بنر فشرده

نحوه ثبت نام، هزینه و زمان برگزاری آزمون تافل (امیربهادر+سازمان سنجش)

خیلی از داوطلبان آزمون زبان انگلیسی تافل می پرسند که نحوه ثبت نام، هزینه و زمان برگزاری آزمون

خیلی از داوطلبان آزمون زبان انگلیسی تافل می پرسند که نحوه ثبت نام، هزینه و زمان برگزاری آزمون تافل چگونه است؟ در این پست برای شما به صورت مختصر و مفید توضیح می دهیم که چگونه برای این آزمون معتبر ثبت نام کنید، هزینه آزمون تافل چقدر است و زمان برگزاری آزمون چگونه است؟

English

قبل از هر چیز باید بگوییم که برای ثبت نام آزمون تافل می توانید از ویزا کارت یا مستر کارت استفاده کنید. در غیر این صورت روشی که ما پیشنهاد می کنیم را دنبال کنید.

۱-نحوه ثبت نام آزمون تافل

ثبت نام در آزمون تافل بسیار ساده است. کافی است از اینجا وارد سایت ETS بشوید.

اگر قبلا اکانت ساخته اید مشخصات اکانت خود را وارد کرده و Log in کنید و اگر تازه وارد هستید مطابق تصویر بر روی گزینه signup کلیک کنید.

در مرحله دوم اطلاعات خود را در قسمت های ستاره دار وارد کنید، دقت کنید که اطلاعات وارد شده دقیقا مطابق با کارت ملی یا گذرنامه شما باشند (هر کدام که قرار است با آن سر جلسه بروید)

اگر نحوه وارد کردن آدرس را بلد نیستید این آموزش را ببینید.

در مرحله سوم بعد از اینکه ثبت نام کردید و log in کردید با صفحه ای مطابق تصویر زیر مواجه می شوید که برای ثبت نام آزمون تافل بر روی گزینه مشخص شده کلیک کنید.

در مرحله چهارم مطابق شکل عمل کنید:

در این مرحله هم تیک پایین صفحه را بزنید و گزینه continue را کلیک کنید

در مرحله ششم مطابق شکل زیر کشور و شهری که می خواهید در آن امتحان تافل دهید را انتخاب کنید. معمولا ۷-۹ شهر در ایران می توانند این آزمون را برگزار کنند. سپس همانگونه که در تصویر می بینید باید یک بازه زمانی (حداقل ۲۰ روزه) که میخواهید در آن امتحان دهید انتخاب کنید و گزینه Search را کلیک کنید. اگر در این بازه زمانی که انتخاب کردید، مراکز پر نشده باشند، در قسمت پایین سرچ مثل تصویر زیر ، مراکز موجود برای ازمون در این بازه زمانی را معرفی میکند. اگر پر شده باشند باید بازه زمانی خود جستجو را گسترش دهید و تاریخ آزمون را عقب بیندازید.

بر روی هر کدام از مراکزی که مایل هستید در آن امتحان دهید کلیک کنید. پس زمان های برگزاری آزمون تافل را در این مرحله می توانید ببینید. همچنین می توانید از اینجا زمان برگزاری آزمون تافل در موسسه امیربهادر را ببینید.

 

مراحل بعدی را مطابق تصاویر زیر ادامه دهید:

و سپس شماره ملی خود را وارد کرده و مدرکی که می خواهید با آن سر جلسه بروید انتخاب کنید (پاسپورت یا کارت ملی):

 

بعد از این وارد مرحله بعد می شوید، مطابق شکل زیر گزینه دوم را انتخاب کنید تا علاوه بر ایمیل شما، کارنامه شما برای تان پست هم بشود(رایگان است):

 

و سپس اگر در دانشگاهی پذیرش شده اید از اینجا نام دانشگاه را پیدا کرده تا پس از قبولی در آزمون کارنامه شما برایشان فرستاده شود (رایگان). اما اگر دانشگاهی را اینجا انتخاب نکنید، و  بعدا پذیرش بگیرید از دانشگاه، باید دوباره وارد همین حساب کاربری خود شوید و مجددا آدرس آن دانشگاه را وارد کرده و آن موقع دیگر باید هزینه گزارش نمره را پرداخت کنید (حدود ۵۰ دلار)

 

بعد از این مرحله اطلاعات زیر را وارد کنید (مهم نیستند):

پاسخ به یک سوال مهم: تفاوت تافل و آیلتس به زبان ساده، کدامیک برای من مناسب تر است؟

مثل شکل زیر گزینه Skip را بزنید (اینها تبلیغ بسته های آموزشی ETS هستند):

 

حال در این مرحله اطلاعات خود را چک کنید و اگر مشکلی نبود گزینه ادامه را بزنید:

 

 

و نهایتا وارد بخش پرداخت الکترونیک می شوید، اگر ووچر دارید که گزینه Voucher را بزنید و اگر ندارید از یکی از دوستان یا آشنایان که مستر کارد یا پی پال یا ویزا کارد دارند بخواهید برای شما پرداخت را انجام دهند. یا از طریق وبسایت Tehranpayment اقدام کنید (پیشنهاد ما)

کسب نمره عالی در آزمون تافل نیازمند بهترین نرم افزارهای آموزش زبان انگلیسی می باشد. بسته های آموزشی که توسط موسسات مختلف تست شده باشند و مورد تایید اساتید نخبه. لیست این نرم افزارهای را از اینجا ببینید.

۲- هزینه ثبت نام آزمون تافل

هزینه آزمون تافل در کشورهای مختلف متفاوت است، مطابق جدول زیر می بینید که در ایران از بس که سطح رفاه هم زیاد است هزینه ۲۱۵ دلار در نظر گرفته شده که چیزی حدود ۸۵۰ هزار تومان است:

پاسخ به یک سوال مهم دیگر: بهترین موسسات آموزش زبان انگلیسی برای تافل در ایران کدامند؟

ثبت دیدگاه