یادگیری زبان فرانسه

۵ توصیه مهم قبل از شروع یادگیری زبان فرانسه

Gamma koli

یادگیری یک زبان جدید ما را وارد یک دنیای تازه می‌کند. اگر آمادگی ورود به این دنیای جدید را نداشته باشیم و یا به اجبار وارد آن شویم ممکن است نتوانیم از یادگیری آن زبان نو لذت ببریم. در این مطلب چند نکته مهم را در  مرحله اول یادگیری زبان فرانسه با هم مرور می‌کنیم:

چرا زبان فرانسه ؟

در همان ابتدای یادگیری باید انگیزه شما برای یادگیری این زبان مشخص باشد. آیا زبان فرانسه را برای علاقه به موسیقی فرانسوی یاد می‌گیرید؟ به ادبیات فرانسه علاقه زیادی دارید و می‌خواهید کتاب‌های فرانسوی بخوانید؟ آیا برای یک سفر یک ماهه به فرانسه می‌روید و می‌خواهید در این سفر از عهده خود برآیید؟ برای مهاجرت عازم کشور فرانسه هستید؟

به طبع اگر برای مدت کوتاهی به عنوان توریست به فرانسه سفر می‌کنید و فقط به همین دلیل می‌خواهید کمی فرانسه یاد بگیرید بهتر است کتاب‌ها یا روش‌هایی را انتخاب کنید که حول محور سفر توریستی به فرانسه می‌چرخد. برای چنین زبان آموزی مکالماتی چون خرید در مغازه‌ها و غذا خوردن در رستوران و یا طریقه استفاده از وسایل نقلیه بسیار مهم تر است تا موضوعاتی نظیر باز کردن حساب بانکی در فرانسه و یا طریقه درخواست کارت اقامت.

اگر تصمیم دارید که این زبان را از طریق معلم بیاموزید بهتر است که از همان ابتدای کار انگیزه اصلی خود را با او در میان بگذارید تا روش آموزش خود را با انگیزه شما مطابقت دهد

 


English

می خوای کل این سایت توی جیبت باشه؟ توی اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی چرب زبان، انگلیسی رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! در کمترین زمان انگلیسی مثل بلبل حرف بزن!


 

بی شک هدف شما به معلم کمک می‌کند تا متد آموزشی خود را با نیازهای شما هماهنگ کند. پس بدانید چرا؟ جوگیر شدن و یا دلایل بی‌اساس برای شروع یادگیری ممکن است به اتلاف وقت و انرژی شما منجر شود.

از این متد به آن متد نپرید!

امروزه با وجود اینترنت و شبکه‌های اجتماعی بسیاری از کانال‌های آموزش زبان تلاش می‌کنند تا با روش‌های مخصوص به خود زبان را به مخاطبین آموزش دهند. این خیلی خوب است ولی یک نکته را فراموش نکنید : یادگیری پراکنده از کانال‌ها و شبکه‌های اجتماعی ذهن را آشفته و گاهی بی‌انگیزه می‌کند. توصیه می‌کنم که یک یا دو روش: آموزش آنلاین زبان فرانسه یا آموزش خصوصی و در کلاس که به انگیزه و شیوه آموزشی شما نزدیک است انتخاب کنید و ساعات مفید یادگیری را به آن روش اختصاص دهید.

از این شاخه به آن شاخه نپرید. زمان مفید یادگیری را روی یک روش هدفمند بگذارید.

تنها نه!

ایده‌آل‌ترین روش آن است که زبان آموز و معلم هر دو حضور فیزیکی داشته باشند و در مکانی به عنوان کلاس در زمانی مشخص به آموزش و یادگیری زبان بپردازند ولی این روزها این فرصت برای همه پیش نمی‌آید. کمبود زمان، سرعت زندگی،‌ راه بندان، دوری راه و خیلی مسائل دیگر باعث شده است تا زبان آموزان بیشتر به کلاس‌های آنلاین و یا مجازی روی آورند که اگر این کلاس‌ها به خوبی طراحی شده باشد گاهی از کلاس‌های حضوری راندمان بیشتری دارد.

«فرانسه بگو» یکی از سایت‌هایی است که این امر را برای شما محقق می‌کند.

یکی از بزرگترین اهداف سایت «فرانسه بگو» این است که دوره آموزش آنلاین زبان فرانسه را در اختیار همه قرار دهد تا در هر کجا و هر زمان بتوان این زبان شیرین را آموخت.

بعضی از زبان آموزان هم هستند که ترجیح می‌دهند بصورت خودآموز و بدون تکیه بر کلاس و معلم زبان فرانسه را یادبگیرند. توصیه می‌کنم که حتی اگر بصورت خود آموز شروع کرده‌اید حداقل برای چند ماه اول از حضور یک دوست فرانسوی زبان و یا معلم غاقل نشوید. حضور این فرد کمک می کند تا اشتباهات شما تصحیح شود و نکاتی که به آنها دقت کافی ندارید گوشزد شود.

جدی باشید ولی لذت ببرید!

موقع یادگیری در مکانی دلپذیر از خانه خود بنشینید و کاغذ و قلم آماده کنید. در حالت درازکش یا روبه روی تلویزیون هم شاید بتوان چیزی یاد گرفت ولی ذهن شما برای یادگیری زمانی به خوبی متمرکز می‌شود که به حالت درست نشسته باشید، لوازم موردنیاز را جلوی خود بگذارید و شروع به یادگیری کنید. تفاوت را احساس خواهید کرد.

از افراد خانواده خود خواهش کنید که موقع یادگیری زبان تا حد ممکن مزاحم شما نشوند. هر چه شما این مساله را جدی بگیرید اطرافیانتان هم به همان اندازه جدی خواهند گرفت.

منظم و پیوسته

زبان فرار است. مخصوصا در مرحله اول یادگیری. در ماه‌ها و حتی سال های اول یادگیری سعی کنید که روند یادگیری خود را منظم و پیوسته کنید. برای یادگیری برنامه داشته باشید ولی استراحت را فراموش نکنید. چنانچه برنامه ریزی کرده‌اید تا بصورت فشرده زبان فرانسه را بیاموزید حتما یک یا دو روز در هفته را به خود استراحت بدهید. همان قدر که پیوستگی در یادگیری مهم است استراحت هم مهم است. وقتی مغز استراحت کند برای ادامه یادگیری آماده‌تر خواهد شد.

ربات نباشید

وقتی تصمیم می‌گیرید که یک زبان جدید را بیاموزید بهتر است با فرهنگ و تاریخ مردمانی که به آن زبان زندگی می‌کنند هم آشنا شوید. فردی که زبان یک کشوری را می‌داند ولی از فرهنگ و تاریخ مردمان آن بی‌خبر است به مانند رباتی است که حرف می زند ولی احساس ندارد. به عنوان مثال اگر زبان فرانسه را شروع کرده‌اید تا بتوانید روزی در  کشور فرانسه تحصیل کنید توصیه می‌کنم که همزمان با یادگیری زبان اطلاعات خود را در زمینه تاریخ و فرهنگ این کشور بالا ببرید.

سایت فرانسه بگو در بخش بلاگ هر هفته مطالب مفیدی را درباره تاریخ، فرهنگ و زندگی در کشور فرانسه و همچنین از گرامر گرفته تا آشنایی با آهنگ فرانسوی معروف در اختیار زبان آموزان قرار می‌دهد.

صبور باشید

زمانی که شروع به یادگیری زبان فرانسه می کنید در مرحله اول بسیار پرانگیزه هستید و برای هر جمله که می‌آموزید احساس پیشرفت می‌کنید. ولی به مرور زمان این ذوق و شوق اولیه شکل دیگری به خود می‌گیرد. نکات گرامری رفته رفته بیشتر می‌شوند و لغت‌های روزمره و ساده جای خود را به لغات‌های سنگین تر و واژه های جدی‌تر می‌دهند. ممکن است احساس کنید که به این راحتی‌ها هم نیست. از خودتان می‌پرسید «چقدر طول می کشد تا من بتوانم این زبان را خوب حرف بزنم» ؟

از همان ابتدای کار این واقعیت را بپذیرید که یادگیری یک زبان جدید زمان زیادی می‌برد. حتی اگر ماه‌ها بصورت فشرده زبان را بیاموزید باز هم به این زودی‌ها با آن زبان احساس راحتی نخواهید کرد. پس صبور باشید و به خود زمان بدهید.

و اما حرف آخر! یادمان نرود که یادگیری یک زبان جدید به معنی وارد شدن در یک دنیا و فرهنگ جدید است. از این دنیای جدید لذت ببرید.

ویدیوهای رایگان زبان فرانسه را می‌توانید در کانال یوتیوب فرانسه بگو دنبال کنید.

حتما بخوانید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست