زبان کنکور تست زنی

زبان کنکور را با این 4 جزوه بالای 80% بزنید!

گاما

یکی از دروس عمومی که به شدت روی رتبه شما تاثیرگذار است، زبان انگلیسی می باشد چراکه به عنوان آخرین درس عمومی در دفترچه سوالات قرار گرفته و خیلی از داوطلبان به دلیل کمبود زمان، فرصت پاسخ دهی به این سوالات را پیدا نمی کنند. همچنین متاسفانه سطح زبان دانش آموزان در کشورمان وضعیت مطلوبی ندارد. پس اگر داوطلبی بتواند از این دو فاکتور مهم به نفع خودش استفاده کرده و درصد زبان را بالا بزند، به راحتی از دیگران پیشی گرفته و رتبه بهتری کسب می کند. با این 4 جزوه نیاز به جزوه دیگری برای کنکور ندارید.

در وهله اول به تعداد سوالات، زمان و بودجه بندی درس دقت داشته باشید و باتوجه به این موارد یک برنامه ریزی دقیق انجام دهید.

بودجه بندی دورس زبان در کنکور

بودجه بندی درس زبان انگلیسی

اهمیت بودجه بندی جهت جلوگیری و اتلاف وقت در مطالعه دروس است چرا که قطعا دانستن رویکردهای طراحی سوال، در استراتژی و نحوه مطالعه بسیار اهمیت دارد. هم چنین اینکه بدانید هر فصل از هر پایه چقدر اهمیت دارد مهم است. و اما در زیر بودجه بندی در زبان را مشاهده می کنید. همانطور که واضح است که بخش های واژگان و درک مطلب از اهمیت بیشتری برخورادرند پس عاقلانه تر است اگر تمرکز بیشتر بر این دو قسمت داشته باشیم.

  • واژگان: 8 سوال
  • گرامر: 4 سوال
  • کلوز تست: 5 سوال
  • درک مطلب: 8 سوال

واژگان کنکور

موفقیت در تست زنی این قسمت به تنهایی 32 درصد را برای شما به ارمغان خواهد آورد. چندان اهمیتی ندارد که زبانتان در چه سطحی است تنها عامل مهم پشت کارتان است. پس از همین حالا شروع کنید و روزی ده کلمه یاد بگیرید. دقت داشته باشید که حفظ کردن کلمات به تنهایی تاثیری ندارد بلکه باید این واژگان را در انواع جملات مطالعه کرده و انواع کاربردهایش را یاد بگیرید.

 


English

می خوای کل این سایت توی جیبت باشه؟ توی اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی چرب زبان، انگلیسی رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! در کمترین زمان انگلیسی مثل بلبل حرف بزن!


 

برای اینکه بازدهی بهتری داشته باشید، میتوانید از یک دفترچه یادداشت استفاده کرده و یادگیریتان را با نوشتن لغات تضمین کنید همچنین بسیاری از دانش آموزان برای زبان کنکور از جعبه لایتنر استفاده می کنند. هر از گاهی لغات را مرور کرده و تاثیر تمرین و تکرار و استمرار در یادگیری غافل نشوید.

گرامر کنکور

توجه داشته باشید که پاسخ دهی گرامر یعنی 4 سوال از 25 سوال ، 16 درصد درس زبان را شامل می شود. برای مهارت پیدا کردن در تست زنی گرامر بهتر است که کتاب درسی را منبع قرار دهید اما برای یادگیری بیشتر می توانید از کتاب های دیگر هم بهره ببرید.

گرامر هر درس را به صورت جداگانه یادداشت کرده و از درس خلاصه برداری کنید. همچنین تست های تالیفی و کنکوری نیز می توانند بسیار برای این بخش مفید باشند.

دانلود جزوه پی دی اف بیش از ۶۰۰ مترادف و متضاد کلمات انگلیسی

کلوزتست کنکور

با پاسخگویی به این بخش می توانید 20 درصد دیگر به تراز خود اضافه کنید. باید اشاره کنیم که یکی از سوالات این قسمت شامل گرامر نیز می شود. پس حتما روی بخش گرامر سرمایه گذاری کنید تا ضعف در این قسمت ، روی کلوزتست نیز تاثیری نداشته باشد.

برای اینکه در این بخش علکرد بهتری داشته باشید به نکاتی که در زیر اشاره کرده ایم دقت کنید.

در این بخش، قسمت خالی باید با بهترین کلمه تکمیل شود، پس به پیوستگی و تاثیری که بخش واژگان بر کلوز تست دارد نیز پی میبریم. همچنین سوال گرامری که در کلوزتست طرح می شود بیشتر مربوط به افعال مجهول می شود پس هر روز برای این قسمت تمرین کرده و تست بزنید که تست های تالیفی کمک خوبی برای شما خواهند بود.

درک مطلب کنکور

و اما دیگر بخش مهم کنکور زبان که ارزشی به اندازه قسمت واژگان دارد و به اندازه 32 درصد به تراز شما اضافه خواهد کرد، قسمت درک مطلب است.

برای پاسخگویی مناسب به قسمت درک مطلب، تمرین و تکرار را فراموش نکنید. ابتدا سوالات را با دقت خوانده و سپس خواندن متن را شروع کنید. با به کارگیری این تکنیک متوجه خواهید شد که به کدام جملات متن توجه بیشتری کنید و درواقع به دنبال جواب سوال هایی که خوانده اید در متن بگردید. هیچگاه متن را به فارسی ترجمه نکنید و آنها را به صورت انگلیسی یاد بگیرید.

روش یادگیری واژگان زبان را در اینجا توضیح داده ایم حتما بخوانید!

درمجموع مطالعه و آنالیز سوال های کنکور سال های قبل، کمک بزرگی برای حدس زدن سوال امسال کنکور شما خواهد بود. چراکه الگو طراحان معمولا تکراری می باشد.

دانلود 4 جزوه برتر زبان کنکور

pdf  دانلود هر 4 جزوه کنکور

دانلود بهترین جزوه آموزش گرامر زبان انگلیسی

حتما بخوانید!

6 دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست