بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی چیست؟

بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی طبق تحقیقات علمی

گاما

احتمالا شما هم مانند خیلی از کسانی که به دنبال یادگیری زبان انگلیسی هستند، از خود می پرسید که از چه روشی استفاده کنم؟ یا بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی کدام است؟ در این پست به این پرسش های شما به سادگی جواب خواهیم داد. این روش که جدیدترین متد آموزشی در تمامی موسسات معتبر دنیاست یادگیری زبان انگلیسی را تا ۴۰ درصد سرعت می بخشد!

هر زبان آموزی این سوال را از خود می پرسد، که چطور باید یادگیری زبان انگلیسی راشروع کنم و از چه روشی استفاده کنم؟ تجارب چندین ساله مدرسان زبان انگلیسی نشان داده است که هر فردی روش خاص خود را برای یادگیری سریع تر زبان انگلیسی دارد.

بعنوان مثال در این پست اشاره کردیم که بهترین روش های یادگیری لغات انگلیسی برای هر فرد کدام است؟

روش های مبهم و کلی که در سرتاسر اینترنت مشاهده می کنید!!

اگر در اینترنت فارسی جستجویی کنید، می بینید که روش هایی مبهم و کاملا قدیمی را برای یادگیری زبان انگلیسی به شما پیشنهاد می کنند که به هیچ وجه پایه ای نیستند. مثلا اینکه:

روی لینک های بالا که کلیک کنید، می بینید که ما همه آنها را توضیح داده ایم، اما …؟ این ها فقط روش های مکمل تقویت زبان انگلیسی هستند، نه یک روش پایه ای و علمی برای یادگیری زبان انگلیسی !

 


English

می خوای کل این سایت توی جیبت باشه؟ توی اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی چرب زبان، انگلیسی رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! در کمترین زمان انگلیسی مثل بلبل حرف بزن!


 

حتما بخوانید: ۱۲ تااز بهترین کارتون و انیمیشن ها برای تقویت یادگیری انگلیسی مبتدی-متوسط


روش علمی، پایه ای و کاملا جدید برای یادگیری زبان انگلیسی

مطالعات پژوهشگران نشان داده است که یادگیری زبان انگلیسی باید بصورت بهینه (Efficient) صورت بگیرد تا اینکه موثر (Effective). یعنی چه؟ فرض کنید می خواهید از تهران به پاریس بروید. شما می توانید این مسافت را پیاده بروید، با دوچرخه یا اتوبوس یا با هواپیما. (فکر کنم متوجه شدید!) پس تمام این روش ها برای رفتن به پاریس موثر هستند ولی کدامیک بهینه است؟ جواب ساده است، بهینه بودن بستگی به شما دارد، ممکن است شما نیل آلمسترانگ باشید و بخواهید با دوچرخه به پاریس بروید (روش بهینه آلمسترانگ) یا ممکن است مثل من حال راه رفتن هم نداشته باشید و روش بهینه شما هواپیما باشد.

در زبان انگلیسی هم همینطور است، شما چه نوع آدمی هستید؟ تنبل؟ بازیگوش؟ سخت کوش؟ با انگیزه یا بی انگیزه؟ مثلا آدم های بازیگوش، زبان را از طریق سرگرمی بهتر یاد می گیرند!

لهجه آمریکایی

مطالعات اخیر، زبان انگلیسی را به دو دسته ورودی و خروجی (Input, Output) دسته بندی کرده است.

ورودی (Input) شامل همان بخش مطالعه (Reading) و شنیداری (Listening) است و خروجی شامل بخش نوشتاری (Writing) و گفتاری (Speaking) می باشد.

خب مشخص است، برای اینکه خروجی خوبی داشته باشید (یعنی خوب بتوانید انگلیسی حرف بزنید و بنویسید) باید ورودی شما هم به قدر کافی خوب باشد (یعنی مطالب آموزشی باکیفیت گوش کنید و بخوانید). دقت کنید که یک کودک برای اینکه شروع به صحبت کند، چقدر گوش می کند؟ و بعد که شروع به صحبت می کند کلماتی که از محیط یادگرفته بکار می برد. پس برای اینکه زبان انگلیسی را بهینه آموزش ببینید، باید از بهترین نرم افزارهای آموزشی استفاده کنید، نرم افزارهایی که حاصل مطالعات و جستجوهای گسترده و مشورت با اساتید و موسسات آموزشی خارجی باشند. حتما سری به فروشگاه ما بزنید!

پس هرچقدر که فایل های صوتی بیشتری گوش کنید، به مکالمات انگلیسی گوش دهید، بنویسید و بخوانید، حرف زدن تان به زبان انگلیسی راحت تر خواهد بود.

یادگیری زبان انگلیسی

خب پس بریم سراغ بهترین روشی که مطالعات اخیر به طور کلی به همه پیشنهاد می کنند.

همچنین روش ۲۰۱۹ پیشنهادی ما: بهترین روش یادگیری زبان در منزل از صفر (تحقیقات ۲۰۱۹ مجله Effortless)


۱- بخش ورودی

book icon   خواندنی (Reading)

حداقل ۵ کلمه در روز یاد بگیرید. پیشنهاد من این است که از فلش کارت ها یا لیست لغتی که خودتان می نویسید استفاده کنید. این لیست را در جایی نگه دارید که دم دست باشد و بطور مرتب بتوانید مرور کنید. (بهترین روش یادگیری لغات را قبلا گفته ایم). اگر ۵ کلمه در روز یاد بگیرید، ۱۸۲۵ کلمه در سال یاد گرفته اید! در تمام دوران دبیرستان فقط ۲ تا ۳ هزار لغت یاد می گیرید. با این روش دایره لغاتتان آنقدر خوب می شود که تقریبا هر چیزی در انگلیسی را می فهمید.

زمان مورد نیاز در روز: ۳۰ دقیقه !

  دانلود اپلیکیشن ۶۰۰۰ تا از واژگان زبان انگلیسی (اندروید-با تلفظ آمریکایی و انگلیسی)

  دانلود اپلیکیشن ۲۰۰۰ تا از واژگان زبان انگلیسی (آیفون-با تلفظ آمریکایی و انگلیسی)

book icon  شنیداری (Listening)

به فایل های صوتی گوش کنید. از رادیو انگلیسی زبان گرفته تا منابع و مکالمات انگلیسی، پادکست ها و … هدف این فایل های شنیداری این است که دایره گسترده ای از لغات را در یک زمان کوتاه به گوش شما برسانند. مثلا اگر به یک خبر به زبان انگلیسی گوش دهید تعداد زیادی لغت و جمله به گوش تان می خورد، برخی را بلدید و برخی برای شما جدید هستند. نکته مهم اینجاست که تا می توانید باید به فایل های صوتی انگلیسی گوش دهید. (دقت کنید، تا می توانید) سعی کنید فایل هایی انتخاب کنید که در مورد همه موضوعات متنوع صحبت می کنند، از آشپزی، تا مد ، لباس یا مکالماتی که در باره رانندگی یا مضرات فست فود انجام می شود. یک نکته اینجا این است که می توانید قبل از خواب هم یک فایل صوتی را گوش کنید و بگذارید حتی وقتی خوابتان برد روشن بماند!

زمان مورد نیاز در روز: هر چقدر که می توانید !

حتما بخوانید: ۱۳ تا از بهترین فیلم های تاریخ برای تقویت زبان انگلیسی (مبتدی-متوسط)

فرایند یادگیری موثر


۲- بخش خروجی

book icon  نوشتاری (Writing)

یک وبلاگ بسازید و هر روز در آن پست منتشر کنید. پست های حداقل ۵۰۰ کلمه ای. یا راجب هر موضوعی در مجلات، نظر خود را در قالب یک مقاله ۵۰۰ کلمه ای بنویسید. با این کار، هر چیزی که یاد گرفته اید (کلمه، گرامر و جمله) در حافظه تان تثبیت می شود. نوشتن یک مزیت عمده نسبت به صحبت کردن دارد، اینکه مجبورید با دقت و بدون اشتباه بنویسید! و چون زمان بیشتری برای فکر کردن نسبت به صحبت کردن دارید، می توانید از لغات بیشتری استفاده کنید.

زمان مورد نیاز در روز: ۳۰ تا ۴۵ دقیقه !

book icon  صحبت کردن (Speaking)

قبیل از اینکه شروع به صحبت کنید، متون را با صدای بلند برای خود یا ترجیحا در جمع دوستان بخوانید. تا می توانید متن انگلیسی پیدا کنید و باصدای بلند بخوانید. با روش خواندن با صدای بلند، شما در واقع دارید زبان انگلیسی را بصورت کاملا درست صحبت می کنید. اما اگر مانند آنچه بقیه به شما می گویند، فقط شروع به صحبت کردن کنید، مثلا مکالمه، قطعا در حین مکالمه اشتباهات زیادی را انجام می دهید و این اشتباهات اگر تکرار شوند، اصطلاحا در بدن شما جا می افتند و اصلاح کردن آنها بسیار سخت خواهد بود. پس اگر متون را با صدای بلند بخوانید در واقع دارید بدون اشتباه، صحبت کردن و مکالمه انگلیسی را تمرین می کنید.

زمان مورد نیاز در روز: ۶۰ دقیقه !

این چهار کار را هر روز به مدت یک ماه انجام دهید، قول می دهم که از پیشرفت خود در زبان انگلیسی شگفت زده می شوید. حداقل مطالعات جدید و تجربه شخصی من که این را نشان داد.

یادگیری فرانسه


 یکی از بهترین راه های یادگیری سریع زبان انگلیسی، استفاده از نرم افزارها و فیلم های آموزشی کامل می باشد. زیرا این بسته های آموزشی توسط مدرسان مجرب جهانی تهیه شده اند و حاصل سال ها تجربه و تحقیق هستند. پس وقت خود را با مطالب بی کیفیت موجود در وبسایت ها یا در کلاس ها، هدر ندهید. 

 به یاد داشته باشید که افراد موفق کارهایی را انجام می دهند که افراد ناموفق از آن کارها خوششان نمی آید.

حتما بخوانید!

38 دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

 • محمد هوشمند
  آبان 28, 1396 8:26 ب.ظ

  عالییی دقیقا دنبال این مطلب بودم

  پاسخ
 • سلام خیلی جالب بود امیدوارم برای من که نسبت به سنم دیر شروع کردم مفید باشه

  پاسخ
 • برای من هم جالب بود
  سعی می کنم به هر چهار بخش توجه کنم

  پاسخ
 • جالبه که تو کلاس های پُرآموزی دقیقا تمرکز روی همین چهار بخش بود که البته فونوتیک رو هم باید اضافه کنم…
  ممنون از مطالب جالبی که گذاشتید و سپاس از سایت پُربارتون

  پاسخ
  • تشکر از اینکه شما این مطالب مهم را برای ما رساندید و ما حتما این موضوعات را دنبال خواهیم کرد

   پاسخ
 • عالی بود کمک بزرگی به من کردید تشکر میکنم

  پاسخ
  • سلام
   متشکرم از ارابه جامع و قدم به قدم شما برای یادگیری زبان من به تازگی در دوره فشرده مکالمه شرکت کردم اما متاسفانه بر خلاف علاقه خودم و درک بالا از کلاس خروجی خوبی نداشتم اما مطمئن هستم با به کار گیری توصیه های مفید شما به نتیجه دلخواهم میرسم .🙏🏻

   پاسخ
 • بسیار عالی

  پاسخ
 • سلام ممنون از مطالب عالی که دراختیارم گذاشتید.
  من حقیقتش قراره ۳ ساله دیگه از ایران به میشگان امریکا برم و یکی از بزرگترین دغدغه هام زبان هستش من زبان رو فقط در دوران کودکی تا ۱۰ سالگی به صورت آکادمیک کار کردم که از اونم چیزی یادم نمونده الان هم احساس میکنم زبانم درحد صفر هستش به نظرشما باید برم کلاس ثبت نام کنم و از اول دوباره شروع کنم یا نه راه دیگه ای هم هست.درضمن من دانشجو هم هستم . ممنون میشم کمکم کنید.

  پاسخ
 • سلام دوست عزیززز

  ۱۲۰% با شما و تجربیاتتون راجع به یادگیری زبان موافقم . ۴ مرحله ایی که اشاره کردین کاملا حیاتی و کارساز هستند و بنظر من مهمترینش هم بحق خواندن و گوش دادن به یک مکالمه انگلیسی هست.

  دمت گرم . موفق باشی

  پاسخ
 • باعرض سلام به من پکیجی معرفی کنید که در کوتاه ترین زبان به من زبان یاد بده تا برای آیلتس آماده باشم تا امتحان بدم

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید
  میتونم ازتون به صورت مفصل مشاوره بگیرم؟
  ممنون میشم کمکم کنید

  پاسخ
 • سلام مجدد
  به آدرس بالای صفحه ایمیل بزنم؟
  ببخشید

  پاسخ
 • سلام، من سطح زبانم متوسط هست ، یه پکیج به من معرفی کنید برای یادگیری عمیق و آمادگی آزمون تافل.

  پاسخ
 • سلام. من خواهر زادم کلاس هفتم میخونه. میخواستم بهش تو خونه انگلیسی یاد بدم تا سطحش بالا بره تا برای تعیین سطح به یک اموزشگاه ببرمش. لازمه بگم که جز حروف الفبا چیزی بلد نیست. البته من سه ماه وقت دارم. میخواستم بدونم تو این مدت از چه کتابی استفاده کنم

  پاسخ
 • سلام
  درود بر شما
  سپاس از زحمات جنابعالی، سعی میکنم مطابق راهنمایی های جنابعالی پیش برم ان شاء الله که به نتیجه برسم‌.
  یا حق

  پاسخ
 • امیدوارم واسه من که هیچی زبان بلد نیستم مفید باشه،۶ماه دیگه میرم کانادا تست زبان دارن،منم که هیچ

  پاسخ
 • سپاس از مطالب جالب و راهنمایی های ارزنده شما
  راتش من نزدیک ۴۰ سال دارم و زبانم هم تقریبا صفر هست
  امیدی هست واسه یاد گرفتن ؟

  پاسخ
  • خواستن توانست است تو که هنوز سنی نداری چهل سال که چیزی نیست من پانزده دسالمه

   پاسخ
 • سلام
  مطالبتون خیلی عالی بود
  تشکر فرااواان
  بعد کنکور دوباره شرو میکنم
  راستی من زبانم خوبه
  اگه بعد کنکور تافل بگیرم،ب دردم میخوره؟
  قصد خارج رفتن هم ندارم،همینجا به کارم میاد؟
  با تشکر

  پاسخ
 • سلام.
  پیشنهاد شما چیه؟
  چه چیزی رو پیشنهاد میدید که همه چیزایی رو گفتید، شامل بشه؟

  پاسخ
 • از افراد حرفه ای خوشم میاد. واقعا حرفه ای هستید. ممنونم.

  پاسخ
 • علی طاعتی مرفه
  اردیبهشت 25, 1398 9:29 ق.ظ

  سلام
  به نکته خوب و کاربردی اشاره کردید. نکته ای که در خیلی از روشهای آموزش زبان انگلیسی مغفول مانده.
  مخصوصا در دوره مدرسه که ما بدون داشتن ورودی، خروجی با نمره ۲۰ میخواستند!
  موفق باشید.

  پاسخ
 • مطالب بسیار خوبی بود
  ممنون

  پاسخ
 • محمد مهدی
  تیر 4, 1398 7:01 ق.ظ

  با تقدیم سلام
  خیلی خیلی از مطالب درج شده توسط شما و تیمتان کمال تشکر و قدردانی را دارم. خیلی مطالبتان اموزنده و صادق بود. کلیه مطالب شما را نوت برداری کردم و در دفتر یادداشتم هر روز به انها نگاه خواهم کرد.
  با تقدیم سپاس

  پاسخ
 • سلام ممنون .مطالب عالی و پر کاربرد

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید شما برای نوشتاری نوشتید که یک وبلاگ بزنیم و اونجا مقاله ۵۰۰ کلمه ای بنویسیم اخه من وقتی بلد نیستم چجوری یک مقاله بنویسم من الان در حد کلاس نهم تاحدودی زبان بلدم و دارم به پایه دهم میرم به نظرتون با این روش تا دوسال اینده میتونم نمره خوبی از ازمون ایلتس بگیرم؟

  پاسخ
 • صلاح الدین
  اسفند 22, 1399 1:52 ق.ظ

  بسیار عالی

  پاسخ
 • عالی بود و کلی انگیزه گرفتم

  پاسخ
 • سلام وقت بخیر
  خانم حیدری چجوری امکانش هست برای راهنمایی باهاتون تماس بگیرم؟

  پاسخ
 • زبان انگلیسی بشکل عجیبی فراره و برای یادگرفتنش حتما باید یک پیوستگی روزانه و مرور هفتگی تو برناتمه ادم باشه
  برخلاف زبانهای دیگه ای که من یادگرفتن فقط انگلیسیه که اینقدر نگهداریش سخته.
  حتی المانی با تمام پیچیدگیش و فرانسوی با تمام سختی های نوشتاریش به اندازه انگلیسی فرار و عجیب غریب نیست. و این شاید بخاطر بی قاعدگی های متعدد و بی شمار انگلیسی باشه .
  اما از چیزی که خودم تجربه کردم بخام بگم، دیدن یک فیلم و مطالعه یک منبع برای چندین و چند بار متونه خیلی کمک کننده باشه بخصوص برای کسانی که میخان تازه شروع کنن یا فکر میکنند که گیرافتادن و پیشرفت نمیکنن.

  پاسخ
 • عالی بود دنبال این میگردم

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست