آزمون جی آر ای

آزمون GRE چیست و چگونه برای آن آماده شویم؟

گاما

دانش آموزان با انگیزه ای که می خواهند برای این آزمون مطالعه کنند، نباید برای آن عجله داشته باشند، زیرا از نظر متخصصان، رسیدن به یک نمره خوب در این آزمون، بدون آمادگی کامل کار سختی است.

دنیس ییم (Dennis Yim) مدیر آکادمی می گوید: “بسیاری از دانشجویان ما مخصوصاً دانشجویانی که هنوز در مقطع لیسانس هستند، معمولاً فقط هفته آخر را برای امتحان درس می خوانند. اما این آزمون این چنین نیست. نکته اصلی که دانشجویان نیاز دارند بدانند، این است که این آزمون فقط محدود به فهم محتوا نیست یا این که شما صد ها لغت حفظ باشید، هرگز کفایت نمی کند و فراتر از موضوعاتی است که در دبیرستان با آن ها آشنایی پیدا کرده اید. برای این آزمون نیاز دارید که از اطلاعات خود استفاده کنید و در لحظه به فردی تبدیل شوید که قدرت حل مشکل و مسئله را دارد.

ییم می گوید افرادی که تمایل دارند آزمون GRE را با موفقیت پشت سر بگذارند، باید زمانی را برای تمرین کردن آزمون ها و تجزیه تحلیل عملکرد خود روی این آزمون های تمرینی بگذارند و این گونه می‌ توانند آمادگی کامل را در این آزمون پیدا کنند. او همچنین می گوید: “باید راحت باشی”،” باید یادآوری کنیم که اگر می خواهید کمی منطقی تر فکر کنید، جلوگیری از بحران بسیار اهمیت دارد بنابراین نکته ای که مهم است، توانایی دانشجو برای تعیین سطح خود می باشد؛ مخصوصاً زمانی که تحت استرس فشار آزمون است و زمان واقعاً برای او محدود است.”

ویدیوی آموزشی

 

آزمون عمومی GRE (جی آر ای جنرال) چیست؟

آزمون عمومی GRE یک آزمون استاندارد است که توسط سرویس آزمون آموزشی ایجاد شده و مدیریت می شود که به آن EST می گویند. این آزمون برای اندازه گیری آمادگی آکادمیک کلی دانشجویان فارغ التحصیل طراحی شده است.  دانشگاه‌های آمریکا و بسیاری از دانشگاه ‌های  معتبر کشور های دیگر ( اکثراً کانادا و بخش ریاضی آن در ترکیه ) نمره‌ی این آزمون را به عنوان یکی از مدارک درخواست پذیرش در مقاطع کارشناسی ارشد ، دکترا و بالاتر ملاک قرار می دهند .بعضی از دانشگاه ها نیاز به درخواست کنندگانی دارند که نه تنها آزمون جنرال GRE را پشت سر می گذارند، بلکه آزمون سابجکت GRE را هم در پیش دارند که به ارزیابی اطلاعات فنی در رابطه با رشته های خاص مثل فیزیک، روانشناسی و ریاضیات می پردازد.

 


English

می خوای کل این سایت توی جیبت باشه؟ توی اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی چرب زبان، انگلیسی رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! در کمترین زمان انگلیسی مثل بلبل حرف بزن!


 

word image 118

اندرو سلپارک (Andrew Selepak)، برنامه ریز برنامه های فارغ التحصیلی در شبکه اجتماعی در دانشگاه فلوریدا می‌ گوید: “آزمون عمومی GRE  شبیه به آزمون کالج SAT  است که در آن سطح رقابت افراد در ریاضیات، خواندن و نوشتن یا همان ریدینگ و رایتینگ ارزیابی می شود.”

آزمون GRE Subject (جی آر ای سابجکت)

در آزمون GRE Subject   سطح اطلاعات شما از رشته تخصصی خود را به زبان انگلیسی تعیین می کنند. این آزمون هم جز آزمون های سازمان ETS است و به همین دلیل می توان آن را آزمون تخصصی سختی در نظر گرفت. آزمون GRE Subject  فقط به صورت کاغذی ارائه می شود و فقط در مراکزی که امکانات برگزاری آزمون های کاغذر را دارند، برگزار می شوند.

شش آزمون GRE Subject وجود دارد که هر کدام برای دانشجویانی طراحی شده است که در آن رشته خاص تحصیل می کنند یا موضوع آزمون با رشته آن ها مرتبط است. معمولاً دانشجویان امیدوار هستند که بتوانند موضوع ریاضیات را آزمون بدهند تا مهارت های بالای خود را در زمینه های مختلف نشان دهند، زیرا در این مقطع، رقابت عددی و محاسباتی مثل علم کامپیوتر و اقتصاد بسیار حائز اهمیت است.

در بخش آزمون های GRE Subject ، وبسایت EST می‌ گوید که آزمون های موضوعی یا subject به دانشجویان کمک می کند تا بتوانند برای قبول شدن نسبت به درخواست کنندگان دیگر امیدوار باشند و این کار را از طریق نشان دادن اطلاعات و سطح مهارت در یک تخصصی خاص نشان می دهند. این آزمون در مورد شش زمینه و رشته زیر برگزار شده و در دسترس است:

  • زیست شناسی
  • شیمی
  • ادبیات زبان انگلیسی
  • ریاضیات
  • فیزیک
  • روانشناسی

زیست شناسی (Biology). این بخش روی سه وجه از زیست تمرکز می کند که هرکدام پایه و اساس یک سوم سوالات امتحان است: زیست شناسی سلولی و مولکولی، زیست شناسی موجودات زنده و بوم شناسی و فرگشت.

شیمی (Chemistry). این آزمون نیاز به آگاهی و اطلاعات از هر چهار دسته بندی اصلی شیمی و انواع مختلف دروس مرتبط با شیمی دارد. این چهار دسته بندی شامل شیمی آلی، شیمی معدنی، شیمی تجزیه و شیمی فیزیک است که روی دو مورد آخر تاکید بیشتری دارند.

ادبیات انگلیسی(Literature in English). نشان دادن مهارت های تجزیه تحلیل ادبی یک بخش ضروری در این آزمون است. سه مورد دیگر هم برای موفقیت در این آزمون مهم است: تشخیص و شناسایی دقیق آثار ادبی؛ فضاسازی یک اثر ادبی بر اساس پیشینه فرهنگی و تاریخی؛  و فهم تاریخ و نظریه نقد ادبی.

ریاضیات (Mathematics): تقریبا نیمی از این آزمون روی دیفرانسیل تمرکز می کند و یک چهارم آن روی جبر و تئوری اعداد متمرکز می شود. سوالات باقیمانده هم موضوعات متفرقه را پوشش می‌ دهند که معمولاً مربوط به محاسبات ریاضی در دوره لیسانس است و به چیزی بیشتر از یک پیش زمینه و دانش ریاضی پایه نیاز ندارد.

فیزیک (Physics). این آزمون معمولاً شامل سوالاتی در مورد نور یا اپتیک، امواج، ترمودینامیک و هم چنین فیزیک محاسباتی، فیزیک کلاسیک، الکترو مگنتیسم، فیزیک کوانتوم، فیزیک اتمی و روش‌ های لابراتواری است. همچنین شامل سوالاتی در مورد موضوعات خاص فیزیک مثل فیزیک هسته ای و فیزیک ذرات می شود اما موضوعات خاص پوشش داده شده بر اساس آزمون خود شخص است.

روانشناسی (Psychology). این آزمون شامل سوالاتی روی شش جنبه از روانشناسی شامل زیست، روانشناسی بیولوژیک، شناخت، جامعه شناسی، رشد و کلینیکی و همچنین موضوعاتی مثل اندازه گیری و روش شناسی است.

word image 119

تفاوت بین آزمون GRE General با آزمون Subject GRE چیست؟

ییم می‌ گوید که در آزمون جنرال روی ارزیابی و توانایی درک و تحلیل اطلاعات داوطلب در جنبه های مختلف تمرکز می کنند، در حالی که در آزمون سابجکت می خواهند تعیین کنند که شخص مورد نظر تا چه حد در مورد یک موضوع خاص تخصصی اطلاعات و آگاهی دارد.

او می گوید: “در آزمون جنرال انتظار می رود که از استراتژی بیشتری نسبت به محتوا استفاده کنند اما در آزمون سابجکت اطلاعات بیشتر بر اساس محتوا هستند. ”

ماری ریچتر (Mary Richter) مدیر برنامه های آموزشی GRE در کمپانی امادگی ازمون مانهاتان در یک ایمیل به این نکته اشاره کرده است که برعکس آزمون جنرال GRE که تقریباً هر روز سال برگزار می‌ شود، آزمون سابجکت GRE  فقط چند بار در سال برگزار می گردد. او تاکید می کند که هرگز آزمون جنرال و سابجکت را همزمان با یکدیگر شرکت نکنید.

بهترین روش موفقیت در بخش وربال جی آر ای (۷ نکته کاربردی)

“معمولا ما به دانش آموزان پیشنهاد می کنیم که بین ۲ الی ۴ ماه  به طور منظم برای این آزمون زمان بگذارند.” اگر می خواهید آزمون سابجکت بدهید، سعی کنید که یک زمان استراحت داشته باشید و سپس خودتان را برای این آزمون آماده کنید. همچنین تاریخ های ورود به دانشگاه را در ذهن تان نگهدارید تا ببینید که چه زمانی برای شرکت در این آزمون مناسب است.

او همچنین اشاره می کند که یک تفاوت مهم که بین آزمون جنرال و آزمون سابجکت وجود دارد، این است که آزمون های سابجکت معمولاً انعطاف زمانی دارند، به این معنا که آزمون گیرندگان عموما می توانند تعیین کنند که می خواهند برای هر بخش چقدر زمان بگذارند که در آزمون جنرال چنین اتفاقی نخواهد افتاد.

آلبرتو آسرادا (Acereda ) سرپرست اجرایی برنامه های تحصیلی کالج و GRE در EST می‌ گوید: “آمادگی برای آزمون سابجکت به طور کامل، با آمادگی برای آزمون جنرال متفاوت نیست. آسرادا در یک ایمیل نوشت: “دانشجویان باید مثل آزمون جنرال برای آزمون سابجکت هم خودشان را آماده کنند و با محتوای آزمون و ساختار آن آشنایی پیدا کنند بنابراین باید بدانند که در روز آزمون چه چیزی در انتظار آن هاست.”

آزمون جنرال GRE در منزل

با شیوع ویروس کرونا و فاصله گذاری های اجتماعی به صورت متنوع، سازمان EST یک نسخه در منزل برای آزمون جنرال GRE  معرفی کرد. آسرادا (Alberto Acereda) توضیح می‌ دهد: “این آزمون از لحاظ محتوا، فرمت، هزینه و تجربه روی صفحه کامپیوتر با یک آزمون معمولی حضوری روی کاغذ یکسان است اما محل آزمون تغییر پیدا کرده است. از آن جایی که مراکز آزمون در کل جهان در حال بازگشایی مجدد هستند، در نتیجه آزمون دهندگان می توانند انتخاب کنند که در منزل آزمون بدهند یا در مرکز مخصوص حاضر شوند.”
آسرادا می گوید که آزمون در منزل در اواخر سپتامبر انجام می‌ شود و EST  تعیین می کند که آیا آزمون در منزل بعد از آن هم لازم است یا خیر.

ییم به شباهت بین نسخه ی در منزل آزمون جنرال GRE و نسخه آزمون در مراکز مربوطه، تاکید می کند. او در یک ایمیل توضیح داد: “یعنی که اگر شما برای GRE  درس می خوانید و برای آن برنامه ریزی می کنید، هر چه سریع تر این کار را انجام دهید و بهتر است که همیشه طبق یک برنامه ریزی پیش بروید.”

ییم می گوید، چیزی که باید برای نسخه آزمون در منزل به یاد داشته باشید، این است که آمادگی قبل از آن بسیار مهم است. یعنی قبل از آزمون، حتما آمادگی های لازم مثل داشتن یک تخته سفید یا برگه های سفید را فراهم کنید تا دچار مشکلی نشوید.

چه نوع برنامه های فارغ التحصیلی، آزمون GRE را قبول دارند؟

بسیاری از انواع برنامه های فارغ التحصیلی به درخواست کنندگان اجازه می دهند که در آزمون GRE ثبت نام کنند؛ از جمله دوره فوق لیسانس، phd، پروفسوری و حتی هنر های لیبرال و رشته های فنی.

در سال های اخیر مدرسه های تجاری و بیزینس هم آزمون GRE را در lieu GMAT که یک مدرسه کسب و کار سنتی است، می پذیرفتند. البته که این مدرسه بسیار کوچک است اما گروه پرورشی آمریکا و دانشگاه های حقوق که آزمون GRE را قبول دارند، یک جایگزین برای LSAT می باشند.

نمرات خوب و قابل قبول در آزمون GRE چند است؟

افرادی که برای آزمون جنرال ثبت نام می کنند، باید منتظر دریافت سه نمره برای موفقیت آمیز بودن این آزمون باشند، این سه نمره شامل نمرات مربوط به بخش شفاهی، بخش تحلیلی و بخش محاسباتی است. نمره دهی برای هر کدام از قسمت ها به صورت مجزا بین ۱۳۰ تا ۱۷۰ با فاصله یک نمره یک نمره است. این یعنی اینکه اگر همه سوال ها را غلط بزنید نمره شما ۱۳۰ می شود. این نمرات همیشه یک نمره کلی از آزمون هستند. نمره رایتینگ ممکن است منفی یا بالاتر از ۶ باشد که باید حداقل نصف نمره ۶ دریافت شود. به طور کلی این که چه نمره ­ای خوب است کاملا بستگی به دانشگاه هدف و رشته مورد نظرتان دارد.

سیستم نمره دهی برای آزمون سابجکت به طرز قابل توجهی متفاوت است. بنابراین اخذ بالاترین نمره هم در آن ها متفاوت می باشد.

۲۰۰ تا از نمونه سوالات آزمون GRE که همین الان باید دانلود کنید

متخصصان می‌ گویند که داوطلبان فارغ التحصیل باید نمره هدف خود را در این آزمون بر اساس رقابت بین برنامه های مختلف تحصیلی که برای آن درخواست داده‌ اند، قرار دهند و نمره حداکثر را دریافت کنند تا بتوانند به آن چیزی که می خواهند برسند.

ییم می گوید برای این که نمره GRE تاثیر مثبتی روی فرصت های پذیرش فارغ التحصیلی دانش آموز در مدارس و دانشگاه های مورد هدف داشته باشد، باید نمره او در این ازمون بالاتر از حد مورد قبول دانشگاه باشد زیرا اگر نمره مورد نظر دانشگاه را بگیرید، یعنی شما دانش آموز متوسطی هستید و این نمره واقعاً به شما کمکی نخواهد کرد.

آزمون GRE چند بار برگزار می شود؟

این آزمون در کل سال در مراکز مخصوص در بیشتر نقاط جهان برگزار می‌ شود اما ممکن است برای کسانی که اولین بار این آزمون را می‌ دهند، کمی اوضاع متفاوت باشد. دانش‌ آموزانی که در مناطقی هستند که مراکز این آزمون را ندارند، نسخه در منزل از این آزمون می تواند گزینه مناسبی برایشان باشد. آزمون در منزل هم اکنون در کشور هایی مثل چین برگزار نمی‌ شود اما طبق اطلاعات موجود EST، دولت چین قصد دارد که این آزمون ها را به صورت فردی با تعداد محدود در مراکز مختلف، در ماه جولای برگزار کند.

با وجود این که EST نسخه کاغذی آزمون جنرال را پیشنهاد می دهد، اما عملا این نسخه وجود ندارد. طبق ایمیل موجود از سازمان EST، نسخه کاغذی که آزمون جنرال در آن وجود دارد، برای تعداد کمی از افراد در نواحی از جهان است که مراکز آزمون همراه با کامپیوتر در آن ها در دسترس نیست. البته ما دسترسی به کامپیوتر برای این آزمون را افزایش داده‌ ایم و اکنون با دسترسی به نسخه خانگی آزمون، آزمون کاغذی دیگر رو به کاهش است.

آزمون های سابجکت GRE در ماه سپتامبر، اکتبر و آوریل برگزار می‌ شود.

چه زمانی باید آزمون GRE داد؟

متخصصان آمادگی آزمون GRE می گویند که طبق شرط احتیاط، برای دانشجویان فارغ التحصیل بهتر است که چند ماه قبل از درخواست ورودی دانشگاه این آزمون را پشت سر بگذارند تا اگر نمره آن ها کمتر از حد مقبول بود، دوباره وقت داشته باشند که این آزمون را بدهند.

آزمون عمومی GRE کامپیوتری چگونه است؟

دیوید پاین، نایب رییس و COO اموزش جهانی برای سازمان EST در یک ایمیل توضیح داد که ازمون کامپیوتری GRE چگونه است. آزمون جنرال GRE کامپیوتری، یک بخش یا یک سطح سازش پذیر است. به این معنا که در ازمون کامپیوتر، نمره بخش دوم از عملکرد ازمون دهنده در بخش اول تاثیر می گذارد.

همه سوالات در هر بخش در نمره کلی آزمون دهنده تاثیر گذار است و هر دو بخش مهم هستند، زیرا نمره نهایی روی هر بخش بر اساس نمره کلی پاسخ های صحیح و سطح سختی سوالات است.

اسرادا می‌ گوید که یک اشتباه رایج بین آزمون دهندگان GRE، زمان گذاشتن زیاد روی سوالات سخت است.

 ۴ تا از بهترین کلاس های GRE در ایران که برای آمادگی آزمون نیاز دارید

اسرادا پیشنهاد می دهد وقت خود را صرف سوالاتی که خیلی سخت هستند، نکنیدزیرا هیچ سوالی ارزش و نمره ی بیشتری نسبت به سوال دیگر ندارد. زمانی که می بینید یک سوال به وقت بیشتری نیاز دارد، آن را علامت بزنید و بعد از اینکه کل آزمون را مرور کرده و به همه سوالات در بخش مربوطه پاسخ دادید، دوباره به همان سوال رجوع کنید.

پاین می‌ گوید که سه ویژگی در آزمون های جنرال GRE وجود دارد که آزمون دهندگان آن را می پسندند که یکی از آن ها گزینه ذخیره سوالات برای آینده است. همچنین توانایی ویرایش پاسخ ها و فرصت استفاده از ماشین حساب که روی صفحه برای آن ها وجود دارد.

آزمون GRE همچنین گزینه مشهور انتخاب نمره دارد که به آزمون دهندگان اجازه می‌ دهد نمره ای را که می‌ خواهند، از این آزمون به مدارس گزارش کنند را تعیین کنند. او اضافه کرد: واقف بودن به  ویژگی گزارش نمره‌ ای، به آزمون دهندگان کمک می کند که بهترینِ خود را در روز آزمون به اجرا بگذارند.

نمره  GRE چقدر اهمیت دارد؟

ارین اسکلی (Erin Skelly) مشاور فارع التحصیلان در IvyWise می‌ گوید:” این نمره برای مدارس و دانشگاه های مختلف و هر فرد متفاوت است. بعضی از مدارس نمره حداقل را می پذیرند اما در بعضی دیگر نمره بالا بسیار اهمیت دارد اما اگر الزامات دیگر مربوط به درخواست شما بسیار قوی و کامل باشد، احتمالاً نمره اهمیت کمتری پیدا می کند.”

طبق گفته پریام شاه (Priyam Shah)، استاد آموزشی در کنسولگری پذیرش IvyWise و کمپانی آمادگی این ازمون، اگرچه نمره های GRE یک عامل کلیدی برای پذیرش در دانشگاه ها هستند اما این نمره ها لزوما عامل تصمیم گیری نمی باشند. GRE بخشی از پکیج درخواست است و اگر در آن خوب ظاهر شوید، به شما کمک می کند که مراحل را راحت تر پشت سر بگذارید اما جنبه های دیگر درخواست) نمره های دانشگاه، فعالیت های دانشگاهی، پیشنهادات و غیره( هم به اندازه خودشان اهمیت دارند.

چگونه در ۲ ماه برای آزمون gre آماده شویم؟ (جزوه آموزش ریاضی)

این دانشگاه‌ ها معمولاً از نمره GRE برای تمایز بین درخواست کنندگان استفاده می کنند. سلپاک (Selepak ) می‌ گوید نمره GRE یک مقیاس است که می تواند مقایسه خوبی را بین دانشجویانی که گزینه مناسبی هستند و پس زمینه تحصیلی خوبی دارند، ایجاد کند.

سلپاک (Selepak ) به این دانشگاه ها پیشنهاد می کند که بررسی کنند و ببینند که آیا دانشجویانی که شرایط مناسبی دارند، در آزمون GRE نمره حداقل را کسب کرده‌ اند یا خیر و به نمره میانگین این آزمون در این برنامه های تحصیلی توجه کنند تا بتوانند پذیرش واقع بینانه تر و عادلانه تری را انجام دهند.

ایان کورتیس (Ian Curtis) موسس و اداره کننده کنسولگری پذیرش تحصیلی آکادمیک H&C اشاره کرد که پذیرش های مربوط به این برنامه های تحصیلی، معمولاً به نمره های هر بخش از GRE  بیشتر از نمره کلی GRE توجه می‌ کند.

آزمون GRE جنرال چطور نمره دهی می شود و هر نمره به چه معناست؟

کورتیس در یک ایمیل نوشت: برنامه های phd عموماً درخواست کنندگان بسیار خاصی دارد‌ بنابراین مثلاً نمره پایین در قسمت ریاضی به فرصت پذیرش در تحصیلات مربوط به علوم اجتماعی یا انسان شناسی آسیب وارد نمی کند. او اخیراً با دانشجویانی کار کرده است که جزء بهترین ها در درجه phd بودند، در حالی که نمره ریاضی آن ها در این آزمون ۴۰ درصد بود.

این متخصص همچنین انتشارات بسیار گسترده و تجربه بسیار زیادی در زمینه آموزش داشته است اما در حوزه ریاضی مهارت بالایی نداشت.

چقدر بودجه و زمان برای آمادگی در آزمون GRE  لازم است؟

(Shah ) شاه پیشنهاد می دهد که ۲ الی ۳ ماه را برای مطالعه گسترده این آزمون اختصاص دهید که البته آمادگی کلی برای آن نمی‌ تواند به بیش از ۳ الی ۴ ماه هم برسد.

اما اسکلی (Skelly) هشدار می دهد که میزان زمان مورد نیاز برای آمادگی آزمون GRE بستگی به دانشجو دارد. افرادی که هنوز در دوره لیسانس هستند، احتمالاً به آمادگی کمتری نیاز دارند، زیرا در حال تحصیلات آکادمیک می باشند اما افرادی که مدت زمانی از درس و دانشگاه فاصله گرفته اند یا در آزمون های استاندارد، وضعیت خوبی از خودشان نشان نداده‌ اند، احتمالاً باید برای آمادگی در این آزمون زمان بیشتری را اختصاص دهند. بهترین راهکار، شرکت کردن در آزمون های آزمایشی است تا متوجه شوید که به چه میزان آمادگی بیشتر و بودجه نیاز دارید.

چه منابع و آمادگی هایی برای آزمون GRE لازم است؟

وبسایت ETS  منابع لازم برای آمادگی در آزمون عمومی GRE را به شکل رایگان و یا با هزینه؛ شامل آزمون های آزمایشی آنلاین و یا مطالعات دیگر در دسترس قرار می دهد. این سازمان همچنین محتوای هر آزمون سابجکت را، علاوه بر کتاب تمرینی دیجیتال در اختیار قرار می دهد.

ییم  می‌ گوید چیزی که به شدت کمک کننده است، لیستی از مقالات موجود برای بخش رایتینگ تحلیلی آزمون عمومی GRE است.

مدت اعتبار gre چقدر است؟ (طبق آخرین تغییرات)

کریستوفر کی.لی (Christopher K. Lee) مشاور شغلی و موسس PurposeRedeemed در سازمان کنسولگری مربوط به مشاغل در کالیفرنیا پیشنهاد می کند که روی سوالات ریاضی تمرکز کنید زیرا آمادگی برای این سوالات راحت تر از سوالات شفاهی است . لی در یک ایمیل نوشت: ” ممکن است این سوالات کمی زیرکی و تیزهوشی نیاز داشته باشد اما قطعاً شما در دبیرستان ریاضی خوانده اید. فقط باید این مطالب را دوباره مرور کنید اما در مقایسه با ریاضی، بالا بردن نمره شفاهی کار سختی است، زیرا گرامر زبان  چیزی نیست که به راحتی بتوانید خودتان را با آن وفق دهید و برای آن آماده شوید.”

سلپاک (Selepak) می گوید:” بسیاری از این دانشگاه‌ ها می‌ توانند از مزایای بخش آمادگی آزمون رسمی GRE بهره مند شوند که آن ها را ملزم می کند تا مدت زمان بیشتری را برای آمادگی این آزمون اختصاص دهند یا حتی می توانند معلم خصوصی بگیرند که کمک قابل توجهی به آن ها خواهد کرد.”

تفاوت آزمون GRE با GMAT و LSAT چیست؟

اسکلی (Skelly) می گوید که GRE و GMAT هر دو شامل ریاضی، ریدینگ و سوالات رایتینگ می‌ باشند و بسیاری از دانشگاه‌ های مربوط به دوره لیسانس، این آزمون ها را با یکدیگر برابر می دانند اما  GRE امتحانی مفهومی ‌تر است و دایره بیشتری از مهارت‌ های هر فرد را پوشش می‌ دهد و امتحان GMAT بیشتر برای دانشجویانی است که می ‌خواهند وارد رشته‌ هایی در زمینه ی بیزینس و کسب ‌و کار شوند. هزینه آزمون GRE کمتر از GMAT است. شرکت‌ کنندگان در امتحان GRE می ‌توانند پس از انتخاب گزینه‌ ها و جواب‌ های خود دوباره به سراغ پرسش ها بروند و جوابشان را اصلاح کنند اما در آزمون GMAT چنین امکانی وجود ندارد. پس از پاسخ به هر سوال که به صورت کامپیوتری انجام می ‌شود، امکان بازگشت به سوال قبلی وجود ندارد.

اسکلی در یک ایمیل نوشت: “آزمون LSAT بخش کمیتی ندارد و بر اساس توانایی استدلال و منطق است و روی مهارت حافظه و یا لغات فرد تمرکز می‌ کند و برای درخواست کنندگان و دانشجویان رشته حقوق مناسب است.”

چگونه نمره GRE خود را بالا ببریم؟

جنیفر وین­وارد موسس و مدیر آکادمی وین­وارد می‌ گوید که موثرترین راهکار برای افزایش نمره در این آزمون این است که متوجه شوید چه اشتباهاتی دارید و چرا این اشتباهات را در آزمون قبل تکرار کرده اید و استراتژی هایی را برای جلوگیری از تکرار دوباره این اشتباهات در نظر بگیرید.

به عنوان مثال وین­وارد پیشنهاد می­کند دانش آموزانی که لیست سوالات و معادلات ریاضی کاملاً به روز رسانی شده را در اختیار دارند، معمولا بخش ریاضی آزمون عمومی GRE را فراموش می کنند و این باعث می شود که دانش آموزان روی معادلات حفظی تمرکز کنند و در نتیجه سرعت آن ها در سوالات مربوطه افزایش پیدا می کند و در آینده هم به این معادلات تسلط بیشتری پیدا خواهند کرد. دانشجویانی که با حفظ کردن لغات مشکل دارند، حتماً باید لغات به کار رفته شده در آزمون پیشین GRE عمومی را در نظر بگیرند که آن ها را نمی شناختند تا بتوانند تعاریف این کلمات را به حافظه بسپارند.

نکات و راهنمایی های لازم برای آمادگی آزمون GRE (آپدیت ۲۰۲۰)

او همچنین پیشنهاد می‌ دهد هر کس که در  سرعتِ خواندنِ قسمت استدلالی و شفاهی آزمون عمومی مشکل دارد، باید سعی کند بیشتر برای سرگرمی، مطالب مختلف و ریدینگ ها را در اوقات فراغت خود مطالعه کند.

حتما بخوانید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست