سوئدی

یادگیری زبان سوئدی سخت است؟ مدت زمان یادگیری

گاما

خب البته بستگی دارد. بستگی به این دارد که زبان مادریتان چیست و اینکه آیا به سوئدی نزدیک است یا خیر. به عنوان مثال، اگر زبان مادری شما آلمانی باشد، یادگیری زبان سوئدی بسیار آسان خواهد بود. همچنین به پیچیدگی زبان نیز بستگی دارد. برای کسی که به زبان انگلیسی صحبت می‌کند، سوئدی در مقایسه با زبان‌های دیگر آنقدرها هم پیچیده نیست. اما در مقایسه با انگلیسی، تلفظ ممکن است کمی چالش‌برانگیز باشد.

به زبان ساده: زبان سوئدی جزو زبان های نه خیلی سخت و نه خیلی آسان قرار می گیرد و برای ما ایرانی ها با روزانه ۳ ساعت مطالعه اصولی حدود ۱۴ ماه طول می کشد که به سطح متوسط برسیم.

سخت ترین بخش های زبان سوئدی

سوئدی صداهای خاصی هم دارد که به نظر نمی‌رسد کاملا همانند آنچه که نوشته می‌شوند، تلفظ شوند مثلا: sj-, stj-, skj-, -rs-, tj-.

اگر عادت به استفاده از جنسیت‌های گرامری ندارید، ایده به کار بردن ‘en’ و ‘ett’ در مقابل اسامی به نظر عجیب می‌رسد.

وقتی بیشتر در مورد گرامر یاد می‌گیرید، می‌فهمید که مفهوم en وett می‌تواند در کلمات دیگری در این زبان هم دیده شود. به عبارتی آنها به کلمات دیگر (معمولا صفات و ضمایر ملکی) منتقل می‌شوند.

سایر بخش های سخت سوئدی شامل موارد زیر می باشد:

  1. تلفظ: یکی از چالش‌های اصلی در یادگیری زبان سوئدی، تلفظ صحیح کلمات است. صوت‌های خاصی مانند /ɧ/ و /ɽ/ وجود دارد که در زبان‌های دیگر متداول نیستند و برای غیرسوئدی‌زبان‌ها ممکن است سخت باشند.
  2. دستور زبان و گرامر: برخی از جوانب دستور زبان و گرامر سوئدی ممکن است برای غیرسوئدی‌زبان‌ها چالش برانگیز باشد، مانند استفاده از صفات ترکیبی، تفاوت‌های میان مفرد و جمع، و استفاده از زمان‌های گذشته و آینده.
  3. کلمات مشابه: برخی از کلمات در زبان سوئدی ممکن است شباهت زیادی به یکدیگر داشته باشند که این می‌تواند منجر به اشتباهات در تفاوت آنها شود.
  4. فهم زبان شنیداری: فهمیدن زبان سوئدی در مکالمات و متون شنیداری ممکن است چالش‌برانگیز باشد، به ویژه در مواقعی که سرعت صحبت بالا است یا اصطلاحات محلی به کار رفته است.

برای غلبه بر این چالش‌ها، پیشنهاد می‌شود تمرین منظم و مستمر از طریق گوش دادن به مکالمات و موسیقی‌های سوئدی، خواندن متون و کتب سوئدی، و فعالیت در گروه‌های زبانی با سوئدی‌زبان‌ها و زبان‌آموزان دیگر را ادامه دهید.

یادگیری زبان سوئدی چقدر طول خواهد کشید؟

به این بستگی دارد که در هفته چقدر زمان را به یادگیری این زبان اختصاص دهید (مسلما هر چه بیشتر مطالعه کنید، سریعتر یاد خواهید گرفت)، چه منابعی در دسترستان باشد و اینکه انگیزه‌تان از یادگیری چیست.

بر اساس گزارش موسسه خدمات خارجی وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا، سوئدی در واقع جز زبانهای آسان برای یادگیری است. خبر خوب اینست که اگر زبان انگلیسی را به صورت بومی صحبت می‌کنید، باید چیزی حدود ۵۷۵ تا ۶۰۰ ساعت کلاس برای یادگیری سوئدی بگذرانید تا به سطح ماهر برسید.

در مقایسه با زبانهای سخت، این زبان نسبتا آسان است. مثلا برای یادگیری ژاپنی، عربی و چینی باید کلاسهایی با مدت زمان تقریبا ۲۲۰۰ ساعت گذرانده شود.

سخت‌ترین زبانها برای یادگیری چه زبانهایی هستند؟

در این بخش نگاهی داریم به زبانهایی که برای افرادی که به صورت بومی (نیتیو) انگلیسی صحبت می‌کنند، جز ساده‌ترین و سخت‌ترین زبانها هستند.

موسسه خدمات خارجی وزارت امور خارجه آمریکا انتظارات آموزشی برای بسیاری از زبانها را بر اساس مقدار زمانی که یک صحبت‌کننده بومی برای کسب مهارت خواندن و نوشتن باید صرف کند را برآورده کرد.

هر زبان‌آموزی با دیگری متفاوت است.

زمانی که برای یادگیری یک زبان لازم است بستگی به چند عامل دارد:

  • چند ساعت در هفته را به یادگیری این زبان اختصاص می‌دهید.
  • تا چه حد به منابع یادگیری این زبان دسترسی دارید.
  • زبان جدید چقدر نزدیک به زبان مادری یا زبان دیگری که بلدید، است.
  • آن زبان چقدر سخت است.
  • انگیزه شما

برای دستیابی به مهارت زبانی در زبانهای آسانی که نزدیک به زبان انگلیسی هستند، معمولا به ۲۳ تا ۲۴ هفته و ۵۷۵ تا ۶۰۰ ساعت کلاس نیاز است.

این زبانها عبارتند از:

زبان تعداد صحبت‌کنندگان بومی
اسپانیایی ۳۲۹ میلیون نفر
هلندی ۲۱٫۷ میلیون نفر
پرتغالی ۱۷۸ میلیون نفر
سوئدی ۸٫۳ میلیون نفر
فرانسوی ۶۷٫۸ میلیون نفر
آفریقایی ۴٫۹ میلیون نفر
ایتالیایی ۶۱٫۷ میلیون نفر
نروژی ۴٫۶ میلیون نفر
رمانیایی ۲۳٫۴ میلیون نفر

برای دستیابی به مهارت زبانی در زبانهای متوسطی که تفاوت چشمگیری با انگلیسی دارند، ۴۴ هفته و ۱۱۱۰ ساعت کلاس لازم است. این زبانها عبارتند از:

زبان تعداد صحبت‌کنندگان بومی
هندی ۱۸۲ میلیون نفر
تای (تایلندی) ۲۰٫۴ میلیون نفر
روسی ۱۴۴ میلیون نفر
صربی (صربستانی) ۱۶٫۴ میلیون نفر
ویتنامی ۶۸٫۶ میلیون نفر
یونانی ۱۳٫۱ میلیون نفر
ترکی (استانبولی) ۵۰٫۸ میلیون نفر
عبری ۵٫۳ میلیون نفر
لهستانی ۴۰ میلیون نفر
فنلاندی ۵ میلیون نفر

برای دستیابی به مهارت زبانی در زبانهای سختی که برای صحبت‌کنندگان بومی دشوار هستند، ۸۸ هفته و ۲۲۰۰ ساعت کلاس نیاز است.

این زبانها عبارتند از:

زبان تعداد صحبت‌کنندگان بومی
عربی (یکی از کشورهایی که بیشترین تعداد صحبت‌کننده بومی را دارد)

*چرا این زبان بسیار دشوار است: عربی کلمات بسیار کمی دارد که شبیه به زبان‌های اروپایی هستند. در نوشتار عربی هم از حروف صدادار کمتری استفاده می‌شود که کار یادگیری خواندن این زبان را دشوار می‌کند.

۲۲۱ میلیون نفر
ژاپنی (یکی از کشورهایی که بیشترین تعداد صحبت‌کننده بومی را داراست)

*چرا این زبان بسیار دشوار است: همانند چینی، یادگیرندگان زبان ژاپنی باید هزاران کاراکتر را به خاطر بسپارند. سه سیستم نوشتاری مختلف و دو سیستم هجابندی به دشواری این زبان می‌افزاید.

۱۲۲ میلیون نفر
چینی (کشوری با بزرگترین تعداد صحبت‌کننده بومی)

*چرا این زبان بسیار دشوار است: چینی زبانی است وابسته به آهنگ صدا یعنی وقتی آهنگ یک کلمه را تغییر می دهید، معنا تغییر می‌کند. بعلاوه، هزاران کاراکتر و سیستم نوشتاری بسیار پیچیده یادگیری زبان چینی را به یک کار دشوار تبدیل می‌کند.

۱٫۲ میلیارد نفر
کره‌ای (یکی از کشورهایی که بیشترین تعداد صحبت‌کننده را دارد)

*چرا این زبان بسیار دشوار است: ساختار جمله‌بندی، نحو و صرف فعل متفاوت، زبان کره‌ای را برای صحبت‌کنندگان انگلیسی بومی سخت می‌کند. نوشتن کره ای هم وابسته به بسیاری از کاراکترهای چینی است.

۶۶٫۳ میلیون نفر

بسیار کاربردی

sweden

حتما بخوانید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست