اسپانیا

7 بهترین اپلیکیشن آموزش زبان اسپانیایی (اندروید و آیفون)

گاما

صدها و بلکه هزاران اپلیکیشن فارسی و انگلیسی برای آموزش زبان اسپانیایی هم برای اندروید و هم گوشی آیفون وجود دارند. ولی بسیاری از آنها اشکالات اساسی در آموزش دارند یا امکان استفاده رایگان از آنها وجود ندارد. در این مطلب بعد از مدت زیادی گشت و گذار در نت، بهترین ها را برای تان گردآوری کرده ایم.

8 ترفند یادگیری زبان اسپانیایی با اپلیکیشن ها

 • تعیین هدف: قبل از استفاده از هر اپلیکیشن، هدف خود را مشخص کنید. آیا می‌خواهید زبان یاد بگیرید تا مهاجرت کنید یا مترجم شوید یا …؟ هدف خود را روی یک کاغذ بنویسید و روی دیوار اتاق نصب کنید تا همیشه متمرکز بمانید!
 • انتخاب اپلیکیشن مناسب: با توجه به هدف شما، اپلیکیشنی که امکانات و محتوای مناسبی برای آن دارد را انتخاب کنید. در حال حاضر پرکاربرترین و معروف‌ترین اپلیکیشن‌های زبان اسپانیایی شامل Duolingo، Babbel، Rosetta Stone و Memrise می‌شوند اما متاسفانه ترجمه فارسی ندارند و اسپانیایی به انگلیسی هستند و اخیرا هم بخشی شون پولی شده.
 • ثبت زمان مشخص: وقت خود را برای یادگیری زبان در روزهای مشخص و به صورت منظم تعیین کنید و آن را به عنوان یک الگوی روزانه دنبال کنید.
 • استفاده از ویژگی‌های تعاملی: بسیاری از اپلیکیشن‌ها دارای ویژگی‌های تعاملی مانند بازی‌ها، آزمون‌ها و چالش‌های روزانه هستند که می‌توانند یادگیری را جذاب‌تر کنند.
 • گوش دادن به زبان اسپانیایی: گوش دادن به پادکست‌ها، آهنگ‌ها و فیلم‌های اسپانیایی از روش‌های موثری برای بهبود مهارت شنیداری و گفتاری است. برخی از اپلیکیشن‌ها این امکان را فراهم می‌کنند.
 • مراجعه به دیکشنری: اپلیکیشن‌های دیکشنری زبان می‌توانند به شما کمک کنند تا واژگان جدید را یاد بگیرید و معانی را به صورت سریع جستجو کنید.
 • پیگیری و پیشرفت: از قابلیت‌هایی که اپلیکیشن برای پیگیری پیشرفت شما فراهم می‌کند استفاده کنید. برنامه‌های پاداش‌دهی و آمارهای پیشرفت شما می‌توانند انگیزه شما را افزایش دهند.

و اما بهترین اپلیکیشن های موجود در ایران

1-اپلیکیشن چرب زبان (بهترین)

 

تقریبا همه آموزشهای زبان اسپانیایی در ایران عیب و ایرادات اساسی، اشتباهات گرامری و معنایی و روند اشتباه آموزشی دارند. تیم چرب زبان بعد از 8 سال تجربه فشرده، با رفع همه اشکالات موجود، یک بسته آموزش زبان اسپانیایی جامع و بسیار پرکاربردی را به صورت گلچین شده برای زبان آموزان آماده کرده است. این بسته به جرات بهترین پک آموزش زبان اسپانیایی در ایران است که به صورت تصویری، کاربردی ترین جملات، واژگان و مکالمات را به شما آموزش می دهد. تاکید آن بر مکالمه است ضمن اینکه تمام این سایت را در جیب خود خواهید داشت!

 


اسپانیایی

می خوای کل این سایت توی جیبت باشه؟ توی اپلیکیشن آموزش اسپانیایی چرب زبان، زبان اسپانیایی رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! در کمترین زمان اسپانیولی رو مثل بلبل حرف بزن!


 

ios  دانلود نسخه آیفون

android  دانلود نسخه اندروید

حتما این 100 درس را دانلود کنید: 100 درس مکالمات روزمره اسپانیایی + PDf رایگان

2- اپلیکیشن Metalanguage (محیط فارسی)

اپلیکیشن اسپانیایی

این برنامه که در حال حاضر فقط برای گوشی های اندروید موجود است واژگان و جملات را همراه با تلفظ شان به زبان اسپانیایی در اختیارتان قرار می دهد. به کمک برنامه آموزش اسپانیایی کلمات ابتدایی این زبان را به آسانی فرا بگیرید. این برنامه مناسب برای مبتدیان و کاربران حرفه ای است. برای کسانی که مایل به سفر به اسپانیا هستند توصیه می شود.

ios  دانلود نسخه آیفون (ندارد!)

android  دانلود نسخه اندروید

3- اپلیکیشن اسپانیایی سریع (محیط فارسی)

اپلیکیشن اسپانیایی سریع (محیط فارسی)

یکی دیگر از برنامه های زبان اسپانیایی برای مبتدی هاست که فقط هم برای اندروید موجود می باشد. در واقع برنامه اسپانیایی سریع، زبان اسپانیایی را در موضوعات مختلف و همراه با تلفظ صوتی انسانی آموزش می دهد. از ویژگی های مثبت آن می توان به آموزش درس به درس در موضوعات مختلف، تلفظ صوتی انسانی واژگان و عبارات با کیفیت بالا، آموزش دستور مقدماتی در قالب جملات، ترجمه فارسی عبارات، امکان اشتراک گذاری عبارات با ترجمه فارسی از طریق بلوتوث، پیامک، ایمیل و غیره اشاره کرد.

ios  دانلود نسخه آیفون (ندارد!)

android  دانلود نسخه اندروید

حتما بخوانید: ۳ جنبه دشوار زبان اسپانیایی که اکثر زبان آموزان با آن درگیرند!

4- اپلیکیشن اسپانیایی را قورت بده (محیط فارسی)

اپلیکیشن اسپانیایی 2

یکی از پرطرفدارترین اپلیکیشن های آموزش اسپانیایی با محیط فارسی که البته فقط برای اندروید توسعه یافته است.‏‏ اسپانیایی را قورت بده! برنامه‌ای جذاب است که در آن شما با بازی و سرگرمی به یادگیری زبان اسپانیایی می‌پردازید. این برنامه آموزشی، فراگیری زبان را برای افراد با سنین مختلف آسان می‌کند، انگیزه یادگیری زبان را در شما تقویت می‌کند و به شما می‌آموزد چطور از اشتباهات جلوگیری کنید، چگونه دیکشنری لغات را به نحو مؤثرتری فراگیرید و درنهایت چطور مهارت‌های شنیداری، گفتاری و نوشتاری خود را افزایش دهید.

ios  دانلود نسخه آیفون (ندارد!)

android  دانلود نسخه اندروید

حتما بخوانید: ۷ تا از بهترین منابع برای تقویت listening زبان اسپانیایی (رایگان و بسیار موثر)

5- اپلیکیشن دولینگو

اپلیکیشن اسپانیایی 6

بالاترین امتیاز را در در بین همه اپلیکیشن های آموزش زبان اسپانیایی در دنیا کسب کرده است (امتیاز ۴/۸ از ۵). با وجودیکه محیط آن فارسی نیست ولی زبان بسیار ساده ای دارد و با کمک تصاویر و روش مبتدیان به راحتی می توانید دانلود کنید و از آن استفاده نمایید. از کلمات، عبارات و جملات و مکالمه تا گرامر و … همه چیز در این برنامه موجود است. تنها مشکل ممکن است نبود معنای فارسی باشد که البته ممکن است به زودی به آن اضافه گردد.

ios  دانلود نسخه آیفون 

android  دانلود نسخه اندروید

بلد باشید: بهترین ترفندهای یادگیری سریع زبان اسپانیایی در منزل از صفر

6- اپلیکیشن Learn Spanish with MosaLingua

اپلیکیشن Learn Spanish with MosaLingua 

اپلیکیشن Learn Spanish with MosaLingua یک اپلیکیشن یادگیری زبان اسپانیایی است که با استفاده از روش‌های مدرن آموزش زبان، تمرکز بر توسعه مهارات مختلف زبانی را دارد.

این اپلیکیشن برنامه آموزشی جامعی را ارائه می‌دهد که شامل واژگان، عبارات، گرامر، مکالمه، خواندن و شنیدن است. این کمک می‌کند که شما به طور کامل مهارات زبان اسپانیایی خود را توسعه دهید. راهنمای تلفظ: با وجود ویژگی تلفظ، شما می‌توانید تلفظ صحیح واژگان و عبارات را یاد بگیرید. این ویژگی به شما کمک می‌کند تا از ابتدا به صورت صحیح زبان را تلفظ کنید.

ios  دانلود نسخه آیفون

android  دانلود نسخه اندروید

دانلود کنید: ۷ فیلم فوق العاده برای تقویت زبان اسپانیایی

7- اپلیکیشن Quick and Easy Spanish

اپلیکیشن اسپانیایی 3

این برنامه را خودمان تست نکرده ایم ولی از آنجایی که امتیاز بسیار بالایی در بین کاربران کسب نموده ممکن است به کمک تان بیاید. محیط آن انگلیسی به اسپانیایی ست ولی کاملا گویا و برای مبتدیان مناسب است. ویژگی خاص این برنامه استفاده از پازل و آزمون های ساده است که مهارت و آمادگی شما را محک بزند.

ios  دانلود نسخه آیفون

android  دانلود نسخه اندروید

سخت ترین بخش های زبان اسپانیایی برای یادگیری

سعی کنید تمرکز بیشتری روی این قسمت ها داشته باشید تا سریع تر در زبان اسپانیایی راه بیفتید چون این موارد مشکل 90 درصد زبان آموزان هستند:

 1. گرامر پیچیده: ساختار گرامری زبان اسپانیایی می‌تواند برای برخی افراد پیچیده باشد، از جمله زمان‌های گذشته، زمان‌های شرطی، حالت‌های فعل و ساختارهای جمله‌بندی پیچیده.
 2. تلفظ: برای برخی افراد، تلفظ صحیح کلمات و صوت‌های خاص در زبان اسپانیایی چالشی می‌تواند باشد. تمایز بین صوت‌های مختلف، مانند “ر” و “ر”، یا صوت‌های مختلف حروف ترکیبی مثل “ll” و “y” دشوار است.
 3. واژگان بسیاری: زبان اسپانیایی دارای تعداد زیادی واژگان است که برای یادگیری آنها نیاز به تمرکز و تکرار دارید. وجود واژگان با معانی متفاوت و مترادف‌ها می‌تواند برای برخی افراد یک چالش باشد.
 4. تفاوت‌های فرهنگی: زبان اسپانیایی مربوط به فرهنگ‌های مختلفی است که ممکن است برای افرادی که از فرهنگ متفاوتی به آن نزدیک هستند، ناشناخته باشد. تفاوت‌های در آداب و رسوم، تفاوت‌های در قوانین اجتماعی و رفتارها می‌تواند موجب سختی در یادگیری زبان شود.
 5. تفاوت‌های تلفظ و املاء: تفاوت‌های در تلفظ و املاء بین کلمات و اصطلاحات اسپانیایی وجود دارد که ممکن است برای افرادی که از زبان‌های دیگری به اسپانیایی می‌آموزند، مشکل ساز باشد.

اگر اپلیکیشن بهترین برای یادگیری زبان اسپانیایی می شناسید یا سوال یا نظری راجب لیست بالا دارید در بخش نظرات با چرب زبان همراه شوید!

رادتایم

حتما بخوانید!

5 دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

 • لطفا اون قسمت که در مورد برنامه دولینگو اون اشتباهی که نوشتید برای ios وجود نداره رو درست کنید اتفاقا وجود داره و خودم دارمش

  پاسخ
 • اپلیکشن drop هم خیلی مفید است برای یادگیری همه زبانها ولی تنه مشکل پولی بودن آن است که ایرانی نیست ولی هر ۷ ساعت می توانید ۵ دقیقه کار کنید و اگر خیلی خوب انجام دهید بهتون جایزه های ۱۰ دقبقه ای هم می دهد ولی برای یادگیری لغات و اینکه دسته بندی هستند واقعا کاربردی هست ios هم دارد

  پاسخ
 • تشکر از اطلاعاتی که دادید من سه سال مادرید هستم و تجربه به من نشان داد براحتی خوداموز میشه اسپانیایی یادگرفت بدون کلاس. کافیه همین برنامه چرب زبان یا دولینگو و نرم افزارهای بدون اشتباه مشابه یکی ش داشته باشی (اما دولینگو متاسفانه ترجمه فارسی نداره) و کتاب اسپانیایی در سی روز دو منبع محشر برای شروع خیلی زود راه میفتی اما در کنارش باید یک دوست اسپانیایی زبان داشته باشی بعدم تو محیط باشی راحت تر یاد میگیری

  پاسخ
 • سلام ،من یه سوال داشتم ممنون میشم جواب بدید ،با نرم افزار دولینگو میشه دو تا زبان کار کرد

  پاسخ
  • ازه چن زبان میشه کار کرد خودمم همینکارو کردم
   ولی بهتره اول ی زبان رو تموم کنین بعد برین سراغ زبان بعدی

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست