زبان اسپانیایی

۳ جنبه دشوار زبان اسپانیایی برای زبان آموزان (بخشهای سخت)

گاما

یادگیری زبان اسپانیایی مانندهر زبان خارجی دیگر دشوار است. اگر اینطور نبود اکثر افراد به بیش از یک زبان تسلط داشتند! البته نباید ناامید باشید. قطعا با پشت کار می‌توانید به اسپانیایی مسلط شوید. در این مقاله، از سختی‌های یادگیری زبان‌های خارجی خواهم گفت بعضی چیزها آسان نمی‌شوند حتی بعد از تسلط بر ۸ زبان! در اینجا به بررسی ۳ جنبه دشوار زبان اسپانیایی خواهم پرداخت. و راهکارهایی برای غلبه بر آنها ارائه خواهم کرد. هرچند نباید توقع یک راه حل جادویی را داشته باشید!

سخت ترین بخش های اسپانیایی بطور خلاصه

 1. گرامر پیچیده: ساختار گرامری زبان اسپانیایی ممکن است برای برخی افراد پیچیده و متنوع به نظر برسد، از جمله زمان‌های گذشته، زمان‌های شرطی، حالت‌های مختلف فعل، و ساختارهای جمله‌بندی پیچیده.
 2. تلفظ و تلفظ صحیح: برای بسیاری از افراد، تلفظ صحیح کلمات و صوت‌های خاص در زبان اسپانیایی چالشی می‌باشد. برای برخی افراد، تمایز بین صوت‌های مختلف، مانند “ر” و “ر”، یا صوت‌های مختلف حروف ترکیبی مثل “ll” و “y” دشوار است.
 3. واژگان زیاد: زبان اسپانیایی دارای تعداد زیادی از واژگان است که برای یادگیری آنها نیاز به تمرکز و تکرار دارید. همچنین، وجود واژگان با معانی متفاوت و مترادف‌ها می‌تواند برای برخی افراد یک چالش باشد.
 4. فرهنگ و تفاوت‌های فرهنگی: یادگیری زبان اسپانیایی به همراه آشنایی با فرهنگ و تفاوت‌های فرهنگی کشورهای اسپانیایی زبان می‌تواند چالشی باشد. این شامل عبارات و اصطلاحات رایج، تفاوت‌های در قوانین اجتماعی و رفتارها، و همچنین مواردی مانند تفاوت‌ها در آداب و رسوم میان کشورهای مختلف اسپانیایی زبان است.

به همین دلیل، تمرکز بر این 4 قسمت‌ و تمرین مداوم می‌تواند به شما کمک کند تا مهارت‌های زبان اسپانیایی خود را بهبود بخشید و به یک صحبت‌کردن بهتر و مهارت‌های زبانی قوی‌تر برسید.

حالا 3 جنبه سخت و توضیحات و نکات کامل تر:

 


اسپانیایی

می خوای کل این سایت توی جیبت باشه؟ توی اپلیکیشن آموزش اسپانیایی چرب زبان، زبان اسپانیایی رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! در کمترین زمان اسپانیولی رو مثل بلبل حرف بزن!


 

3 جنبه دشوار

فرایند یادگیری زبان برای همه یکسان نیست.

اما براساس تجربیات شخصی من در یادگیری و تدریس زبان اسپانیایی، موارد زیر معمولا برای زبان آموزان مشکل ساز می‌شوند.

برای اکثر انگلیسی زبانان ، ۳جنبه دشوار اسپانیایی عبارتند از:

 1. زمان گذشته
 2. جنسیت‌ اسامی
 3. وجه شرطی

۱- زمان گذشته

زمان‌های گذشته ساده و گذشته ناقص (استمراری) اغلب برای زبان آموزان اسپانیایی دشوار هستند، دلیل آن هم این است که: با زبان انگلیسی متفاوت هستند و اکثر گویندکان بومی دستور زبان را به صورت ناخود آگاهیاد می‌گیرند.

برای مثال، وقتی انگلیسی یا فارسی صحبت می‌کنید، نیازی به دانستن نام‌های زمان‌های گذشته ندارید.

در اسپانیایی، برای صحبت کردن درباره گذشته می‌توانید از دو زمان گذشته ساده و استمراری استفاده کنید (بیش از دو زمان گذشته در اسپانیایی وجود دارد، اما در اکثر مکالمات، از گذشته ساده و ناقص استفاده می‌شود.) به مثال زیر توجه کنید:

Comí el pollo ayer دیروز مرغ خوردم از شکل دیگری از comer استفاده می کند نسبت به:

 • Cuando era niño, comía la cena después de oscurecer  (کوانْدو اِرا نینیو، کومیا لا سِنا دِسْپِئِسْ دِه اُسْکورِسِر)به عنوان یک کودک، بعد از تاریکی شام خوردم

تفاوت بین زمان‌های گذشته به زمان آنها بستگی دارد. گذشته ساده (Preterite) در اسپانیایی برای فعل‌هایی بکار می‌رود که در گذشته اتفاق افتاده‌اند و تمام شده‌اند.

حتما بخوانید: کدام کتاب آموزش زبان اسپانیایی برای من مناسب تر است؟ (راهنمای کامل)

در زبان فارسی، به آن گذشته ساده گفته می‌شود زیرا تنها یک بار در گذشته اتفاق افتاده است. زمانی که صرف فعل‌ها در زمان گذشته ساده را می‌آموزید، باید به تلفظ قسمت پایانی کلمات توجه کنید. گاهی اوقات، تلفظ تنها نشانه‌ای است که زمان جمله را نشان می‌دهد. مانند،

 • Como dos tortillas  من در حال خوردن دو ترتیلا هستم مشابه است با
 • Como dos tortillas  (کُمو دُس تُرتیاس) او دو ترتیلا خورد

در دو جمله بالا فاعل و زمان جمله‌ها کاملا متفاوت است. گذشته استمراری در اسپانیایی برای فعل‌های تکراری و استمراری استفاده می‌شود. در زبان انگلیسی، دو راه برای صحبت در مورد این نوع گذشته وجود دارد. مانند:

 • I used to walk to work  من پیاده سر کار می‌رفتم
 • she was visiting her grandmother all summer  او تمام تابستان در کنار مادربزرگ خود بود

در این مثالها، “used to” و “was visiting” به شنونده نشان می‌دهند که این فعل‌ها در گذشته تکرار شده‌اند.

 • Los niños tenían diez años    (لُس نینیوس تِنیان دیِز-آینیوس)پسرها ده ساله بودند
 • و  Hacía calor eso día    (آسیو کالُر اِسو دیِ)آن روز هوا گرم بود

این دو جمله گذشته استمراری در اسپانیایی هستند. خبر خوشحال کننده این است که با تکرار می‌توانید بر زمان گذشته در اسپانیایی مسلط شوید.

۲- جنسیت اسامی

وقتی به زبان انگلیسی در مورد یک گربه، دختر یا نقشه صحبت می‌کنید، از حروف تعریف (a/the) استفاده می‌کنید.

 • The cat
 • The girl
 • The map

در اسپانیایی، اسم‌ها وحروف تعریف جنسیت دارند. بنابراین شما باید بدانید که کدام اسم‌ها مذکر، مونث و یا استثنا هستند.

 • el gato(اِلْ گُتو)
 • la niña (لا نینیو)
 • el mapa(اِل مَپا)

متاسفانه، هیچ ترفندی یا قاعده خاصی برای تشخیص جنسیت اسم‌ها وجود ندارد. گاهی اوقات شما می‌توانید با توجه به پایان کلمه جنسیت آن را تشخیص دهید. ( برای مثال el gato مذکر است) اما این می‌تواند گمراه کننده باشد.

در اسپانیایی اکثر اسم‌های مذکر با حرف “a” پایان می‌یابند مانند  el mapa, el día, el agua  و اسامی مونث بسیاری با حرف “o” به پایان می‌رسند  la mano  la moto, la foto و بعضی از اسم‌ها بسته به معنی تغییر می‌کنند.

به غیر از متن، تنها راه شناخت تفاوت بین el coma (coma) و la coma (comma)، توجه به حروف تعریف یا صفت‌هایی است که جنسیت را نشان می‌دهند.

در نهایت، شما باید کلمات را تک به تک یاد بگیرید. سعی کنید همزمان با یادگیری کلمات جنسیت و تلفظ آنها را نیز بیاموزید.

حتما بخوانید: آموزش زبان اسپانیایی با ۱۰۰ درس رایگان مشابه پیمزلر(+ متن pdf)

زمانی که یک واژه جدید را یاد می‌گیرم سعی می‌کنم بین کلمه و جنسیت آن ارتباطی پیدا کنم.

به عنوان مثال، “la mesa” به معنی “میز” براحتی در ذهن من جای نمی‌گیرد بنابراین من آن را به شکل یک میز آراسته یا میزی که یک دختر آن را چیدمان کرده، تجسم می‌کنم با این کار می‌توانم هم کلمه و هم جنسیت آن را به خاطر ‌بسپارم.

اگر بتوانید اسامی که جنسیت‌های بی قاعده دارند را حفظ کنید صحبت کردن به اسپانیایی تا اندازه زیادی برای شما آسان خواهد شد.

۳- وجه شرطی

وجه شرطی یک زمان خاص نیست. و بجای توصیف زمان یک جمله در واقع حالت یا نیت آن را توصیف می‌کند. مسئله‌ای که باید در وجه شرطی به آن توجه شود این است که چه زمانی باید از آن استفاده کنیم. به طور کلی، وجه شرطی در موارد زیر استفاده می‌شود:

 • عدم قطعیت
 • خواسته‌ها
 • یا احساسات

La maestra quiere que tú limpies la aula (لا مائِسْترا کیره کِ تو لیمْپیِس لا اولا) /معلم از شما می‌خواهد که کلاس درس را تمیز کنید

در این مثال، دو فعل وجود دارد:

 1. یکی خواستن
 2. و دیگری اینکه چه چیزی می‌خواهد

به خودتان سخت نگیرید زیرا در نهایت وجه شرطی را یاد خواهیدگرفت. سعی کنید شرایطی که وجه شرطی در آنها استفاده می‌شود را بشناسید.

سه نکته‌ای که لازم است در مورد وجه شرطی در نظر داشته باشید عبارتند از:

 1. استفاده از آن در درخواست‌ها
 2. استفاده از آن در جمله‌هایی که با “ojalá” آغاز می شوند.
 3. و در توصیف آرزوها و خواسته‌ها

در این موقعیت‌ها باید از وجه شرطی استفاده کنید.

حتما بخوانید: ۶۷ عبارت کاملا کاربردی زبان اسپانیایی (ویژه توریست ها)

هر زبان‌آموز ویژگی‌های متفاوتی دارد

در نهایت، تجربه شما در یادگیری زبان اسپانیایی با تجربه من (یا هر کس دیگری) متفاوت خواهد بود. شما ممکن است با زمان گذشته مشکلی نداشته باشید، اما در موارد دیگر دچار مشکل شوید. رمز موفقیت در یادگیری زبان‌های خارجی تلاش و انگیزه است. به یادگیری ادامه دهید و موفق باشید!

رادتایم

حتما بخوانید!

2 دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

 • سلام.
  مقداری زبان انگلیسی بلدم مکالمه. ۳۷سال دارم و می خوان اسپانیایی یاد بگیرم آیا راحت می تونم شروع کنم یا با انگلیسی قاطی میشه و کار خرابی میشه.؟

  پاسخ
 • برا یادگیری اسپانیایی باید از کجا شروع کنم.
  لطفا راهنمایی بفرمائید،.
  ارادتمندم

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست