خانه > آموزش زبان انگلیسی (رایگان) > آموزش ترفندهای آزمون آیلتس > بهترین منابع آزمون آیلتس برای مطالعه به صورت خودخوان (تغییرات ۲۰۲۱)
آیلتس

بهترین منابع آزمون آیلتس برای مطالعه به صورت خودخوان (تغییرات ۲۰۲۱)

ielts gama-min

منابعی که برای آزمون آیتلس مطالعه می کنید نوعی سرمایه گذاری محسوب می شوند. شما با این انتظار که این منابع به شما در رسیدن به نمره مورد نظرتان کمک می کنند، زمان، انرژی و پول خود را صرف آنها می کنید. اما، تمام کتابها و منابع آیلتس یکسان نیستند. آنچه برای یک فرد موثر است ممکن است برای دیگری فایده ای نداشته باشد. در این مقاله بعضی از بهترین منابع آزمون آیلتس، از جمله بهترین کتاب ها و منابع رایگان (مانند کتاب رایگان Magoosh،  free IELTS eBookرا معرفی و طبقه بندی (بر اساس نقاط قوتشان) می کنیم. این به شما کمک می کند تا با یک روش هوشمند، کارآمد و متمرکز برای آزمون آیلتس آماده شوید. موفق باشید!

بطور کلی (برای دانلود هر منبع روی آن کلیک کنید)

موضوع ناشر عنوان اولویت
بهترین پرسش های نمونه British Council
Cambridge ESOL
IDP: IELTS Australia
Official IELTS Practice Materials
(جلد ۱ و ۲)
۱
پرسش های نمونه Cambridge University Press The Official Cambridge Guide to IELTS ۱
پرسش های نمونه IELTS Sample Test Questions on the IELTS website ۳
بهترین استراتژیهای آزمون Kaplan Kaplan IELTS Premier with 8 Practice Tests, 3rd edition ۱
استراتژی های آزمون Cambridge University Press The Official Cambridge Guide to IELTS ۲
استراتژی های آزمون www.ieltsliz.com www.ieltsliz.com ۳
بهترین گرامر Pearson Longman Understanding and Using English Grammar: 4th edition ۱

طبق گفته خود وبسایت رسمی آیلتس، منابع بالا با اولویت عدد ۱ حتما بایستی خوانده شوند و اولویت های ۲و ۳ نیز در صورت نیاز به منابع تکمیلی مطالعه گردند. اما اگر می خواهید از صفر شروع کنید و برای آزمون آماده شوید به خواندن همین مطلب ادامه دهید!

بهترین ترفندهای گرفتن نمره عالی در رایتینگ آیلتس (تجربه ۱۴ ساله)

بطور کامل

نمونه سوالات

کتاب Official IELTS Practice Materials جلد ۱ و ۲

خیلی مهم است که قبل از روز آزمون چندین امتحان تمرینی را انجام داده باشید. تمرین با منابع رسمی آیلتس بیشترین سود را برای شما خواهد داشت. Official IELTS Practice Materials vol. 1 و Official IELTS Practice Materials vol. 2 قطعاً ارزش سرمایه گذاری را دارند. آنها شامل سوالات نمونه در سطوح مختلف برای قسمت Writing هستند. جلد ۲ شامل یک DVD با فیلم های بسیار مفیدی است که Speaking را ارزیابی می کنند. حتماً از کلیه منابع رسمی ارائه شده توسط آیلتس استفاده کنید. علاوه بر این آزمون های تمام وقت، باید وقت خود را صرف مطالعه نمونه سوال های رایگان موجود در وب سایت آیلتس نیز کنید.

کتاب The Official Cambridge Guide to IELTS

Cambridge English  هم آزمون های تمرینی رسمی ارائه می کند. من کتاب: The Official Cambridge Guide to IELTS را توصیه می کنم، که شامل شش آزمون عملی آیلتس آکادمیک تمام وقت و دو آزمون تمرینی عمومی تمام وقت می شود. این کتاب همچنین دارای فصل های مفیدی است که شامل تمرین و نکاتی هستند که شما را برای آزمون آیلتس آماده می کنند. اگر می خواهید تنها یک کتاب آیلتس خریداری کنید، ما این کتاب را به شما توصیه می کنیم.

سایت Sample Test Questions on the IELTS 

دقیق تر بگویم من سؤالات آزمون نمونه در وب سایت های IELTS ، را پیشنهاد می کنم. همانطور که احتمالا می دانید، چند وب سایت رسمی آیلتس دیگر(a few different official IELTS websites) وجود دارند. وقتی از سوال های نمونه حرف می زنیم، دو وب سایت IELTS.org  و the British Council IELTS website به ذهنمان می آیند. the British Council IELTS website انواع پرسش هایی که ممکن است در آزمون مشاهده کنید، را ارائه می کند. IELTS.org دارای the best official page of guidance, tutorials, and practice questions for the new, increasingly available computer-based IELTS نیز هست. وب سایت The British Council’s IELTS official free full-length IELTS practice tests را، به همراه منابع کافی برای یک آزمون آیلتس آکادمیک و یک آزمون عمومی ارائه می کند.

نکات و استراتژی های آزمون

سایت IELTS Liz

گرفتن نمره IELTS بالا دانش زبانی قوی نیاز دارد. اما تسلط بر استراتژی های آزمون نیز می تواند نمره شما را تقویت کند. برای مثال مدیریت زمان را در نظر بگیرید. زمان در بخش Writing  و Reading آیلتس بسیار محدود است. اگر نتوانید زمان را به درستی مدیریت کنید، مطمئناً دچار مشکل خواهید شد. استراتژی انتخاب چندگانه، مهارت های خواندن استراتژیک مانند skimming  و scanning و غیره نیز نقش مهمی در موفقیت شما خواهند داشت.

برای اطلاع از زبان این آزمون و ترفندهای موفقیت در آیلتس، از فیلم های عالی و مطالب خواندی سایت www.ieltsliz.com شروع کنید. این منبع با کیفیت (و رایگان!) توسط یک مدرس با تجربه IELTS تهیه شده است.

کتاب Kaplan’s IELTS Premier with 8 Practice Tests (نسخه سوم)

در قسمت بالا The Official Cambridge Guide to IELTS را به عنوان یک منبع عالی آزمون نمونه معرفی کردیم. اگرچه فصل های این راهنما مفید هستند، اما سازماندهی آنها از نظر استراتژی های آزمون تعریف چندانی ندارد. هر فصل از این کتاب شامل نکات و تمرین های مربوط به توسعه زبان است که ممکن است برای بعضی از زبان آموزان مفید نباشند. به همین دلیل توصیه می شود از یک منبع آمادگی آیلتس تکمیلی مانند Kaplan نیز استفاده شود.

برای آشنایی بیشتر با استراتژی های آیلتس، Kaplan’s IELTS Premier with 8 Practice Tests (Third Edition) می تواند یک منبع عالی باشد. آزمون های نمونه کاپلان طراحی خوبی دارند و برای مطالعه پیشنهاد می شوند. اما باید به یاد داشته باشید که غیر رسمی هستند. Kaplan به همراه یکی (یا بیشتر) از گزینه های آزمون نمونه رسمی ذکر شده در بالا، می تواند یک منبع عالی برای خود خوانی باشد.

واژگان

آزمون آیلتس نیاز به دایره واژگان وسیعی دارد. توانایی شما در معنی کردن و پیدا کردن مترادف ها روی نمره تأثیر زیادی می گذارد. املا نیز در آیلتس اهمیت دارد! هنگام یادگیری کلمات جدید، حتماً روی هجی آنها تمرکز کنید. قطعا نمی خواهید بدلیل اشتباهات املایی نمره از دست بدهید.

یک راه عالی برای تقویت واژگان برای آزمون IELTS، خواندن مقالاتی است که از نظر محتوا و لحن مشابه آزمون آیلتس هستند. همانطور که مطالعه می کنید، واژگان جدید را در دفتر یا دستگاه خود یادداشت کنید. در اینجا لیستی از منابع پیشنهادی ما برای مطالعه آیلتس را مشاهده می کنید:

علاوه بر این ها، Magoosh (free!) vocabulary flashcard app for the IELTSرا ارائه می دهد. آن را دانلود کرده و سعی کنید هر روز ۲۰ کلمه جدید یاد بگیرید!

Barron’s Essential Words for the IELTS یک منبع دیگر برای واژگان آیلتس است که باید مورد توجه قرار بگیرد. هر فصل این کتاب شامل سوالات نمونه و متن های reading برای تقویت درک شما از کلمات جدید است. البته باید توجه داشته باشید که این کتاب ویژه زبان آموزان سطح متوسط ​​ است. و اگر دایره واژگان انگلیسی شما بسیار پیشرفته یا خیلی ابتدایی باشد، ممکن است برایتان مفید نباشد. علاوه بر این، اگر زمان کوتاهی برای مطالعه (۶ هفته یا کمتر) دارید، بهتر است روی این کتاب سرمایه گذاری نکنید، زیرا نمی توانید در این زمان کوتاه آن را کامل کنید. گفته می شود، این کتاب IELTS می تواند در صورتی که محدودیت زمانی نداشته باشید بسیار کارآمد باشد.

گرامر

اگر به تمرین گرامر احتیاج دارید، یکی از بهترین منابع خود خوانی،  Understanding and Using English Grammar, 4th edition، است. این کتاب شامل تمرین های نمونه و توضیحات بسیار واضحی در مورد مباحث پیچیده گرامری است. این کتاب IELTS برای انگلیسی زبانان غیر بومی سطح پیشرفته تهیه شده است. اگر هنوز در حال یادگیری گرامر انگلیسی یا درک مفاهیم آن هستید، ممکن است بهتر باشد از Fundamentals of English Grammar with Audio CDs and Answer Key شروع کنید. این کتاب گرامر، ویژه سطح متوسط ​​است.

توجه: a 5th edition of Understanding and Using English Grammar نیزدر دسترس است. البته شباهت زیادی به نسخه ۴ دارد اما تفاوت عمده آنها در این است که منابع تکمیلی نسخه ۵ به جای سی دی در اینترنت ارائه می شوند. من نسخه چهارم را توصیه می کنم زیرا فکر می کنم سی دی ها کاربر پسند تر هستند، به خصوص برای دانشجویانی که اینترنت ضعیفی دارند یا دسترسی آنها به اینترنت محدود است.

رایتینگ

بخش Writing آزمون آیلتس دشوار است. شما فقط یک ساعت فرصت دارید تا دو تمرین Writing را کامل کنید. این بخش حتی برای بسیاری از افراد بومی نیز چالش برانگیز است! شما باید سعی کنید تا جایی که می توانید قبل از روز آزمون تست Writing تمرینی انجام دهید. وقت خود را به تمرین اختصاص دهید و (در صورت امکان) از یک انگلیسی زبان بومی در مورد Writing های خود نظرخواهی کنید. اگر کسی را ندارید که به شما کمک کند، پاسخ های خود را با پاسخ های موجود در کلید کتاب آیلتس یا official IELTS responses and examiner comments online مقاسیه کنید. همچنین می توانید از معیارهای نمره دهی آیلتس برای Task 1 و Task 2 استفاده کنید و سطح تقریبی خود را ارزیابی کنید.

اگر زمان بیشتری برای آماده سازی در اختیار دارید و می خواهید مهارت نوشتن خود را به طور کلی بهبود ببخشید، هر روز کمی Writing کار کنید. درست مانند آزمون آیلتس از مداد و کاغذ استفاده کنید (تایپ نکنید!). یک موضوع را انتخاب کنید و بدون توقف به مدت ۱۰-۱۵ دقیقه بنویسید. این مانند یک تمرین است. با گذشت زمان شما می توانید سریعتر ایده بگیرید و در زمان کمتری بیشتر بنویسید. Complete Guide to IELTS Writing Task 1 و Complete Guide to IELTS Writing Task 2 ما را مرور کنید. در اینجا  ۵۰۰ writing topics به شما توصیه شده اند!

از ماه مه ۲۰۱۹، Magoosh شروع به نمره دهی مقالات زبان آموزان کرده است. مشترکین Magoosh IELTS General Training و Magoosh IELTS Academic می توانند حداکثر ۶ گزارش نمره برای مقاله های خود دریافت کنند.

لیسنینگ

  • بخش Listening آزمون IELTS شامل لهجه های مختلف مانند… بریتانیایی، آمریکایی، استرالیایی و غیره است. تمرین Listening با منابع متنوع ایده بسیار خوبی است. منابع پیشنهادی ما برای تمرین Listening عبارتند از:
  • Ted Talks
  • This I Believe from NPR
  • Listen and Watch from the British Council
  • BBC Radio
  • ABC News
  • Additional Australian listening resources from David Recine on Magoosh’s TOEFL blog

ریدینگ

هر روز تا حد امکان به زبان انگلیسی بخوانید! به لیست اخبار آنلاین منابع آیلتس در بخش “واژگان” این مقاله (در بالا) مراجعه کنید. این منابع Reading متناسب با سطح و نوع زبانی هستند که می توانید در آزمون IELTS انتظار داشته باشید. همچنین می توانید، مطالبی را مطالعه کنید که به آنها علاقه دارد! کتاب ها، مجلات، مجلات دانشگاهی … . با تمرین روزانه این مهارت می توانید نتیجه بهتری در آزمون بدست آورید.

اسپیکینگ

صحبت کردن با انگلیسی زبانان بومی بهترین راه برای بهبود مهارت Speaking شما است. اگردر محل زندگی خود به انگلیسی زبانان بومی دسترسی دارید، آنها را پیدا کنید! به یک گروه بپیوندید و فرصت هایی برای تعامل با انگلیسی زبانان ایجاد کنید. برای پیدا کردن یک گروه در منطقه خود، از سایت www.meetup.org دیدن کنید. برای کلاس های مکالمه انگلیسی ثبت نام کنید و / یا یک معلم آنلاین پیدا کنید. برای بهبود مهارت Speaking خود باید به طور منظم انگلیسی صحبت کنید.

حتما بخوانید: دانلود ۲۰ درس مهم آموزش آزمون آیلتس که حتما باید ببینید (فیلم+ pdf)

کتاب ها و منابع آیلتسی که توصیه نمی شوند

قبل از اینکه نگاهی دقیق تر به این کتاب ها و منابع بیندازم، باید بگویم که منظور ما این نیست که هیچ کس نباید از این منابع که در زیر ذکر شده اند استفاده کند. ما در اینجا به نکات مثبت و منفی آنها اشاره خواهیم کرد. اما قطعاً استفاده از این منابع جز بایدهای آزمون آیلتس نیست. و علیرغم نکات مثبتی که دارند، تهیه آنها به میل و نظر شخصی شما بستگی دارد. توصیه ما این است که در صورتی به سراغ این منابع بروید که منابع پیشنهادی را به خوبی پوشش داده باشید.

Barron’s IELTS with Audio CDs, Third Edition

اگر به دنبال سؤالات تمرینی بیشترهستید، می توانید این کتاب را تهیه کنید. اگرچه بهتر است، ابتدا از پرسش های تمرینی معتبر IELTS و کمبریج (که در بالا توضیح داده شدند) استفاده کنید و سپس روی کتاب Barron سرمایه گذاری کنید. علاوه بر این، در حالی که این کتاب، در ساخت مهارت ها به شما کمک می کند، بسیاری از تمرین های آن برای پیشرفت زبان آموزان کافی نیستند. مسئله دیگر این است که کتاب فاقد تمرکز لازم است. استراتژی های آزمون و تمرین های ساخت مهارت به گونه ای ترکیب شده اند که به اندازه سایر منابع واضح و موثر نیستند.

Cambridge English: Common Mistakes at IELTS Advanced…and How to Avoid Them

این کتاب (و نسخه مربوط به زبان آموزان intermediate) جنبه هایی از زبان انگلیسی را هدف قرار می دهد که برای بسیاری از شرکت کنندگان آزمون آیلتس مشکل ایجاد می کنند. نویسندگان با تجزیه و تحلیل خطاهای واقعی زبان آموزان در امتحانات آیلتس، این جنبه ها را گردآوری کرده اند. این کتاب می تواند اطلاعات بسیار مفیدی در اختیار مدرسان قرار دهد. معلمان می توانند از آن برای ایجاد مجموعه ای گسترده تر در مورد اشتباهات رایج در آیلتس استفاده کنند. متأسفانه، این کتاب به عنوان یک منبع برای مطالعه خود خوان، چندان مفید نیست. بسیاری از مفاهیم دستوری آن فاقد توضیحات کافی هستند. گاها توضیحات فاقد وضوح و دقت لازم می باشند. نهایتا، تمرین های نمونه و پاسخ های موجود در کلید به اندازه کافی نیستند.

Target Band 7: IELTS Academic Module–How to Maximize Your Score (second edition)

این کتاب IELTS روی استراتژی آزمون تمرکز دارد و شامل نکات مفید بسیاری است. بخش “Writing” آن قوی ترین فصل کتاب است، با استراتژی های محکم، سؤالات نمونه و پاسخ های آنها. با این حال، این کتاب به عنوان یک راهنمای اولیه چندان موثر نیست. کتاب فاقد تمرین و پاسخ های کافی است. علاوه بر این، در بعضی موارد، استراتژی ها و نکات ذکر شده فاقد مثال های کافی برای نشان دادن نحوه استفاده از آنها هستند.

ielts

حتما بخوانید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست