زبان انگلیسی

نکات جالب زبان انگلیسی و 10 واقعیت آماری عجیب

گاما

انگلیسی پر استفاده ترین زبان در جهان است و بیش از هر زبان دیگری متداول است. انگلیسی بعد از زبان چینی، پر کاربردترین زبان دنیا است. انگلیسی در کشورهایی مانند استرالیا، کانادا، گویان، ایرلند، بسیاری از جزایر کارائیب، نیوزیلند، انگلستان و ایالات متحده، زبان اول محسوب می شود. همچنین در بسیاری از کشورها ازجمله هند، اسرائیل، برخی از کشورهای آفریقایی و برخی از کشورهای جنوب آسیا زبان دوم رسمی است. در این مطلب مجموعه ای از حقایق جالب در مورد زبان انگلیسی آورده شده است که دانستن آن برای شما جالب است.

10 نکته جالب درباره زبان انگلیسی

شماره ۱: انگلیسی تنها زبان رسمی در بسیاری از کشورهاست

انگلیسی در ۳۱ کشور جهان، زبان رسمی است. بعلاوه بیست کشور دیگر، زبان انگلیسی را به عنوان یکی از دو یا چند زبان رسمی معرفی می کنند.

شماره ۲: حقایق و ارقام

بر اساس تازه ترین مطالعات سازمان بین المللی تحصیلیEF، که به مدت شش سال در ۶۰ کشور غیر انگلیسی زبان و برروی ۵ میلیون نفر انجام شد، مشخص شد که کشورهای سوئد، نروژ، هلند، استونی، دانمارک، اتریش وفنلاند بالاترین رتبه ها در آموزش زبان انگلیسی را دارند.

۹۰% کودکان اروپایی زبان انگلیسی را در مدرسه می آموزند. در هند، پاکستان و فیلیپین نیز انگلیسی زبان رسمی محسوب می شود و در ادارات دولتی و مراکز آموزشی از آن استفاده می شود. در سنگاپور انگلیسی یکی از زبان های رسمی کشور است و به صورت گسترده صحبت می شود.

 


English

می خوای کل این سایت توی جیبت باشه؟ توی اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی چرب زبان، انگلیسی رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! در کمترین زمان انگلیسی مثل بلبل حرف بزن!


 

شماره ۳: مهاجران آمریکای لاتین، یادگیری زبان انگلیسی را شرط موفقیت در آمریکا می دانند

تقریباً ۹۰ درصد از مردم آمریکای لاتین بر این عقیده اند که مهاجران لاتین برای موفقیت در ایالات متحده، به یادگیری زبان انگلیسی نیاز دارند.

شماره ۴: تسلط بر زبان انگلیسی، بر اشتغال افراد تاثیر گذار است

وزارت آموزش و پرورش آمریکا اذعان کرد، افرادی که تسلط کمی بر زبان انگلیسی دارند، کمتر استخدام می شوند، کمتر مشغول کارهای دایم می شوند و درآمد کمتری نسبت به افراد مسلط به زبان انگلیسی خواهند داشت.

شماره ۵: انگلیسی یک زبان آسیایی هم هست!

۲۰۰ سال است که در بخش های مختلف آسیا از زبان انگلیسی استفاده می شود.

تخمین زده می شود که بیش از ۳۵۰ میلیون نفر در آسیا، انگلیسی صحبت می کنند. اغلب کنفرانس ها در آسیا به زبان انگلیسی برگزار می شود (و مراحل آنها به زبان انگلیسی منتشر می شود) در صورتی که زبان مادری تعداد معدودی از شرکت کنندگان انگلیسی است.

شماره ۶- تحصیل در رشته ی زبان انگلیسی در کشورهای آسیایی بسیار محبوب است

روزنامه های انگلیسی را می توان در بسیاری از پایتخت های بزرگ آسیا یافت. آسیایی ها بیش از همه ی مردم دنیا در سراسر جهان، به تحصیل در رشته ی زبان انگلیسی می پردازند. تنها چین بیش از ۲۰۰ میلیون دانشجوی زبان انگلیسی دارد. اگرچه بیشتر مردم در آسیا به انگلیسی صحبت نمی کنند، اما رهبران آسیا در زمینه های بسیار متنوعی از جمله هنر، تجارت، آموزش و دیپلماسی از این زبان استفاده می کنند.

انگلیسی گاهی اوقات گروههای قومی مختلف در کشورهایی مانند مانند فیلیپین، هند و سنگاپور را قادر می سازد تا با یکدیگر ارتباط برقرار کنند و به ایجاد حس ملیت بین آنها کمک می کند.

شماره ۷: انگلیسی یکی از غنی ترین زبان های دنیا از نظر واژگان است

احتمالاً انگلیسی غنی ترین زبان دنیا از نظر واژگان است. در دیکشنری هایی مانند آکسفورد و وبستر تعداد کلمات بطور تقریبی حدود ۲۵۰۰۰۰ تا ۴۵۰۰۰۰ لغت است. از طرفی نیم میلیون اصطلاح فنی و علمی انگلیسی وجود دارد که هنوز فهرست نشده اند.

شماره ۸: زبان انگلیسی به طور گسترده ای در اینترنت استفاده می شود

سه چهارم ایمیل ها، تلکس ها و پیام های تلگرام به زبان انگلیسی است.

بطور متوسط زبان انگلیسی ​​۸۰٪ اطلاعات ذخیره شده در رایانه های جهان را شامل می شود.

شماره ۹: زبان انگلیسی در صنعت رسانه حرف اول را می زند

بزرگترین شرکت های رسانه ای مانند BBC ، CBC ، NBC و غیره در جهان به زبان انگلیسی پخش می شوند و به میلیون ها نفر در سراسر جهان می رسند.

شماره ۱۰: واقعیت “U”

vacuum, residuum و continuum تنها کلماتی که در زبان انگلیسی هستند که حرف “U” در آنها بطور متوالی دوبار تکرار شده است.

10 واقعیت عجیب درباره زبان انگلیسی

  1. تغییرات معنایی: زبان انگلیسی یکی از زبان‌هایی است که معانی کلمات و عبارات آن به شدت تغییر می‌کنند. برخی واژگان به مرور زمان معانی جدیدی به خود می‌گیرند و این ویژگی باعث می‌شود که زبان همیشه پویا و جذاب باقی بماند.
  2. متنوع بودن لهجه‌ها: انگلیسی به عنوان یک زبان جهانی دارای متنوعیت بسیار زیادی از لهجه‌ها و لهجه‌های مختلف است. این لهجه‌ها می‌توانند از لهجه‌های بریتانیایی، آمریکایی، استرالیایی، کانادایی، هندی و غیره باشند که هرکدام ویژگی‌ها و طعم‌های خود را دارند.
  3. واژگان بزرگ: انگلیسی به عنوان یکی از زبان‌هایی با واژگان بسیار بزرگ شناخته می‌شود. این زبان برخی از واژگان خود را از سایر زبان‌ها و فرهنگ‌ها به ارث برده است، به علاوه برای بیان انواع مفهوم‌ها و ایده‌ها از واژگان بسیاری استفاده می‌کند.
  4. زبانی با قواعد پیچیده: اگرچه زبان انگلیسی به نظر ممکن است به سادگی شناخته شود، اما واقعاً دارای قواعد پیچیده‌ای است که برای زبان‌آموزان یادگیری آنها چالش‌هایی ایجاد می‌کند. این شامل قواعد گرامری، تلفظ، واژگان و ساختارهای جملات است.
  5. تعداد زبان‌آموزان: برآوردها نشان می‌دهند که بیش از ۱ میلیارد نفر در سراسر جهان انگلیسی را به عنوان زبان دوم یا زبان خارجی خود به کار می‌برند.
  6. تعداد صفحات وب در انگلیسی: بر اساس آمارهای اخیر، حدود ۵۶٫۴ درصد از تمام صفحات وب جهان به زبان انگلیسی نوشته شده‌اند.
  7. واژگان در دسترس: تخمین زده می‌شود که حدود ۱۷۵ هزار واژه انگلیسی در دیکشنری‌ها و لغتنامه‌ها وجود دارد، اما یک زبان‌آموز متوسط حدود ۲۰ هزار تا ۳۵ هزار واژه را به خوبی بلد است.
  8. تأثیر فیلم‌ها و تلویزیون: بر اساس مطالعات، بیشترین تعداد واژگان جدیدی که افراد به طور طبیعی در طی روز می‌آموزند، از طریق فیلم‌ها و برنامه‌های تلویزیونی به آنها وارد می‌شود.
  9. مکالمات روزانه: برآوردها نشان می‌دهد که حدود ۳۵٪ از مکالمات روزانه در ایالات متحده به زبان انگلیسی است.
  10. تعداد کلمات جدید در هر سال: تعداد کلمات جدیدی که به دیکشنری‌های انگلیسی اضافه می‌شوند، حدود ۴ هزار تا ۵ هزار واژه در سال است.

کاربردی برای زبان انگلیسی

حتما بخوانید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست