سلام به زبان اسپانیایی

چرا باید زبان اسپانیایی (اسپانیولی) را بیاموزیم؟

Gamma koli

زبان اسپانیایی یا همان اسپانیولی که اخیرا در ایران توسعه و رواج زیادی پیدا کرده است عمدتا در ایالات متحده و خود کشور اسپانیا گویشور یا متکلم بیشتری دارد. اهمیت یادگیری این زبان شیرین نیز به دلیل تعداد زیاد متکلمان آن است. 

کلیات زبان اسپانیولی

مطابق آنچه در ویکی پدیا می خوانیم:

زبان اسپانیولی (español )، زبان اسپانیایی یا کاستیلی زبانی از خانوادهٔ زبان‌های رومی و یکی از پُرگویش‌وَرترین زبان‌های جهان است.طی آمار سال ۲۰۱۴ میلادی زبان اسپانیایی با ۴۷۰ میلیون نفر گوینده به عنوان زبان مادری، دومین زبان پرتکلم دنیا است.

در سال ۱۹۹۹، اسپانیایی زبان مادری ۳۵۸ میلیون نفر و مجموعاً ۴۱۷ میلیون سخنور بوده‌است. در حال حاضر این ارقام به ۴۰۰ و ۵۰۰ میلیون نفر افزایش یافته‌اند. در ایالات متحده حدود ۱۶ درصد جمعیت به زبان اسپانیایی تکلم می‌کنند، زبان اسپانیایی زبان دوم در ایالات متحده آمریکا است.

در واقع می توان گفت کشورهای اسپانیایی‌زبان کشورهایی هستند که در آن‌ها زبان اسپانیایی زبان رسمی اول کشور، یا زبان ملی و یا پرکاربردترین زبان بین مردمان آن کشور است. در فارسی معمولاً به این کشورها کشورهای لاتین گفته می شود.

نقشه مناطق اسپانیایی زبان

نقشه مناطق اسپانیایی زبان

اکثر این کشورها در آمریکای مرکزی و آمریکای جنوبی قرار دارند. اکثر کشورهای اسپانیایی‌زبان در گذشته توسط دریانوردان اسپانیایی کشف یا فتح شده‌اند و در بعضی از آن‌ها نیز به سبب فعالیت مبلغین مذهبی اسپانیایی این زبان گسترش پیدا کرده‌است.

با این حساب می توان گفت مطابق با اطلاعات گردآوری شده در ویکی پدیا، کشورهای اسپانیایی زبان به شرح زیر می باشند:

کشورهای اسپانیایی زبان

کشورهای اسپانیایی زبان

زبان اسپانیایی در کشور ما؟

اهمیت یادگیری زبان اسپانیایی عمدتاً به گستردگی آن بر می‏ گردد؛ این زبان علاوه بر کشور اسپانیا که کشور مادر آن است، از فیلیپین در قاره آسیا تا گینه نو استوایی در قاره آفریقا و کشورهای منطقه آمریکا مرکزی و جنوبی (البته به استثنا برزیل) را در بر می ‏گیرد. زبان اسپانیایی از نظر جمعیت متکلم، در رتبه بعد از زبان‏های چین ماندارین و انگلیسی قرار دارد و از لحاظ بین المللی رتبه دوم پس از زبان انگلیسی را دارا است و زبان دوم سازمان ملل و بسیاری از سازمان های جهانی دیگر است.

معرفی بهترین کتاب های یادگیری خودآموز زبان اسپانیایی هم احتمالا برای شما جالب باشد.

بین زبان‏های غیرانگلیسی اروپایی، تنها زبانی است که در کشور ما شبکه تلویزیونی دارد و با توجه به ارتباطات سیاسی، تجاری، بازرگانی، فرهنگی و … که بین ایران و بسیاری از کشورهای آمریکای لاتین برقرار است، بازار کار مناسبی در ایران برای افرادی که به این زبان مسلط هستند فراهم شده است. اگر ادبیات غنی، فرهنگ متفاوت و در عین حال مشابه ، ورزش (فوتبال)، تاریخ و عوامل دیگر را هم در نظر داشته باشیم، اهمیت یادگیری این زبان روشن تر می‏ گردد.

سلام به زبان اسپانیایی

سلام به زبان اسپانیایی

پس از مذاکرات حضوری و مکاتباتی که از سال ۹۲ صورت گرفت، کانون زبان ایران به عنوان اولین و تنها مرکز رسمی در ایران از طرف موسسه سروانتس برای برگزاری این امتحانات شناخته شد و آزمون بین المللی DELE در دو نوبت در سال در سطوح A1 تا C2 در کانون زبان ایران همزمان با بیش از ۱۰۰ کشور جهان برگزار می‏ شود.

اسپانیولی در زمینه های دیگر…

 • بدون شک،فرهنگ اسپانیایی یکی از غنی‌ترین فرهنگها در جهان امروز می‌باشد. فرهنگ سخن گفتن به زبان اسپانیایی مخلوطی از سنت و مدرنیته است و این کشور دارای برجسته‌ترین و خلاق‌ترین هنرمندان و نویسندگان است. یکی از میراث‌های برجسته در اسپانیا اتحاد بین سه زبان رسمی و محلی این کشور می‌باشد. این اتحاد بین سه زبان (catalan) و (Basque) ،(Galician) وجود دارد.
شهرهای زیبای اسپانیا

شهرهای زیبای اسپانیا

 • زبان آینده علم، دومین زبان بین الملی دنیا، زبان رسمی ۲۶ کشور جهان، جزو ۶ زبان رسمی سازمان ملل متحد، تکلم بیش از ۱۰% جمعیت دنیا تا سال ۲۰۵۰ به این زبان، زبان رسمی ۷۰۰ میلیون نفر درسراسر جهان به این زبان، داری بیشترین متقاضی برای تحصیل بعد از زبان انگلیسی، سومین زبان در دنیای اینترنت
 • با توجه به رونق روزافزون صنعت توریسم اسپانیا و بالا رفتن اهمیت افتصاد کشورهای اسپانیایی زبان در آمریکای جنوبی و ایالات متحده، حال حاضر بهترین زمان ممکن برای یادگیری زبان اسپانیایی است. تجارت های جهانی در آینده ای نزدیک نیاز بالایی به افرادی خواهند داشت که زبان اسپانیایی میدانند.
 • زبان اسپانیایی هم از نظر تعداد سخنوران پس از زبان چینی و هم از لحاظ تعداد افرادی است که در حال یادگیری این زبان هستند، پس از زبان انگلیسی در جایگاه دوم در دنیا قرار دارد؛ و این یعنی شما با یادگیری زبان اسپانیایی به جامعه عظیم اسپانیایی زبانان دنیا که بالغ بر ۷۰۰ میلیون نفر عضو دارد، خواهید پیوست.

بهترین نرم افزارهای آموزش زبان اسپانیایی را از دست ندهید (یادگیری زبان اسپانیایی در کمتر از ۲ ماه)

در این صورت و با توجه به موارد ذکر شده، یادگیری زبان اسپانیولی از اهمیت بالایی برخوردار است: چه برای شما که می خواهید در یکی از کشورهای اسپانیایی زبان کار کنید، تحصیل کنید یا برای سفرهای توریستی. در چرب زبان اسپانیولی را بصورت آنلاین و بصورت علمی به شما آموزش می دهیم.

مطالب بسیار کاربردی

spain

حتما بخوانید!

نتیجه‌ای پیدا نشد.

7 دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

 • واژه “اسپانیولی” حشو است زیرا اسپانیول خود به معنی اسپانیایی است و نیازی به افزودن “ی” نسبیت به آن نیست.

  پاسخ
 • با سلام و تشکر فراوان از مطلبی که قر دادید!
  فقط یک نکته؛ آیا می دانید چرا زبان انگلیسی زبان علم و فناوری شده است؟!
  با استفاده از چه منبعی و چه دلیلی زبان آینده علم را؛ زبان اسپانیایی معرفی کرده اید؟اگر ملاک جمعیت گویشور به این زبان ملاک قرار دادید، تعداد گویشوران زبان چینی، هندی، که خیلی بالاتر می باشد؟!

  پاسخ
  • زبان علم منظورشون تعداد کشورهای اسپانیایی زبان که رشد و توسعه روز افزون دارن اما کشور چین فقط یک کشور و هندی ها هم اکثرا انگلیسی بلدن

   پاسخ
 • سلام. ای کاش اطلاعات را به طور صحیح ارایه می کردید. ۲۱ کشور اسپانیایی زبان وجود دارد نه ۲۶ اگر لیست کشورهای اسپانیایی زبا را سرچ کنیذ واقعیت را بهتر خواهید دید. ضمن اینکه زبان فرانسه دومین زبان پرقدرت جهان و دومین زبان یادگیری پس از انگلیسی است و فرانسه در تمام سازمانهای بین المللی در کنار زبان انگلیسی وجود دارد. و زبان رسمی ۲۹ کشور فرانسه است. اگر جمعیت کل کشورهایی که زبان رسمی آنها اسپانیایی است را با هم جمع ببندیم رقم آن کمتر از پانصد میلیون نیست.

  پاسخ
  • سلام
   اشتباه میکنید دوست عزیز
   طی آمار سال ۲۰۱۴ از زبان اسپانیایی ۴۷۰ میلیون نفر با عنوان زبان مادری صحبت میکنند (منبع :ویکیپدیا)

   پاسخ
 • سلام خسته نباشید ممنون از اطلاعات خوب و مفید تون…
  من به کمک و راهنمایی شما مشاوران گرامی نیازمند هستم.
  من به یادگیری زبان اسپانیایی بسیار علاقه مندم اما نمیتونم که خانواده ام رو مجاب کنم که چه کاربردی در کشور ما خواهد داشت؟ از جنبه آینده شغلی، آینده ی مالی، و البته ارتباط با رشته تحصیلی ام. من دانشجوی حقوق هستم و مسلط به زبان انگلیسی و کمی هم زبان عربی و مشتاق یادگیری زبان اسپانیایی….میشه لطفا بمن کمک کنید که چطور میتونم به سوالات خانواده ام پاسخ بدم و زبان اسپانیایی به درد من و رشته ام میخوره یا بهتره که زبان دیگری رو انتخاب کنم؟
  ممنونم

  پاسخ
 • سپاس

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست