رنگ های در زبان کره ای

آموزش رنگ ها به زبان کره ای +تلفظ و معنی

گاما

سلام، به بخش رنگها در زبان کره ای خوش آمدید. امیدواریم هر آنچه در دروس ۱-۹ ارائه شد را به طور کامل متوجه شده باشید، به خاطر اینکه اگر دروس را نخوانده رد کرده باشید ممکن است بخش هایی نامفهوم باشند، البته ممکن است برای برخی اینطور نباشد.

رنگ های کره ای

رنگ ها در زبان کره ای نسبت به زبان انگلیسی قدری پیچیده تر هستند ولی حتما از پس آن بر خواهید آمد.

راه های متفاوتی برای یادگیری رنگ ها در کره ای وجود دارد و من به ما روش مبتدی و رایج آن را توضیح خواهم داد.

 


korean

می خوای کل این سایت توی جیبت باشه؟ توی اپلیکیشن آموزش زبان کره ای چرب زبان، کره ای رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! در کمترین زمان کره ای مثل بلبل حرف بزن!


 

اول از همه باید بدانید که رنگ ها به صورت جفتی با هم می آیند. یک قسمت آن کلمه ای است که معنی رنگ میدهد. فعل های رنگی نیز وجود دارند.

تا به اینجا مقدماتی ترین استفاده از اسامی رنگ ها را فرا میگیرید و این به شما این امکان را میدهد که از رنگ ها به سادگی و به نحوی قابل فهم استفاده کنید.

색 به معنی رنگ است. دانستن این موضوع به شما کمک میکند که بقیه این درس را به راحتی متوجه شوید.

در طول درس به جدول زیر اشاره خواهم داشت. مادامی که به رنگ ها مسلط نشده اید میتوانید به این جدول رجوع کنید.

رنگ شکل صفتی
파란색 آبی 파란
검정색 سیاه 까만
하얀색 سفید 하얀
빨간색 قرمز 빨간
노란색 زرد 노란
초록색 سبز 초록색
주황색 نارنجی 주황색
보라색 بنفش 보라색
핑크색 / 분홍색 صورتی 핑크색 / 분홍색
은색 نقره ای 은색
금색 طلایی 금색
갈색 قهوه ای روشن 갈색
밤색 قهوه ای 밤색
회색 خاکستری 회색

بیایید به 파란색 رنگ آبی نگاهی بیاندازیم. به این کلمه به عنوان رنگ آبی نگاه کنید. قسمت 파란 قسمتی است که شما می فهماند که آبی است و نارنجی نیست و 색به شما می فهماند که در مورد رنگ صحبت میکنیم(به زودی خواهید آموخت که چه زمان باید از 색 استفاده کرد و چه زمان نه). اگر از رنگی صحبت میکنید باید در انتهای نام آن از 색 استفاده کنید. طبق جدول بالا اگر از رنگی صحبت میکنید اسم آن را از ستون سمت چپ انتخاب کنید.

اگر از رنگ ها به عنوان صفت استفاده میکنید و مثلا میگویید” ماشین آبی بزرگ است. 파란 차가 커요 (크다به معنی بزرگ بودن) دیگر موضوع جمله ما نیست و به تنها به سادگی در حال توصیف ماشین هستیم. در این قبیل موارد، باید از شکل ستون سمت راست جدول استفاده کنید. برخی کلمات شکل کوتاه تری دارند، بدون 색. با این حال برخی دیگر را نمیتوان کوتاه کرد. در نتیجه فقط میگویید 핑크색 차가 커요 (ماشین صورتی بزرگ است).

اگر میخواهید جملاتی بسازید و در آن به رنگ چیزی اشاره کنید، باید از فعل 이다 به معنی بودن استفاده کنید. این روش بسیار ساده است. تنها کافیست کلمه رنگ خود را انتخاب کنید، مثلا 파란색, 핑크색 به آن کلمه اهر چه که هست اضافه کنید و به فعل بچسبانید 파란색이에요. 차가 파란색이에요یعنی ماشین آبی است. اینطور ساده تر است.

البته ممکن است نسخه های دیگری از کلمه را نیز ببینید. به عنوان مثال، ممکن است کلمه را به عنوان یک فعل ببینید مثل 노래요. که بیان زرد بودن چیزی است. 하얘요 به معنای سفید بودن چیزی است.

فکر میکنید 까매요 چیست؟ اگر گفتید رنگ شماره دو از جدول فوق…. درست حدس زدید. خواندن آنها بسیار ساده است ولی موقع نوشتن چون با 아요 یا 어요ترکیب میشود ممکن است قدری دشوار شود. به عنوان مثال میتوان به 파래요 و 빨개요 اشاره کرد.

ویدیوی آموزشی

 

مطالب بسیار کاربردی

زبانمهر

حتما بخوانید!

9 دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست