انواع کیف به انگلیسی

انواع کیف به انگلیسی (نکات کاربردی و ساخت جمله با آن)

گاما

در این مقاله قرار است با انواع مختلف کیف ‌ها (Bags)؛ از کیف‌ های مردانه و دستی زنانه (Handbag) گرفته تا چمدان (Luggage) و کیف‌ های ورزشی (Sports bags) آشنا شویم و معادل انگلیسی آن ها را یاد بگیریم.

انواع کیف ‌ها

Backpack: کوله پشتی 

کیف ‌هایی که به کمک دو بند ضخیم بر روی شانه ‌ها نگه داشته می ‌شوند، کوله پشتی یا Backpack نامیده می ‌شوند. کوله پشتی‌ ها معمولا بزرگ هستند، مخصوصا که قرار است دانش‌آموزان برای حمل کتاب، یا مسافران و کوه نوردان برای حمل غذا، دوربین یا بطری‌ های آب از آن استفاده کنند. با این حال، سال 2017 کوله‌ پشتی‌ های کوچکی ترند شدند که به اندازه یک لپ‌تاپ تا اندازه کف دست بودند.

fashion-words-terminology-glossary-dictionary-terms-types of bags-louis-vuitton-back-pack

Belt Bag: کیف کمری 

کیف‌ های کوچکی که به کمربند متصل می‌ شوند، Belt Bag یا کیف کمری نامیده می ‌شوند. تفاوت Fanny Bag با این کیف ‌ها در این است که هیچ مرز قابل مشاهده ‌ای بین بند کمربند و کیف وجود ندارند، در حالی که کیف ‌های کمری به یک کمربند متصل هستند. با این حال، برخی از برند ها از این دو اصطلاح مترادف برای توصیف این نوع کیف ‌ها استفاده می ‌کنند. این کیف ‌ها Waist Bag هم نامیده می‌ شوند.

fashion-words-terminology-terms-types-of-bags-gucci-belt-bags

Bicycle Bag: کیف دوچرخه ‌ای

کیفی است که معمولا از مواد قابل شستشو ساخته شده و از یک سری حلقه یا یراق برای آویزان کردن به دوچرخه برخوردار است. کیف‌ های دوچرخه ‌ای سه نوع هستند: کیف ‌های دسته دوچرخه ‌ای ( Handlebar Bag)، کیف سبد صندوقی یا خورجینی (Pannier Bag) و کیف بدنه دوچرخه (Frame Bag).

 


English

می خوای کل این سایت توی جیبت باشه؟ توی اپلیکیشن آموزشی چرب زبان، هرررر زبانی رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! در کمترین زمان زبان مدنظرتو مثل بلبل حرف بزن!


 

یاد بگیرید به کارتون میاد: انواع خداحافظی به انگلیسی

Bindle: کیف بقچه ‌ای

کیف پارچه‌ای که معمولا می ‌بینید به یک چوب بسته شده است و یک دوره‌گرد در مناطق مربوط به شمال شرقی آمریکا با خودش حمل می ‌کند، Bindle‌نام دارد. کیف بقچه ‌ای معمولا در بخش ‌های فقیرتر شمال و غرب هند هم استفاده می‌ شود. در دنیای مدرن، Bindle اصطلاحی است که برای توصیف کیف ‌هایی که از گره زدن دو سر یک پارچه به وجود می ‌آیند، استفاده می ‌شود. این نوع کیف ‌ها توسط برند های مختلف به وجود آمدند تا تحولی مدرن در خرده فرهنگ دوره‌ گردی به وجود آورند. به این کیف Hobo Bag هم می ‌گویند.

different-types-of-handbags-bags bindle

Box Clutch: کیف‌ دستی صندوقی

این کیف‌ های دستی که به شکل یک جعبه ساخته شده‌ اند را می ‌توان با استایل کژوال هم سِت کرد. اما اصولا کیف صندوقی به عنوان اکسسوری در مهمانی ‌های شبانه استفاده می ‌شود. این کیف دستی گاهی اوقات بدون دسته یا بند است.

fashion-words-dictionary-glossary-terminology-terms-types-of-bags-box-clutch

Bowling Bag: کیف بولینگ

این کیف با الهام از کیف ‌هایی که همیشه برای حمل توپ بولینگ استفاده می‌ شود، ساخته شده است. این کیف ‌ها نیمه دایره ‌ای هستند و دسته‌ های کوتاهی دارند. به آن ها Duffel هم می‌ گویند.

fashion-dictionary-glossary-terminology-terms-types-of-bagsbowling-bag-marni

یاد بگیرید به کارتون میاد: انواع گل به انگلیسی

Briefcase: کیف اسناد

این کیف مستطیل شکل سخت دسته کوچکی دارد و به عنوان کیف لپ تاپ (Laptop Bag) هم از آن استفاده می ‌شود. کیف ‌های اسناد مردانه تقریبا همیشه سخت و جعبه ‌ای ‌شکل هستند، اما نوع زنانه آن ممکن است از مواد نرمی مثل چرم ساخته شده و لبه ‌های گردتر و نرم ‌تری داشته باشد.

fashion-terminology-glossary-dictionary-terms-types-of-bags-farefetch-brief case

Bucket Bag: کیف سطلی

کیف‌ های بلندی هستند که شبیه به یک سطل‌اند، دسته‌های شان در بالا قرار دارد و با یک بند در بالا جمع و بسته می ‌شود. این نوع کیف ‌ها ممکن است یک زیپ یا دکمه چفتی محکم از داخل بسته شود و اغلب هم پایه بیضی یا گرد دارند. همچنین به عنوان Drawstring Bag‌ یا کیف بنددار کیسه ‌ای شناخته می ‌شوند.

fashion-dictionary-glossary-terminology-terms-types-of-bagsbucket-bag-aliexpress

یاد بگیرید به کارتون میاد: انواع ساحل به انگلیسی

Camera Bag: کیف دوربین

different-types-of-handbags-bags-camera-bag

یک کیف مربعی و محکم است که برای نگه داشتن دوربین استفاده می ‌شود. اغلب هم محفظه‌ های جداگانه‌ای برای نگهداشتن ایمن لنز و کارت‌ های حافظه و باتری دارد. عکاسان حرفه ‌ای از این نوع کیف‌ ها که برای اندازه خاص دوربین ‌ها طراحی شده است، به منظور حمل دوربین ‌های دیجیتال SLR استفاده می ‌کنند. حتی ممکن است کاربرد کژوال و تزئینی داشته باشد و به عنوان یک کیف دستی معمولی برای حمل دوربین در هنگام سفر یا سفر های عکاسی استفاده شود. به آن Camera Case هم می ‌گویند.

Clutch: کیف کلاچ 

کیف‌ های کوچک و دستی مخصوص شب هستند که یا بند قابل جدا شدن دارند یا اصلا بندی ندارند. در این کیف ‌ها از تکه ‌های فلزی به صورت مخفی یا مینیمالیستی استفاده شده است. به کیف ‌های کلاچ، Evening Bag‌ یا Minaudiere هم می‌ گویند.

Coin Purse: کیف سکه

کیف‌ های کوچکی که برای حمل سکه استفاده می شوند، Coin Purse نامیده می‌ شود. این کیف‌ ها معمولا به همراه کیف‌ های دیگر حمل یا داخل یک کیف دستی گنجانده می ‌شوند. در میان انواع مختلف کیف‌ ها، کیف سکه کوچک ترین است. اگر چه برخی از برند ها از اصطلاح “Coin Purse” برای توصیف مچ ‌بند (wristlet) استفاده می ‌کنند.

fashion-vocabulary-words-terms-designs-dictionary-types-of-bags-coin-purse-mulberry

یاد بگیرید به کارتون میاد: انواع پوشاک به انگلیسی

Cross Body: کراس بادی 

کیف ‌هایی که با بند به صورت حلقه‌ای روی شانه قرار می ‌گیرند و به صورت مورب دور بدن را می ‌پوشاند، کیف ‌های دوشی یا کراس بادی نامیده می ‌شوند. این نوع کیف‌ ها هم با بند های بلندی که روی لگن می ‌افتند و هم با بند های کوتاهی که دور کمر می ‌افتند، استفاده می‌ شوند.

fashion-words-terminology-terms-types-of-bags-bloomingdales - cross-body

Doctor: کیف دکتری

doctor-bag-glossory-slubwords

کیف دستی در سایز متوسط تا بزرگ که دسته‌های کوتاهی دارد را کیف دکتری می‌ نامند.

Drawstring Bag کیف بندکشی

کیف بندکشی یا همان Bucket Bag است.

Duffel: ساک ورزشی

به عنوان Gym Bag یا کیف باشگاه هم شناخته می ‌شود، این کیف ‌ها بلند و استوانه ‌ای هستند و دو دسته و یک بند بلند دارند.

fashion-words-terminology-glossary-dictionary-terms-types-of-bags-duffel-bags-nike

Envelope Bag: کیف پاکتی

یک کیف دستی مستطیل شکل کوچک و باریک که یک زبانه مثلثی در رو دارد و شبیه به پاکت نامه است. معمولا خانم ‌ها از این نوع کیف‌ها در مهمانی‌ها برای نگهداشتن و حمل تلفن و لوازم آرایشی استفاده می ‌کنند.

different-types-of-handbags-bags envelope bag

یاد بگیرید به کارتون میاد: انواع خنده به انگلیسی

Evening Bag: کیف شب

یک کیف دستی تزئینی کوچک یا Clutch است که خانم ‌ها در مهمانی ‌های شبانه از آن استفاده می ‌کنند. این کیف اغلب با پولک، مروارید و سایر مهره ‌های زینتی تزئین می‌ شود. کیف‌ های شب معمولا برای مناسبت ‌های خاص و با لباس رسمی استفاده می ‌شوند. به آن ها minaudiere هم گفته می ‌شود.

different-types-of-handbags-bags evening bag

Fanny Bag: بسته کمری

یک نوع کیف کمری است منتهی نمی ‌توان مرز بین کمربند و کیف را در آن مشخص کرد. این نوع کیف‌ ها به دلیل خاصیت هندزفری بودن شان محبوب هستند، یعنی نیازی به دست برای نگهداشتن ندارد. به همین دلیل است که این کیف ‌های کمری اغلب در مسافرت یا هنگام پیاده ‌روی استفاده می ‌شود.

fashion-words-glossary-terminology-terms-types-of-bags-fanny-pack - etsy

Flap Bag: کیف زبانه یا لبه‌دار

یک نوع کیف دستی که برای پوشاندن زیپ ، یک زبانه در جلو دارد. معمولا در زیر این زبانه یک دکمه چفتی محکم برای بستن کامل کیف وجود دارد. این کیف ‌ها معمولا در دسته Sling Bags یا بندی قرار می‌ گیرند.

different-types-of-handbags-bags-flap-bag-fendi

Frame Bag: کیف مخصوص بدنه دوچرخه 

یک نوع کیف مثلثی یا مستطیل شکل است و یک حلقه در امتداد دو لبه دارد که معمولا دوچرخه ‌سواران برای متصل کردن به بدنه دوچرخه برای حمل وسایل در هنگام دوچرخه ‌سواری کوهستان از آن استفاده می ‌کنند. این نوع کیف ‌ها از موادی مثل برزنت یا پارچه مقاوم در برابر آب ساخته شده ‌اند و قابل شستشو هستند.

different-types-of-bags-frame bag

یاد بگیرید به کارتون میاد: انواع شلوار به انگلیسی

Handlebar Bag: کیف فرمان دوچرخه

این نوع کیف حلقه‌ هایی در پشت دارد که به دسته دوچرخه متصل می‌ شود. این نوع کیف ‌ها برای موتور سیکلت طراحی شده ‌اند و می ‌توانند کیف دوچرخه هم باشند.

different-types-of-sports-bags handlebar motorbike cycle

Hobo Bag: کیف دوره ‌گردی

کیف ‌های دستی که از مواد نرم و انعطاف ‌پذیری مثل چرم ساخته شده ‌اند و وقتی روی زمین قرار می ‌گیرند، در وسط خم می‌ شوند، کیف ‌های دوره‌ گردی نام دارند. این نوع کیف‌ ها به خاطر فرم شان که مثل بقچه آویزان از چوب دوره‌گردهاست، این طور نام گذاری شده ‌اند.

Laptop Bag: کیف لپ تاپ

کیف ‌های بزرگی هستند که بالشتک دارند و برای حمل لپ ‌تاپ استفاده می ‌شوند. کیف‌ های لپ ‌تاپ همچنین ممکن است علاوه بر یک جای جداگانه برای لپ تاپ، محفظه‌ های دیگری برای نگه داشتن لوازم جانبی، کتاب یا چیزهای دیگر هم داشته باشند.

fashion-words-terminology-glossary-dictionary-terms-types-of-bags-laptop-bags

Messenger: کیف نامه‌بَر، پیک

این کیف‌ ها که معمولا مردان از آن ها استفاده می ‌کنند، سایز متوسطی دارند، مستطیل‌ شکل‌اند و یک بند بلند و ضخیم دارند. بندشان به صورت کراس بادی یا دوشی مورب روی تنه قرار می ‌گیرد .خود کیف هم از مواد نرمی مثل چرم ساخته شده است. اغلب یک زبانه در رو دارد و با دو بند سگک دار بسته می ‌شود. گاهی اوقات هم می ‌توان از آن برای حمل کتاب استفاده کرد. Satchel یا کیف مدرسه از دیگر نام ‌های این کیف است.

fashion-words-terminology-terms-types-of-bags-messenger-bags-kattee

یاد بگیرید به کارتون میاد: انواع نقل قول به انگلیسی

Microbag: میکرو کیف

نسخه‌ های کوچک تر از کف دست کیف‌ های دستی معمولی که معمولا کلی یراق و ریزه‌ کاری دارد، کیف ‌های میکرو نامیده می ‌شوند. تفاوت بین میکرو‌کیف ‌ها و کیف ‌های مینی در اینست که اولی کوچک تر از اندازه کف دست و گاهی اوقات به اندازه یک مشت است، اما نوع مینی ممکن است به اندازه کف دست یا کمی بزرگ تر باشد.

fashion-vocabulary-words-terms-designs-dictionary-types-of-bags-micro bag - farfetch

Minaudière: کیف شب یا کلاچ

یک کیف دستی کوچک مخصوص مهمانی است که از مواد سخت ساخته شده و برای حمل وسایل کوچک مثل کلید یا رژ لب استفاده می ‌شود. Minaudières گاهی اوقات هیچ دسته یا بندی ندارد. این نوع کیف ‌ها زینتی یا تزئینی هستند و اغلب به عنوان اکسسوری زنانه در نظر گرفته می‌ شوند. اکثر برند ها از اصطلاح minaudière که مترادف “Clutch” است برای آن استفاده می ‌کنند.

fashion-words-glossary-terminology-terms-types-of-bags-chanel-minaudiere

Mini Bag: کیف مینی

نسخه کوچک کیف ‌های دستی که به عنوان کیف ‌های مینی شناخته می‌ شوند. معمولا به اندازه کف دست یا کمی بزرگ تر هستند. برخی از برند ها از اصطلاح “Micro Bag” به جای Mini Bag استفاده می‌ کنند. مینی کیف ‌ها در مقایسه با یک کلاچ، یک کیف کوچک است که یک دسته یا بند دارد.

fashion-vocabulary-words-terms-designs-dictionary-types-of-bags-mini-bag-chloe

Bag Pannier: کیف خورجینی

یک جفت کیف است که معمولا به کمک یک زبانه که روی زین دوچرخه قرار می‌ گیرد، روی دوچرخه سوار می ‌شوند و دوچرخه ‌سواران وسایل شان را داخل آن می ‌گذارند.

different-types-of-sports bags-pannier bag bicycle

یاد بگیرید به کارتون میاد: انواع جمله به انگلیسی

Phone Pouch: کیف مخصوص گوشی

کیف کوچک که برای حمل یک گوشی هوشمند استفاده می ‌شود، کیف گوشی نامیده می ‌شود. این کیف ‌ها برای محافظت از گوشی، یک پد دارند. گاهی هم محفظه‌ای برای نگهداری کارت اعتباری یا کلید داخل شان تعبیه شده است. برخی از کیف ‌های گوشی، بدون بند یا دسته هستند و داخل یک کیف دستی بزرگ تر نگهداری می ‌شوند. برخی از این نوع کیف‌ ها بند بلندی دارند که برای انداختن روی دوش به منظور دسترسی راحت ‌تر به گوشی قابل استفاده هستند.

fashion-words-terminology-terms-types-of-bags-mahiya-phone-pouch-bag

Pouch: کیف کیسه ‌ای

یک کیف کوچک که از مواد نرمی مثل ساتن یا چرم ساخته شده است که برای نگهداشتن یا حمل اقلام کوچکی مثل جواهرات ، سکه یا لوازم آرایشی استفاده و با زیپ یا کشیدن یک بند بسته می‌ شود. البته برند ها معمولا از اصطلاح “Pouch” برای لوازمی که روی مچ دست بسته می‌ شوند، استفاده می ‌کنند.

different-types-of-handbags-bags pouch

Rucksack: کوله پشتی

fashion-terminology-glossary-dictionary-terms-types-of-bags-rucksack-india-mart

Round Bag: کیف گرد 

تحت عنوان Circle Bags‌ یا کیف‌ های دایره ‌ای شناخته می ‌شود. این کیف ‌ها Sling Bag یا Clutchها هستند که منتهی فرم دایره ‌ای دارند.

fashion-words-terminology-terms-types-of-bags-round-bag-lyst

یاد بگیرید به کارتون میاد: انواع درب به انگلیسی

Saddle Bag: کیف زینی 

یک کیف دستی که بالایش صاف و پایینش گرد است و یک زبانه به شکل زین اسب در جلو دارد.

different types of handbags bags saddle bag

Satchel: کیف بند دار

کیف بند دار یا همان Messenger Bag است.

Shopping Bag: کیف خرید

یک کیف دستی بزرگ است که در بالا دسته‌ دارد و برای خرید استفاده می ‌شود. گاهی هم هیچ چیزی برای بستن در این کیف وجود ندارد. کیف‌ های خرید اغلب از کاغذ، کنف یا پلاستیک ساخته می‌ شوند و ممکن است در برخی از فروشگاه‌ ها برای نگهداری اقلام خریداری شده در اختیار مشتریان قرار گیرند. کیف ‌های خرید معمولا قابل استفاده مجدد هستند؛ یعنی برخی از خریداران به خاطر سازگار با طبیعت بودن شان برای حمل مواد غذایی و غیره از آن ها استفاده می ‌کنند.

different-types-of-handbags-bags-shopping

یاد بگیرید به کارتون میاد: انواع کلاه به انگلیسی

Side Packs: کیف ‌های دوشی دوقلو

دو کیف دستی زنجیری هستند که در وسط بندهای شان به هم متصل می ‌شوند تا همزمان با هم استفاده شوند. این کیف ‌ها در کلکسیون بهار سال 2019 برند شنل معرفی شدند و از آن زمان اینفلوئنسر ها از آن ها استفاده می ‌کنند. با این حال، باید دید که آیا آن ها به ترند محبوبی تبدیل خواهند شد یا خیر!

chanel-different-types-of-handbags-side-packs-spring-summer-2019

Sling Bag: کیف ‌های بند ‌بلند

کیف ‌های کوچکی هستند که بند بلندی دارند و از یک شانه آویزان می ‌شوند.

fashion-words-glossary-terminology-terms-types-of-bags-chicshop-sling-bag

انواع ماشین به انگلیسی (ماشین سواری، کاری و اصطلاحات مرتبط)

Tote: کیف بزرگ رودوشی

یک کیف بزرگ مستطیل شکل که گاهی اوقات هیچ چیزی برای بستن درِ کیف ندارد. این کیف ‌ها ممکن است در برخی موارد یک سگک و بند یا زیپ داشته باشند. با توجه به اندازه بزرگ شان، اغلب از پارچه قابل شستشو ساخته می ‌شوند و برای گردش ساحلی یا استخر مناسب‌اند. معمولا خانم‌ ها از نوع چرمی این کیف‌ ها برای حمل لپ ‌تاپ یا فایل‌ ها استفاده می‌ کنند.

fashion-glossary-terminology-terms-types-of-bagscarpisa-tote-bags

Vanity Case: کیف لوازم آرایش

یک کیف دستی مستطیل شکل کوچک است که معمولا یک دسته در بالا دارد و برای نگهداری لوازم آرایشی زنانه از آن استفاده می ‌شود. این کیف ‌ها اغلب سخت و چرمی هستند و محفظه ‌های کوچکی در داخل دارند که برای جدا کردن اقلام مختلف آرایشی یا برس‌ های آرایشی استفاده می ‌شوند. گاهی اوقات داخل کیف ‌های لوازم آرایشی، آینه ‌ای هم تعبیه شده است که می ‌توان از آن برای آرایش کردن استفاده کرد.

different-types-of-handbags-bags vanity case

Wallet: کیف پول

یک کیف کوچک تاشو که برای حمل پول و کارت استفاده می ‌شود. این کیف هیچ بند یا دسته‌ای ندارد، اما ممکن است به منظور حمل آن، حلقه ‌ای برای انگشت شست یا مچ دست داشته باشد. کیف پول معمولا در کیف‌ های دستی بزرگ تر گذاشته و حمل می ‌شود. معمولا کیف پول ‌ها محفظه‌ های باریکی برای ذخیره کارت ‌های اعتباری مختلف و محفظه ‌های جداگانه ‌ای برای ذخیره اسکناس‌ یا مدارک دارند.

fashion-words-terminology-glossary-dictionary-terms-types-of-bags-wallets-aliexpress

انواع ابر به انگلیسی (ابر سیاه، ابر بارانی، هوای ابری و بقیه اصطلاحات)

زبانمهر

حتما بخوانید!

1 دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست