تماشای فیلم

۷ فیلم و سریال فوق العاده برای تقویت یادگیری زبان فرانسه (مقدماتی-پیشرفته)

گاما

یکی از چیزهایی که می تواندبه پیشرفت شما در یادگیری زبان فرانسه کمک کند، تماشای فیلم های فرانسوی است. البته همان طور که می دانید باید ابتدا فیلم هایی را انتخاب کنید که خیلی سخت و پیچیده نباشند. به همین خاطر من تصمیم گرفتم که ۷ تا از فیلم هایی را که مناسب هستند به شما معرفی کنم. این فیلم ها هم جنبه سرگرمی دارند و هم جنبه آموزشی یعنی شما می توانید با توجه به سطح متوسطی که دارید، زبان فرانسه خود را با آن ها تقویت کنید. اگر می خواهید زبان فرانسه را با کمک کارتون یاد بگیرید این ویدیوها برایتان مناسب هستند! (به وی پی ان نیاز دارید)

نکات مهم

در واقع باید گفت سطح این فیلم ها را متناسب با سطح شما انتخاب کرده ام و شما با دیدن آن ها اذیت نمی شوید و حتما تا آخر فیلم را تماشا خواهید کرد. با دیدن این فیلم ها علاوه بر این که تعداد زیادی واژه و اصطلاح یاد می گیرید، با نکات ریز اخلاقی و فرهنگی فرانسوی آشنا می شوید و می توانید از این طریق رابطه بهتری با دوستان فرانسوی خود برقرار کنید.

بهتر است بگویم اگر می خواهید مهارت شنیداری خود را تقویت کنیدو به نوعی خودتان را به فرانسوی ها متصل کنید بهترین راه این است که به تماشای فیلم های فرانسوی بنشینید.

 


french

می خوای کل این سایت توی جیبت باشه؟ توی اپلیکیشن آموزش زبان فرانسه چرب زبان، زبان فرانسه رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! در کمترین زمان فرانسه رو مثل بلبل حرف بزن!


 

چطور این فیلم ها را تماشا کنم؟

 • این فیلم ها را فقط با زیرنویس زبان فرانسه ببینید
 • هر فیلم را حداقل ۲ بار تماشا کنید. برای بار دوم فیلم را بدون زیرنویس ببینید
 • واژه ها و جملاتی که بیشتر استفاده می شود را یادداشت کنید و بعدا مطالعه نمایید
 • به زبان بدن و نحوه ادای کلمات و آواها دقت کنید. سعی کنید قسمت هایی از فیلم را pause کنید و جملاتی که در فیلم گفته شده را خودتان با صدای بلند تکرار کنید
 • اگر هیچ کدام از موارد بالا را هم انجام ندهید اشکالی ندارد چون این فیلم ها بصورت ناخودآگاه مطالب مهمی را به شما آموزش می دهند؛ اما رعایت موارد بالا میزان یادگیری تان را افزایش می دهند.
 • همواره سعی کنید فیلم هایی را انتخاب کنید که بتوانید خط کلی داستان را دنبال کنید و طرح داستان متناسب با حرکات بازیگران و تصاویر فیلم باشد.
 • فیلمی را انتخاب کنید که از دیدن آن لذت ببرید. کمدی هایی که شوخی هایش را متوجه شوید یا بازیگری که بازی اش را دوست دارید!

۱-فیلم Le Fabuleux Destin d’Amélie Poulain

 • عنوان فیلم: آملی (Amélie)
 • سال انتشار: ۲۰۰۱
 • ستاره ها: Audrey Tautou, Mathieu Kassovitz, Jamel Debbouze
 • لینک دانلود

داستان فیلم

آملی روایت داستان احساسی زنی جوان، خجالتی و ساده لوح است که در پاریس زندگی می کند. او در کافی شاپ کار می کند و آدم هایی را می بیند که اغلب غمگین هستند.

یک روز او تصمیم می گیرد که کمی متفاوت عمل کند. او در شهر می گردد و سعی می کند که به انسان ها محبت کند. این فیلم از مشهورترین فیلم های فرانسوی در چند سال اخیر می باشد و بیشتر افراد آشنایی لازم را با آن را دارند. احتمالا شما این فیلم را قبلا با زیرنویس تماشا کرده اید. آشنایی با داستان فیلم فهمیدن زبان آن را آسان تر می کند.

علاوه بر این دیالوگ های فیلم ساده هستند و فقط درتعداد کمی از صحنه ها دیالوگ ها خیلی سریع گفته می شود. داستان ساده ای دارد و حتی اگر شما زبان فیلم را متوجه نشوید، حداقل با تماشای این فیلم، اولین قدم را به سوی تماشای فیلم های فرانسوی گذاشته اید. Audrey Tautou نقش زن فیلم که در موردش توضیح دادم هم اکنون از چهره های معروف سینمای فرانسه است..

۲- فیلم Priceless

 • عنوان فیلم: گران بها (Priceless)
 • سال انتشار:۲۰۰۶
 • ستاره ها: Audrey Tautou, Gad Elmaleh
 • دانلود فیلم

داستان فیلم

داستان در مورد کارگری است که در هتل کار می کند به نام Jean، او عاشق یکی از مسافران می شود به نام Irène و تلاش می کند که با حمایت هایش دختر را تحت تاثیر قرار دهد. دختر علاقه دارد که با مرد پولداری ازدواج کند تا جایی که ازدواج با پیرمرد پولدار را به ازدواج با جوان بی پول ترجیج می دهد و پسر این را می فهمد.

بعد از مدتی پسر تمام پول هایش را برای دختر محبوبش خرج می کند و شغلش را نیز از دست می دهد، سپس او تصمیم می گیرد مثل Irène با پیرزن های پولدار دوست شود.

فیلم، داستان ساده ای دارد و همچنین زبان آن خالی از هرگونه سختی و پیچیدگی می باشد، محتوای این فیلم مثل تمام فیلم هایی که تماشا کردن آن ها برای زبان آموزان مفید می باشد، قابل فهم است و اگر شما تمام دیالوگ ها را متوجه نشوید دست کم با داستان آن می توانید ارتباط برقرار کنید. فیلم صحنه های خنده دار زیادی دارد و حتی برای کسانی که تسلط کافی روی زبان فرانسه ندارند نیز سرگرم کننده است.

۳- فیلم Taxi

 • عنوان فیلم: تاکسی
 • سال: ۱۹۹۸
 • ستاره ها: Samy Naceri, Marion Cotillard
 • دانلود فیلم

داستان فیلم

دنیل مامورپیک در پیتزا فروشی است ودر مارسیز زندگی می کند. یکی از مهارت هایش رانندگی با سرعت بالا می باشد. او به تازگی گوهی نامه رانندگی اش را گرفته و تصمیم دارد که کار جدیدی را آغاز کند. در همین حین او به یک مامور پلیس کمک می کند تا یک باند خلاف کار آلمانی را دستگیر کند…

این فیلم، اعتقادی و کلاسیک است و این مسائل در دیالوگ های آن ها مخصوصا در مورد رانندگی با سرعت های وحشتناک دیده می شود. این فیلم دیدگاه فرانسوی ها را در مورد فیلم های خشن و سرعتی نشان می دهد.

فهمین فیلم آسان است زیرا حرکاتی که در فیلم وجود دارد متناسب با دیالوگ های بازیگران می باشد. البته در کنار این همه حرکات سریع که در فیلم وجود دارد، تعداد زیادی دیالوگ های خنده دار در فیلم وجود دارد. به احتمال زیاد زبان آموزان سطح متوسط تمام شوخی ها رابرای بار اول متوجه نمی شوند. فیلم شما را با فرهنگ فرانسوی ها خیلی خوب آشنا می کند.

۴- فیلم Astérix Et Obelix: Mission Cléopâtre

 • عنوان فیلم: آستریکس و اوبلیکس
 • سال انتشار: ۲۰۰۲
 • ستاره ها: Christian Clavier, Monica Bellucci, Jamel Debbouze
 • دانلود فیلم

داستان فیلم

کلئو پاترا شرطی با سزار بسته است که طبق آن مصریان، قصری را در مدت ۳ ماه بنا خواهند کرد. در اواخر که فرصت زیادی هم نمانده است از معماری به نام نومروبیس کمک می گیرند که در صورت عدم انجام کار او خوراک تمساح ها خواهد شد. نوروبیس برای حفظ جان خود از دوستان گالیایی خویش به نام استریکس و ابلیکس کمک می طلبد که به مصر بازگردند و در ساختن قصر به او کمک کنند.

این فیلم خنده دار برای زبان آموزان سطح متوسط بسیار مناسب است زیرا که حرف های خنده دار زیادی در آن گفته می شود که فهمیدن آن آسان است ودر واقع معرف خوبی از شوخی های فرانسوی می باشد. همه کودکان فرانسوی، آستریکس و اوبلیکس را می شناسند و قصه فیلم بیشتر به سمت مسائل خنده دار سوق پیدا می کند. این فیلم در فرانسه بسیار شناخته شده است و یکی دیگر از منابع آشنایی با فرهنگ فرانسه به شمار می آید.

۵- فیلم Intouchables

 • عنوان فیلم: دست نیافتنی ها
 • سال انتشار: ۲۰۱۱
 • ستاره ها: François Cluzet, Omar Sy
 • دانلود فیلم

داستان فیلم

داستان در مورد دوستی یک سفید پوست فلج به نام فلیپ با یک سیاه پوست به نام ادریس است. ادریس شخصی است که سابقه زندان و فرار دارد. هرچه فیلم جلو می رود، دوستی این دو نفر بیشتر می شود.

یکی از فیلم های برتر فرانسه است که طرفداران زیادی دارد و افراد زیادی برای تماشای آن به سینما رفته اند. دیالوگ های فیلم بسیار آسان و قابل فهم است. موضوع نژاد پرستی و اختلاف طبقاتی موجود در فرانسه در آن مطرح شده است.

۶- فیلم Bienvenue Chez Les Ch’tis

 • سال انتشار: ۲۰۰۸
 • ستاره ها: Dany Boon, Kad Merad, Zoé Félix
 • داستان فیلم
 • دانلود فیلم

مدیر پستخانه شهری تصمیم می گیرد که به نواحی مدیترانه ای در جنوب فرانسه انتقال پیداکند. به دلیل این که انتقال کار ساده ای نیست، او دست به تقلب می زند ولی حقه او آشکار می شود و به جای جنوب اورا به شمال فرانسه منتقل می کنند. انتقال به شمال سردسیر برای او و همسرش حکم تبعید را دارد و علاوه براین او چیزهای خوبی نیز در باره اهالی آن منطقه و گویش آن ها نشنیده است.

۷- سریال فوق العاده Extra french

اکسترا فرانسه

سریال آموزش زبان فرانسه Extra French یک سریال طنز و پرطرفدار است که در ۱۳ بخش ، شما را در مهارت شنیداری ، گفتاری و حتی دستور زبان کمک می کند . روشی که این سریال به کار برده است خیلی ساده و جالب است چرا که به گونه غیرمستقیم به مخاطب خود یاد می دهد که چگونه فرانسه را فرابگیرد برای نمونه ، برخی واژگان و واژاک را شمرده شمرده می گوید تا نوآموز آن ها را یاد بگیرد.

داستان این سریال در رابطه با پسر جوانی به نام سام است که از آمریکا به فرانسه سفر می کند و با زبان فرانسوی آشنایی ندارد. سام در طول این مجموعه با به وجود آمدن حوادث بسیار جالبی که برایش اتفاق می افتد زبان فرانسه را فرا می گیرد و پس از آن به راحتی میتواند فرانسوی صحبت کند.

۸- سایر فیلم های پیشنهادی

دلیل مناسب بودن این فیلم برای زبان آموزان

این فیلم کشمکشی را برای زبان آموزان به وجود می آورد؛ زیرا در آن شوخی های زیادی وجود دارد که خیلی کوچه خیابانی است و براساس لهجه و گویش مردم آن منطقه می باشد. تلفظ های مختلف باعث می شود که کلمات برای بار اول اشتباه فهمیده شود. با این وجود زبان آموز می تواند محتوای کلی آن را متوجه بشود و از تماشای آن لذت ببرد.

این فیلم شما را با نواحی مختلف فرانسه آشنا می کند و یکی از بهترین ها در سال های اخیر به شمار می آید. اگر می خواهید با زبان و فرهنگ فرانسه بیشتر آشنا شوید، تماشای این فیلم را هرگز از دست ندهید.

حتما بخوانید و دانلود کنید

فیلم های فرانسوی: غنی از سنت های فرهنگی که باید با آن ها آشنا شد

در ابتدا باید بگویم که فرانسه دارای سنت سینمایی دیرینه می باشد و دیدن این فیلم ها اولین قدم به سوی آشنایی با سینمای آن ها می باشد. خودتان را به دیدن همین ۷ فیلم محدود نکنید و وقت بیشتری را برای تماشای فیلم صرف کنید.

در ابتدا ممکن است خیلی چیزها را متوجه نشوید اما اگر پشتکار داشته باشید خیلی سریع چیزهای زیادی را یادخواهید گرفت؛ و زمانی که به این مرحله رسیدید دیگر فاصله زیادی برای رسیدن به سطح پیشرفته نخواهید داشت. بنابراین اگر می خواهید هرچه زودتر به سطح پیشرفته برسید، پفیلاهای خود را هنگام تماشای فیلم کنار بگذارید و با دقت فیلم را نگاه کنید.

چه زمانی این مهارت را پیدا می کنید تا فیلم ها را بدون زیرنویس تماشا کنید؟

از نظر من زبان آموزی نوعی مهارت مثل شنا یا دوچرخه سواری می باشد؛ و همانطور که شما برای شنا کردن یا دوچرخه سواری باید تمرین های زیادی داشته باشید در زمینه زبان نیز باید آن قدر تلاش و پشتکار داشته باشید که بتوانید فیلم ها را بدون زیرنویس ببینید و متوجه شوید.

شما می توانید خودتان را امتحان کنید؛ یعنی این که زیرنویس یک صحنه را بردارید و ببینید که آیا می توانید بشنوید و معانی را درک می کنید یا نه. اگر توانستید، این روش را برای صحنه بعدی نیز تکرار کنید و اگر نتوانستید، دوباره آن را ببینید و این بار از زیرنویس فرانسوی استفاده کنید. این روش را بارها و بارها تکرار کنید. اگر می خواهید زبان فرانسه را با کمک کارتون یاد بگیرید این ویدیوها برایتان مناسب هستند! (به وی پی ان نیاز دارید)

مهم تر از همه باید بدانید که هیچ کس مهارت شنیداری عالی برای زبان فرانسه ندارد. زبان چیز عجیبی است. کسانی که در یک فیلم بازی می کنند، ممکن است همه بومی آن زبان نباشند، در نتیجه هریک لهجه و تن صدای مخصوص به خود را دارند در نتیجه شنیدن واژه ها از زبان آن ها دشوار می شود.

زبانمهر

حتما بخوانید!

1 دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

 • میلاد حیدریییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی به زیباترین و خواستنی ترین آرزو و خواسته تون برسیننننننننننننننننننننننننن….

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست