دریافت بورسیه

12 روش گرفتن فاند/کمک هزینه از دانشگاههای خارجی+ نکات مهم

گاما

اقدام برای دریافت کمک هزینه‌های تحصیلی می تواند بسیار اضطراب آور و وقت گیر باشد، به خصوص اگر به دنبال کمک‌ هزینه‌های رقابتی باشید. چه چیزی بهتر از این که بتوانید برای بورسیه‌‌ای که شانس بالایی برای دریافت آن دارید اقدام کنید.

اگر می‌خواهید برای کمک‌های تحصیلی آسان اقدام کنید، این مقاله را از دست ندهید. ابتدا، کمی درباره چیزی که به عنوان بورس تحصیلی آسان از آن یاد می‌شود، صحبت خواهم کرد. سپس، به موارد مهمتر می‌رسم و شما را در جهت دریافت این بورسیه‌ها راهنمایی می‌کنم، – ممکن است اگر درباره چگونگی دریافت بورسیه‌ها و موفقیت، بیشتر بدانید شگفت زده شوید.

چه چیزی باعث می شود دریافت یک بورس تحصیلی آسان شود؟

در بسیاری از بورس‌های ملی محبوب (مانند هزاره گیتس یا کوکا کولا)، شما با چندین هزار متقاضی برای دریافت مبلغ بسیار زیادی رقابت می کنید. حتی اگر شما یک دانشجوی عالی باشید و تمام مدارک تحصیلی لازم را ارائه داده باشید، شانس شما برای برنده شدن بورس تحصیلی با توجه به تعداد زیاد دانشجویان متقاضی بسیار غیر قابل پیش بینی خواهد بود.

هنگامی که ما درباره بورس تحصیلی آسان صحبت می کنیم، در واقع درمورد بورس تحصیلی‌ حرف می‌زنیم که شانس بیشتری برای دریافت آن دارید (حتی اگر مقدار نسبتا کمی باشد.)

 


English

می خوای کل این سایت توی جیبت باشه؟ توی اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی چرب زبان، انگلیسی رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! در کمترین زمان انگلیسی مثل بلبل حرف بزن!


 

حتما بخوانید: یک نامه ریکام (Recommendation) خوب چه ویژگیهایی دارد؟ چطور بنویسیم؟

بورس‌های تحصیلی بسیار کمی وجود دارند که با فراهم کردن تمام شرایط لازم، دریافت مبلغ جایزه را تضمین کنند (هر چند که وجود دارند – بعدا به آنها مراجعه می کنم). در هر صورت شما نمی‌توانید صد درصد از دریافت بورس تحصیلی مطمئن باشید، اما می‌توانید به دنبال بورسهای تحصیلی باشید که شانس برنده شدن شما حداقل بالاتر از میانگین باشد.

یک نکته کوچک: آسان برنده شدن در مقابل درخواست آسان

بسیاری از بورسهای تحصیلی وجود دارند که از طریق فرآیندهای بسیار کوتاه، ساده و آسان میتوان برای آنها درخواست کرد. ارائه درخواست برای این بورسهای تحصیلی هوشمندانه به نظر می‌رسد- چراکه زمان و انرژی زیادی نمی‌طلبند – اما توجه داشته باشید بورسیه‌هایی که درخواست برای آنها به سادگی امکان پذیر است الزاما به همان سادگی اعطا نخواهند شد.

این بورسهای فوق العاده ساده احتمالا انبوهی از متقاضیان را جذب می کنند؛ مانند لاتاری (به غیر از اینکه رایگان است)- زیانی ندارند، اما روی برنده شدنتان نمی‌توانید حساب چندانی کنید.

دانشجویان در کلاس درس
در نهایت، اگر شما یک بورس تحصیلی پیدا کردید که خیلی بهتر از آن است که بخواهد واقعی باشد احتمالا واقعی نیست. بطور کلی اگر یک سازمان ارائه دهنده بورس تحصیلی برنده شدن متقاضیان را تضمین کند، یا از شما اطلاعات مهمی درخواست کرده باشد (مانند شماره تامین اجتماعی) و یا حتی از شما بخواهد که قبض پرداخت کنید، باید شک کنید که این احتمالا کلاهبرداری است.

همانطور که احتمالا متوجه شده اید، فهرستی از بورسهای تحصیلی آسان برای برنده شدن برای همه دانشجویان در دسترس نیست. برای پیدا کردن چنین کمک هزینه‌هایی، باید کمی دوندگی کنید. سه مرحله بعدی شما را با همه‌ی چیزهایی که لازم است در مورد پیدا کردن (و برنده شدن) جوایز آسان بدانید، آشنا می‌کنند.

مرحله ۱: از وب سایت نیچه برای درخواست بورسیه استفاده کنید

یکی از بهترین راههای پیدا کردن بورس تحصیلی آسان برای برنده شدن این است که بدنبال بورسهای کم متقاضی در سایت نیچه Niche Awards باشید هر چه گروه متقاضیان کوچکتر باشد، رقابت کمتر برای برنده شدن لازم است.

بورسهای تحصیلی که بدنبال نمرات قابل توجه و پتانسیل رهبری بالا هستند در این گروه قرار نمی‌گیرند. (البته این به این معنا نیست که شما نباید برای آن بورسیه‌ها درخواست کنید). ممکن است مجبور باشید برای پیدا کردن بورسیه مورد نظر خود وقت زیادی اختصاص دهید اما مطمئن باشید که این کار به معنی اتلاف وقت نیست.

حتما بخوانید: ۱۹ سوال معمول در مصاحبه های خارج از کشور +بهترین پاسخها

مرحله ۲: برای بورسهای تحصیلی محلی اپلای کنید

کمک هزینه‌های تحصیلی محلی Local Scholarships گزینه‌های خوبی هستند- آنها فقط برای دانش آموزانی که دریک منطقه خاص زندگی می کنند در نظر گرفته شده‌اند. اغلب کوچک هستند و نسبت به جوایز بزرگ ملی کمتر رقابتی هستند، به این معنی که شانس شما برای پیروزی بیشتر است. می توانید بورس‌های محلی را به روش‌های مختلفی جستجو کنید:

 • ابزارهای جستجوی آنلاین مخصوص کمک هزینه تحصیلی (به زودی) – این ساده ترین راه برای دسترسی سریع به مقدار زیادی اطلاعات است. برای نتایج بهتر اطلاعات جغرافیایی خود را در ابزارهای جستجو و گوگل در مورد بورس تحصیلی وارد کنید “بورس تحصیلی [شهر / شهر / ایالت شما]”
 • راهنما و یا مشاور دانشگاه – آنها تمایل دارند به برنامه‌های تحصیلی محلی متصل شوند و حتی ممکن است به عنوان مرجع یا نویسنده برای تهیه توصیه نامه‌ها فعالیت کنند.
 • انجمن‌ها یا مراکز فرهنگی محلی – این مراکز ویژه فعالیت‌های محلی هستند که ممکن است اطلاعاتی مربوط به برنامه‌های تحصیلی محلی داشته باشند. آنها حتی ممکن است شخصا بورس تحصیلی ارائه دهند!
 • به این وبسایت حتما سری بزنید!

مرحله ۳: بورسهای تحصیلی “تضمین شده ” را بررسی کنید

بورسهای تحصیلی تضمین شده Guaranteed” Scholarships، جوایزی هستند که شما حتما آنها را دریافت خواهید کرد، فقط کافی است تمام شرایط لازم را داشته باشید. برخی از این شرایط عبارتند از معیارهای تحصیلی دقیق (مثلا حداقل نمرات خاص در آزمون‌های استاندارد)

حتما بخوانید: متوسط نمره آزمون تافل برای دانشگاههای مختلف چقدر باید باشد؟

چندین دانشگاه وجود دارند که دریافت این جوایز را ضمانت می کنند اگر ۱) در دانشگاه پذیرفته شوید و ۲) حداقل امتیاز مربوط به آزمون ‌های استاندارد را داشته باشید. پذیرش شما در دانشگاه به معنی پذیرش شما در بورسیه است – زمانی که برای دانشگاه درخواست می کنید، به طور خودکار برای بورسیه ثبت نام می‌شوید. گاهی اوقات، مجبور خواهید شد از بورسیه دانشگاه انصراف دهید و درخواستهای جداگانه ارسال کنید.

بورسیه دانشجویان در دانشگاه
برای کسب اطلاعات بیشتر، باید یک دانشگاه خاص را در نظر داشته باشید. مراحل زیر را برای پیدا کردن جوایز مناسب در دانشگاههای خاص باید انجام دهید:

 • “[نام دانشگاه] و ویژگی‌های بورس تحصیلی ” را گوگل کنید– اکثر دانشگاهها دارای یک صفحه جداگانه برای این نوع بورس‌های تحصیلی هستند.
 • اطمینان حاصل کنید که بورس تحصیلی که پیدا کرده‌اید برای ” دانشجویان سال اول ” باشد– بعضی از جوایز ممکن است فقط برای دانش آموزان سال آخر یا کارشناسی ارشد باشند.
 • بررسی کنید که آیا دانشگاه بین متقاضیان داخلی و خارجی تفاوتی قائل می‌شود (بسیاری از دانشگاه‌ها این کار را می‌کنند). بعضی از دانشگاههای دولتی به دانشجویانی خارجی کمک هزینه‌های تحصیلی بزرگتری اختصاص می‌دهند. همچنین ممکن است در شرایط مربوط به تقاضای جایزه تفاوت‌هایی وجود داشته باشد.
 • در نهایت، مطمئن شوید که آیا درخواست جداگانه‌ (جدا از پذیرش در دانشگاه)، یا مهلت زمان خاصی برای دریافت بورسیه در نظر گرفته شده است یا خیر. مبلغ بورسهای تحصیلی اغلب محدود است، بنابراین شما باید هرچه زودتر اقدام کنید.

حتما بخوانید: راهنمای کامل دریافت فاند (کمک هزینه) از دانشگاههای سراسر جهان +انواع آن

کار را تمام کنید: یک درخواست ایده‌آل ارائه کنید

اگر یک بورس تحصیلی پیدا کردید که براحتی قابل دریافت است، باید بهترین درخواست ممکن را برای آن ارائه دهید. در اینجا مهمترین نکات لازم درباره نحوه ارائه درخواست را می‌بینیم:

 • مطمئن شوید که تمام شرایط لازم را داشته باشید حتی با نداشتن تنها یکی از آنها احتمالا وقت خود را هدر خواهید داد. برخی از شرایط لازم شامل، سال تحصیلی، نیاز مالی، حداقل معدل لازم و حداقل نمرات لازم در آزمونهای (SAT / ACT) می‌شوند.
 • از خودتان بپرسید که آیا گزینه‌ی مناسبی هستید. آیا فکر می‌کنید انتخاب خواهید شد یا فقط شرایط لازم را دارید؟
 • روابط ایدئولوژیک خود را با بورس تحصیلی بیشتر کنید (و همچنین روابط با جامعه، در صورت لزوم) ارزش‌های شما چگونه با برنامه تحصیلی مرتبط هستند؟ ایا شما یک شرکت کننده فعال از نظر اجتماعی هستید؟ اگر ارزشها و اهداف شما با اهداف سازمان حامی بورس تحصیلی همسو باشند، احتمال بیشتری برای برنده شدن دارید.
 • تمام قسمت‌های درخواست را کامل کنید. قبل از اینکه برای درخواست خود اقدام کنید، اطمینان حاصل کنید که می‌توانید تمام اسناد لازم را ارائه کنید. درخواست را دقیقا بر اساس دستورالعمل‌ها تنظیم کنید. (مثلا از طریق ایمیل، فکس، پست الکترونیک و غیره)
 • مهلت تعیین شده برای درخواست را در نظر بگیرید. اگر دیر اقدام کنید شانس کمتری خواهید داشت و به احتمال زیاد رد صلاحیت می شوید. درخواست دیرهنگام نتیجه خوبی نخواهد داشت. برای ارسال اسناد مربوط به خود منتظر آخرین روز نباشید (فقط در صورتی که مشکل فنی یا منطقی داشته باشید.)

3 مطلب پرطرفدارتر سایت برای کسانی که قصد تحصیل در خارج از کشور دارند

جمع بندی و 3 نکته جدیدتر برای دریافت فاند

 1. جستجوی بورسیه‌ها و کمک‌های مالی: بسیاری از دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی در سراسر جهان بورسیه‌ها و کمک‌های مالی را برای دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهند. برای یافتن این فرصت‌ها، می‌توانید به وب‌سایت دانشگاه‌ها، سایت‌هایی مانند Scholarship Portal یا Scholarship Positions مراجعه کنید و بورسیه‌ها را جستجو کنید.
 2. استفاده از منابع آموزشی معتبر: منابع آموزشی معتبر می‌توانند به شما کمک کنند تا در فرآیند دریافت کمک‌های مالی موفقیت بیشتری داشته باشید. برخی منابع از جمله دوره‌های آموزشی برای آمادگی برای آزمون‌های تافل یا آیلتس، مشاوره‌های تحصیلی، و وب‌سایت‌های اطلاع‌رسانی در مورد بورسیه‌ها و کمک‌های مالی می‌باشند.
 3. برنامه‌ریزی موفق برای دانشگاه: ارائه یک برنامه‌ریزی تحصیلی جامع و موفق می‌تواند به شما کمک کند تا به خوبی متقاضی برای دریافت کمک مالی و بورسیه‌ها باشید. این برنامه‌ریزی باید شامل تحصیلات و موفقیت‌های تحصیلی شما، اهداف حرفه‌ای، و علاقه‌های تحقیقاتی شما باشد.
 4. نامه‌نگاری قوی: درخواست‌ها و نامه‌هایی که به دانشگاه‌ها یا مؤسسات مرتبط با بورسیه‌ها ارسال می‌کنید بسیار مهم هستند. بنابراین، نامه‌نگاری قوی و قانع کننده می‌تواند تأثیر بزرگی بر موفقیت شما در دریافت کمک‌های مالی داشته باشد.
 5. استفاده از روابط موجود: اگر از اساتید یا مشاوران دانشگاهی حمایت و پشتیبانی دریافت می‌کنید، می‌توانید از آنها برای دریافت راهنمایی و مشاوره در مورد بورسیه‌ها و کمک‌های مالی استفاده کنید. این افراد می‌توانند به شما راهنمایی‌های مفیدی ارائه دهند.
mohajerat paziresh

حتما بخوانید!

5 دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

 • محمد قیس یاسینی
  مهر 19, 1398 6:43 ب.ظ

  سلام و احترام
  من از افغانستان همرای شما در تماس استم میخایم بفامم ایا ازی این بورس ها شخصی مه که افغانستان استم مستفید شوم

  پاسخ
 • سلام ببخشید برای رشته حقوق امکان گرفتن فاند هست؟ بیشتر در مقطع دکتری و کارشناسی ارشد

  پاسخ
 • سلام در ويزاى من اومده no public funds آيا ميتونم از اسكولترشيبها استفاده كنم يا نه؟

  پاسخ
 • سلام وقت بخیر
  میتونید به من کمک کنید برای گرفتن فاند؟

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست