پادکست

۱۰ تا از بهترین وب سایت های پادکست برای تقویت یادگیری زبان آلمانی

German-gama-min

آیا به دنبال راهی برای تقویت مهارت شنیداری خود می گردید؟ کمترین کمکی که پادکست های آلمانی می تواند به شما کند این است که بتوانید مکالمه های روزمره را بسیار روان یادبگیرید. در زیر چگونگی آن را شرح می دهیم.

چرا پادکست؟

 • این پادکست ها به شما این فرصت را می دهد تا تلفظ ها را از زبان خود آلمانی ها بشنوید.
 • و حتی بهتر از این باید بگم که این پادکست ها اغلب رایگان هستند. اینترنت تنها چیزی است که شما برای شروع کار به آن احتیاج دارید.
 • پادکست ها هم جنبه سرگرمی و هم جنبه آموزشی دارند. اولین عنوانی که من انتخاب کردم شامل مطالب روان برای سطوح مختلف می باشد. شما می توانید موضوع مورد علاقه خود را ازمیان پادکست ها انتخاب کنید و گوش دهید.
 • شما می توانید پادکست ها را، به طور منظم گوش دهید و تکرار کنید و هم چنین با کسانی که مثل شما شنونده پادکست هستند و کسانی که گوینده پادکست هستند، تعامل داشته باشید.
 • پادکست ها راه های ارتباطی بسیار مفیدی هستند که شما می توانید هرجا و در هر زمان از آن ها استفاده کنید.

حالا اگر آماده اید تا لغات و اصطلاحات روزانه را یادبگیرید، می توانید از پادکست های زیر که مخصوص سطوح مقدماتی و متوسطه است، دیدن کنید.

۱-پادکست آلمانی ۱۰۱(German Pod101)

پادکست آلمانی ۱۰۱ شروع بسیار خوبی برای زبان آموزان پایه و متوسطه است.

حالا که شما به صورت قطعی شروع کردید، این پادکست ها هم از همان روز اول به شما مکالمه هایی را آموزش می دهند. شما مکالمه های پایه را خواهید آموخت و این آموزش به شما کمک می کند تا در کنار این که درک مطلب حود را ارتقا می دهید با فرهنگ آلمانی هم بیشتر آشنا شوید.

 


german

می خوای کل این سایت توی جیبت باشه؟ توی اپلیکیشن آموزش زبان آلمانی چرب زبان، آلمانی رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! در کمترین زمان آلمانی مثل بلبل حرف بزن!


 

این پادکست توضیحات منطقی و شفافی را در مورد زبان آلمانی در اختیار شما قرار می دهد و هم زمان شما می توانید اصطلاحات مرتبط و صحیحی را از آن بیاموزید. تمام پادکست ها در سه هفته اول رایگان هستند، بعد از سه هفته پادکست ها همچنان در قسمت کتابخانه درسی قابل دسترس می باشند البته برای زیرنوس آن ها باید هزینه ای را پرداخت کنید. زبان آموزان آلمانی می توانند هرهفته ۳ تا ۵ پادکست جدید را از این جا دریافت کنند.

۲- پادکست German LingQ Podcast

پادکست های این وب سایت راهی بسیار عالی برای زبان آموزان آلمانی پایه و متوسط هستند تا از طریق آن بتوانند مکالمات روزمره آلمانی را یادبگیرند.

این پادکست موضوعات گوناگونی مثل عناوین زیر را دارا می باشد.

 • حیوانات خانگی
 • تعطیلات
 • جشن ها
 • خرید
 • غذاها و رستوران ها

این پادکست ها با زبان آلمانی خود، به شما این فرصت را میدهند تا هرروز خود را در محیط آلمانی قرار دهید و روز به روز زبان آلمانی خود را تقویت کنید.

این وب سایت دارای آموزش ها و پادکست های وسیعی است که شما می توانید خود را درگیر آن ها کنید.

این محیط آنلاین راهنمایی ها و معلم خصوصی های زیادی را در اختیار شما قرار می دهد که شما می توانید به سادگی فرایند یادگیری زبان را در آن طی کنید.

۳- زنگ تفریح آلمانی (Coffee Break German)

زنگ تفریح آلمانی برای زبان آموزان پایه و متوسطی پیشنهاد می شود که وقت کمی برای آموزش دارند. این پادکست شامل درس های ۲۰ دقیقه ای است که در آن معلم آلمانی به اسم توماس به مارک که شاگرد او می باشد، مطالب پایه را آموزش می دهد.

کلمات و عبارات جدید به تفکیک به شما آموزش داده می شود و شما تشویق می شوید که آن ها را تکرار کنید. بعضی از این موضوعات شامل غذا، فرهنگ و مسافرت می باشد.

در این پادکست شما به راحتی می توانید سوال های ریز توماس و پاسخ های مارک را دریافت کنید. پادکست ها رایگان هستند. اگر به دنبال مطالب بیشتری هستید این پادکست به شما محتواهای تکمیلی شامل زیرنویس ها، فلش کارت ها، یادداشت ها و دیگر منابع را پیشنهاد می کند.

۴-آلمانی آرام (slow German)

همان طور که از نام پادکست مشخص است، آلمانی آرام یا همان Slow German به آرام بودن سرعت پادکست ها به منظور یادگیری تلفظ های صحیح تاکید می کند که این سرعت پایین باعث می شود که شما بتوانید زیرنویس ها را با دقت دنبال کنید. میزبان این پادکست ها، آنیک روبنز، روزنامه نگار آلمانی می باشد. تلفظ های شمرده شمرده او باعث می شود که شما بتوانید روی هر سیلاب دقت کنید و تلفظ صحیح آن را یاد بگیرید.

قسمت هایی ازاین پادکست ها برای زبان آموزان آلمانی سطح مقدماتی، انگلیسی می باشد و تمامی موقعیت های روزانه ازجمله غذا خوردن در رستوران را شامل می شود.

برخلاف آن، پادکست های مربوط به سطح متوسط، کاملا آلمانی می باشند، اگرچه که ریتم آرام پادکست ها باعث می شود که زبان آموز به راحتی بتواند آن را دنبال کند و زیرنویس ها کمک می کند تا زبان آموز متوجه شود که چه مطالبی گفته می شود.

مطالب اضافه تر روی سایت قرار می گیرد و شما می توانید با ثبت نام و پرداخت هزینه، از ان ها استفاده کنید. این مطالب شامل درس های گرامری، تست ها، موادآموزشی تقویتی و مطالب سرگرم کننده می باشد.

۵- پادکست Learn German By Podcast

این پادکست برای زمان آموزان سطح مقدماتی بسیار مناسب است. این بدین معناست که این پادکست ها می توانند برای شما بسیار مفید باشند حتی اگر شماهیچ دانشی از زبان آلمانی نداشته باشید، میزبان ها به شما کمک می کنند تا درموقعیت های مختلف مکالمه ای از جمله خانواده، برنامه ریزی، آدرس دادن و سفارش غذا بتوانید صحبت کنید. چون هرعبارت جدید کاملا توضیح داده می شود و بارها تکرار می گردد و شما می توانید این عبارات و اصطلاحات جدید را سریع یاد بگیرید.

پادکست ها روی وب سایت به صورت رایگان قرار خواهند گرفت اما برای آموزش مطالب آموزشی بیشترباید هزینه پرداخت کنید. شما می توانید قسمت های مختلف درسی ازجمله گرامر و یا راهنمای درس را خریداری کنید. برای کسانی که می خواهند در مدت زمان کوتاهی زبان آلمانی را یادبگیرند و از آن استفاده کنند، استفاده از این پادکست بسیار عالی می باشد زیرا شما را در محیط واقعی قرار می دهد.

۶-ِ Deutsche Welle Podcast

Deutsch Welle Podcasts، پادکست هایی هستند که برای زبان آموزان مقدماتی و کسانی که نزدیک به سطح متوسط هستند، ایده آل می باشند. این پادکست ها ماجراجویی های دانشجوی روزنامه نگاری به نام آدریس را شرح می دهد که در هتل کار می کند. او آلمانی زبان است و اتفاقات روزمره اش به زبان آلمانی تعریف می کند.

ابتدا تمام موقعیت ها به زبان انگلیسی معرفی می شوند. سپس پادکست شما را تشویق می کند تا جاهای خالی را با لغات و اصطلاحات آلمانی پرکنید. گرامر و لغات در فایل های PDF واضح توضیح داده شده است وعلاوه بر آن تمریناتی دارد که شما می توانید آن ها را حل کنید.

به علاوه این پادکست، سری پادکست دیگری به نام Wieso Nicht برای زبان آموزان سطح متوسط پیشنهاد می کند.

این پادکست شبیه Warum Nicht می باشد با این تفاوت که هیچ توضیح انگلیسی در آن ها داده نشده است. این سری پادکست ها شامل موضوعات مرتبط روزانه به همراه زیرنویس در اتریش و آلمان است که با فرمت PDF در اختیار شما قرار می گیرد.

حتما بخوانید

۷- اخبار شمرده شمرده به زبان آلمانی (News In Slow German)

استفاده از این پادکست باعث می شود که شما در جریان مسائل روزانه قرار بگیرید و سطح زبان خود را به روز نگه دارید. گوینده لغات و عبارات را شمرده شمرده تلفظ می کند. شما با گوش دادن به این پادکست ها می توانید از اخبار روز لذت ببرید. شیوه این پادکست ها به این صورت است که ابتدا موضوع کلی تیتر می شود و سپس جزئیات بیان می گردد.

اخبارشمرده شمرده به زبان آلمانی (News In Slow German) پادکستی است که به شما پیشنهاد می کند:

 • گرامر
 • اصطلاحات روزمره
 • مکالمه با سرعت مناسب سطح متوسط

هرقسمت از این پادکست ها، گرامر و لغاتی را که فهمیدن آن ها آسان تر است هایلایت می کند. علاوه بر این متن پادکست ها، توضیحات بیشتر گرامر و تلفظ و همچنین کوئیزبرای کمک به زبان آموزان درسایت قرار می گیرد. این پادکست شما را در موقعیت های واقعی قرار می دهد.

۸- Learn German Vocabulary By Language Addicts

اگر شما به عنوان زبان آموز آلمانی دارای سطح متوسط می باشید، می توان دایره لغات خود را با استفاده از تکرار پادکست های آلمانی گسترش دهید.

هر درس دارای موضوع مجزا از جمله، خانواده، کارهای روزمره، روابط دوستانه یا خانوادگی و موضوعات مربوط به خانه و خانه داری می باشد که در این زمینه ها کلمات و اصطلاحات جدید را آموزش می دهد. حفظ این لغات و اصطلاحات به پیشرفت شما کمک می کند. پادکست های جدید به صوت رایگان در اختیار همه قرار می گیرد و پادکست های قدیمی تر به صورت آرشیو در سایت در دسترس می باشد. علاوه بر این شما می توانید منابع اضافه تری را از سایت دانلود کنید.

۹- DaZPod

پادکست DaZPod به دلیل سرعت پایینی که دارد، به عبارت دیگر شمرده شمرده می باشد مناسب زبان اموزان گروه مقدماتی و متوسط است. هرقسمت از این پادکست ها داستانی را به زبان آلمانی روایت می کند. شما می توانید به سرعت پادکست مناسب سطح خود را پیدا کنید.

علاوه بر این شما می توانید متن های آلمانی این پادکست ها دانلود کنید و از این طریق درک مطلب خود را تقویت نمایید. این پادکست ها گستره وسیعی از جغد تا نوتلا را در بر می گیرند.

هر قسمت از این پادکست ها شامل لغات و اصطلاحات روزانه می باشد. پیشنهاد من به شما این است که به منظور فهم عمیق مطالب هرکدام از این قسمت ها را بارها و بارها تکرار کنید. گویندگان این پادکست به شما پادکست دیگری به نام Twilingo را پیشنهاد می کند. این پادکست ها ابتدا دوزبانه آموزش می دهند، یعنی انگلیسی و آلمانی. هرچه جلوتر میروید از میزان انگلیسی کم و به آلمانی اضافه می شود و همان طور که می دانید یادگیری زبان نیاز به تلاش مکرر شما دارد.

استفاده از هدفون برای یادگیری بهتر زبان آلمانی

همان طور که می دانید پادکست ها منبع شگفت انگیزی برای یادگیری زبان هستند؛ و درواقع آن ها راهی مطمئن می باشند تا شما خود را دائم در معرض زبان قرار دهید. باید اقرار کنم که پادکست هایی که از ان ها نام برده شده، فقط تعدادی محدود از انواع پادکست های آلمانی هستند که شما می توانید به صورت آنلاین از آن ها استفاده کنید؛ بنابراین شما تازه در ابتدای راه قرار گرفته اید.

تعداد زیادی از وب سایت ها هستند که به شما منابع اضافه تری را برای تقویت گرامر و لغت معرفی می کنند تا با استفاده از آن ها سطح خود را ارتقا دهید.

اگر فقط چند ساعت در هفته زمان بگذارید و به پادکست های آلمانی گوش دهید، می توانید مهارت های زبانی خود را با اندکی تلاش گسترش دهید.

بعد ازمدتی که مهارت های زبانی خود را افزایش دادید می توانید از پادکست های سطح پیشرفته استفاده کنید. تمامی این پادکست ها شما را درگیر می کند و به شما انگیزه بهتر شدن را می دهد.

زبانمهر

حتما بخوانید!

1 دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

 • سلام
  وقت شما بخیر و خوشی
  سپاس از شما بابت اطلاعات بسیار مفید و سایت بسیار عالی تون
  موفق باشید

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست