زبان ایتالیایی

6 بهترین اپلیکیشن آموزش زبان ایتالیایی (رایگان+ 6 نکته)

برای یادگیری هر زبانی (نه فقط زبان شیرین ایتالیایی) در کنار کتاب و کلاس آموزشی، نیاز به اپلیکیشن دارید که هرجایی در مترو، اتوبوس و … در گوشی تان بتوانید جریان یادگیری زبان را ادامه دهید و روند غوطه وری در زبان ایتالیایی قطع نشود. از آنجاییکه بیش از 8 سال در این زمینه تجربه داریم، در این مطلب بهترین برنامه های آموزش زبان ایتالیایی برای گوشی های اندرویدی و آیفون را معرفی می کنیم و لینک دانلود را هم در اختیارتان قرار می دهیم.

البته قبلا هم گفتیم که یادگیری زبان ایتالیایی چقدر طول می‌کشد؟ سخت است؟ چطور شروع کنم؟ اما مجددا باید گفت که طبق تجربه من، یادگیری زبان ایتالیایی فقط با کمک کتاب و اپلیکیشن کاملا راحت و به صورت خودآموز ممکن است. نیازی به کلاس نیست. البته اگر واقعا اصرار بر کلاس رفتن دارید بهترین کلاسهای آموزش زبان ایتالیایی را اینجا معرفی کرده ایم.

تنوع گویش در زبان ایتالیایی

ایتالیا نسبت به سایر نقاط اروپا نسبتا جدید است. تا قبل از سال ۱۸۶۱ که ایتالیا متحد شد شبه جزیره ایتالیا شامل چندین ایالت با مرزهای متغیر بود. برای اتحاد نیاز به یک زبان مشترک بود. ایتالیایی مدرن که ما امروز می‌شناسیم و به آن علاقه داریم زبانی است که بیشتر در منطقه توسکانی استفاده میشده است. گویش منطقه توسکانی همان گویشی است که در کتاب کمدی الهی دانته استفاده شد و احتمالا به همین علت به عنوان گویش رسمی ایتالیا انتخاب شده است.

بعد از اتحاد ایتالیا، این گویش (زبان ایتالیایی استاندارد) در مدارس و تجارت‌ها مورد استفاده قرار گرفت. اگرچه سایر گویش‌‌ها هنوز هم وجود دارند اما تا حدی با ایتالیایی استاندارد ادغام شده‌اند. بزرگترین گویش‌های ایتالیایی عبارتند از:

  • ونتو(در ونیز و در کل منطقه ونتو)
  • رومانسکو (در اطراف رم)
  • ناپولیتانو (در اطراف رم)
  • سیسیلیانو(در سیسیل)

اگر از ایتالیا بازدید کنید، متوجه خواهید شد که فقط مادربزرگ شما نیست که لهجه دارد. لهجه‌ها تاثییر زیادی بر اصطلاحات ایتالیایی گذاشته‌اند. در این فهرست من به اصطلاحات مناطق مختلف اشاره می‌کنم.

2 نکته مهم درباره اپلیکیشن های آموزش زبان ایتالیایی

نکته مهم 1: دقت کنید، اپلیکیشن های خریدنی زبان ایتالیایی، فرق شان با اپ های موجود در گوگل پلی که رایگان هم هستند این است که اپ های خریدنی و ایرانی، محیط کاملا فارسی دارند و معنای واژگان، اصطلاحات و جمله ها را به راحتی به شما نمایش می دهند اما بقیه فقط معنای انگلیسی دارند و برای کسانی که انگلیسی بلدند و حالا می خوان ایتالیایی یاد بگیرن مناسب هستند. ما پیشنهاد می کنیم از اپ های با محیط فارسی استفاده کنید.

نکته مهم 2: به این موضوع دقت کنید از هر اپلیکیشنی برای یادگیری زبان استفاده نکنید. به عنوان مثال بسیاری از اپ های فارسی آموزش زبان ایتالیایی هستند که سرشار از اشتباهات می باشند (هم تلفظ و هم معنی) و این موضوع باعث می شود که یادگیری شما تا چندین ماه به تاخیر بیفتد و ضمنا موقع صحبت کردن در کشور مقصد بسیار تابلو به نظر میاین 🙂 ما همه اینها رو برای انتخاب این اپ ها در نظر گرفتیم از این بابت خیالتون راحت باشه!

از دست ندین در کنار این مطلب: تقویت لهجه ایتالیایی برای اینکه مثل یک بومی باشید

اما بهترین اپلیکیشن های موجود برای آموزش زبان ایتالیایی برای فارسی زبانان:

1- اپلیکیشن چرب زبان (بهترین)

اپلیکیشن چرب زبان

نمی گوییم در بین اپلیکیشن های دنیا اولیم اما در اپلیکیشن های ایرانی آموزش زبان ایتالیایی (که محیط و معنای فارسی دارند) بهترین هستیم. 8 سال است که به طور تخصصی در زمینه زبان ایتالیایی فعالیت می کنیم. اگر دقت کرده باشید اکثر اپلیکیشن های فارسی اشتباهات معنایی یا تلفظی زیادی دارند. متد آنها قدیمی ست یا معایب زیادی دارد و همین امر باعث به تاخیر افتادن یادگیری شما می شود.

در این اپلیکیشن که هم برای اندروید و هم برای آیفون موجود است، همه عیب های اپلیکیشن های مشابه رفع شده، بهترین و کاربردی ترین اصطلاحات، جملات و واژگان زبان ایتالیایی را با معنا و تلفظ و با بهترین متد روز یک جا جمع کرده ایم. ضمنا همه مطالب همین سایت چرب زبان که تقریبا همه رایگان هستند را یکجا در جیب خود خواهید داشت. به صورت ناخودآگاه هم حافظه شما تقویت خواهد شد، هم مکالمه، هم گرامر هم تلفظ و هم واژگان، شنیداری و گفتاری شما. از این بابت مطمئن باشید.

2-اپلیکیشن Drops

اپلیکیشن Drops

Drops روی یکی از جنبه های زبان (واژگان)، تمرکز دارد و البته این کار را به خوبی انجام می دهد. این برنامه صرفاً به دلیل طراحی زیبایی که دارد یکی از موارد مورد علاقه من است. Drops بازی های کلمه ای کوتاه و جذابی را ارائه می دهد که از طریق حفظ لغت به ساخت دایره واژگان غنی منتهی می شود. این بازی ها شامل وصل کردن تصاویر به ترجمه آنها یا مرتب کردن حروف درهم برای تمرین املا می شوند، اساسا این تمرین ها علاوه بر یادگیری، روی سرگرمی متمرکز هستند. هر بازی یک جلسه ۵ دقیقه ای هیجان انگیز است که می تواند به یادگیری زبان ایتالیایی کمک کند!

حتما در کنار این مطلب دانلود کنید: ۱۰۰ درس آموزش مکالمه زبان ایتالیایی

3- اپلیکیشن Memrise

اپلیکیشن Memrise

درست مانند Drops تمرکز Memrise نیز روی یادگیری لغت است، اما یکی دیگر از ویژگی های آن شامل یک راهنمای تلفظ است که به شما کمک می کند با ضبط و مقایسه تلفظ خود با افراد بومی مانند آنها صحبت کنید. ویژگی جالب Memrise تکرارهای فاصله دار آن است. الگوریتم Memrise زمان مرور هر واژه را محاسبه می کند و سپس برای شما یادآوری هایی را ارسال می کند. جالب به نظر می رسد، اینطور نیست؟

4- اپلیکیشن آموزش ایتالیایی (سطح مبتدی)

متا لنگوییج

در بین اپلیکیشن های دارای محیط و ترجمه فارسی برای آموزش زبان ایتالیایی، جزو اپ های خوب است. تاکید آن بیشتر بر یادگیری واژگان و عبارات ایتالیایی ست و با توجه به رایگان بودن آن واقعا گزینه عالی برای یادگیری زبان ایتالیایی است که حتما باید روی گوشی نصب کنید. تنها مشکل آن این است که نسخه آیفون ندارد. طبق گفته خود سازنده یادگیری زبان ایتالیایی یک برنامه ساده برای هر کسی که مایل به یادگیری ایتالیایی سریع و آسان است. این مناسب برای مبتدیان و کاربران حرفه ای است. برای کسانی که مایل به سفر به ایتالیا هستند توصیه می شود.

5- اپلیکیشن زبانکده (فقط برای یادگیری واژگان)

اپلیکیشن زبانکده

یکی از اپلیکیشن های فارسی خوب است که فقط برای وقتی می خواهید واژگان را یاد بگیرید توصیه میشه. اپلیکیشن خوبی هست اما مثل اکثر اپ های فارسی اشتباه داره هر چند کمتر. با دریافت این برنامه به صورت رایگان به همه ی جملات ایتالیایی و ترجمه ی آنها دسترسی خواهید داشت. همچنین تلفظ انسانی برخی از جملات را برای تست عملکرد تلفظ انسانی برنامه ، در اختیار شما قرار داده ایم(تلفظ جملات درس اول-اشخاص). البته رایگان نیست کاملا.

حتما دانلود کنید: ۹ فیلم عالی برای یادگیری موثرتر زبان ایتالیایی

6- رزتا استون (موبایل+تبلت و کامپیوتر)

Rosetta stone آلمانی

فقط برای سطح کاملا مبتدی توصیه می شود نه بیشتر از آن! مجموعه ای با بیش از ۲۰ سال تجربه در زمینه آموزش زبان ایتالیایی. این نرم افزار در هزاران موسسه آموزش زبان ایتالیایی معتبر در حال استفاده است. با استفاده از «نرم افزار آموزش زبان رزتا استون» میتوانید در منزل، محل کار یا حتی در هنگامی که در ماشین هستید، به آموزش زبان ایتالیایی با جدیدترین متد آموزشی بپردازید. فرآیند آموزشی بکار رفته در آن از آموزش نکات کلیدی و پایه آغاز شده و به صورت مرحله به مرحله به سمت آموز لغات و قواعد پیچیده تر پیشروی میکند. متد آموزشی رزتا استون براساس یادگیری زبان به شیوه آموختن زبان مادری است. البته اخیرا انتقادات زیادی متوجه آن شده و در واقع اشکال هم زیاد دارد.

متن (تکست) زیبای ایتالیایی برای کسی که عاشقش هستید!

این نکات موقع یادگیری زبان ایتالیایی بسیار مهم هستند

از نظر موسسه خدمات زبان‌های خارجی آمریکا (FSI) زبان ایتالیایی یکی از ساده ترین زبان‌ها برای یادگیری است.

در حقیقت، این زبان برای انگلیسی زبانان نسبت به روس‌ها و یا چینی‌ها بسیار ساده‌تر خواهد بود. روس‌ها ممکن است در مقایسه با انگلیسی‌ها به دو برابر کلاس‌های آموزشی برای رسیدن به یک سطح مشابه نیاز داشته باشند.

براساس این نظریه اگر به مدت ۵۰ هفته و هفته‌ای ۱۲ ساعت آموزش ببینید، در زبان ایتالیایی تسلط اولیه را بدست خواهید آورد.

اگر در دوره‌های فشرده در خود کشور ایتالیا با هفته‌ای ۲۴ ساعت آموزش شرکت کنید، در عرض ۲۵ هفته به سطح مورد نظر خواهید رسید.

توجه داشته باشید که برآوردهای (FSI) ممکن است تا حدی مفید باشند، مدت زمان لازم برای یادگیری زبان ایتالیایی تحت تاثیرعوامل متعددی است که احتمالا همه آنها در این برآوردها لحاظ نشده‌اند.

حتما بخوانید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست