مهاجرت به استرالیا

5 بهترین دفاتر مهاجرت به استرالیا در ایران (معتبر/قانونی)

گاما

مهاجرت به استرالیا دارای پروسه پیچیده وچالش برانگیز است چرا که کشور مهاجرپذیر استرالیا قوانین سرسختی داشته و قطعا بدون مشاوره و داشتن وکلا و راهنمایان این عرصه، پول، وقت و انرژی شما تلف می شود. لازم است تا شما با حوزه فعالیت ها، هزینه ها و نکات مهم درباره دفاتر مهاجرتی آشنا شوید تا در این مسیر با کلاهبرداران روبرو نشوید. در این مقاله هر آنچه که باید درباره دفاتر مهاجرتی بدانید جمع شده است. ضمنا بهترین موسسات مهاجرت به آلمان نیز در اینجا معرفی شدند.

حوزه فعالیت دفاتر مهاجرتی استرالیا

 • مهاجرت برای تحصیل در استرالیا
 • مهاجرت برای کار در استرالیا
 • مهاجرت برای زندگی در استرالیا

دفاتر مهاجرتی با استفاده از وکلایی که در کشور استرالیا دارند، بدون رفت و آمد و هزینه های آن توسط خودِ مهاجر به این کشور، کار ها را به نیابت انجام داده و مهاجرت به استرالیا تسهیل می شود. شما به تشکیل پرونده در ادارات مختلف از جمله اداره مهاجرت استرالیا، دانشگاه مورد نظر، مثلا دانشگاه کوئینزلند، محل اقامت و بقیه مسائل وجود دارد که بدون نیاز به رفت و آمد و حضور مهاجر، با پرداخت هزینه هایی طبق تعرفه آن موسسه مهاجرت به استرالیا انجام می شوند.

درضمن، با توجه به تجربه و آگاهی موسسات مهاجرتی، متقاضی مشاوره هایی دریافت می کند که کمک می کند اشتباه نکند و منابعش را هدر ندهد.

نکات مهم درباره انتخاب دفاتر مهاجرتی (اینفوگرافی)

نکات مهم درباره انتخاب دفاتر مهاجرتی

مزایا و معایب مهاجرت به استرالیا

مزایا و معایب مهاجرت به استرالیا

روش های مهاجرت به استرالیا

1- مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری و کارآفرینی

سرمایه گذاری در استرالیا یکی از راه های آسان مهاجرت به این کشور است، برای سرمایه گذاری شما باید ویزای 4 ساله دریافت کنید، این ویزا براساس شرایط شما متفاوت است. شرایط زیر از موارد مهم برای مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری است.

 


English

می خوای کل این سایت توی جیبت باشه؟ توی اپلیکیشن آموزشی چرب زبان، هرررر زبانی رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! در کمترین زمان زبان مدنظرتو مثل بلبل حرف بزن!


 

 • سن کمتر از ۵۵ سال؛
 • دارایی حداقل به میزان ۸۰۰ هزاردلارِ استرالیا (شامل اموال منقول و غیرمنقول)؛
 • گردش مالی در دو سال از چهار سال اخیر (فروش یا واریزی به حساب) حداقل به میزان ۵۰۰ هزاردلارِ استرالیا؛
 • امکان اثبات کارفرمایی یا خویش فرمایی شما در ایران در دو سال مالی کامل.

ارائه مدارک تمامی موارد بالا به اداره مهاجرت استرالیا و تایید آن شرایط مهاجرت برای شما را فراهم خواهد کرد.

همچنین برای مهاجرت از طریق کارآفرینی لازم است تا ثبت شرکت و یا یک کسب و کار را انجام دهید:

 • سرمایه‌گذاری حداقل ۲۰۰ هزاردلارِ استرالیا در کسب‌وکار؛
 • ۲ سال فعالیتِ کسب‌وکار؛
 • حداقل ۳۰۰ هزار دلار گردش مالی سالیانه کسب‌وکار.

2- مهاجرت از طریق تخصص و مهارت

کشور استرالیا اقتصادی رو به رشد و صنعتی توسعه یافته دارد، بنابراین اولین موضوع مطرح در این کشور مهارت و تخصص است.اگر در شغل یا حرفه‌ خاصی مهارت و تخصص دارید می‌توانید برای دریافت ویزای کار استرالیا اقدام کنید. مهارت و تخصص شما ممکن است نیاز به اسپانسر داشته باشد از این رو لازم است تا شما یک کارآفرین در استرالیا پیدا کنید. اما اگر مهارت شما به اسپانسر معرفی نیاز ندارد شرایط دیگر همچون تسلط بر زبان انگلیسی، سن و سوابق کاری شما در نظر گرفته میشود.

3- مهاجرت از طریق خانواده

 • در صورتی که شما دارای اقامت دائم هستید، فرزندتان نیز به واسطه شما میتواند در این کشور زندگی کنند.
 • اگر شما اقامت دائم در این کشور دارید، والدین شما نیز میتوانند از طریق شما اقامت این کشور را دریافت کنند.
 • راه سوم مهاجرت به استرالیا، داشتن همسری استرالیایی است.ابتدا یک ویزای اقامت موقت برای شما صادر می‌شود که اعتبار آن دو سال برای ویزای ازدواج و ۹ ماه برای ویزای نامزدی است.

4- مهاجرت از طریق ویزای بازنشستگی

این نوع مهاجرت شامل کشور ایران نمیشود اما لازم است بدانید استرالیا به افراد بالای 55 سال و با شرایط مالی مناسب اقامت موقت از نوع بازنشستگی میدهد، اما لازم است تا در این کشور نیز سمایه گذاری کنید.

5-مهاجرت از طریق تحصیل

استرالیا دارای 5 دانشگاه برتر در سطح جهان است و یکی از مقاصد جذاب برای ادامه تحصیل است. معمولا اقامت تحصیلی در این کشور موقت است و فقط برای دوره تحصیل اعتبار دارد، اما شما میتوانید پس از اتمام تحصیل به شغل مرتبط مشغول شوید تا بتوانید اقامت دائم این کشور را دریافت کنید. برای دریافت این ویزای استرالیا باید از یکی از دانشگاه‌های این کشور پذیرش داشته باشید. اگر بورسیه‌ای ندارید باید بتوانید از عهده‌ی مخارج‌تان بربیایید. البته در مدت تحصیل، اجازه کار کردن به‌شکل پاره‌وقت را هم خواهید داشت.

6-مهاجرت از طریق پناهندگی

هم اکنون شرایط پناهندگی در استرالیا ساده نمی باشد و با سختگیری بیشتری از سمت کمیسرها و افسر های عالی سازمان ملل به امور و پرونده های پناهندگان رسیدگی می شود. به طور کلی این میزان ویزا از طریق پناهندگی شامل حال اشخاص خاصی می گردد که در کشور خود مورد آزار و اذیت قرار گرفته و در مورد شرایط زندگی و رفاه اجتماعی و تمام جهات مورد تبعیض قرار می‌گیرد، به صورتی که شرایط زندگی وی دچار نابسامانی گشته و شرایط حقوق بشر برای وی کاملا نقض شده است. این روش خطرات زیادی دارد، مهاجرت به استرالیا از این طریق ممکن است خسارات مالی و حتی جانی به دنبال داشته باشد.

سوالات متداول

آیا برای مهاجرت به استرالیا لازم است تا با وکیل مهاجرتی همکاری کرد؟

بر طبق قوانینی که توسط دولت استرالیا تصویب شده است، تنها کسانی میتوانند شما را در پروسه مهاجرتی یاری کنند و یا پرونده شما را جز پرونده های در حال بررسی قرار دهد که توسط دولت استرالیا تایید شده باشد.

زمانی که یک وکیل مهاجرت به استرالیا، از سوی دولت این کشور تایید میشود یعنی موظف است تمامی حقوق مربوط به موکل را رعایت کند. در واقع باید تمامی هزینه ها و فعالیت های وکیل زیر نظر یک دفتر مهاجرتی معتبر انجام شود.

هزینه مهاجرت به استرالیا بر چه اساسی تعیین میشود؟

یکی از اصلی ترین دلایل مراجعه به دفاتر مهاجرتی و وکیل آگاهی نسبت به هزینه هاست. در صورتی که از افراد آگاه مشاوره نگیرید تفاوت هزینه ها را شاهد خواهید بود. هزینه های مهاجرت به استرالیا شامل هزینه های مربوط به ویزا، وکیل و دیگر هزینه های جانبی است.

معیارهای ما برای انتخاب بهترین دفاتر مهاجرتی

دقت کنید همه دفاتر مهاجرتی قابل اعتماد نیستند. راههای بسیاری برای سنجش اعتبار، مجوز و قانونی بودن موسسات وجود دارد. از جمله سابقه این موسسات، نظرات کاربران در شبکه های اجتماعی راجع به موسسات، داشتن مجوزهای قانونی از نهادهای مربوطه و …

ضمن اینکه این دفاتر باید برای دریافت هزینه و پیش بردن کار شما بسیار منظم و شفاف عمل کنند. به هیچ وجه موسساتی که فقط نامی برای خود به واسطه تبلیغات دست و پا کرده اند را انتخاب نکنید. نه تنها از مشاوران جوان و بی تجربه استفاده می کنند (به دلیل مراجعان زیاد) بلکه کیس شما عملا اهمیتی برای آنها ندارد و بسیاری از مراجعان اخیرا از بی نظمی چنین موسسات حقوقی شکایت کرده اند.

ما معیارهای انتخاب مان در این لیست را بر اساس 4 معیار زیر در نظر گرفته ایم:

 • اعتبار و سابقه موسسه
 • هزینه های دریافتی و شفافیت
 • میزان موفقیت پرونده ها (تخصص)
 • میزان رضایت کاربران

نکته مهم: اگر در شهرستان هستید حتما به یکی از موسسات معرفی شده در همین لیست مراجعه کنید. ارزشش را دارد. نه تنها مهارت و تخصص این دفاتر قابل مقایسه با شهرستان ها و سایر موسسات نیست بلکه اگر به موسسه غیر معتبری مراجعه کنید ممکن است تا 2 سال از زمینه مهاجرت به استرالیا زمان خود را تلف کنید.

بهترین دفاتر مهاجرت به استرالیا

۱- موسسه دکتر دانی و وکلا

آدرس و تماس تهران – خیابان آفریقا – خیابان پدیدار– پلاک ۶۲– واحد ۶۴ شماره تماس ۰۲۱۸۸۸۸۶۳۴۴

دکتر دانی

یکی از معتبرترین و ماهرترین دفاتر اخذ اقامت/مهاجرت به کشور استرالیا می باشد. این موسسه یک دفتر  با تخصص در امور حقوق بین الملل است. تمرکز این موسسه حقوقی – مهاجرتی در ارائه خدمات مهاجرت استرالیا و همچنین ارائه خدمات مشاوره حقوق تجارت بین المللی می باشد. دکتر مجتبی دانی اولین و تنها وکیل مهاجرت دارای دکترای تخصصی حقوق بین الملل از استرالیا، با بیش از ۱۲ سال سابقه مشاوره حقوقی شرکت های دولتی و خصوصی و همچنین تحقیق و تدریس در دانشگاه در رشته حقوق بین‌الملل در ایران و استرالیا می‌باشد:

 • دارای بیشترین سابقه در زمینه مهاجرت به استرالیا
 • سطح بالای رضایت کاربران در فضای مجازی
 • میزان موفقیت بالای پرونده ها
 • قیمت ها کمی نسبت به موسسات دیگر بالاتر است اما ارزشش را دارد
 • دارای مجوزهای لازم و مربوطه

website   آدرس وب سایت و اطلاعات بیشتر

2- موسسه مهاجرتی آراد

آدرس و تماس تهران، بزرگراه حکیم غرب، کوچه مریم، جنب داروخانه ثامن، پلاک 7، شماره تماس 02144058186

 

با مدیریت سودابه حریری یکی از حرفه ای ترین دفاتر برای مهاجرت در زمینه های کاری، زندگی و سرمایه گذاری به استرالیاست. سرکار خانم سودابه حریری وکیل ثبت شده اداره مهاجرت استرالیا و مدیر مجموعه آراد ایمیگریشن می باشند.ایشان در سال 2006 به کشور استرالیا مهاجرت کردند و پس از مدتی به ایران بازگشتند و در سفارت های مختلف از جمله سفارت استرالیا، انگلیس و اسپانیا مشغول به کار شدند.ایشان پس از کسب تجارب ارزنده در حوزه ویزا و مهاجرت و بدلیل علاقه در این حوزه، اقدام به تحصیل در رشته حقوق مهاجرت استرالیا کردند.

دقت کنید که در زمان مراجعه به این دفتر فقط با خود خانم حریری مشاوره کنید و پرونده را تحت نظر این وکیل رسمی قرار دهید.

 • کاملا ماهر و متخصص در زمینه مهاجرت به استرالیا
 • قابل قبول از نظر مراجعان. اینستاگرام
 • میزان موفقیت مناسب
 • قیمت ها معقول و منطقی
 • دارای مجوزهای لازم و مربوطه

website   آدرس وب سایت و اطلاعات بیشتر

3- موسسه پرشین مایگرنت

آدرس و تماس تهران، برج نگار شماره تماس 02196862626

پرشین

این دفتر که در فضای مجازی نیز بسیار فعال و پرطرفدار است جزو موسسات عالی مهاجرت به استرالیا (کاری، زندگی سرمایه گذاری و حتی تحصیلی) می باشد. دفتر تهران زیر نظر وکیل رسمی پایه یک دادگستری فعالیت‌های حقوقی خود را انجام می‌دهد و تمامی فعالیت‌ها در دفتر تهران تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران می‌باشد. ارائه خدمات به متقاضيان مهاجرت در اين شركت زير نظر مديريت قوی و با تجربه همراه با نظارت حقوقی وكلای مهاجرتی مورد تائيد سازمان‌های IAA ،MARA ،ICCRC-CRCIC و همچنين وكيل پايه يك دادگستری صورت می‌گيرد.

 • بیش از 12 سال سابقه در امر مهاجرت به استرالیا
 • کاملا متخصص در زمینه مهاجرت به استرالیا و کانادا
 • رضایت قابل قبول متقاضیان- اینستاگرام
 • مدیریت موسسه کاملا منظم نیست ولی قابل قبول می باشد
 • دارای همه مجوزهای مربوطه
 • فعال در زمینه اخذ انواع ویزاهای کوتاه مدت و بلندمدت استرالیا

website   آدرس وب سایت و اطلاعات بیشتر

4- موسسه سلکت ویزا

آدرس و تماس خیابان ولیعصر، بالاتر از پارک ساعی، بن بست گل، ساختمان گل، واحد ۴۰۹ تماس ۴۷۷۰۶-۰۲۱

تو اوشنیا

مهاجرت به استرالیا و کشور همسایه یعنی نیوزیلند جزو تخصص های این دفتر مهاجرتی می باشد. این موسسه با  بهره مندی از تجربه و تخصص وکلای رسمی مهاجرت بیش از10 سال سابقه در امور مهاجرت، امکان مشاوره رایگان با وکلای رسمی استرالیا و مشاوران زبده جهت انتخاب بهترین روش مهاجرت پیش از عقد قرارداد و … جزو موسسات خوب در زمینه مهاجرت به استرالیا می باشد. هزینه های دریافتی کاملا شفاف و نسبت به سایر موسسات پایین تر است. به اندازه سایر موسسات این لیست سابقه ندارد ولی در همین مدت به خوبی رضایت متقاضیان را به دست آورده است. هر چند برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری ما این موسسه را پیشنهاد نمی کنیم.

 • کاملا با سابقه در زمینه مهاجرت به استرالیا
 • ارائه خدمات پس از اخذ ویزا برای مهاجرین در تمام ایالت های استرالیا
 • رضایت قابل قبول متقاضیان
 • سطح دانش کافی مشاوران و مدیریت تقریبا منظم در مراحل انجام کار

website   آدرس وب سایت و اطلاعات بیشتر

5- در شهرهای بزرگ

فقط دو موسسه زیر را آنهم در شرایطی که امکان مراجعه به دفاتر بالا را ندارید پیشنهاد می کنیم:

 • مشهد: دفتر رهپویان مهاجر-خیابان سلمان فارسی، بین راهنمایی 22 و فلسطین 21، ساختمان کیان-05138462543-  آدرس سایت
 • شیراز: دفتر شیراز مهاجر-فرهنگ شهر، کوچه ۳۰، فرعی ۳۰/۱، ساختمان اول سمت راست طبقه دو- 09172030286-آدرس سایت

نکات تکمیلی

 • مردم این کشور با زبان انگلیسی صحبت می‌کنند. پس باید بتوانید به راحتی با آن‌ها ارتباط برقرار کنید و خود را با فرهنگ آن ها مطابقت دهید.
 • از آنجاکه سیاست استرالیا هم‌اکنون در راستای تمرکززدایی از شهرهای بزرگ است، متقاضیان ویزاهای شغل و مهارت دریافت ویزا شانس بیشتری در شهرهای کوچک و با جمعیت کمتر خواهند داشت.
 • اگر شغل مناسب شما در شهر‌های بزرگ استرالیا از جمله سیدنی و ملبورن باشد، باید بدانید که هزینه‌ی زندگی در این دو شهر بالاست. بنابراین باید آمادگی پرداخت هزینه‌ی بیشتر را داشته باشید.‌
 • هرچقدر که مدرک زبان شما بالاتر باشد، شما شانس بیشتری برای اخذ ویزا دارید.
 • هزینه های زندگی در این کشور بسیار زیاد است و شما نسبت به هزینه های زندگی در یاران نمیتوانید برنامه ریزی کنید.

3 مطلب عالی راجع به استرالیا (ضروری)

mohajerat paziresh
رادتایم

حتما بخوانید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست