ایمیل کردن رزومه

نکات روش ایمیل کردن رزومه انگلیسی برای دانشگاه/شرکت ها

گاما

ممکن است تصور کنید که می‌دانید چگونه باید ایمیل خود را برای کارفرمای آینده خود ارسال کنید. اما این را در نظر بگیرید، که اگر ایمیل یا رزومه شما به هر دلیلی نادیده گرفته شود، شانس خود را برای استخدام در آن شغل مثلا به عنوان بهترین متخصص ارتودنسی تهران از دست خواهید داد.

حتما دانلود کنید: دانلود ۲۰ قالب رزومه حرفه‌ای زبان انگلیسی ارائه شده توسط Envato (ورد)

کارفرمایان معمولا برای هر آگهی استخدام، صدها رزومه دریافت می‌کنند. رزومه‌ها اغلب قبل از اینکه به دست کارفرما برسند توسط نرم افزارها بررسی می‌شوند. بنابراین شما باید بدانید که چه رزومه‌هایی این شانس را دارند که از مرحله اول گذر کنند و به دست کارشناس استخدام برسند.

آیا می‌دانید چگونه باید رزومه و توصیه نامه خود را ارسال کنید؟ برای اینکه ایمیل رزومه شما متفاوت به نظر برسد، راهکارهایی وجود دارد. در این مقاله، به بررسی نحوه ایمیل رزومه کاری خواهیم پرداخت. و راهنمایی‌هایی را در این زمینه به شما ارائه خواهیم کرد.

نکته مهم: این مطلب مربوط به روش ارسال هست، اگر روش نوشتن متن ایمیل (ابتدا، متن اصلی و انتهای ایمیل یا عبارات ایمیلی) را بلد نیستید در این مطلب خیلی مختصر و سریع توضیح داده ایم (کلیک کنید)

 


English

می خوای کل این سایت توی جیبت باشه؟ توی اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی چرب زبان، انگلیسی رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! در کمترین زمان انگلیسی مثل بلبل حرف بزن!


 

۱-یک رزومه کاری و توصیه نامه حرفه‌ای ایجاد کنید

ظاهر رزومه و توصیه نامه شما مهم هستند. یک طراحی جذاب می‌تواند نظر استخدام کننده را جلب کند. البته این مسئله بیشتر زمانی اتفاق خواهد افتاد که یک انسان رزومه شما را مطالعه کند!

از یک قالب رزومه حرفه‌ای استفاده کنید

سریعترین راه برای دستیابی به یک رزومه حرفه‌ای که بتواند نظر کارفرمایان را جلب کند، استفاده از یک قالب رزومه حرفه‌ای و متناسب با توصیه نامه است. استفاده از یک قالب رزومه، کار شما را بسیار آسان می‌کند. کافی است اطلاعات خود را به آن اضافه کنید.

تا جایی که می‌توانید اطلاعات جمع آوری کنید

پس از انتخاب یک قالب رزومه، برای شروع فرآیند نگارش رزومه آماده خواهید بود. برای این کار از دستورالعمل‌های زیر پیروی کنید:

برخی از اطلاعات مورد نیاز شما شامل عناوین شغلی گذشته، کارفرمایان گذشته و سالهای اشتغال، و همچنین برنامه‌های آموزشی که قبلا گذرانده‌اید است. پس از جمع آوری اطلاعات مورد نیاز، می‌توانید آن‌ها را به قالب خود اضافه کنید.

حتما بخوانید: چه مواردی نباید در یک رزومه (CV) درج شود؟ (آخرین تغییرات)

طول رزومه خود را در نظر بگیرید

طول رزومه موضوعی بحث برانگیز است. بیشتر کارشناسان رزومه بر این باورند که رزومه باید کوتاه باشد. معمولا یک صفحه کافی است، مگر اینکه سالها تجربه کاری داشته باشید و نتوانید آن را در یک صفحه جای دهید.

ممکن است بخواهید تمام جزئیات کاری خود را بیان کنید، اما باید این نکته را بخاطر بسپارید که اکثر کارشناسان استخدام رزومه‌ها را خیلی سریع بررسی می‌کنند. بنابراین بهتر است تا جایی که می‌توانید اطلاعات خود را ویرایش کنید.

۲- رزومه خود را با دقت بررسی کنید

اشتباه در رزومه کاری می‌تواند اثرات بدی در پی داشته باشد. بنابراین، برای جلوگیری از اشتباهات احتمالی، رزومه خود را با دقت بررسی کنید:

  • اشتباهات املایی. رزومه شما نباید اشتباه املایی داشته باشد، بدترین اشتباه املایی ممکن در یک رزومه می‌تواند اشتباه در نحوه نوشتن نام شرکت باشد. اگر نام شرکت را اشتباه بنویسید ممکن است شانس استخدام در آن را برای همیشه از دست بدهید.
  • اشتباهات دستوری. دستور زبان ضعیف باعث می شود رزومه و توصیه نامه شما مناسب به نظر نرسند. اگر در دستور زبان دچار مشکل هستید سعی کنید از یک شخص ماهر کمک بگیرید.
  • اطلاعات نادرست. دقت داشته باشید که باید سال‌های اشتغال و فارغ التحصیلی خود را به روز کنید.

اگر نرم افزار مورد استفاده شما قابلیت تصحیح اشتباهات تایپی را دارد حتما از آن کمک بگیرید اما به آن اکتفا نکنید. زیرا این نرم افزارها چندان قابل اعتماد نیستند. بنابراین، حتماً رزومه و توصیه نامه خود را با دقت مطالعه کنید.

اشتباهات تایپی می‌توانند یک رزومه را ناکارآمد جلوه دهند. به عنوان مثال، یک بار رزومه یک نویسنده را بررسی کردم. نویسنده سال ۱۸۹۷ را به عنوان تاریخ فارغ التحصیلی خود ذکر کرده بود، در حالیکه در سال ۱۹۹۷ فارغ التحصیل شده بود. طبیعتاً، اشتباه در تایپ تاریخ فارغ التحصیلی باعث شده بود که نویسنده از نظر من بی‌دقت به نظر برسد.

رزومه خود را برای شرکت ارسال کنید

اگر می‌خواهید رزومه خود را بدست نیروی انسانی برسانید می‌توانید آن را برای یکی از کارکنان شرکت ارسال کنید. اگر بتوانید مستثیما با یکی از کارکنان شرکت ارتباط برقرار کنید، می‌توانید از وی درخواست کنید رزومه شما را به دست مسئول استخدام برساند.

یادداشت شما می‌تواند چیزی شبیه به این باشد:

Hi Jane Doe,

Remember when we both worked at Anytown consulting? It’s been a few years, but I’ll never forget your work on the NOP project. That was quite a project.

I notice that you now work at XYZ consulting. I’m applying for a position as an associate there and I was wondering if you would be willing to recommend me for the position and deliver my resume to the hiring manager?

If you could help me, I’d really appreciate it. I’ve attached my current resume to this email.

Best wishes,

Avery Smith

توجه: برخی از شرکت‌ها به کارکنانی که بتوانند به آنها کارمند جدید معرفی کنند امتیازاتی ارائه می کنند. بنابراین با معرفی شما نه تنها لطفی در حق شما می‌کنند بلکه به نفع خودشان نیز خواهد بود.

پیدا کردن اطلاعات تماس شرکت در لینکدین

اگر اطلاعات تماس کارکنان شرکت را ندارید، می‌توانید نام کارشناس استخدام را در لینکدین پیدا کنید. پس از اینکه نام فرد مورد نظر را پیدا کردید، ابتدا از او بخواهید با شما در تماس باشد. ازاین طریق می‌تواند پروفایل شما را مشاهده کند و کمی با شما آشنا شود.

حتما بخوانید: ۳۰ ترفند بسیار مهم ویژه نوشتن رزومه های موفق انگلیسی زبان

۳- از یک آدرس ایمیل حرفه‌ای استفاده کنید

آدرس ایمیلی که برای درخواست‌های شغلی و ارسال رزومه استفاده می‌کنید نقش مهمی در موفقیت شما خواهد داشت، اگر مانند اکثر افراد هنوز هم از ایمیلی که ممکن است سالها پیش وقتی در مدرسه بودید ساختید، استفاده می‌کنید متأسفانه، باید بدانید که بعضی از این ایمیل‌های دانش آموزی تاثیر منفی بر استخدام کنندگان می گذارند.

بهترین آدرس ایمیل باید از یک سرویس شناخته شده (مانند Gmail) و نام و نام خانوادگی شما ساخته شود. اگر یک وب سایت حرفه‌ای شخصی داشته باشید، می‌توانید از آن بعنوان آدرس ایمیل خود استفاده کنید. فراموش نکنید از نام و نام خانوادگی خود به عنوان نام کاربر استفاده کنید.

در اینجا نمونه‌هایی از آدرس‌های ایمیل حرفه‌ای و غیرحرفه‌ای را مشاهده می‌کنید:

حتما بخوانید: ۱۰۰ عبارت بسیار پرکاربرد در ایمیل های زبان انگلیسی

۴- نحوه ضمیمه کردن رزومه در ایمیل

اکنون که یک رزومه حرفه‌ای ایجاد کرده‌اید، آماده ارسال آن به یک شرکت هستید. دستورالعمل‌های آگهی استخدام را با دقت دنبال کنید. اگر رزومه را برای یک شخص خاص ارسال می‌کنید، احتمالا باید از ایمیل استفاده کنید.

به زمانی که ایمیل رزومه خود را ارسال می کنید، توجه داشته باشید. ایمیل‌های ارسال شده در روز‌های آخر هفته و یا نزدیک به پایان ساعت‌ کاری (درست قبل از بسته شدن) ممکن است خوانده نشوند.

بیشتر خدمات ایمیل، امکان پیوست کردن یک سند را به شما می‌دهند. در اینجا نحوه ضمیمه کردن رزومه در ایمیل را بررسی خواهیم کرد:

نحوه ضمیمه کردن رزومه در Gmail

در اینجا نحوه ارسال رزومه و توصیه نامه در Gmail را مشاهده می‌کنید:

۱- با کلیک بر روی دکمه نوشتن، یک ایمیل جدید را شروع کنید.

۲- متن ایمیل، آدرس ایمیل گیرنده و موضوع ایمیل را تایپ کنید.

برای ضمیمه کردن رزومه در Gmail از نماد Attach استفاده کنید.

attach a resume to email in Gmail

۳- در پایین صفحه روی گزینه Attach Files کلیک کنید (این گزینه شبیه گیره کاغذ است).

۴- از صفحه File Upload، فایلی را که حاوی رزومه و توصیه نامه شما است، ضمیمه کنید.

attach a file with resume and cover letter to an email in Gmail

بعد از اینکه رزومه خود را در ایمیل خود در Gmail ضمیمه کردید می‌توانید آن را ارسال کنید.

۵- روی دکمه Open در پایین صفحه File Upload کلیک کنید. رزومه در ایمیل ضمیمه شده است.

۶٫ بر روی دکمه ارسال در سمت چپ پیام خود کلیک کنید تا رزومه شما ارسال شود.

نحوه ضمیمه کردن رزومه با MS Outlook

در اینجا نحوه ارسال رزومه و توصیه نامه را در MS Outlook مشاهده می‌کنید:

۱- برای شروع یک ایمیل جدید بر روی دکمه New Email در گوشه سمت چپ بالای صفحه کلیک کنید.

۲- متن ایمیل، آدرس ایمیل گیرنده و موضوع ایمیل را تایپ کنید.

attach a file with resume to an email in Outlook

برای ضمیمه کردن رزومه خود در ایمیل در MS Outlook از گزینه Attach File استفاده کنید.

۳- در بالای صفحه بر روی گزینه Attach File (که شبیه گیره کاغذ است) کلیک کنید.

۴- بر روی گزینه Browse this PC کلیک کنید و رزومه خود را پیدا کنید.

attach a file with resume and cover letter to an email in Gmail

بعد از اینکه رزومه و توصیه نامه خود را ضمیمه کردید، می‌توانید ایمیل را ارسال کنید.

۵- روی دکمه Open در پایین صفحه Insert File کلیک کنید. رزومه در ایمیل ضمیمه شده است.

۶- بر روی دکمه ارسال در سمت چپ بالای پیام خود کلیک کنید تا ارسال شود.

۵- رزومه خود را پیگیری کنید

پس از ارسال رزومه خود از طریق ایمیل، باید بتوانید آن را پیگیری کنید. اگر بعد از یک یا دو روز، پاسخی دریافت نکردید. ایمیل پیگیری خود را ارسال کنید. این امکان وجود دارد که آنها هرگز رزومه شما را دریافت نکرده باشند یا ممکن است سؤالاتی از شما داشته باشند.

حتما بخوانید: روش اصولی نوشتن ایمیل به زبان انگلیسی +عبارات کاربردی

قصد مهاجرت یا تحصیل در خارج از کشور را دارید؟ حتما بخوانید

حتما بخوانید!

1 دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

  • حسین ترابی
    اسفند 16, 1399 10:06 ب.ظ

    با سلام من به یک رزومه در رشته it به زبان انگلیسی نیاز دارم شما میتونید اون رو برای من تهیه بفرمایید؟

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست