مکالمه انگلیسی کودک

مکالمه انگلیسی برای کودکان: ۲۱ موضوع آموزنده و جذاب

گاما

در این جهان ارتباطات، بسیار مهم است که کودکان یاد بگیرند چگونه انگلیسی صحبت کنند . این مهارت به آن ها در آینده کمک می‌ کند تا بتوانند در شغلی مشغول به کار شوند که نیاز به دو زبانه بودن دارد، وارد یک کالج انگلیسی‌‌ زبان شوند، با یک فرد بومی انگلیسی زبان صحبت کنند یا به سادگی از طریق روش‌ های دیگر از مزایای چند زبانه بودن بهره مند شوند.

اگر چه یادگیری یک زبان متفاوت برای کودکان سخت است و نیاز به تمرین و مصمم بودن دارد. مشکل این جاست که کودکان دوست ندارند یک جا بنشینند و تمرین کنند . برای بسیاری از کودکان تمرکز کردن روی یک کتاب یا گرامر سخت است . کودکان ترجیح می‌ دهند که با دوستانشان صحبت کنند و خوشبختانه صحبت کردن نیز یکی از راه های عالی برای کودکان در یادگیری زبان انگلیسی است زیرا به آن ها آموزش می دهد که چگونه ارتباط برقرار کنند و همچنین اطلاعات جدید را به آن ها یاد می دهد. تحقیقات نشان می دهد که صحبت کردن به زبان انگلیسی به طور منظم و با صدای بلند با دیگران بخش مهمی از تسلط در این زبان است .

در این قسمت از سایت، لیستی از ایده های مربوط به موضوعات بحث به زبان انگلیسی را برای شما مثال می‌ زنیم که می توانید با کودکان خودتان یا در کلاس آن ها را تمرین کنید.

حتما بخوانید: روش آموزش زبان انگلیسی به کودکان با کمک شعر و ریتم موسیقی

سوالات مربوط به مدرسه

کودکان به موضوعاتی نیاز دارند که با آن آشنایی داشته باشند . آن ها چیز زیادی در مورد اخبار و اتفاقات کنونی در دنیا نمی دانند. همچنین ممکن است توانایی صحبت کردن در مورد موضوعات بحث برانگیز نداشته باشند زیرا به اندازه کافی این موضوعات را نمی فهمند و درک آن را ندارند. مدرسه می تواند مهم ترین عامل تمرکز برای کودکان و افرادی باشد که در کلاس‌ های انگلیسی‌ زبان شرکت می‌ کنند. اگر کودکان هر روز به مدرسه بروند، بسیاری از تجربیات و خاطرات آن ها در مدرسه و در طول کلاس درس اتفاق می‌ افتد. بنابراین می توانند در مورد آن صحبت های زیادی داشته باشند . همچنین بعضی از کودکان عاشق مدرسه هستند و بعضی از آن ها شاهد عقاید متفاوت می باشند. این موضوعات می تواند برای این کودکان جذاب باشد و بتوانید بحث و مکالمه را از دل آن بیرون بکشید.

 


English

می خوای کل این سایت توی جیبت باشه؟ توی اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی چرب زبان، انگلیسی رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! در کمترین زمان انگلیسی مثل بلبل حرف بزن!


 

در این قسمت موضوعاتی را در مورد مدرسه مثال می‌ زنیم که می تواند شروع خوبی برای مکالمه باشد.

 • Do you like school or hate school?   مدرسه را دوست داری یا از آن متنفری ؟
 • What is your favorite class or subject?   کلاس درس یا موضوع مورد علاقه درسی ات چیست ؟
 • If school were perfect, what would it be like?   اگر مدرسه به شکل بهتری بود آیا آن را دوست داشتی؟
 • What do you do when you get home from school?   زمانی که از مدرسه به خانه می آیی، چه کاری انجام می دهی ؟
 • Do you like outside or inside recess?   آیا تعطیلات مدرسه را دوست داری؟
 • Which is easier for you: reading or math?   کدام یک برایت راحت تر است : خواندن درس یا حل ریاضی؟

سوالات مربوط به خانواده

در کنار مدرسه ، کودکان معمولاً زمان زیادی را در کنار خانواده هایشان می گذرانند. کودکان تجربه زیادی از جهان اطراف ندارند اما همه آن ها دارای یک زندگی خانوادگی هستند . خانواده کودک کل جهان است. زندگی خانوادگی می تواند یکی از موضوعات جالب برای بحث کردن باشد. همه خانواده‌ های این کودکان با یکدیگر تفاوت هایی دارند . کودکان احتمالاً به شنیدن در مورد خانواده های شاد علاقه مند هستند زیرا تجربه های متفاوتی را دریافت می‌ کنند . تجربه های متفاوت کودکان در مورد زندگی خانوادگی باعث می شود که بتوانند درس‌ های زیادی هم از زندگی بگیرند .

در این قسمت سوالاتی را مربوط به خانواده معرفی می کنیم که کودکان بتوانند در مورد آن ها به زبان انگلیسی بحث کنند:

 • Do your parents make you do chores?   آیا خانواده از تو می خواهند که کار های خانه را انجام دهی؟
 • What language do you speak at home?   در منزل به چه زبانی صحبت می کنید ؟
 • Does your family eat at home or go out to eat? Or both?   آیا خانواده شما بیشتر در منزل غذا درست می کنند یا از بیرون غذا می گیرند یا هر دو؟
 • Does your family sit down to have breakfast every day? Or do you eat on the go?   آیا خانواده شما هر روز با یکدیگر صبحانه می خورند و یا هر کدام از شما در مسیر رفتن به مدرسه یا محل کار صبحانه می خورید؟
 • What do you with your family on the weekends?   تعطیلات آخر هفته را در کنار اعضای خانواده چگونه سپری می کنید؟
 • What holidays does your family celebrate?   کدام تعطیلات را با خانواده جشن می گیرید؟
 • Where does your family live in town (near the bank, etc.)?   خانواده شما در کدام محدوده زندگی می کنند ( نزدیک بانک یا غیره)؟

حتما بخوانید: آموزش کلمات (و جملات) ساده ابتدایی انگلیسی به کودکان

سوالات مربوط به علایق شخصی

اگر فقط یک چیز وجود داشته باشد که کودکان بخواهند در مورد آن صحبت کنند، آن هم در مورد خودشان است . کودکان می توانند در مورد خودشان تا چند ساعت صحبت کنند؛ البته اگر به آن ها اجازه این کار را بدهیم. آن ها دوست دارند در مورد چیزهای مورد علاقه خود، دوستانشان و خاطراتشان صحبت کنند.

تمرین مکالمه انگلیسی با کودکان

حتی یک دانش‌ آموز خجالتی نیز دارای یک رنگ مورد علاقه و یک برنامه تلویزیونی مورد علاقه است. صحبت کردن در مورد انواع این موارد باعث می شود که کودکان تمایل بیشتری به صحبت کردن داشته باشند. همه کودکان احتمالا عقاید خودشان را در مورد این موضوعات دارند . بنابراین فرصت خوبی است که این گفتگو ها را آغاز کنید.

در این قسمت سوالاتی را مثال می زنیم که می توانید برای لذت بیشتر از گفت و گو با کودک خود آن ها را بپرسید:

 • What is your favorite day of the week?   کدام روز در هفته را بیشتر دوست داری؟
 • Do you like being a kid or do you want to be an adult?   آیا دوست داری کودک بمانی یا به سن نوجوانی می رسیدی ؟
 • What present do you want for your next birthday?   دوست داری برای تولد بعدی ات چه هدیه ای دریافت کنی؟
 • Do you play any sports?   آیا ورزش خاصی انجام می دهی ؟
 • What is your favorite holiday?   تعطیلات مورد علاقه ات چیست؟
 • What is your favorite color?   رنگ مورد علاقه ات چیست؟
 • If you could visit any place in the world, where would you go?   اگر قرار بود فقط به یک جا در دنیا سفر می کردی کجا را انتخاب می کردی؟
 • Who is the best super hero?   قهرمان زندگی ات کیست ؟

اکنون ایده های بسیار هیجان انگیزی برای صحبت کردن به زبان انگلیسی را برای کودکان دارید . حتی اگر معلم نیستید، می توانید از این موضوعات برای فرزند خود استفاده کنید و به او کمک کنید که انگلیسی صحبت کند. اگر چه بعضی از این موضوعات برای نوجوانان کاربردی نیستند اما اکثریت آن ها را به گونه‌ ای طراحی کردیم که بتوانید برای هر سنی حتی دانشجویان نیز استفاده کنید .

مکالمات کوتاه دونفره برای تمرین با کودک

همانطور که می دانید ایجاد مکالمه‌های ساده و جذاب برای کودکان می‌تواند به آن‌ها در یادگیری زبان انگلیسی کمک زیادی کند. در اینجا 4 نمونه مکالمه کوتاه کاربردی و ساده برای کودکان ارائه شده است که توصیه میکنیم روزانه یک بار با کودک تان انجام شان دهید:

مکالمه 1: معرفی

John: Hi! My name is John. What’s your name?

Lucy: Hello, John! My name is Lucy.

John: Nice to meet you, Lucy! How old are you?

Lucy: I’m six years old. How old are you?

John: I’m seven.

مکالمه 2: صحبت درباره خانواده

Tom: Do you have any brothers or sisters?

Emma: Yes, I have one brother. His name is Jack.

Tom: How old is Jack?

Emma: He is ten years old. Do you have any brothers or sisters?

Tom: Yes, I have a sister. She is five years old.

مکالمه 3: صحبت درباره علاقه‌ها

Sophie: What is your favorite color?

Ben: My favorite color is blue. What about you?

Sophie: I love pink! What is your favorite animal?

Ben: I like dogs. They are very friendly.

Sophie: I like cats. They are so cute!

مکالمه 4: در مدرسه

Teacher: Good morning, children! How are you today?

Children: Good morning, teacher! We are fine, thank you!

Teacher: Today, we will learn about animals. Can anyone name an animal?

Sam: Lion!

Teacher: Very good, Sam! What sound does a lion make?

Sam: Roar!

مکالمه 5: خرید کردن

Mom: Let’s go to the store. What do we need to buy?

Sara: We need milk and bread.

Mom: What else?

Sara: Can we buy some apples too?

Mom: Sure! Let’s get some apples.

این مکالمات کوتاه و ساده به کودکان کمک می‌کند تا در موقعیت‌های روزمره مکالمه کنند و به تدریج با زبان انگلیسی آشنا شوند. همچنین، شما می‌توانید این مکالمات را با بازی‌ها و فعالیت‌های عملی ترکیب کنید تا یادگیری برای کودکان جذاب‌تر و مؤثرتر شود.

چگونه کودکان را تشویق به مکالمه انگلیسی کنیم؟

همه کودکان صحبت کردن به یک زبان خاص را در سنین مختلفی شروع می‌ کنند که همه اینها بستگی به میزان خجالتی بودن یا نگرانی از اشتباه کردن در شخصیت آنها دارد. کاری که شما باید به عنوان یک والدین انجام دهید، این است که آنها را تشویق کنید و به آنها کمک کنید که مهارت های زبانی خود را ارتقا دهند. همچنین اعتماد به نفس خود را رفته رفته افزایش دهند. (بدون اینکه اجازه دهید هیچ کس آنها را از قضاوت کند)

۱- بازی کردن یا ساخت کاردستی به زبان انگلیسی. کودکان عاشق بازی کردن و شلوغ کاری هستند و این در مورد آنها همه آنها صدق می کند. بسیاری از راه های موثر برای تشویق کردن کودک به حرف زدن به زبان انگلیسی، این است که فعالیت‌ های مورد علاقه او را انجام دهید. جدا از بازی های مختلف می توانید کاردستی هم درست کنید. استفاده از کاردستی های متنوع و زیبا خلاقیت را نیز در آنها افزایش می دهد.‌ مثلاً در حین انجام کار دستی، عباراتی مثل “چسب رو اینجا بزن”، “کاغذ را به من بده”، “ممنون” یا عبارات کوتاه دیگر را به زبان انگلیسی بگویید.

۲-خواندن داستان های شبانه به زبان انگلیسی. قبل از خوابیدن داستان هایی به زبان انگلیسی که کوتاه هستند برای او بخوانید. داستان هایی را انتخاب کنید که کودک ماجرای آن را می داند و قبلاً آن را به زبان خود شنیده است. او از این طریق می تواند کلمات جدید را شناسایی کند و راحت تر و سریع تر داستان را متوجه شود.

۳-با افراد بومی انگلیسی‌ زبان تمرین کنید.‌ تلفظ صحیح کلمات انگلیسی قطعاً باید از سنین بسیار پایین شروع شود. به همین دلیل است که قرار دادن کودک در معرض زبان انگلیسی با محتواهای مختلف از طریق افراد انگلیسی‌ زبان، یکی از بهترین اقدامات است. می‌ توانید آواز های انگلیسی را برای کودکان پخش کنید تا کودک بتواند با تلفظ صحیح زبان انگلیسی آشنا شود یا ویدیوهای آموزشی را به زبان انگلیسی برای او اجرا کنید. این اقدامات قطعاً یادگیری زبان انگلیسی را برای او مفرح می کند و باعث می شود که مهارت های شنیداری او ارتقا پیدا کند، دایره واژگانش گسترش یابد و بتواند گرامر زبان انگلیسی را از یک راه کاربردی تر تمرین کند.

۶ ویدیوی بسیار عالی آموزش مکالمه برای کودکان

 

 

 

 

 

 

نکته مهم: برای آموزش مکالمه انگلیسی به کودکان، کافی ست این بسته آموزشی مجیک انگلیش را خریداری کنید. به زبان کاملا کودکانه، جذاب و آسان، مکالمات روزمره انگلیسی را به کودک شما می آموزد 

دانلود رایگان بهترین آموزش های زبان انگلیسی کودکان با آهنگ و ترانه

kids

حتما بخوانید!

3 دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

 • متشکرم خوب بود

  پاسخ
 • به نظرم. خوب بود ولی یکم بیشتر تجبیح می کردن بهتر بود

  پاسخ
 • سلام دخترمن بااستفاده ازکارتون ها زبان و یاد گرفته والان خوب مکالمه میکنه من دنبال کلاس خوب برای مکالمه هستم ویانمیدونم درادامه راه باید چیکارکنم ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست