تی سی اف

درباره آزمون tcf: نحوه آمادگی و موفقیت، زمانبندی و ثبت نام

گاما

TCF مخفف Test de Connaissance du Français به معنی آزمون زبان فرانسوی است. این آزمون به فرانسوی زبانان غیر بومی امکان دسترسی به ارزشیابی ساده، موثر و دقیق مهارت های ادراکی و بیانی خود را فراهم میسازد.

بطور خلاصه

آزمون TCF (Test de Connaissance du Français) یکی از معتبرترین آزمون‌های موجود برای ارزیابی مهارت‌های زبان فرانسه است. این آزمون توسط سازمان CIEP (Centre international d’études pédagogiques) که یک سازمان فرانسوی است، تدارک دیده می‌شود و مورد تایید وزارت آموزش عالی فرانسه قرار دارد.

TCF به دو صورت دارای دو مدل است:

 


french

می خوای کل این سایت توی جیبت باشه؟ توی اپلیکیشن آموزش زبان فرانسه چرب زبان، زبان فرانسه رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! در کمترین زمان فرانسه رو مثل بلبل حرف بزن!


 

 1. TCF Tout Public: برای افرادی که می‌خواهند مهارت‌های زبان فرانسه خود را برای مقاصد تحصیلی، شغلی یا مهاجرت به کشورهای فرانسوی زبان ارزیابی کنند.
 2. TCF Québec: برای افرادی که می‌خواهند به کشور کبک کانادا مهاجرت کنند و نیاز به ارزیابی مهارت‌های زبان فرانسه خود دارند.

آزمون TCF شامل چهار بخش است:

 1. Compréhension Orale (CO)  شنیداری
 2. Compréhension Ecrite (CE)  خواندن
 3. Production Ecrite (PE)  نوشتن
 4. Production Orale (PO)  صحبت کردن

هر بخش از آزمون تستی است و از مهارت‌های مختلف زبانی شما را ارزیابی می‌کند. نمره‌های TCF بر اساس “CERCL” (Cadre européen commun de référence pour les langues) اعلام می‌شود، که به معنی یک سطح مشخص از مهارت‌های زبانی است.

نکات تکمیلی و پاسخ به سوالات رایج

 • طبق گفته وزارت آموزش فرانسه این مدرک تا ۲ سال بعد از اتمام آزمون اعتبار دارد
 • داوطلبان مدرکی با نمره ای بین ۱۰۰ تا ۶۹۹ به علاوه معادل سازی چارچوب مرجع اروپایی CERF که بین A1 تا C2 رتبه بندی شده است دریافت میکنند.
C2 C1 B2 B1 A2 A1
۶۰۰-۶۹۹ ۵۰۰-۵۹۹ ۴۰۰-۴۹۹ ۳۰۰-۳۹۹ ۲۰۰-۲۹۹ ۱۰۰-۱۹۹
 • سه آزمون وجود دارد: یک آزمون اجباری و دو آزمون اختیاری(در ادامه میبینید). آزمون های اختیاری را میتوان مادامی که در بازه زمانی معتبر هستند، در تاریخی غیر از روز تاریخ آزمون اجباری نیز انجام داد. به منظور شرکت در آزمون های اختیاری باید حتما آزمون اجباری را پشت سر گذاشته باشید.
 • به منظور به حد نصاب رسیدن امتیاز برای مقاصد مهاجرتی به کانادا، داوطلبان باید حداقل به سطحB2 (متوسط) رسیده باشند.

هزینه و زمان بندی سال 2024

قیمت

یک آزمون اجباری به قیمت ۲۹۵ دلار که شامل:

 • یک بخش درک مطلب
 • بخش شنیداری
 • بخش ارزیابی ساختار زبانی( گرامر و واژگان)

۲ آزمون اختیاری که هر کدام به مبلغ ۱۶۰ دلار خواهد بود

 • نوشتار
 • بخش گفتاری

 آزمون tcf

زمان بندی

اگر بر خلاف این به شما اعلام نشده باشد، تمامی آزمون های ما در محل سنت کیلدا در ساعت اداری برگزار میشود. ما این حق را داریم که چند روز برای هر جلسه اضافه کنیم.

لطفاً توجه داشته باشید که داوطلبان نمیتوانند روز آزمون خود را انتخاب کنند. هر کدام از داوطلبان یک هفته بل از تاریخ آزمون یک ایمیل حاوی روز(های) امتحان و زمان شروع آزمون خود دریافت میکنند.

جلسات تاریخ اتمام ثبت نام
مارس 2023 چهارشنبه ۱۱ مارس دوشنبه ۱۰ فوریه ساعت ۵ عصر
اوت 2023 چهارشنبه ۱۹ اوت دوشنبه ۲۰ ژوئیه ساعت ۵ عصر

نتایج

نتایج ۱۵ روز کاری بعد از تحویل تمامی برگه های امتحانی توسط FEI به مرکز آزمون فرستاده میشود. بعد از آن، ایمیلی به منظور حضور و تحویل گرفتن مدرک خود دریافت میکنید. اگر قادر به حضور جهت تحویل گیری نیستید، میتوانیم ترتیبی اتخاذ کنیم تا برای شما ارسال شود: باید یک پاکت پستی رسمی در ابعاد A4 با نام کامل و آدرس تان تحویل دهید.

چطور ثبت نام کنیم؟

 1. اطلاعات این صفحه و صفحه راهنمای عکس ها را با دقت بخوانید.
 2. فرم ثبت نام را دانلود تکمیل و به همراه تصویر نسخه الکترونیکی پاسپورت خود را طبق خط و مشی مشخص شده به آدرس headteacher1@afmelbourne.com.au ایمیل کنید.
 3. ایمیلی برای تایید ثبت نام خود دریافت خواهید کرد.
 4. یک هفته قبل از برگزاری آزمون ایمیلی حاوی اطلاعات برنامه ریزی دریافت خواهید کرد.
 5. اگر سوالی داشته باشید میتوانید با اطلاعات به شماره ۰۳۹۵۲۵۳۴۶۳ تماس بگیرید.

نکات موفقیت در آزمون TCF

 • آشنایی با ساختار آزمون: قبل از شرکت در آزمون، با ساختار و نحوه اجرای آزمون TCF آشنا شوید. اطمینان حاصل کنید که شما با هر بخش از آزمون و نوع سوالات آن آشنا هستید.
 • تمرین مستمر: تمرین مکرر و مستمر با سوالات مشابه آزمون TCF به شما کمک می‌کند تا با ساختار سوالات آشنا شوید و سرعت و دقت خود را افزایش دهید.
 • آماده‌سازی برای هر چهار بخش: به همه چهار بخش آزمون TCF (Compréhension Orale، Compréhension Ecrite، Production Ecrite و Production Orale) به طور مساوی توجه کنید و برای هر کدام آماده شوید.
 • گسترش دایره لغات: با گسترش دایره لغات خود و آشنایی با اصطلاحات و عبارات رایج زبان فرانسه، می‌توانید در بخش‌های خواندن، نوشتن و صحبت کردن بهتر عمل کنید.
 • تمرکز بر مهارت‌های مختلف: به تقویت همه مهارت‌های زبانی خود، از جمله شنیداری، خواندن، نوشتن و صحبت کردن، توجه کنید و برای بهبود هر کدام از این مهارت‌ها تلاش کنید.
 • آشنایی با موضوعات متداول: با موضوعات متداولی که در آزمون TCF مطرح می‌شوند، آشنا شوید و در زمان آزمون به طور موثر به آنها پاسخ دهید.
 • شرکت در کلاس‌های آموزشی: شرکت در کلاس‌های آمادگی برای آزمون TCF می‌تواند به شما کمک کند تا با ساختار آزمون و روش‌های پاسخگویی به سوالات آشنا شوید و مهارت‌های زبانی خود را بهبود ببخشید.
 • آزمون‌های شبیه‌سازی شده: شرکت در آزمون‌های شبیه‌سازی شده TCF قبل از آزمون اصلی، به شما اعتماد به نفس و تجربه لازم برای موفقیت در آزمون اصلی را می‌دهد.

بسیار کاربردی برای زبان فرانسه

رادتایم

حتما بخوانید!

1 دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

 • سلام و عرض ادب
  من برا tcf مطالعه کردم و آماده شدم این امکان داره که بجای tcf آزمون tef رو بدم؟

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست