشار کتابی سه جلدی کرده است. اگر قصد یادگیری زبان ترکی را به صورت خودآموز دارید، کتاب های Teach yourself Turkish برای شما مناسب خواهد بود. کتاب های Teach Yourself Turkish منتشر شده از انتشارات Teach Yourself ، برای افرادی طراحی گردیده است که زبان ترکی را به عنوان زبان دوم خود یاد می گیرند، در این پست فایل های صوتی و PDF کتاب این مجموعه بر روی سایت زبان ایرانیان قرار گرفته است.

کتاب Teach yourself Turkish

بعنوان مثال Teach Yourself Beginner Turkish شامل ۱۰ درس با موضوعات مختلف از جمله، سلام و احوالپرسی، خرید، رستوران رفتن، کارکردن و … می شود. (فهرست در ادامه مطلب) که در هر بخش لغات و گرامر مربوط به همان موضوع آموزش داده می شود. شیوه آموزش زبان ترکی در این کتاب این گونه است که، لغات ضروری هر درس با تصاویر و یا توضیخات ساده همچنین نکات گرامری، تلفظ و writing آموزش داده می شود، سپس تمرینات متنوع در پایان هر بخش ارائه شده و در پایان کتاب نیز پاسخ تمرین ها و Transcript متن Listenting ها را مشاهده خواهید نمود.

حتما ببینید: دانلود کتاب آموزش زبان ترکی استانبولی در ۳۰ روز (سطح A2 اروپا)

۲- کتاب آموزش زبان ترکی Yeni Hitit (سطح حرفه ای تر و در سه جلد)

buy shop icon   خرید اینترنتی این کتاب

کتاب آموزش زبان ترکی Yeni Hitit

اگر می خواهید در ترکیه یا کشورهای ترک زبان تحصیل یا کار کنید، این کتاب در سطحی بالاتر از کتاب قبلی به شما آموزش می دهد. سری کتاب های yeni hitit جهت آمادگی برای آزمون تومر زبان ترکی طراحی گردیده است. این کتاب توسط مرکز تحقیقات و کاربرد زبان ترکیه و زبان های خارجی دانشگاه آنکارا برای آموزش زبان ترکی به افراد غیر ترک زبان در ۳ جلد تهیه شده است.

بعنوان مثال جلد اول آن شامل ۱۲ درس می باشد که پس از آشنا نمودن با الفبای زبان ترکی، مسایل ساده اما بسیار کاربردی نظیر زندگی روزمره، اقوام و آشنایان، تغذیه، ساعت و زمان، آشنایی با فرهنگ ملل مختلف، خرید، مسافرت و… به زبان ترکی آموزش داده می شود. این مجموعه که آموزش زبان ترکی استانبولی را از پایه شروع می کند، برای مبتدیان و افرادی که قصد ادامه تحصیل در ترکیه را دارند، مناسب خواهد بود.

بلد باشید: ۱۵۰ کلمه و جمله مهم و پرکاربرد در زبان ترکی استانبولی

۳- کتاب آموزش زبان ترکی The Delights of Learning Turkish (در یک جلد، عمومی)

buy shop icon   خرید اینترنتی این کتاب

کتاب آموزش زبان ترکی The Delights of Learning Turkish

این کتاب در آموزش ترکی از متدهای سرگرمی ولی کاملا اصولی استفاده کرده تا زبان ترکی را به مبتدیان و افراد متوسط آموزش دهد. بیشتر برای کسانی طراحی شده که قصد دارند در ترکیه، ساکن شوند و یا سفر تفریحی بروند ولی انصافا این کتاب از نظر گرامر ولغات و جملات، کاربردی و اصولی بوده و شما را برای کار و سفر به ترکیه آماده می کند.

این پی دی اف ها رو دانلود کنید: ۳ کتاب داستان و رمان ترکی استانبولی

۴- کتاب خودآموز تصویری مکالمه زبان ترکی استانبولی (همراه با CD)

buy shop icon   خرید اینترنتی این کتاب

یکی از جدیدترین و بهترین کتاب های موجود در بازار ایران برای یادگیری ترکی استانبولی می باشد. کتاب خودآموز تصویری مکالمه زبان ترکی استانبولی ، کتابی با موضوع آموزش زبان ترکی استانبولی است که توسط دکتر میرجمال جلالی زنوز ، سیده سوناز جلالی و سیده سارا جلالی تالیف شده است. در این کتاب برای آموزش زبان ترکی استانبولی از جملات ساده در مکالمات روزمره استفاده شده است. همچنین لغات و واژگان ترکی استانبولی به همراه تصاویر آموزش داده می شود. در این کتاب ، خلاصه دستور زبان ترکی استانبولی به همراه نکات گرامری آموزش داده می شود.

کتاب خودآموز تصویری مکالمه زبان ترکی استانبولی (همراه با CD)

همراه با این کتاب سی دی فایل صوتی متن کتاب موجود است. بدین ترتیب خواننده می تواند همزمان با مطالعه کتاب به صدای آن گوش کند و مهارت شنیداری خود را تقویت نماید.

اما دقت کنید که برای یادگیری کامل و سریع تر زبان ترکی حتما باید از نرم افزار، فیلم و فایل های صوتی معتبر و علمی استفاده کنید. در چرب زبان همه این منابع را در سه بسته آموزشی (کلیک کنید) آماده کرده ایم.

حتما بلد باشید: بهترین روش یادگیری ترکی استانبولی در منزل

این 7 ترفند یادگیری ترکی استانبولی را حتما بلد باشید

  1. آموزش گرامر با دقت: شروع به یادگیری اصول گرامری اصلی زبان ترکی استانبولی را از ابتدا با دقت و تمرکز انجام دهید. یادگیری گرامر اولیه این زبان شامل اسم، فعل، صفت، حروف اضافه و زمان‌ها می‌شود.
  2. استفاده از منابع آموزشی مناسب: انتخاب کتاب‌ها، ویدئوها، و منابع آموزشی دیگری که برای یادگیری زبان ترکی استانبولی طراحی شده‌اند، می‌تواند به شما کمک کند تا ساختارهای زبان را بهتر درک کنید.
  3. تمرین مکرر: ایجاد فرصت‌های مکرر برای تمرین استفاده از ساختارهای زبان ترکی استانبولی به شما کمک می‌کند تا آنها را در ذهن خود جا بیاندازید و استفاده صحیح از آنها را به یاد بیاورید.
  4. گوش دادن به مکالمات و موسیقی: گوش دادن به مکالمات و موسیقی ترکی استانبولی می‌تواند به شما کمک کند تا با تلفظ و ساختارهای زبان آشنا شوید و یاد بگیرید که چگونه آنها را به صورت طبیعی استفاده کنید.
  5. تمرین با ترجمه: ترجمه متون از زبان مادری خود به زبان ترکی استانبولی و برعکس، می‌تواند به شما کمک کند تا ساختارهای زبان را به صورت عمیق‌تر درک کنید و مهارت ترجمه خود را ارتقاء دهید.
  6. گسترش دایره واژگان: یادگیری و استفاده از واژگان جدید در زبان ترکی استانبولی نیز می‌تواند به شما در درک و استفاده از ساختارهای زبانی کمک کند.
  7. انجام تمرین‌های عملی: انجام تمرین‌های عملی مانند نوشتن جملات و مکالمه با دیگران به شما کمک می‌کند تا ساختارهای زبانی را در زمان واقعی تمرین کنید و بهتر یاد بگیرید.

حتما بخوانید!

1 دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست