در حال کار کردن

کار به انگلیسی (در حال، تایم کار، سرکار، اصطلاحات کاری و نکات)

گاما

کار به انگلیسی میشه work و در حال کار میشه working تایم کار هم میشه working time و سر کار رفتن میشه go to work اما اگه منظورتون سرکار گذاشتن (سربسر گذاشتن) یک نفر هست از واژه prank استفاده می کنن (ایستگاه کردن) مثلا they pranked me into … (اونها سرکارم گذاشتن که …)

کسب و کار میشه business که همون بیزینس یا تجارت خودمون هم هست. در این مطلب روش استفاده در جمله با مثال و نکات و اصطلاحات با واژه work در زبان انگلیسی رو هم یاد می گیرید. آخر مطلب هم 7 نکته مهم فرهنگ کار در کشورهای خارجی رو حتما مطالعه کنید.

ترفندهای بسیار کاربردی: یادگیری لغات انگلیسی بدون فراموشی (۳ تکنیک موثر)

تعاریف واژه work

1-a) having a job that you are paid for   داشتن کاری که در ازایش به شما حقوق پرداخت می ‌شود/ شاغل

  • a working mother  مادر شاغل
  • Many working women rely on relatives for childcare.  بسیار از زنان شاغل برای مراقبت از کودکان به خویشاوندان خود متکی هستند
  • A smaller working population will have to support a growing number of retired people.  جمعیت اندک شاغلان باید از تعداد رو به افزایش افراد بازنشسته حمایت کند

b) having a physical or practical job   داشتن یک کار فیزیکی یا عملی

 


English

می خوای کل این سایت توی جیبت باشه؟ توی اپلیکیشن آموزشی چرب زبان، هرررر زبانی رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! در کمترین زمان زبان مدنظرتو مثل بلبل حرف بزن!


 

دانلود کنید: لیست کامل انواع پوشاک و لباس به انگلیسی

اصطلاحات با واژه work در زبان انگلیسی

1-working man/people/folk   کارگر

2- working hours/day/week   ساعات/ روز / هفته کاری

3- working conditions/environment etc  . . .شرایط/ محیط کاری و

4- working practices/methods   دستورالعمل ‌ها/ متد های کاری

5- working life   عمر کاری/ دوران اشتغال

6- (in) working order   در حال خدمات ‌رسانی، در حال کار کردن

7- working relationship   رابطه کاری

8- working clothes   لباس کار

9- working model   مدل کاری

10- working breakfast/lunch/dinner   صبحانه، ناهار، شام کاری

11- working memory   حافظه فعال

انواع شغل ها به انگلیسی (و جملات کاربردی مرتبط با شغلها)

7 نکته جالب کاری در کشورهای خارجی (حتما بلد باشید)

به مهم ترین نکات کاری در کشورهای خارجی توجه کنید:

1- فرهنگ کاری: هر کشور دارای فرهنگ کاری خاصی است که ممکن است با فرهنگ کاری کشور شما متفاوت باشد. درک و احترام به فرهنگ کاری محلی می‌تواند برای موفقیت در کشور مورد نظر ضروری باشد.

2- زبان: آشنایی با زبان محلی می‌تواند در ارتباطات کاری کمک کند و ارتباط بین شما و همکارانتان را قوی‌تر کند. تلاش برای یادگیری زبان محلی می‌تواند نقش مهمی در پیشرفت شغلی شما در کشور خارجی داشته باشد.

3- قوانین و مقررات: آشنایی با قوانین و مقررات کاری کشور مبدأ و مقصد بسیار مهم است. درک قوانین محلی، حقوق و وظایف شما را برای جلوگیری از سوءتفاهم و مشکلات حقوقی بهبود می‌بخشد.

حتما بخوانید: این نکات را بکار ببرید تا رزومه تان در بین سایر رزومه ها بدرخشد!

4- احترام به تفاوت‌ها: به دلیل تنوع فرهنگی و نژادی در کشورهای خارجی، ممکن است با تفاوت‌های فرهنگی روبه‌رو شوید. احترام و توجه به تفاوت‌ها از شما خواسته می‌شود و می‌تواند روابط شما را با همکارانتان بهبود بخشد.

5- مدیریت زمان: در بعضی کشورها، مدیریت زمان بسیار حساس است و دقت بالا نسبت به زمانبندی‌ها و موعدها در کارها گرمخانه امکان‌پذیر است. اطمینان حاصل کنید که به موقع و به‌موقع عمل کنید تا مشکلاتی برای شما به وجود نیاید.

6- شبکه‌سازی: ایجاد روابط موثر و شبکه‌سازی در کشورهای خارجی می‌تواند برای پیشرفت شغلی شما مفید باشد. شرکت در رویدادهای صنعتی و شبکه‌سازی با همکاران و صاحبان کسب و کارهای محلی می‌تواند فرصت‌های جدید را ایجاد کند.

7- تحصیلات و تخصص: یک سوابق تحصیلی و تخصصی قوی می‌تواند شما را برای فرصت‌های شغلی در کشورهای خارجی مجذوب کند. ایجاد تخصص در حوزه‌هایی که تقاضای آن در کشور مقصد بالاست، می‌تواند مزیت رقابتی برای شما به وجود آورد.

مصاحبه شغلی در کشورهای مختلف: بایدها و نبایدها (قبل، حین و بعد)

همیشه در نظر داشته باشید که هر کشور و محیط کاری ممکن است اختلافات و تفاوت‌های خاصی داشته باشد. بهتر است قبل از سفر به کشور خارجی، راهنمایی‌ها و منابع معتبر را مطالعه کنید و با شرایط محلی آشنا شوید.

حتما بخوانید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست