کره ای

یادگیری کره ای چقدر طول میکشد؟ کدام بخش سخت تر است؟

گاما

یادگیری زبانی مثل کره‌ای، رویه جالبی دارد و هر مرحله از آن می‌تواند بسیار رضایت‌بخش باشد. اما زمان طلاست و با اینکه همه ما دوست داریم زمان نامحدودی برای تقویت مهارتهای زبانی‌مان داشته باشیم حقیقت این است که زندگی شخصی و حرفه‌ای ما باعث می‌شود تا زمان کمی برای یادگیری یک زبان داشته باشیم.

اما بیایید یکبار برای همیشه برای زبان کره‌ای وقت بگذارید تا برای سفر به ساحل Ggotji در تعطیلات آتی یا یک سفر کاری آماده شوید.

یادگیری زبان کره‌ای چه مدت طول می‌کشد؟

این نخستین سوالی است که هر فرد علاقه‌مند به یادگیری زبان می‌پرسد و متاسفانه پاسخ دقیقی برای آن وجود ندارد. یادگیری زبان فرآیند پیچیده‌ای است که بر اساس عوامل مختلف برای هر فرد متفاوت است.

 


korean

می خوای کل این سایت توی جیبت باشه؟ توی اپلیکیشن آموزش زبان کره ای چرب زبان، کره ای رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! در کمترین زمان کره ای مثل بلبل حرف بزن!


 

بیایید نگاهی به این عوامل پیچیده و اینکه چه تاثیری بر سرعت یادگیری زبان کره‌ای دارند، بیندازیم:

۱-تجربه‌های یادگیری زبان قبلی شما

اگر از قبل به یک زبان خارجی صحبت می‌کنید و یا به صورت دو زبانه بزرگ شده‌اید، این احتمال وجود دارد هنگام یادگیری زبان کره‌ای در زمان صرفه‌جویی کنید. همانطور که در چند بررسی زبان شناسی به اثبات رسیده، یادگیری زبان سوم برای دو زبانه‌ها آسان‌تر است. آن هم به این دلیل است که آنها به طور طبیعی عادت دارند با زبان‌های مختلف آشنا شوند، تسلط و مهارت در یک زبان به یادگیری زبان دیگر هم کمک می‌کند. اگر هم به چند زبان مسلط نیستید، جایی برای نگرانی نیست.

یکی از گام‌های ابتدایی برای یادگیری یک زبان اینست که کمی در مورد چیزهایی که یک زبان و جنبه‌های زبان شناختی آن زبان را تشکیل می‌دهند، یاد بگیرید. اگر قبلا مطالعه گرامر یک زبان خارجی، حفظ واژگان و گوش دادن به صداها و نگاه کردن به حروف مختلف را تجربه کرده‌اید، ذهن شما هنگام مواجه با یک زبان جدید، می‌داند باید انتظار چه چیزی را داشته باشد. اصلا جای تعجب نیست و برعکس یادگیری زبان آسان‌تر و سریع‌تر می‌شود.

آشنایی با زبانهای مختلف به ویژه وقتی یکی از آنها، زبانی باشد که می‌خواهید یاد بگیرید، می‌تواند فرآیند یادگیری را سریع‌تر کند.

۲-زبانی که یاد می‌گیرید

حتی اگر زبان کره‌ای به عنوان یکی از سخت‌ترین زبانها برای انگلیسی زبانان در نظر گرفته شود، این زبان شگفت‌انگیز عملا کلماتی را از انگلیسی اقتباس کرده است. این واژگان می‌توانند در زمان یادگیری برخی لغات کره‌ای صرفه‌جویی کنند.

اینجاست که Konglish وارد می‌شود. کونگلیش یا انگلیسی به سبک کره‌‌ای، استفاده از کلمات انگلیسی در یک قالب کره ای است. این کلمات از ترکیب کلمات انگلیسی و کره ای ساخته شده‌اند. برخی از آنها عبارتند از:

 • 아이스크림 – [ah-i-seu-k’eu-rim]:  بستنی
 • 키스 – [ki-seu]:  بوسه
 • 라디오 –[ ladio]:  رادیو
 • 컴퓨터 –[keom-pyu-teo]:  کامپیوتر
 • 비디오 – [bi-di-o]:  ویدئو

چند کلمه هم هستند که صدایی مشابه انگلیسی دارند اما معنای متفاوتی دارند. با این حال، این شباهت می‌تواند به خاطر سپردن آنها را آسان‌تر کند:

 • 아이- [ai]  صدایی شبیه آی می‌دهد اما به معنی بچه است
 • – [nun]  صدایی شبیه نوون می‌دهد اما به معنا چشمها است
 • 많이 – [manh-i]  صدایی شبیه مِنی می‌دهد اما به معنای مقدار زیادی است
 • – [bi]  صدایی شبیه بییی می‌دهد اما به معنای باران است

این کلمات باعث می‌شوند سریع‌تر و راحت‌تر برخی از لغات کره‌ای را یاد بگیرید.

۳-یادگیری شما چگونه است؟

متدهای یادگیری شما هم نقش مهمی در اینکه با چه سرعتی کره‌ای یاد بگیرید، دارند. اگر یادگیری زبانتان محدود به نشستن در کلاسهای زبان باشد، احتمالا کمی بیشتر زمان خواهد برد.

البته اگر خارج از کلاس هم وقتتان را صرف فراگیری زبان کره‌ای می‌کنید، مسلما زمان بسیار کمتری برای یادگیری لازم دارید. خواندن کتابهای الکترونیکی، گوش دادن به رادیو و کتابهای صوتی، تماشای فیلم و سفر به کره همگی می‌توانند سرعت این فرآیند را بالا ببرند.

۴-زمانی که به یادگیری اختصاص می‌دهید

به صورت طبیعی، اینکه یادگیری زبان کره‌ای چقدر طول می‌کشد، بستگی به این دارد که در ماه چند هفته و چند روز را به یادگیری زمان اختصاص می‌دهید. بررسی‌ها نشان می‌دهند که کسانی که یک ساعت در روز را به یادگیری زبان (چه مطالعه گرامر باشد و چه حفظ کردن لغات، تماشای فیلم و یا خواندن کتاب) اختصاص می‌دهند، به طرز چشمگیری زودتر از کسانی که فقط به کلاس هفتگی زبان اکتفا می‌کنند، یاد می‌گیرند.

دختر کره ای

۵- رویکرد شما

رویکرد شما هم نقش مهمی در اینکه چقدر سریع‌تر کره‌ای یاد بگیرید، دارد. اگر با یک رویکرد مثبت به یادگیری زبان بپردازید و به آن به چشم یک سرگرمی و فرصت جالب برای گسترده‌تر کردن افق دیدتان (و اینکه مانند یک بومی کره، بتوانید یک آهنگ کره‌ای را بخوانید) نگاه کنید، برای یادگیری زبان آماده‌تر خواهید بود.

انگیزه بیشتری برای مطالعه و یادگیری هر چه بیشتر زبان پیدا خواهید کرد و در کل این رویه لذت‌بخش‌تر و در نتیجه سریع‌تر خواهد بود.

۶-انگیزه شما

بدون شک باانگیزه ماندن در یادگیری یک زبان جدید، بسیار بااهمیت است. باانگیزه ماندن دلیل شماره یک بسیاری از افراد برای موفقیت در زبان و همینطور دلیل شکست برخی دیگر است.

به خودتان یادآوری کنید که چرا می‌خواهید زبان کره‌ای یاد بگیرید، این زبان چطور می‌خواهد باعث پیشرفت در زندگیتان شود. در کل هر چیز خوبی که از یادگیری آن حاصل می‌شود می‌تواند به شما کمک کند تا انگیزه داشته باشید و به همین دلیل از زمان لازم برای یادگیری کاسته می‌شود.

برای یادگیری زبان کره‌ای با یک برنامه زمانی پیش بروید

تعامل پیچیده بین تمام عواملی که در بخش قبل به آن اشاره کردیم، زمان لازم برای یادگیری کره‌ای را مشخص می‌کند. اما تنها دانستن این فاکتورها کافی نیست، بلکه شما باید یک جدول زمانی داشته باشید و با اعداد و ارقام پیش بروید تا بفهمید چقدر این رویه به طول خواهد انجامید.

خوشبختانه بررسی‌های مختلفی وجود دارد که به ما همین مسئله را می‌فهمانند. اما در همین ابتدا یک تکذیبیه وجود دارد، چرا که در بسیاری از این بررسی‌ها، تسلط یا روانی درگفتار زبانی معیاری است که مشخص می‌کند آیا شما آن زبان را یاد گرفته‌اید یا نه. همانطور که می‌دانید برای اینکه بتوانید به یک زبان خارجی صحبت کرده و یا از طریق آن راحت با دیگران ارتباط برقرار کنید، لازم نیست خیلی مسلط باشید. داشتن سطح نزدیک به متوسط هم برای زبان کره‌ای کار راه‌انداز است.

با توجه به این نکته، به یاد داشته باشید که بسیار زودتر از اینکه در کره‌ای مسلط شوید، می‌توانید با دیگران ارتباط برقرار کنید.

ساعات لازم برای یادگیری هدفمند زبان کره‌ای

برآوردهای واقع‌بینانه در زمینه زبان‌شناسی، تعداد ساعاتی که برای یادگیری زبان کره‌ای لازم است را مورد بررسی قرار داده‌اند. مثلا، چارچوب اروپایی مشترک مرجع برای زبانها از چارچوب “ساعات یادگیری هدفمند” برای اندازه‌گیری میزان کل زمان کلاس برای رسیدن به سطح B2‌ (بالاتر از متوسط) استفاده می‌کند. فرض بر این است که برای هر یک ساعت کلاس، زبان‌آموزان دو ساعت زمان مطالعه مستقل را سپری خواهند کرد. در پایان، این زمان در کل برابر است با چیزی بین ۱۰۰۰ تا ۱۲۰۰ ساعت.

بیایید به چند سناریو مختلف نگاهی بیندازیم:

سناریوها و زمان لازم برای کسب رتبه متوسط زبان کره‌ای

۱- یک جلسه سه ساعته زبان کره‌ای در هفته به مدت ۸ هفته، به علاوه یک تکلیف در خانه هفتگی (۱ساعته) به اضافه تمرین مستقل از هر نوع (۲ ساعته) که می شود ۳ دوره در سال. شما به ۲۵ تا ۳۰ دوره نیاز خواهید داشت. با داشتن ۳ دوره در سال، ممکن است ۸٫۳ تا ۱۰ سال طول بکشد تا به سطح متوسط برسید.

۲- یک سال یادگیری زبان کره‌ای در مدرسه: (۴ ساعت در هفته + ۲ ساعت تکلیف در منزل + ۲ ساعت تمرین مستقل* ۱۲ هفته * ۲ نیمسال). بین ۵ تا ۶٫۲۵ سال طول می‌کشد تا به سطح متوسط برسید.

۳- مطالعه اختصاصی مستقل (۱ ساعت در روز). تقریبا ۳ سال زمان برای رسیدن به سطح متوسط کره ای لازم است.

۴-درگیری مستمر و فعالانه (۸ ساعت در روز). تقریبا ۳ ماه لازم است تا به سطح متوسط برسید.

به هر حال، در این برآورد بسیاری از عوامل در نظر گرفته نشده است و باز هم روش کاملا دقیقی برای تعیین مدت زمان لازم برای یادگیری زبان کره ای وجود ندارد.

جدول زمانی موسسه خدمات خارجی ایالات متحده آمریکا برای یادگیری زبان کره‌ای

موسسه خدمات خارجی ایالات متحده گروهی از انگلیسی زبانان بومی بین ۳۰ تا ۴۰ ساله را که در این موسسه مشغول تحصیل زبان‌های خارجی بودند را مورد بررسی قرار داد. سطح دانشجویان با استفاده از مقیاس میزگردی زبان بین سازمانی و با هدف محاسبه اینکه مدت زمان رسیدن دانشجویان به “مهارت حرفه‌ای عمومی” یا بالاتر چقدر خواهد بود، اندازه‌گیری شد.

طبق گزارش این موسسه، هرچه یک زبان به زبان مادریتان نزدیک‌تر باشد، سریعتر آن را یاد خواهید گرفت. آنها یافته‌هایشان را بر اساس شباهت زبانها به انگلیسی، به ۵ دسته اصلی تقسیم‌بندی کردند که مشخص می‌کند چقدر طول می‌کشد تا زبان‌آموزان به سطح حرفه‌ای عمومی یا بالاتر برسند.

حالا بیایید نگاهی به جدول زمانی‌شان بیندازیم:

گروه زبانی اول

زبانهای بسیار نزدیک به انگلیسی که عبارتند از:

 • آفریقایی، کاتالونیایی، دانمارکی، هلندی، فرانسوی، کریول هائیتی، ایتالیایی، نروژی، پرتغالی، رمانیایی، اسپانیایی، سواحیلی، سوئدی.

زمان لازم برای یادگیری ۲۳ تا ۲۴ هفته (۵۷۵ تا ۶۰۰ ساعت) می‌باشد.

گروه زبانی دوم

زبانی که شبیه انگلیسی است، آلمانی می‌باشد و ۳۰ هفته (۷۵۰ ساعت) زمان لازم دارد.

گروه زبانی سوم

زبانهایی که تفاوتهای زبانی یا فرهنگی با انگلیسی دارند عبارتند از اندونزیایی، مالایی، سواحیلی که ۳۶ هفته (۹۰۰ ساعت) زمان برای یادگیری لازم دارند.

گروه زبانی چهارم

زبانهایی که تفاوت زبانی یا فرهنگی فاحشی با انگلیسی دارند عبارتند از:

 • آمحاری، بنگالی، برمه‌ای، کرواتی، چکی، فنلاندی، یونانی، عبری، هندی، مجارستانی، ایسلندی، لتوونی، لیتوانیایی، مغولی، نپالی، پشتو، فارسی (دری، فارسی، تاجیک)، فیلیپینی، لهستانی، روسی، صربیریال اسلواکی، اسلوونیایی، تایلندی، تامیل، ترکی، اوکراینی، اردو، ویتنامی

زمان لازم ۴۴ هفته (۱۱۰۰ ساعت) است.

گروه زبانی پنجم

زبانهایی که برای صحبت‌کنندگان بومی زبان انگلیسی بسیار دشوار هستند عبارتند از:

 • عربی، چینی کانتونی، چینی ماندارین، ژاپنی، کره‌ای

۸۸ هفته (۲۲۰۰ ساعت) زمان لازم دارد.

بنابراین براساس گزارش این موسسه زبان کره‌ای در گروه زبانی پنجم قرار دارد که برای یادگیری آن تقریبا ۲۰۰ ساعت زمان لازم است. کره‌ای شاید یکی از دشوارترین زبانها برای افرادی باشد که به انگلیسی صحبت می‌کنند، اما همین باعث ارزشمندتر شدن آن می‌شود.

این مطالعه به شما کمک می‌کند تا تخمین بزنید به چند ساعت زمان برای یادگیری زبان کره‌ای نیاز خواهید داشت و برای خودتان برنامه‌ریزی کنید.

به خاطر داشته باشید که کیفیت مطالعه شما از مقدار آن مهم‌تر است. تمرینات روزانه و اینکه چه تجربیاتی در زمینه یادگیری داشته‌اید، می‌تواند به میزان قابل توجهی زمان یادگیریتان را کاهش دهد.

اصلا دلسرد نشوید! شما می‌توانید حتی زودتر از آنچه انتظار دارید، کره‌ای یاد بگیرید. مواردی وجود دارد که برخی افراد در کمتر از یکسال به کره‌ای مسلط شده‌اند.

در نهایت این خودتان هستید که تصمیم می‌گیرید با چه سرعتی به زبان کره ای مسلط شوید. با نگرش درست و انگیزه، هر زبانی در دسترس شماست.

بسیار کاربردی زبان کره ای

Korea
رادتایم

حتما بخوانید!

79 دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

 • عالی بود من بسیار امیدوارشدم به یادگیری این زبان شیرین و دوست داشتنی آرزومه بتونم این زبان وبه خوبی یادبگیرم

  پاسخ
 • منم امیدوار هستم بتوانم این زبان را به خوبی یاد بگیرم و به هدفم برسم

  پاسخ
  • من در حال خوندن زبان انگلیسی هستم زبان دومم شک نکنید کره ای هست لطفا برای منم دعا کنید من میدانم به خواسته ام خواهم رسید من به دلیل این عاشق زبان کره ای شدم چون انیمه های کره ای مثل توکیو غول رو دوست داشتم فقط بخاطر این. فقط من مبتدی هستم هیچی از کره ای بلد نیستم کسی هست بگه چطوری شروع کنم؟

   پاسخ
   • انیمه کره ای ؟
    انیمه ها ساخت کشور ژاپن هستن.توکیو غول هم یه انیمه ژاپنیه نه کره ای.
    اگه واقعا کره ای دوست داری یاد بگیری باید بدونی منابع ترجمه شده و نرم افزارهایی که تو ایران هستن کلی غلط ترجمه و نگارشی دارن و از یادگیری عقب میندازنت باید خیلی دقت کنی تو انتخاب منبع. منم مثل شما مبتدی بودم کلی سرچ کردم و روش تست کردم خلاصه تجربه م اینه که کتاب کره ای در 60 روز و اپلیکیشن چرب زبان رو باهم شروع کن بعد سه ماه به سرعت کره ای یاد می گیری. من سه ماه دیگه عازم کره هستم امیدوارم قسمت همه بشه

    پاسخ
    • اگه برنامه ریزی کنم و از اول سال جدید یعنی۱۴۰۰شروع کنم با همین دوتا منبع و روزی۲تا۳ساعت کامل کار کنم می تونم تا۱_۲سال فول بشم کره ای رو؟؟
     چون خیلی برام مهمه می خوام۲سال دیگه برم کره☺

     پاسخ
     • هر کاری رو اگه واقعا علاقه داشته باشی بنظرت میشه که انجام نشه ؟ من علیمردانی روانشناس بالینی هستم.
      حتما میتونی ، همه ی ما انسان هستیم و از نظر علمی استعداد یک نظریه احمقانه است ، این کلمه استعداد اولین بار توسط اروپاییان در شعر و داستان استفاده شد و رواج پیدا کرد.
      من خودم عاشق کیپاپ هستم و شروع کردم به یادگیری کره ای. چه باهوش باشی چه نباشی هیییچ معلمی نیاز نداری فقط و فقط توی خونه روی سه ساعت وقت بذار کتاب کره ای شصت روز و همین برنامه چرب زبان براحتی توی مدت کمی یاد میگیری این شاخه اون شاخه پریدن فقط شما رو از هدفتون دور میکنه

     • تبااااااااااااا
      فایتینگگگگگگگگ واقعا منم که فعلا 14 سالمه و می خوام کره ای یاد بگیرم و تنها دلیلی که می خوام کره ای یاد بگیرم کیدراما و کیپاپ
      مدیر محترم چرا کره ای شصت روز موجود نمیشه چند ماهه؟؟
      https://charbzaban.com/product/%da%a9%d8%aa%d8%a7%d8%a8-%d8%ac%d8%a7%d9%85%d8%b9-%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-%d8%b2%d8%a8%d8%a7%d9%86-%da%a9%d8%b1%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d8%af%d8%b1-60-%d8%b1%d9%88%d8%b2

     • خوشبحالت
      منم دلم میخواد که برم

     • موفق باشی منم میخوام به کره برم

     • محمد مهدی موحدی کیا
      تیر 31, 1401 3:25 ق.ظ

      هوش یعنی کسی که کاری رو در زمان کمتری بتونه انجام بده می شه هوش

     • کنکوری ولی عاشق زبان 🙂
      آبان 19, 1402 2:09 ب.ظ

      دکتر چقد فوق العاده بود این کامنتی که گذاشتید، تا چند دقیقه توی بهت بودم و چندین بار متن رو خوندم و با خودم تکرار کردم الحق که بسیار روانشناس شایسته ای هستید. موفق باشید ان شاءالله.

    • سلام
     بله ایشون درست میگن

     اگه انیمه هارو دوست دارید و برای انیمه هست
     باید ژاپنی یاد بگیرید

     پاسخ
   • همون طور که میدونید تابستون نزدیکه و من قراره تابستونم رو صرف یادگیری زبان شیرین کره کنم💕هاا راستی دوصت دارم یا ایدل بشم یا میکاپ ارتیست🤏🦋

    پاسخ
   • من می تونم بهت کمک کنم اگر می خوای اول بهم بگو بعد میگم قضیه از چه قراره خوب

    پاسخ
  • عزیزم مهسا اینجوری نوشته میشه❤️😊

   마흐사

   پاسخ
  • من عاشق کره ای خوش بحال هدی نیکو که رفت (خواستن، توانستن) است

   پاسخ
 • الان یونانی ، فارسی ، هندی ، روسی تفاوت فاحشی با انگلیسی دارن؟ این چه نوع دسته بندیه. اینا که مثل انگلیسی هندو-اروپایی هستن. اگه مقدار سختی رو میگفت یه چیزی این اومده تفاوت فاحش رو گفته پس این ترتیب بندی اشتباهه.
  برای مثال سه گروه زبانی رو میگم:
  زبان های پیوندی: ترکی ، کره ای ، ژاپنی ، مجاری ، فنلاندی ، استونیایی ، گرجی ، باسکی ، اسکیمویی و…
  زبان های سامی: عربی ، عبری و…
  زبان های هندو-اروپایی: انگلیسی ، فارسی ، یونانی ، اسپانیایی ، ایتالیایی ، روسی ، هندی و…
  قشنگ این مدلی ترتیب بندی میکنن اون چیه همه رو قاطی پاتی کرده.
  همچنین گرامر زبان کره ای با ترکی یکسانه. اگر ترک هستید فقط کافیه کلمه کره ای یاد بگیرید جمله بندی و کلا همه اصول زبانی یکیه، کلمه ها و پسوند های مشابه هم وجود داره. دیگه از دنیا چی می خوای بشین کره ای یاد بگیر.

  پاسخ
  • None of your business
   بهمن 18, 1399 8:15 ب.ظ

   دوست عزیز از نظر ساختار و شکل نوشتاری گفته نه از لحاظ نژاد یا موقعیت جغرافیایی که شما قاطی میکنی 😂

   پاسخ
   • سلام من 3 زبان رو فول هستم پس یعنی شانس بیشتری دارم درسته، من انگلیسی، و هندی و روسی رو فول هستم بعدشم یکی گفته بود ترک بودن تأثیر دارع من ترک نیستم ولی ترکی رو یاد گرفتم پس شانسم افزایش می یابه😑😂

    پاسخ
  • دمت گرم خوب توصیف کردی
   من ارشد زبانشناسی خوندم و عاشق زبانهای انگلیسی و کره ای هستم..

   پاسخ
 • 아이고
  수리야😭😭
  보고싶다☹️😭😔

  پاسخ
 • برای تسلط در حد تاپیک مقدمانی باید چند ترم زبان گذروند؟

  پاسخ
  • کره ای خیلی زبون شیرینی هستش من نزدیک ۶ ماهه دارم کره ای یاد میگیرم تقریبا راحته اگه واقعا دوست داشته باشی یاد بگیری موفق میشی

   پاسخ
   • میشه بگید از چی شروع کردید و طبق چه برنامه ای پیش میرید که کره ای دارید یادمیگیرید من واقعا نمیدونم طبق چه برنامه و باید از چی شروع کنم خودخوان خوندن

    پاسخ
    • عزیز دلم من خودم برای شروعش رفتم با یک مدیر اموزشگاه صحبت کردم و علاقه مند شدم .
     شمام برو حرف بزن یک معلم بگیر حالا یا خصوصی یا ن !!!
     میری اونجا برات توضیح میدن و یاد میگیری با کمک معلم مخصوص😄

     پاسخ
   • اگ این پیام منو دیدی خیلی خیلی ممنون میشم ب جیمیلم پ بدی میخوام باهات حرف بزنم ببینم چجوریه با چ برنامه ای پیش رفتی🥺🥺🥺🥺🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻

    پاسخ
 • از این به بعد زبان کره ای و ژاپنی رو باهم یاد میگیرم
  یه برنامه هم برای زبان ژاپنی پیدا کردم
  هر دو زبان با هم . هرچی که فکر میکنم به این نتیجه می رسم با زبان ژاپنی انگیزه آدم بیشتر میشه چون انیمه ژاپنی زیاد دارم . و خب طبیعی هم هست چون انیمه باز هستم اما هر انیمه ای رو نگاه نمی کنم . فقط اون انیمه هایی که خودم دوست دارم جمع کردم .با خودم میگم امیر محمد خنده دار نیست ؟ 😀
  الفبای زبان کره ای رو یاد گرفتی و حالا داری کلمات و جملات پر کار برد زبان کره ای رو توی دفترت می نویسی بعد انیمه ژاپنی نگاه میکنی ؟
  کره ای و ژاپنی رو همزمان تمرین می کنم
  بار ها برای ژاپنی منصرف شدم و دوباره رفتم سراغش ایندفعه دیگه تسلیم نمی شم

  من امیر محمد هستم . امیر محمد که خودش عربی هست حالا بقیه رو ببینید

  Amir Mohammad
  Aмир Мохаммад
  아미르 모하마드
  アミールモハンマド

  این منم بچه ها . خدای ناکرده نمیخوام پوزشو بدم یا مسابقه بزارم . نه اصلا
  خودم یاد گرفتم
  فقط میخوام بگم خودتون تلاش کنید و با عشق یاد بگیرید . خدا رو صدا بزنید بگید خدایا به ما در یادگیری زبان های دنیا کمک کن . خدا صدای شما رو میشنوه بچه ها نا امید نشید . هزاران بار برای ژاپنی منصرف شدم باز دوباره رفتم سراغش باورتون میشه ؟

  پاسخ
 • شرط میبندم هرکی اینو سرچ کرده یا طرفدار انیمه کره ایه یا فن بی تی اس و کیپاپه

  پاسخ
  • عزیزم خیلی خندیدم با این دیدگاهت هرچند حقیقت بود 😁 و اینکه افرادی مثل من هم هستند ک هدف هاشون به جز بی تی اس و انیمه های ژاپنی دارن من خودم اتاکوم و ارمی نیستم ولی به علاقه های اونا هم توهین نمیکنم من خودم هدف ام برای یادگیری برای اینکه بتونم برم کره و در اونجا زندگی کنم هستش 😄

   پاسخ
   • هیچ ربطی نداره جناب خیلی ها هستن می‌خوان برای تحصیل یا زندگی برن کره و نیازه زبان کره ای رو یادبگیرن دلیلی نداره هرکسی که می‌خواد زبان کره ای رو یادبگیره طرفدار کی‌پاپ/کی‌دراما، مانهوا و… باشه 😒😐

    پاسخ
  • کاملا درسته😂😂😂

   پاسخ
  • با اجازتون من تو این فکر بودم کره ای یاد بگیرم که برم کره پزشکی بخونم😁

   پاسخ
  • ارمی هستم
   صحیح گفتی😂🙂

   پاسخ
  • نه من اتفاقا از کیپاپ و بی تی اس واینا متنفرم فقط دوست دارم ب کره جنوبی مهاجرت کنم انیمه باز هم نیستم

   پاسخ
  • حاجی مگه حودتم سرچ نکردی جر.بعدشم من اصن بدمم میاد از بتس و اینا ولی چون میخوایم بریم کره ناچارم یاد بگیرم اومدم دنبالش تحقیق کنم مجازی بهتره یا حضوری برم

   پاسخ
 • واااای فقط اونی ک شرط میبست 😂😂😂 عزیزان اینقدر ابرو ریزی نکنید جان من انیمه مال ژاپنه و خوشحالم ک افراد زیادی اتاکو هستن دوستان اگر تلاش کنید میتونید خیلی سخت نیست من به زبان اینگیلیسی تنفر دارم و یاد نگرفتم با اینکه دو سال وقت گذاشتم باید با عشق به سراغ اش برید و انگیزه من انگیزم برای اینکه میخوام یاد بگیرم اینه ک برم کره شمام حتما میتونین 😁😁😁😁

  پاسخ
  • فاطمه آرمی
   خرداد 15, 1400 11:04 ق.ظ

   من نمی‌دونم ک چجوری یاد بگیرم🤚☹️
   فقط ب عشق جیمیا هست ک می‌خوام 15 سالگی برم آموزشگاه زبان کره ای 🥺❤️

   پاسخ
   • فقط به خاطر بی تی اس میخوام یادبگیرم💜🌈و خاطر ویمین انگیزه داشته باشم
    فایتینگ 🙋🏼‍♀️

    پاسخ
 • سلام
  از راهنماییتون ممنونم
  امکانش هست یک سایتی که کامل یاد بدهد بگید ؟

  پاسخ
  • از 100 درس رایگان کره ای ما شروع کنید. هیچ سایتی که کره ای رو بطور کامل آموزش بده نداریم. یا در کلاس ها شرکت کنید یا از بسته های خودآموز سایت

   پاسخ
 • بخاطر پسرا تلاش میکنم یاد بگیرم 😂😐💜

  پاسخ
 • من واقعا دوست دارم زبان کره ای یاد بگیرم خودمم یکم بلدم صحبت کنم

  پاسخ
  • فقط به خاطر بی تی اس

   پاسخ
   • سلام دوستان به عنوان کسی که تجربه یادگیری زبان کره ای و انگلیسی داره وظیفه خودم دانستم که بیام بگم هیچ زبانی نمیشه تو هشت ماه یادگرفت مگر اینکه تصمیم تون این باشه که به خود کشور کره جنوبی برید توی کالج زبان اقدام به یادگیری بکنید برای منابع هم به نظرم کتاب ۶۰ روز کره ای ، سی دی های آموزشی زیاد کمک کنند نیست میتونید از کتاب های انتشارات talk to me in korean استفاده کنید برای 한글(الفبا کره ای) به نظرم پیش یه معلم یادبگیرند بهتر فقط توجه داشته باشید که اگر هدف تون اینه که خودخوان یادبگیرید باید حداقل زبان انگلیسی تون در سطح خوبی باشه تا متن کتاب ها را متوجه بشید اگه پیش معلم با هرکس اعتماد نکنید در مورد ش تحقیق کنید چون این روزا خیلی دیدم افراد توی اینستا ادعا میکنن کره ای بلدن ولی هنوز در حد beginner هم بلد نیستن ولی اگه بگردید میتونید معلم های خوب هم پیدا کنید که هزینه کمی میگیرن برای کلاس های آنلاین یا افلاین شون. بین زبان آموز ها چیزی که دیدم خیلی رایج اینه که برای کره ای حرف زدن لهجه فارسی یا حتی با لهجه اصفهانی و… حرف میزنن روی لهجه خیلی خیلی کار کنید سریال های کره ای ببینید تا دستتون بیاد.

    پاسخ
    • سلام ببخشید من میخوام همزمان انگلیسی و کره ای رو یاد بگیرم ؟ انگلیسی در حد متوسط ولی کره ای رو بلد نیستم مشکلی ایجاد نمیشه؟

     پاسخ
 • 💕کره ای جنوبی 💕
  مرداد 4, 1400 1:31 ب.ظ

  واقعا عالی بود🙃
  من زبان کره ای رو بلدم زبان آسانی هست
  بظرمن زبان خیلی خوبی هست یاد گیریش خیلی سخت نیست من از زبان کره ای خیلی لذت میبرم چون از نظر من خیلی زبان خوبی
  مثلاً برای کسانی که می‌خوام برم کره ای جنوبی
  لازم به کره ای حرف بزنن مثل خود من
  می‌خوام ۵سال دیگه برم کره ای جنوبی خیلی خوب که زبان کره ای بلد باشم

  ⭕⭕مثلاً میشه با زبان انگلیسی حرف زد اما شاید متوجه نشدن برای همین زبان خودشونو بلد باشیم خوب 🥰

  پاسخ
  • سلام روزتون بخیر،
   بنظر شما یادگیریش از انگلیسی سخت تر هستش یا آسون تر؟
   و اینکه منبع یادگیریتون از چی بوده؟

   پاسخ
 • نشستم حساب کردم دیدم از اون چیزی که فک میکنم نزدیک ترم و خداروشکر انگیزمم خوبه.
  ولی این فکر یادگیری اسپانیایی داشت مخمو میخورد چون واقعا بهش نیاز حس میکنم و همونطور که انگلیسی بهم خیلی کمک کرد بخصوص اینکه منابع هرچیزی به انگلیسی فراوون تره واسه همین همزمان دوتاشو یادمیگیرم.
  مطمعنا شما هم میتونید فقط بستگی داره چجوری به اون هدف نگاه کنید و چه حسی بهتون میده مثل من که آرمیم و عشق میکنم کم کم حتی یه کلمه میفهمم پسرا چیمیگن و دوستای کره ای جدید پیدا میکنم.
  فایتینگ🥺💜

  پاسخ
  • منم میخوام به خاطر بی تی اس یادبگیرم و مطمنم عشقی ک بهشون دارم میشه یاد گرفت💜🌈

   پاسخ
 • سلام من مسلط به سه زبان زنده هستم کردی،فارسی و آلمانی و در حدودی مسلط به انگلیسی،ولی عاشق زبان کره ای هستم از لهجه شون از فرهنگ شون و… دوست دارم یاد بگیرم اما میترسم دیگه مغزم جای زبان دیگه ای رو نداشته باشه من نوزده سال دارم،آخرین باری که یک زبان خارجی یاد گرفتم آلمانی بود و تونستم در شش ماه کاملا به آلمانی مسلط بشم اما در مورد کره ای خیلی میترسم،پیشنهاد شما چیه؟

  پاسخ
 • انیونگ من یک آرمی هستم طرفدار گروه
  بی تی اس و آرزوم اینه که 4 سال دیگه برم کره جنوبی آیدل بشم برام دعا کنید

  پاسخ
 • از محبوبیتِ زبانِ کشوری که انقدر اختلاف طبقاتی بالاست که براش “اسکویید گیم” می‌سازن، کم می‌شه.

  پاسخ
 • سلام من یه سوال داشتم
  من سه تا برنامه زبان کره ای دارم
  اگه روزی ۲ ساعت برای کره ای وقت بزارم چقدر طول میکشه کامل یادش بگیرم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  پاسخ
 • معشوقه جیمین
  دی 30, 1400 8:37 ق.ظ

  انیو زبان کره ای خیلی شیرینه من ۶ سال کیدرامر هم با اینک ۱۳ سالم 🤭❤️ من ۱۵ سالگی کلاس کره ای میرم تا بهتر یاد بگیرم 😍👍 فقط دلیلم یکیه جیمیناااا اوپا منههه
  💖

  پاسخ
  • یلدا دست اموز
   اسفند 4, 1400 7:22 ق.ظ

   سلام من خوندم دیدم گفت که اگر تو خونه خودت با معلم شخصی این زبان رو یاد بگیری زودتر یادش میگیری گفت اگر کلاس روزانه بری حداقل 8ماهی طول میکشه فهمیدی ؟؟؟

   پاسخ
 • من ۱۵ سالمه انگلیسی و فارسی دوتاش مثل زبان مادریم هس ینی الان بخوام کره ای یاد بگیرم واسه اینکه انگلیسی بلدم اینقدر سخت میشه

  پاسخ
 • یلدا دست اموز
  اسفند 4, 1400 7:12 ق.ظ

  من از وقتی که 8 سالم بود یک سریال کره ای رو تماشا کردم نام ان اوک نیو بود از اون موقع من دیگه سریال های کره ای رو تماشا میکردم من میخوام پزشک که شدم بعد از یک سال برای 4 ماه به کره جنوبی سفر کنم و امیدوارم که این زبان رو به خوبی یاد بگیرم تا بتوانم به هدفم که به سئول که مرکز کره جنوبی هستش برم

  پاسخ
 • سلام، میشه به صورت فشرده تو یک سال کره ای یاد گرفت؟

  پاسخ
 • دوستان اگر قراره برا کی پاپ و کی دراما و از این جور چیز ها برید بنظرم وقتتون رو هدر میدین،،انسان برایه خودش زندگی میکنه که موفق بشه نه برایه دیگران

  پاسخ
 • فق بخاطر پسرا چون یه آرمیم 😂🙂🥲

  پاسخ
 • Army.🇰🇷 girl
  تیر 2, 1401 5:40 ب.ظ

  من فق بخاطر کیپاپر و کیدرما میخام یاد بگیرم 🙂

  پاسخ
 • مطلب خوبی بود ولی عکس سولی بین مطلب دلمو شیکوند😭

  پاسخ
 • سلام ممنونم بابت مطالب مهمتون. مم علاقه ی زیادی به کره و زبانشون دارم و می خوام یاد بگیرم ودو ماه میشه شروع کردم به یاد گرفتن زبان کره‌ای
  و خدا روشکر پیشرفت کردم نسبت به اوایل یاد گیری . خوب راستش بخاطر اینکه آرمی هستم میخوام یاد بگیرم.
  ❤❤❤❤❤❤❤ممنونم.

  پاسخ
 • خلو مجید
  تیر 31, 1401 3:29 ق.ظ

  به نظرتون اگه بریم کره ولی هیچی بلد نباشیم ، بعد یک سال در اثر محیط ، خود به خود زبان کره ای رو یاد می گیریم ؟

  پاسخ
 • مهاجر پسر 🇰🇷
  شهریور 28, 1401 3:16 ب.ظ

  عالی بود ولی برای کسایی که میخوان با ویزای درسی یا کاری مهاجرت کنن فقط درحد پایه کافیه چون خوده دولت کره براتون کلاس یادگیری رایگان میذاره

  پاسخ
 • سلام . من زبان مادریم فارسی هست . با وجود اینکه استعدادم نزدیک به متوسط بود انگلیسی رو خیلی خوب یاد گرفتم . بعد به آلمان اومدم و آلمانی رو بسختی و مشقت فراوان یاد گرفتم . در حال حاضر تصمیم دارم کره ای یاد بگیرم . من در آلمان دکترا گرفتم ولی راحت نبود … شبانه روز درس خوندم . هر درسی رو شاید ۱۰تا ۱۳ بار میخوندم تا یاد میگرفتم . بعد به سوییس اومدم و لهجه سخت سوییسی رو یاد گرفتم . الان سوییسم و دکتر … به کره و زبان کره ای خیلی علاقمندم . الان تو یک کلاس آنلاین شرکت میکنم . و مشغول یادگیری الفبا هستم . با شبی یک قسمت از فیلم های کره ای از نتفلیکس و روزی یک ساعت مطالعه، بنظرتون چقدر زمان میبره تا مسلط بشم ؟ ممنون میشم پاسخ بدین .

  پاسخ
 • ۹۰ درصد ،دوستان بخاطر کی پاپ میخوان یاد بگیرن ،که بهتره بگم ،بیتلز و کویین و مایکل جکسون و هری استایل و… هم رفتن ،پس دقت کنید ،

  پاسخ
 • سلام ،من الان میتونم به انگلیسی و اسپانیایی صحبت کنم ،میخواستم بدونم میتونه کمکم کنه یا نه ،انگلیسی در سطح ad3 و اسپانیایی هم الان ۲ سال شروع کردم

  پاسخ
 • B..... T..... S
  تیر 26, 1402 7:30 ب.ظ

  حاجی اینجا همه آرمیه کع 😂⚡⚡چ خوب منم فقط ب خاطر پسر ها دارم زبان کره ای را یاد می گیرم

  پاسخ
 • سلام من از وقتی که با کره جنوبی اشنا شدم زبان انگیلیسیمو ترک کردم با اینکه 2 سال درس خوندم تا کره ای یاد بگیرم مامانم میگفت به هرکی بگی میخنده چون انگیلیسی زبان جهانی رو ول کردی تا کره ای یاد بگیری منم گفتم خوب کره ای ها کره ای حرف میزنند و 90 درصدشون انگیلیسی بلد نیستن از شنبه کلاس کره ایم شروع میشه و خیلی خوشحالم ولی می خوام در کنارش با سریال انگیلیسی یاد بگیرم من 10 سالمه و امیدوارم یه روز به اون کشور زیبا با فرهنگی قشنگ و مردم خوب مهاجرت کنم همه کسایی که می خوان کره ای یاد بگیرن هیچوقت تسلیم نشن فایتینگ

  پاسخ
  • منم خیلی دوست دارم کره ای یاد بگیرم من ۱۴ سالمه همه میگن تو یاد نمی گیری اما ب خدا ایمان دارم

   پاسخ
 • بچه ها چرا بعضیاتون اینطور رفتار میکنین تو کره براتون ریختن فکر میکنین همه ی مردمش مثل خواننده های پشت پرده ای شون هست یا مثل بی تی اس که میگه نژاد پرست نباشین اونا در حدی نژاد پرست هستن که قابل تعقل و گفتن نیست آمار خودکشی و تجاوز و هزار جور زهرمار اونجا زیاده نمیگم ایران گل و بلبله که اصلا نیست ولی واقعا بزرگترین هدف من نرفتن به کره هست و الانم‌ دارم تجربی میخونم پس خواننده شدنم آرزوم نیست و یک انسان معمولی مثل من و تو نمیتونم بریم اونجا خواننده شیم چون پشت پرده ی اونجا ها رو نمی‌دونیم یک آیدل از آمریکا میاد برای اون نژاد پرستن فکر میکنین مارو میگیرن بغلشون میگن خوب شد تو اومدی؟! آیا درصد معروفیت هدی که ایرانیه دراندازه ی پایین ترین گروه های کیپاپ هست؟!
  اونا به افرادی که از خودشون نیست داخل کمپانیشون هزار جور بلا سرشون میارن تجاوز میکنن حتی برای افراد خود کره ای چه برسد به ما
  پس خواهش میکنم کم کصشعر بگین تا اندازه ی لازم با رفتار های بچه گانتون از هیتر ها حرف شنیدیم که بچن و فلان در صورتی که در آمریکا نصصف طرفدار های بی تی اس بالای ۳۰ سالشونه

  پاسخ
 • مجتبی نفر
  خرداد 24, 1403 9:54 ب.ظ

  دوستان، کشورهای پیشرفته تر از کره هم وجود داره، مثلا برید آلمان یا فرانسه یا کانادا یا آمریکا یا استرالیا

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست