ویزا آلمان

6 بهترین موسسات مهاجرت/ویزای آلمان (معتبر/قانونی)

گاما

آلمان کشوری با قدرت صنعتی بالا و در عین حال یکی از قدیمی ترین کشورهای اروپایی است که تاریخ پرفراز ونشیب آن موجب علاقه بسیاری از مردم برای سفر و زندگی در این کشور شده است. برای سفر به این کشور باید ویزای سفر به آن را داشته باشید. ویزای آلمان شامل ویزای توریستی، ویزای تحصیلی، ویزای کاری، ویزای تجاری، ویزای الحاق به همسر و … است. در واقع با توجه به هدف شما برای سفر به آلمان شما میتوانید ویزا دریافت کنید. ضمنا بهترین دفاتر مهاجرتی به استرالیا نیز در اینجا معرفی شده اند.

دقت کنید مهم ترین مرحله مهاجرت به کشور آلمان، دریافت ویزا می باشد و به همین دلیل است که در این مطلب تاکید زیادی بر دریافت ویزا می کنیم.

انواع ویزای آلمان برای مهاجرت (کوتاه مدت و بلندمدت)

نوع A (ویزای ترانزیت فرودگاهی) اگر قصد توقف در فرودگاه آلمان را دارید و مقصد نهایی شما کشوری خارج از منطقه شنگن است.
نوع B (ترانزیت) این ویزا برای اشخاصی که قصد تغییر مسیر از کشور های عضو شنگن به یک کشور دیگر که آن هم عضو شنگن است به وسیله ی کشتی، هواپیما و یا اتومبیل را دارند، صادر می شود که اعتباری 5 روزه دارد.
نوع C (ویزای توریستی) در حال حاضر شهروندان 62 کشور می توانند به منظور گردشگری، دید و بازدید و انجام کارهای تجاری یا شرکت در سمینار های مختلف، برای دوره های کوتاه تر از 90 روز طی یک دوره 180 روزه، بدون نیاز به ویزای آلمان وارد این کشور شوند. سایر کشور ها نیاز به اخذ ویزای نوع C‌ آلمان برای انجام این مقاصد دارند.
نوع D (ویزای بلند مدت) اگر می خواهید بیش از 90 روز در آلمان بمانید قبل از سفر باید درخواست اخذ ویزای ملی ویزای دسته D‌ کنید. ویزای ملی Citizens Visum اجازه ورود به آلمان را به این دلیل صادر می کند که شما، متقاضی دریافت اجازه اقامت شوید.

شیوه های دریافت ویزای آلمان و مهاجرت به این کشور

ویزای توریستی

ویزای توریستی یکی از ویزاهایی است که معمولا مسافران برای آن با هدف دیدن از آن کشور دریافت می‌کنند. این ویزای آلمان معمولا به صورت ۹۰ روزه و از درجه D برخوردار است و برای بازدید اقوام و مکان‌های سیاحتی صادر می‌شود.

 


English

می خوای کل این سایت توی جیبت باشه؟ توی اپلیکیشن آموزشی چرب زبان، هرررر زبانی رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! در کمترین زمان زبان مدنظرتو مثل بلبل حرف بزن!


 

ویزای تحصیلی

ویزای تحصیلی آلمان به دو روش قابل دریافت است که یکی از آن‌ها دریافت دعوت نامه از طرف یک دانشگاه بوده و دیگری ارسال درخواست به دانشگاه‌های آلمان می‌باشد. بورسیه شدن در دانشگاه‌های آلمان هزینه‌های شما را تا حد زیادی کاهش داده و می‌تواند اقامت آلمان را نیز در بر داشته باشد.

ویزای کاری

در صورتی که یک گروه تولیدی داشته باشید و قصد توسعه کار خود در کشور آلمان را دارید، باید درخواست خود را هر چه زودتر به سفارت آلمان ارائه دهید. در صورتی که یک فرد بیکار، اما دارای تحصیلات خوبی هستید، می‌توانید با این شرایط برای کار در یکی از شرکت‌های آلمانی درخواست بدهید و یا یک دعوت نامه از یکی از شرکت‌های این کشور داشته باشید.

ویزای سرمایه گذاری

یکی از مزایای این نوع ویزای آلمان این است که در صورتی که آن را دریافت کنید، می‌توانید از خدمات تحصیلی و درمان رایگان بهره‌مند شوید و هیچ حد و حدود برای خدمات درمانی و یا تحصیلی وجود نخواهد داشت. برای دریافت این ویزا نیازی به یادگیری زبان آلمانی نیست و می‌توانید دوره‌های آن را در کشور آلمان نیز بگذرانید.

ویزای الحاق به همسر

چنانچه با یک شهروند آلمانی ازدواج کنید می توانید اقامت دائم و سپس تابعیت این کشور را بدست آورید. البته باید اثبات کنید که همسر شما تبعه آلمان می باشد و تمکن مالی لازم برای تامین هزینه های شما را نیز دارد. پس از ازدواج، متقاضی دریافت ویزا باید به سفارت آلمان در کشور خود مراجعه کرده و مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای ازدواج را ارائه نماید و در صورت صحت مدارک مورد نظر و مدارک شغلی و درآمدی شخص، ویزای ازدواج صادر خواهد شد.

مراحل دریافت ویزای آلمان

مراحل دریافت ویزای آلمان

ویزامتریک

ویزامتریک کارگزاری سفارت آلمان در تهران میباشد که برای ویزاهای نوع c یعنی کمتر از ۹۰ روز میتوان به این شرکت مراجعه نمود. شرکت ویزامتریک مرکز درخواست ویزای آلمان میباشدکه به تازگی از سوی سفارت آلمان معرفی و تایید شده است. این شرکت میتواند در دریافت ویزا و اخذ نوبت از سفرات کمک زیادی به شما بکند.

هزینه درخواست ویزا به ویزامتریک به شرح زیر است:

 • افراد بین ۰ تا ۵ سال : صفر
 • افراد بین ۶ تا ۱۲ سال: ۴۰ یورو
 • افراد بالای ۱۲ سال : ۸۰ یورو

مدارک اصلی برای دریافت ویزای آلمان

1- اصل گذرنامه به همراه کپی از صفحات آن

2- فرم تکمیل شده درخواست ویزا از سوی متقاضی؛ این فرم باید به صورت شخصی کامل شده باشد و به همراه عکس و امضا به سفارت ارائه شود.

3- عکس با زمینه سفید

4- بیمه مسافرتی

5- ارائه ویزاهای سفرهای قبلی به اروپا (در صورت موجود بودن)

6- آدرس محل اقامت در آلمان

7- ارائه گواهی مبنی بر تمکن مالی از سوی بانک به همراه پرینت صورتحساب ۴ گردش آخر حساب بانکی

8- ارائه سند ملک، اوراق بهادار، سهام و …

9- ارائه مدارک هویتی مانند شناسنامه و کارت ملی

10- ارائه گواهی اشتغال به تحصیل برای دانش آموزان

11- ارائه سند ازدواج به همراه ترجمه آن برای سفر افراد متأهل

12- ارائه نامه اشتغال به کار برای کارمندان به همراه ترجمه آن

نکات دریافت ویزای آلمان

 • هنگام درخواست ویزای توریستی این کشور باید توانایی نشان دادن شرایط مالی مناسب را داشته باشید. به عبارتی باید به افسر ویزا نشان دهید که در طی مدت زمانی که در کشور آلمان به سر می برید از پس هزینه های زندگی خود و خانواده تان بر می آیید.
 • سفارت آلمان برای بررسی مدارک متقاضیان و تایید صحت‌وسقم آن‌ها بازه زمانی معینی را در نظر می‌گیرد. با توجه به بررسی‌های پیشین انجام‌شده توسط سفارت آلمان، از زمان ارائه مدارک تا صدور ویزا بین 10 تا 26 روز زمان می‌برد.
 • برای روز مصاحبه سفارت آلمان نیم ساعت زودتر از زمان تعیین شده به سفارت مراجعه کنید.
 • مدارک میتواند سرنوشت ویزای شما را تعیین کند، ترتیب مدارک، اصل مدارک فارسی و داشتن کپی آن ها میتواند پروسه دریافت ویزا را تسریع ببخشد.
 • زمانی که برای مصاحبه به سفارت میروید با افیسر صادق باشید و سوالاتتان را با توجه انگیزه نامه تهیه کنید.

مشورت با وکیل مهاجرتی

با توجه به درخواست بالای اخذ ویزای آلمان ممکن است امکان ریجکت شدن درخواست شما بالا برود. درخواست کمک از یک وکیل مهاجرتی میتواند به شما کمک زیادی کند و شما را در اصول مربوط به اخذ ویزای آلمان ، اعم از ویزای تحصیلی، ویزای کاری، ویزای درمانی و … کمک زیادی بکند.

معیارهای ما برای انتخاب بهترین موسسات اخذ ویزای آلمان

دقت کنید همه دفاتر اخذ ویزا قابل اعتماد نیستند. راههای بسیاری برای سنجش اعتبار، مجوز و قانونی بودن موسسات وجود دارد. از جمله سابقه این موسسات، نظرات کاربران در شبکه های اجتماعی راجع به موسسات، داشتن مجوزهای قانونی و …

ضمن اینکه این دفاتر باید برای دریافت هزینه و پیش بردن کار شما بسیار منظم و شفاف عمل کنند. به هیچ وجه موسساتی که فقط نامی برای خود به واسطه تبلیغات دست و پا کرده اند را انتخاب نکنید. نه تنها از مشاوران جوان و بی تجربه استفاده می کنند (به دلیل مراجعان زیاد) بلکه کیس شما عملا اهمیتی برای آنها ندارد و بسیاری از مراجعان اخیرا از بی نظمی چنین موسسات حقوقی شکایت کرده اند.

ضمنا حتما به این نکته مهم دقت کنید که موسسه با شما قرارداد ببندد و در صورتی که ویزا ریجکت شود باید همه پول شما بدون کم و زیاد برگشت داده شود.

ما معیارهای انتخاب مان در این لیست را بر اساس 4 معیار زیر در نظر گرفته ایم:

 • اعتبار و سابقه موسسه
 • هزینه های دریافتی و شفافیت
 • میزان موفقیت درخواست های اخذ ویزا (تخصص)
 • میزان رضایت کاربران

نکته مهم: اگر در شهرستان هستید حتما به یکی از موسسات معرفی شده در همین لیست مراجعه کنید. ارزشش را دارد. نه تنها مهارت و تخصص این دفاتر قابل مقایسه با شهرستان ها و سایر موسسات نیست بلکه ممکن است روابطی با خود سفارت، افراد مختلف و … داشته باشند که به هیچ وجه در شهرستان ها وجود ندارد. ضمنا برخی از این موسسات در شهرستان ها نیز نمایندگی دارند که البته برای این موضوع باید با آنها تماس بگیرید.

بهترین دفاتر مهاجرت/اخذ ویزا آلمان

1- موسسه الست گروپ (بهترین برای مهاجرت های کاری و سرمایه گذاری)

آدرس و تماس  تهران – میرداماد ، میدان مادر، خیابان سنجابی -تماس 02191311110

موسسه الست گروپ

اگر به دنبال دریافت ویزا یا مهاجرت های کاری و یا از طریق سرمایه گذاری به آلمان هستید به نظر ما این موسسه بهترین است. هر چند برای دریافت ویزاهای توریستی یا تحصیلی توصیه نمی شود. تیم این موسسه در زمینه مهاجرت و اخذ ویزای کاری و سرمایه گذاری کاملا دقیق عمل می کند. کارها به صورت شفاف و با  برنامه پیش می رود و تیم متخصصی در این زمینه ها دارد:

 • ویژگی مهم قراردادهای الست گروپ تضمین صد درصدی روی تمامی قراردادهای کاری خود است. به این معنا که اگر تعهداتی که در قرارداد گفته شده، عملی نشوند تمام اقساط گرفته شده بدون کسر وجه، به شما عودت داده می‌شود.
 • از دیگر امتیازات عقد قرارداد با الست گروپ این است که در تمامی قراردادهای مهاجرتی به کشورهای انگلیسی زبان و کشورهای آلمانی زبان، حتی اگر مدرک زبان مورد نیاز نباشد، به جهت موفقیت آمیز بودن مصاحبه‌ی شما در سفارتخانه آن کشور و راحتی در برقراری ارتباطات شما پس از ورود به خاک آن کشور، برای شما دوره‌های رایگان زبان برگزار می کند و تا رسیدن به سطح مطلوب زبان آلمانی یا انگلیسی در کنارتان می‌باشد.
 • همچنین کارشناسان الست گروپ در تمام پروسه‌ی مهاجرتی شما را همراهی می نمایند و به صورت دوره‌ای شما را در جریان وضعیت پرونده‌ی مهاجرتیتان قرار می‌دهند.
 • دارای مجوزهای لازم و مربوطه
 • هزینه ها معقول و میزان موفقیت راضی کننده

website   آدرس وب سایت و اطلاعات بیشتر

2- موسسه آریکا (بهترین برای مهاجرت/اقامت طولانی مدت)

آدرس و تماس  تهران خیابان هشتم بخارست، جنب اتاق بازرگانی ایران و آلمان -تماس 02170703048

 

اگر دنبال مهاجرت کاری، تحصیلی، سرمایه گذاری و زندگی در آلمان هستید یکی از ماهرترین و با تجربه ترین موسسات همین موسسه آریکا می باشد. البته در زمینه مهاجرت به کانادا و دو کشور دیگر نیز مشغول می باشد که ما فقط دپارتمان آلمانی آن را توصیه می کنیم زیرا برای مهاجرت به آلمان بسیار موفق عمل می کند. نه تنها قیمت ها معقول می باشد بلکه کار شما مرتب پیش خواهد رفت و مدیریت بابرنامه و تیم متخصصی در زمینه مهاجرت به کشور آلمان دارد.

 •  مشاوره اقامت دائم و موقت در آلمان
 • تدوین طرح تجاری و اخذ تاییدیه از سازمانهای مرتبط دولتی آلمان و ثبت شرکت در آلمان
 • خدمات راهنمایی و حمایت ابتدای ورود همچون اجاره آپارتمان, دفتر اداری, خدمات منشی, تمدید ویزا, بیمه, گواهینامه رانندگی,..
 • همراهی متقاضیان تا مرحله اخذ اقامت آلمان
 • اخذ پذیرش دانشگاهی در دانشگاه های آلمان
 • اخذ ویزاهای مختلف آلمان (از توریستی تا کاری و زندگی)

website   آدرس وب سایت و اطلاعات بیشتر

3- موسسه ویزاگردی (بهترین برای انواع ویزا/اقامت های کوتاه مدت)

آدرس و تماس  تهران، خیابان ستارخان، خیابان اکبریان آذر، پلاک12، واحد سوم غربی -تماس 02166917207

ویزاگردی

در زمینه مهاجرت و اخذ ویزای آلمان یکی از موسسات باتجربه می باشد. این موسسه را برای مهاجرت های کوتاه مدت پیشنهاد می کنیم و برای سرمایه گذاری، زندگی و اقامت های طولانی مدت بهتر است به سایر موسسات این لیست مراجعه نمایید. ضمنا می توانید رایگان با متخصص ترین کارشناسان ایران در مجموعه ویزاگردی صحبت کنید و آسان ترین و بهترین راه را برای اخذ ویزای خود انتخاب کنید.

 • دارای سابقه بالا در زمینه مهاجرت به آلمان
 • سطح بالای رضایت کاربران در فضای مجازی
 • میزان موفقیت بالای پرونده ها ضمن اینکه قرارداد نیز بسته می شود
 • قیمت ها کاملا معقول است
 • دارای مجوزهای لازم و مربوطه

website   آدرس وب سایت و اطلاعات بیشتر

4- موسسه آریانا (بهترین برای ویزای توریستی و دانشجویی)

آدرس و تماس  اتوبان ستاری جنوب بعد از همت ، بلوار لاله، بین ستاری و پژوهنده، پلاک ۲۰ -تماس 02144614125

آریانا پارس

اگر به دنبال دریافت ویزای توریستی یا تحصیلی (بورسیه) دریافت مهاجرت مرتبط با آن هستید ارزان ترین و باتجربه ترین از نظر ما همین موسسه آریاناست. نه تنها سریع کارهای شما را پیش می برد بلکه میزان رضایت کاربران در زمینه ویزاهای توریستی و تحصیلی و موفقیت آن کاملا قابل قبول است. هر چند برای مهاجرت ها یا انواع دیگر ویزا توصیه نمی شود.

 • عقد قرارداد قبل از شروع کار
 • قیمت های کاملا مناسب دریافت ویزای توریستی و دانشجویی
 • مناسب برای ویزای توریستی و تحصیلی
 • همراهی با متقاضی از ابتدا تا بعد از ورود به آلمان

website   آدرس وب سایت و اطلاعات بیشتر

5- موسسه ادب (در همه زمینه های ویزا/مهاجرت به آلمان)

آدرس و تماس  ميرداماد، ميدان مادر، خيابان سنجابي، كوچه ي هشتم،پلاك دو، واحد يك -تماس 02126422003

موسسه ادب

اگر موسسه مورد نظرتان در لیست بالا هست، پیشنهاد می کنیم از موسسات بالا یکی را برای امور ویزا یا مهاجرت به آلمان انتخاب کنید در غیر این صورت می توانید از خدمات این موسسه برای امور مختلف کشور آلمان استفاده کنید. هزینه ها کاملا معقول می باشد و در زمینه های مختلف از جمله ویزاهای توریستی، کاری، تحصیلی، کوتاه مدت و بلندمدت فعالیت می کند و برای امور مهاجرتی نیز موسسه منظمی می باشد.

 • دارا بودن تقریبا همه مجوزهای لازم و سابقه بالا در زمینه امور کشور آلمان
 • داشتن تیم مجرب و متخصص در زمینه امور سرمایه گذاری، زندگی، کارآفرینی، توریستی و تحصیلی
 • مناسب برای انواع ویزاهای کشور آلمان
 • منظم و دارای سابقه درخشان و میزان رضایت قابل قبول مراجعان

website   آدرس وب سایت و اطلاعات بیشتر

6- در شهرهای بزرگ

شهرهای بزرگ را فقط برای موارد دریافت ویزای توریستی و تحصیلی و آنهم فقط دفاتر زیر را توصیه می کنیم. در غیر این صورت به دلیل حساس بودن مواردی مثل مهاجرت، کار و زندگی به موسسات بالا واقع در تهران مراجعه کنید:

 • مشهد: موسسه جم، احمد آباد، حدفاصل سه راه راهنمایی و میدان فلسطین، ساختمان میر تماس 09157177817   آدرس سایت
 • اصفهان: دفتر تکاگشت، خیابان چهارباغ بالا مجتمع تجاری پارک پلاک 577 تماس 09131266271 آدرس سایت
 • شیراز: دفتر شیراز مهاجر، فرهنگ شهر، کوچه 30، فرعی 30/1، ساختمان اول سمت راست طبقه 2 تماس 09172030286  آدرس سایت
 • تبریز: موسسه تبریز ویزا، چهارراه منصور، برج ابریشم، طبقه همکف، واحد3 تماس 04135595334  آدرس سایت

سوالات متدوال

چگونه از سفارت آلمان برای اخذ ویزا وقت بگیریم؟

سیستم تعیین وقت آنلاین یکی از راه های اخذ وقت قبلی برای دریافت ویزا است. با مراجعه به این سایت برای شما زمانی در نظر گرفته میشود.

نحوه پرداخت هزینه ویزا چگونه است؟

سفارت هزینۀ درخواست ویزا را تنها نقداً به یورو دریافت خواهد نمود.شما باید هزینه را به صورت پول نقد پرداخت کنید و از دادن سکه و یا کشیدن کارت خودداری کنید.

آیا امکان تعویق زمان سفارت وجود دارد؟

امکان باطل کردن وقت های گرفته شده نیست. بنابراین به زمانی که برای گرفتن وقت به سایت سفارت مراجعه نمایید که مطمئن هستید می توانید وقتی را که می گیرید، استفاده کنید و مدارک شما تا آن زمان کامل هستند.

3 مطلب ضروری برای متقاضیان آلمان

mohajerat paziresh
رادتایم

حتما بخوانید!

1 دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

 • حامد اسمعیل لشگریان
  فروردین 10, 1402 5:26 ب.ظ

  با درود و وقت بخیر. دانشیار دانشکده پزشکی و ۵۳ ساله هستم. با مدارک( اخذ شده از دانشگاههای ملی کشور)..کارشناسی علوم آزمایشگاهی ، کارشناسی ارشد میکروب شناسی پزشکی و دکترای تخصصی ژنتیک مولکولی ( گرایش میکروبی) و با سابقه یکسال کار در آزمایشگاه تشخیص طبی بیمارستان ، ده سال سابقه کار در آزمایشگاه سازمان انتقال خون ایران و پانزده سال سابقه تدریس( درسهای ژنتیک مولکولی، زیست سلولی و مولکولی ، میکروبشناسی پزشکی، ژنتیک پزشکی، مهندسی ژنتیک) در مرتبه دانشیار هیات علمی در دانشگاه علوم پزشکی را داشته و هم اکنون نیز مشغول به خدمتم. جهت کار و مهاجرت و اقامت دائم به کشور آلمان نیازمند راهنمایی شما هستم. سپاس

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست