خانه > آموزش زبان انگلیسی (رایگان) > نرم افزار جدید آموزش انگلیسی > ۱۰ پادکست انگلیسی برای یادگیری سریع زبان انگلیسی (کاملا رایگان)
انگلیسی

۱۰ پادکست انگلیسی برای یادگیری سریع زبان انگلیسی (کاملا رایگان)

ielts gama-min

آیا تابحال شده که احساس کنید متوجه صحبت های انگایسی زبانان بومی نمی شوید؟ آیا می خواهید مهارت های زبان خود را بهبود ببخشید، اما از خواندن کتاب های خسته کننده، خسته شده اید؟ اگر پاسخ شما بله است، ما برای شما یک راه حل داریم – پادکست های انگلیسی برای زبان آموزان!

زندگی در عصر دیجیتال ویژگی های خاص خود را دارد، و این در مورد یادگیری زبان هم صدق می کند. امروزه، شما به راحتی می توانید با کمک تلفن، تبلت یا رایانه و اینترنت زبان انگلیسی بیاموزید. حتی اگر روی تردمیل یا حال درمسافرت باشید، پادکست ها راهی عالی برای یادگیری زبان های خارجی هستند.

بهترین روش یادگیری زبان در منزل از صفر (تحقیقات ۲۰۱۹ مجله Effortless)

برای شروع ، ما لیستی از ۱۰ پادکست برتر را برای کمک به شما تهیه کرده ایم، به کمک این پادکست ها می توانید صحبت های انگلیسی زبانان بومی را کاملا درک کنید و مانند یک حرفه ای صحبت کنید. اما اجازه دهید ابتدا نگاه دقیق تری به پادکست ها و اینکه چرا می توانند در یادگیری زبان به شما کمک کنند بیندازیم.

چرا باید انگلیسی را از پادکست ها یاد بگیریم؟

پادکست مجموعه ای از قسمت های یک نمایش صوتی است که می تواند در دستگاه تلفن همراه شخص، دانلود شود (به صورت آنلاین یا آفلاین). اصطلاح “پادکست” برای اولین بار در سال ۲۰۰۵ مورد استفاده قرار گرفت و یک کلمه مرکب است که از ترکیب  ‘iPod’و ‘broadcast’ تشکیل شده است.

با توجه به قالب مناسب و تنوع موضوعات – از موضوعات علمی تا خنده دار، پادکست ها هر روز محبوب تر می شوند. علاوه بر این، بیشتر پادکست ها در اپلیکیشن ها به صورت رایگان در دسترس هستند. اما مهمترین نکته این است که گوش دادن به پادکست ها راهی مؤثر برای تقویت زبان انگلیسی است. پادکست های انگلیسی زبان به شما کمک می کنند:

 • مهارت listening را توسعه دهید.
 • تلفظ صحیح کلمات را بیاموزید.
 • دایره واژگان خود را با کلمات، عبارات و اصطلاحات جدید گسترش دهید.
 • با گوش دادن به پادکست انگلیسی با زیرنویس، مهارت خواندن را تمرین کنید.
 • با انواع مختلف لهجه ها و زبان های عامیانه محلی آشنا شوید.
 • درک خود را از انگلیسی زبانان بومی بالا ببرید.

پادکست ها در واقع ابزاری عالی هستند که می توانید در کنار کلاس های انگلیسی خود از آنها استفاده کنید.

روش استفاده از پادکست ها

اگر می خواهید گوش دادن به پادکست ها تا حد امکان برایتان کارآمد باشد مراحل زیر را دنبال کنید:

 • هر روز به پادکست ها گوش دهید. به طور روزانه پادکست گوش کنید و این عادت را به راحتی در خود پرورش دهید.
 • پادکست هایی را پیدا کنید که برای شما جالب باشند. از خود بپرسید، “به چه پادکست هایی باید گوش کنم ،” و سعی کنید موردی را انتخاب می کند که به علایق شما پاسخ می دهد.
 • به پادکست هایی گوش کنید که زیرنویس دارند. این به شما کمک می کند تا کلمات و عبارات جدید را به سرعت در متن پیدا کنید و ساختار انواع مختلف جمله را درک کنید.
 • پس از گوش دادن به پادکست با متن، در مرحله بعدی سعی کنید بدون متن این کار را انجام دهید. این کار مهارت گوش دادن شما را توسعه می دهد و به شما کمک می کند تا انگلیسی زبانان بومی را درک کنید، حتی اگر خیلی سریع صحبت کنند.

اگر به پادکست انگلیسی گوش کردید و نتوانستید آن را درک کنید، ناامید نشوید. پادکست های ESL بی شماری وجود دارند که برای سطوح مختلف، از ابتدایی تا پیشرفته طراحی شده اند. مطمئناً هر روز می توانید یک پادکست مناسب با سطح خود پیدا کنید.

جالب ترین پادکست ها برای موضوعات مختلف

قبل از هر چیز، اجازه دهید به چند نمونه از پادکست های یادگیری زبان نگاهی بیندازیم. این نوع پادکست ها مشخصا برای غیر انگلیسی زبانان تهیه می شوند و به طور کلی درس های انگلیسی هستند که روی دستور زبان، واژگان و تلفظ تمرکز دارند. هدف این پادکست ها این است که در هر قسمت به شنوندگان چیزهای جدیدی درباره یک زبان آموزش بدهند.

پادکست های انگلیسی را از British Council بیاموزید.

Learn English Podcasts

یک پادکست عالی انگلیسی زبان برای مبتدیان، از سطح مقدماتی تا متوسط ​​که هر قسمت آن شامل بحث درمورد امور و مسائل روزمره است. علاوه بر این، شما می توانید هر قسمت را دانلود کنید و از مطالب پشتیبان که بصورت رایگان در دسترس شما هستند (مانند نسخه ها و بسته های پشتیبانی همراه با تمرین) برای آزمایش دانش زبانی خود کمک بگیرید.

Voice of America: Learning English

صدای آمریکا سرویس مربوط به اطلاعات و اخبار زبان است. شما می توانید پادکست هایی با ژانرهای مختلف با موضوعات متنوعی از جمله اخبار، بهداشت و سبک زندگی، علم، فناوری و فرهنگ برای مبتدیان، سطح متوسط ​​و پیشرفته را پیدا کنید. همچنین، برنامه های متنوعی با تمرکز بر یادگیری زبان نیز ارائه می شوند مانند “Let’s learn English” ، “Everyday grammar” ، “Words and their stories” و موارد دیگر.

۶-Minute English from the BBC

بی بی سی هر هفته یک روش جالب برای یادگیری و تمرین زبان انگلیسی به شنوندگان خود آموزش می دهد. هر قسمت به واژگان روزمره می پردازد و گفتگوی بین دو نفر را نشان می دهد. علاوه بر صدا، می توانید متن، واژگان و سوال هفته را نیز مشاهده کنید (برای پیدا کردن پاسخ باید به برنامه گوش کنید). زبان انگلیسی در این پادکست کمی آهسته تر از حد معمول صحبت می شود، بنابراین این سری پادکست ها برای زبان آموزان سطح متوسط ​​مناسب خواهند بود. اگر محدودیت زمانی دارید؟ با ۶-Minute English ، دیگر هیچ بهانه ای نخواهید داشت.

The English We Speak

این یک پادکست آموزش انگلیسی دیگر از بی بی سی است که زبان آموزان متوسط ​​و پیشرفته مطمئناً از آن لذت خواهند برد. در مقایسه با سری های قبلی، این پادکست کوتاه تر است (۳ دقیقه). هر قسمت روی اصطلاحات انگلیسی و اصطلاحات متداول در انگلستان متمرکز شده است، از جمله “play a blinder” ، “take the biscuit” یا “to cut a long story short”. بدون شک، شنیدن اصطلاحات در متن، یکی از بهترین راه ها برای گسترش واژگان و حفظ کردن کلمات جدید است.

Podcasts in English

در این پادکست ها موضوعات بسیار متنوعی پوشش داده می شوند. در واقع، این پلتفرم برای سطوح مختلف طیف گسترده ای از قسمت های پنج دقیقه ای را ارائه می دهد. گزینه های پشتیبان دیگر، مانند نسخه ها، تمرین واژگان و سوالات همراه با پاسخ نیز در دسترس مخاطبان هستند. اگر می خواهید از انگلیسی برای تجارت استفاده کنید، پادکست های این وب سایت کمک قابل توجهی به شما خواهند کرد.

 پادکست های آموزش انگلیسی برای زبان آموزان سطح پیشرفته تهیه شده توسط انگلیسی زبانان بومی

این پادکست ها برای شنوندگان انگلیسی زبان طراحی شده اند، بنابراین تمرکز آنها روی آموزش زبان انگلیسی نیست. هدف اصلی پادکست های انگلیسی زبان بومی اطلاع رسانی یا سرگرمی مخاطبان است. بنابراین، در این دسته، می توانید پادکست های علمی خوب و همچنین اپیزودهایی درباره تاریخ، سبک زندگی، فرهنگ ، موسیقی و موارد دیگر پیدا کنید. در اینجا پنج پادکست انگلیسی از انگلیسی زبانان بومی را به شما معرفی خواهیم کرد:

This American Life

 

آیا به دنبال یک پادکست برای بهبود تلفظ انگلیسی خود هستید؟ This American Life یک انتخاب عالی است! و یکی از محبوب ترین پادکست ها در ایالات متحده به شمار می رود و به مخاطبان اجازه می دهد ضمن گوش دادن به داستان های دراماتیک واقعی از افراد بومی، با برخی لهجه های منطقه ای آمریکا نیز آشنا شوند.

Serial

این یک پادکست افسانه ای است. برای پی بردن به دلیل آن باید از همان ابتدای فصل ۱ به آن گوش فرا دهید. یک روزنامه نگار به بررسی و تجدید نظر در یک پرونده جنایی می پردازد و بر اساس مصاحبه ها، تحلیل ها و گفتگوها، دیدگاه جدیدی به موضوع ارائه می دهد- همه اینها در غالب یک داستان جذاب و ضبط شده تولید شده و شنوندگان بسیاری را درگیر کرده اند.

Science Friday

اگر عاشق علم و فناوری هستید، یکی از بهترین پادکست های علمی – Science Friday است که یک منبع بزرگ از داستان های سرگرم کننده و آموزشی است و نشان می دهد یادگیری چیزهای جدید می تواند چقدر سرگرم کننده باشد.

Comedy Bang! Bang!

در Earwolf ، یکی از شبکه های پیشرو پادکست های کمدی، یک مجموعه پادکست کمدی هفتگی وجود دارد که توسط Scott Aukerman میزبانی می شود. اسکات با فهرست جذاب مهمانان خود، در هر قسمت لحظات خنده داری را برای مخاطبان ایجاد می کند که باعث می شود شما با صدای بلند بخندید.

Global News by BBC

 

اجازه دهید مجددا به پادکست های بی بی سی برگردیم. قسمت های جدید اخبار جهانی دو بار در روز منتشر می شوند و آخرین اخبار از سراسر جهان را پوشش می دهند. از همه مهمتر، مجریان و گزارشگران این برنامه ها روی انگلیسی کاملا تسلط دارند. بنابراین اگر در جستجوی پادکست آموزش انگلیسی برای تقویت لهجه بریتیش خود هستید، این پادکست را از دست ندهید.

 یک سخن کوتاه

بهترین ویژگی پادکست ها این است که هر زمان و هر کجا که می خواهید می توانید به آنها گوش دهید. امروزه، آنها یک روش مناسب و مؤثر برای یادگیری زبان برای افرادی که حداقل در سطح ابتدایی هستند به شمار می رود. هر کس می تواند پادکستی را پیدا کند که متناسب با نیازهایش باشد و به کمک آن به اهداف خود برسد.

اگر مبتدی هستید، شروع به یادگیری پادکست های انگلیسی غیر بومی کنید و دانش خود را در دستور زبان و واژگان انگلیسی، تقویت کنید. این پادکست ها همچنین به شما در تمرین مهارت های گوش دادن و درک مطلب نیز کمک خواهند کرد. هنگامی که احساس کردید می توانید به سطح بعدی بروید، پادکست های انگلیسی زبان بومی را امتحان کنید.

چگونه زبان انگلیسی خود را تقویت کنیم؟ (بهترین راهها+ دانلود منابع)

فراموش نکنید که گوش دادن به پادکست ها فقط چند دقیقه در روز می تواند تفاوت مثبتی در سطح انگلیسی شما ایجاد کند!

English

حتما بخوانید!

3 دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

 • هوشنگ اسلامی نژاد
  نوامبر 3, 2020 9:52 ق.ظ

  با سلام با تشکر از شما که مطالب آموزشی مفیذ انگلیسی را ارائه می دهید.از شما می خواهم که در زمینه مکالمه انگلیسی مطالب بیشتری ارائه دهید.همچنین در مورد انگلیسی محاوره ای بریتیش و آموزش لهجه و تلفظ بریتیش بیشتر مطالب ارائه دهید.
  lrarning british pronunciation fast english speaking and listening practice

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست