انگلیسی در خواب

انگلیسی در خواب: روش انجام و دانلود رایگان فایل های آن

گاما

همه انسان ها به طور میانگین ۷۵ سال عمر می کنند و تقریباً شب ها ۸ ساعت می خوابند. این عدد به طور کل برابر با ۲۲۲ هزار ساعت خواب در کل طول عمر فرد می شود. به نظر شما چه می‌ شود که اگر ما این زمان را صرف انجام یک کار مفید مانند یادگیری یک زبان هنگام خواب کنیم؟ قطعاً این فکر هنگامی که در تختخواب دراز کشیده اید از ذهن تان عبور کرده است که قرار ملاقات روز آینده را با خودتان تصویر سازی می کنید و متوجه می شوید که همه چیز سر جایش است. فقط باید چند ساعت صبر کنید تا زمان موعود فرا برسد.

واقعیت علمی

در واقع در چنین حالتی ذهن شما به خوبی همکاری می کند. اطلاعات موجود از بنجامین فرانکلین به جان بون جووی چیز های زیادی در مورد خواب می گوید. فرانکلین فرد مشهوری است که اظهار کرده شما به اندازه کافی در قبر فرصت برای خوابیدن دارید. بون جووی هم در یک موسیقی این گونه خوانده است: “هنگامی که چندین متر زیر زمین هستم, دیگر نیاز به رختخواب ندارم و همیشه می خوابم. در نتیجه اکنون که زنده هستم زندگی می کنم، زیرا زمانی که بمیرم، همیشه خواب خواهم بود.”
توماس ادیسون هم در این باره می‌ گوید: “فردی که شب ها ۸ الی ۱۰ ساعت بخوابد، هرگز نه به طور کامل می خوابد و نه به طور کامل بیدار می شود. فقط حالاتش در ۲۴ ساعت تغییر می کند. بسیاری از افراد دنیا عقیده دارند کسانی که زیاد می‌ خوابند، فرصت ها را از دست می دهند و زمان آن ها هدر می رود.

این روز ها کمبود سر زندگی و نشاط با کمبود خلاقیت رابطه مستقیم دارد و همیشه بهترین کمپانی ها و خلاق‌ ترین مدیران، افرادی هستند که هنگامی که دیگران خواب و در حال استراحت هستند، بیدار و هوشیار زندگی می کنند. تیم کوک مدیر اجرایی اپل هر روز ساعت 3:45 صبح از خواب بیدار می شود، به ایمیل ها پاسخ می دهد و قبل از این که ساعت ۶ وارد محل کار شود، ورزشش را هم کامل انجام می دهد.

انگلیسی در خواب

پس قبل از این که ساختار زندگی را عوض کنیم و ساعت آلارم خود را یک الی دو ساعت زودتر تنظیم کنیم، باید یک قدم به عقب برگردیم. همه چیز هایی که در بالا گفتیم، قاعده مند هستند: اندازه گیری سطح موفقیت مدیران خیلی به ما کمک نمی کند ( شاید تعداد زیادی از آن ها وجود داشته باشد) و بیدار شدن ساعت ۴ صبح برای پاسخ دادن به ایمیل ها خیلی به کار ما و موفقیت ما ربطی نخواهد داشت و به کارمان نمی آید.

 


English

می خوای کل این سایت توی جیبت باشه؟ توی اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی چرب زبان، انگلیسی رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! در کمترین زمان انگلیسی مثل بلبل حرف بزن!


 

ما باید ببینیم که رابطه دقیق بین خواب و موفقیت چیست؟ آیا افراد سحرخیز به خاطر این که صبح ها حتی از پرندگان صبحگاهی هم زودتر بیدار می شوند، موفق تر هستند یا این که آن ها قربانی یک روش شده اند؟

مهم تر از همه این که خطرات زیادی از آشفتگی خواب وجود دارد. کمبود خواب به عنوان مثال آستانه درد را افزایش می‌ دهد و حتی باعث بیماری قلبی و دیابت می شود.

20 پادکست عالی برای گوش دادن و تقویت زبان

فشار و سختی های زندگی مدرن هم شرایط را سخت تر می کند. آمریکایی ها یک ساعت زودتر از مردم شصت سال پیش از آن می خوابند و تقریباً ۳۶ درصد آن ها دچار نوسانات خواب هستند که یک مشکل عمومی در بین شان محسوب می‌ شود. فقط پنج درصد از ما می توانیم شب ها کم تر از شش ساعت بخوابیم. یعنی به خواب بیشتری نیاز دارید.

خوب پس بالاخره باید چه کار کنیم؟ در زندگی های مدرن همیشه زمان کم می آید و خواب ها هم کوتاه هستند. بنابراین باید چه کار کنیم که بتوانیم کار های مهم و بزرگی مثل یادگیری زبان انگلیسی را با وجود این وقت محدود؛ همچنان انجام دهیم؟

آیا یادگیری زبان هنگام خوابیدن ممکن است؟

یادگیری هنگام خواب یعنی دریافت اطلاعات در زمانی که شما بیدار نیستید. شاید تصور یادگیری هنگام فعالیت نداشتن مثل خواب برای شما سخت باشد اما بسیاری از افراد روی این مسئله تحقیق کرده اند. ایده پلی کردن یک نوار یا موسیقی با چشمان بسته و شنیدن صدا ها شاید بتواند راهی موثر برای یادگیری باشد. همه می دانید که ذهن ناخودآگاه وجود دارد و نباید قدرت آن را دست کم گرفت.

گزارشات زیادی نشان می‌ دهد افرادی که داخل کما هستند، به اتفاقات بیرونی واکنش نشان می دهند؛ حتی اگر نتوانند صحبت کنند. یک جوان ۲۲ ساله استرالیایی که یک هفته در کما بود، بعد از بیدار شدن کاملاً می‌ توانست به طور مسلط به زبان ماندارین صحبت کند. حتی یک جوان فوتبالیست دیگر هم بعد از بیرون آمدن از کما کاملاً می‌ توانست به شکل مسلط به زبان فرانسوی صحبت کند یا یک دختر اهل کرواسی بعد از بیرون آمدن از کما به یکباره به زبان آلمانی صحبت کرد.

یادگیری زبان هنگام خوابیدن

اما چه شواهد علمی پشت یادگیری زبان هنگام خواب وجود دارد؟ جنیفر اکرمن در کتابی که در سال ۲۰۰۷ به نام Sex Sleep Eat Drink Dream نوشته است، اشاره می کند که شاید یادگیری زبان هنگام خواب غیر ممکن به نظر برسد. دانش آموزان برای یادگیری زبان خارجی باید لیست بلند بالایی از کلمات مختلف را حفظ کنند.

مطالعات اخیر نشان داده است که حداقل مزایای زیادی برای یادگیری اطلاعات هنگام‌ خواب وجود دارد که محققان جوامع غربی در سال ۲۰۱۲ این موضوع را به اثبات رسانده اند؛ به طوری که این محققان شرکت‌کنندگانی را انتخاب کردند و موسیقی هایی را برای آن ها نواخته اند که بعضی از آن ها در دوره خواب عمیق به آن گوش می دادند و متوجه شدند کسانی که در طول آزمایش هنگام‌ خواب به موسیقی گوش داده بودند، تسلط بیشتری نسبت به آن داشتند.

pdf  دانلود ۴ کتاب آموزش گرامر کامل انگلیسی

نتایج مشابه در سال ۲۰۱۴ در یک مطالعه دیگر هم این قضیه را به اثبات رساند، به طوری که افرادی که در طول مرحله non-REM خواب بودند، در معرض کلمات قرار می‌ گرفتند که قرار بود حافظه آن ها تست شود. سپس الگو هایی از امواج تتا در ذهن آن ها شکل می گرفت و هنگامی که از خواب بیدار می شدند، آن کلمات را به یاد داشتند.
در واقع این یادگیری زبان از طریق ذهن ناخودآگاه هنگام خواب صورت می گیرد. البته سازمان فلورنس کاردینال مربوط به مطالعات خواب در این زمینه می‌ گوید آشفته شدن الگو های خواب نیاز به این دارد که ذهن، هوشیار برای شنیدن باشد و مانع از این می شود که شما به خواب عمیق بروید؛ خواب عمیقی که برای ذهن تان مفید است.

حتی اگر می‌ خواهید کلمات را هنگام خواب و شب ها برای خودتان مرور کنید، حتماً بعد از بیدار شدن هم باید زمان بگذارید و آن ها را تمرین کنید.

آیا به طور کل، خوابیدن به این نوع یادگیری کمک می کند؟

حقیقت این که شما بتوانید بخوابید و هم زمان چیزی هم یاد بگیرید؛ به این معنا نیست که خواب برای یادگیری اهمیت ندارد. تحقیقات نشان می دهد هنگامی که خواب هستید، مغز شما همزمان فعال است و اطلاعاتی که در طول روز به دست آورده اید را مرتب می کند. بسیاری از افراد با مرحله REM در خواب آشنا هستند؛ زمانی است که بیشترین رویا ها و خواب ها دیده می شود اما مرحله‌ای که کمتر شناخته شده است، SWS نام دارد. محققان به این نتیجه رسیدند که این مرحله یک مرحله مهم برای حافظه است.

دکتر جک تامینن روانشناس و محقق در دانشگاه رویال لندن اظهار کرد که مطالعات در مورد چگونگی یادگیری و حافظه هنگام خواب در حال انجام هستند.

8 سریال عالی برای یادگیری زبان

یکی از مطالعات او دو گروه را در بر می گیرد. گروه کنترل شده از شرکت کنندگان که می خواهند کلمات یک زبان جدید را یاد بگیرند و سپس در روز بعد از آن ها امتحان گرفته شود و هیچ خوابی هم در طول این آزمایش انجام نمی شود. گروه آزمایشی که بعد از خواب از آن ها امتحان می گیرند. این کلمات فقط کلمات رندوم و انتخابی نبودند، بلکه کلماتی از زبان تخیلی بودند که قوانین پنهان، آن ها را به یکدیگر ربط می‌ داد.

مطالعه آن ها این نتیجه را نشان داد که شرکت کنندگان در گروه آزمایشی می توانستند قوانین را بفهمند و هنگام خواب آنها را به اجرا در بیاورند. در نتیجه یادآوری کلمات برای آن ها راحت تر بود و افرادی که نخوابیده بودند، وضعیت سخت تری داشتند.

با این دروس شروع کنید: 100 درس رایگان آموزش مکالمات مهم زبان انگلیسی (رایگان)

ادغام یا یکپارچه سازی در حافظه یک فعالیت مغزی است که در طول مرحله SWS در خواب اتفاق می افتد و اطلاعات جدید وارد آن می شود. مطالعات همچنین نشان می دهد افرادی که بالاترین محور خواب را داشته‌اند، بیشترین علائم ارتباط دهی بین حافظه موجود و اطلاعات در آن ها وجود دارد که به آن ها کمک می کند تا کلمات جدید را به یاد بسپارند. سال های بسیار زیاد است که معلمان بر این عقیده هستند که استراحت مناسب برای یادگیری موفقیت‌آمیز اهمیت دارد. تحقیقات ما هم این موضوع را به اثبات می رساند.

بنابراین به نظر شما چرا مدیران موفق، یادگیری در خواب انجام نمی دهند و سعی می کنند که همیشه موقع یادگیری بیدار باشند؟ در حالی که شما می توانید ویدئوی ۸ ساعته یوتیوب از کلمات اسپانیایی را قبل از خواب گوش کنید و سپس استراحت کنید، زیرا بدن تان به آن نیاز دارد.

بهترین ویدیو برای یادگیری زبان در خواب

 

دانلود ویدیو

نتایج جدیدترین تحقیقات

تحقیقات به خوبی ثابت کرده اند که اگر با موضوعی به خواب رویم (sleep on it!)، توانایی ما در حل آن مساله افزایش می یابد. در یک تحقیق جدید که در مجله معتبر فوربز منتشر شده است، دانشمندان سوییسی، احتمال ارتقای یادگیری یک زبان خارجی از طریق متد non-rapid eye movement sleep را بررسی کرده اند. این نوع متد در واقع همان خواب عمیقی هست که همه ما در طول شب تجربه می کنیم.

آموزش در خواب یعنی هنگامی‌ که شخص ناهشیار است، به‌طورقطع نشدنی است. برای بررسی این موضوع، دانشمندان الکترودهایی به مغز شمار زیادی آزمایش‌شونده متصل کردند تا به آن‌ها این توانایی را بدهد که مطالب صوتی را تنها هنگامی‌که آن‌ها ناهشیار هستند پخش کنند. همان‌گونه که قابل پیش‌بینی بود، آزمایش‌شدگان هنگامی‌که به خواب رفتند هیچ‌چیزی یاد نگرفتند. با وجود اینکه این بررسی‌ها در سال ۱۹۵۰ میلادی منتشر شده است، ولی سازمان‌های تجاری هنوز برای سالیان متمادی زیر نام پرسود و مجذوب‌کننده‌ی یادگیری در خواب، محصولات گوناگونی را به بازار ارائه داده‌اند. درحالی‌که روش‌هایشان از هیچ پایه‌ی علمی برخوردار نبوده است.

یادگیری در خواب

همان گونه که در لینک تحقیق منتشر شده هم مشاهده می کنید:

The simple yet potent trick the researchers employed is known as “verbal cueing,” and this isn’t the first claim made for its success while sleeping. But what makes this study different is that it puts a finer point on the conditions necessary for this trick to actually work—namely, it only works when we’ve already been exposed to the verbal cues before we sleep

نتیجه تحقیق به ما می گوید که روش یادگیری بهتر در خواب تنها زمانی جواب می دهد که شما در معرض verbal cueing یا اصطلاحا اشاره کلامی قرار داشته باشید. یعنی چه؟


بطور خلاصه یعنی اینکه:

اولا این روش، با روشی که با عنوان یادگیری در خواب در ایران مرسوم شده ۱۸۰ درجه متفاوت است! در این تحقیق بصورت کاملا علمی اثبات شده است که برای یادگیری بهتر زبان خارجی با کمک خواب، تنها کاری که شما می توانید انجام دهید این است که دقیقا قبل از خواب، تمام فکر شما مشغول به آن زبان خارجی باشد (یعنی دقیقا قبل از خواب آن زبان خارجی را مطالعه کرده باشید- هر بخشی از آن زبان که دوست دارید بهتر یاد بگیرید مثل لغات سخت تر). یعنی همان اصطلاح Sleep on it.

دوما این یادگیری اصلا یادگیری در خواب نیست، بلکه یادگیری شما در بیداری و هوشیاری کامل اتفاق می افتد و سپس در موقع خواب این یادگیری (که اصلا ربطی به استفاده از فایل های صوتی موقع خوابیدن و … ندارد) پایدارتر می شود. همین!

در نتیجه، متد یادگیری در خواب کوچک ترین کارایی ندارد و در هرحال شما باید در بیداری به یادگیری بپردازید و در حالی که تمام فکر وذکر شما همان زبان خارجی است، با آن موضوع به خواب بروید.  گول موسساتی که تبلیغات این چنینی می کنند را نخورید و دست از تنبلی بردارید! ما بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی را در اخر همین پست به شما گفته ایم.


پیشنهاد ما

همان گونه که گفتیم،ثابت‌شده است که خوابیدن، درست پس از هنگامی‌که چیزی را آموزش‌دیده‌اید باعث می‌شود که بهتر آن را به خاطر بسپارید. بنابراین پیشنهاد ما این است که درست پیش از خواب، اندکی به مطلب جذاب زبان خارجی در حال یادگیری تان گوش دهید. (نه تلگرام یا دیدن یک فیلم و …) هنگامی‌که به‌اندازه کافی احساس خواب‌آلودگی کردید، گوش دادن به آن مطلب را متوقف کرده و به خواب بروید. بنده خود به‌شخصه این موضوع را انجام داده‌ام و تأثیرات مثبتی داشته است.

حتما بخوانید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست