مهاجرت

۸ راحت ترین کشورها برای مهاجرت ایرانیان (۲۰۲۰-۲۰۲۵)

گاما

با اینکه هر کشوری سیاست ها و رویه های خاص خودش را در مورد پذیرش مهاجران دارد و اگرچه مهاجرت به خیلی از کشورها کار ساده ای نیست؛ اما تعداد معدودی از کشورها هم هستند که مهاجرت به آنها بسیار راحت است.

از لحاظ روش های مختلف، معمولا کشورهای خارجی برای تایید صلاحیت متقاضیان، آنها را درگیر سلسله دنباله داری از آزمون ها و فرایندهای مختلف می کنند تا در نهایت تصمیم بگیرند که به شما اقامت بدهند یا نه.

برخی از مراحل این پروسه شامل شرکت در کلاس های آموزشی، یادگیری زبان بومی آن کشور، شرکت در آزمون و پرداخت برخی هزینه های مربوط به این روند است. اگر همه این شرایط را رعایت کنید شانس بیشتری برای اقامت دائم در کشور مورد نظرتان پیدا می کنید.

حتما بخوانید: به عنوان یک توریست در اروپا این ۱۵ کار را هرگز انجام ندهید!

در حالی که بعضی از کشورها با قوانین و مقررات سخت و دست و پا گیرشان کار را برای مهاجرت سخت می کنند؛ کشورهایی هم وجود دارند که قوانین راحت تری دارند و ورود به آنها به عنوان یک مهاجر و اقامت دائم در این کشورها کار ساده تری است. در این مطلب ما ۱۰ مورد از کشورهایی که قوانین راحت و آسانی برای مهاجرت دارند معرفی می کنیم.

 


English

می خوای کل این سایت توی جیبت باشه؟ توی اپلیکیشن آموزشی چرب زبان، هرررر زبانی رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! در کمترین زمان زبان مدنظرتو مثل بلبل حرف بزن!


 

7 نکته مهاجرت که باید بلد باشید

  1. مطالعه قوانین مهاجرت: قبل از هر چیز، قوانین مهاجرت و ویزای کشور مورد نظر را مطالعه کنید. هر کشور شرایط و الزامات خاصی برای مهاجرت دارد که باید با آن آشنا شوید.
  2. تحصیلات و مهارت‌ها: بسیاری از کشورها به افرادی که دارای تحصیلات بالا یا مهارت‌های خاصی هستند، ویزای مهاجرت می‌دهند. بنابراین، داشتن مدارک تحصیلی معتبر یا مهارت‌هایی که در کشور مورد نظر مورد تقاضا است، می‌تواند به شما کمک کند.
  3. زبان محلی: داشتن مهارت‌های زبان محلی کشوری که قصد مهاجرت به آن را دارید، بسیار مهم است. آشنایی با زبان محلی به شما کمک می‌کند تا به راحتی با محیط کاری و زندگی روزمره آشنا شوید.
  4. پشتیبانی مالی: بسیاری از کشورها از مهاجران مورد انتظار دارند که دارای پشتیبانی مالی کافی برای تامین هزینه‌های زندگی و مخارج اولیه باشند.
  5. پذیرش اجتماعی: قبل از تصمیم‌گیری برای مهاجرت، با فرهنگ، آداب و رسوم، و انتظارات اجتماعی کشور مورد نظر آشنا شوید تا به راحتی در جامعه مقصد جای بگیرید.
  6. اطلاعات اقتصادی و اجتماعی: با مطالعه و تحقیق در مورد وضعیت اقتصادی، اجتماعی و سیاسی کشور مورد نظر، می‌توانید تصمیم خود را با آگاهی بهتری بگیرید.
  7. استفاده از مشاوران مهاجرت: دریافت مشاوره از مشاوران مهاجرت متخصص و معتبر می‌تواند به شما کمک کند تا در انتخاب بهتری برای مقصد مهاجرتتان داشته باشید و مراحل مهاجرت را بهتر درک کنید.

و اما راحت ترین کشورها برای مهاجرت ایرانیان

۱-آلمان

آلمان، کشوری که در قاره اروپا قرار دارد هم جزو کشورهای مهاجر پذیر محسوب می شود. در حال حاضر بالغ بر ۱۰ میلیون مهاجر در آلمان زندگی می کنند. به خاطر اقتصاد پر رونق و نرخ بیکاری پایین این کشور، خیلی ها از سراسر دنیا علاقمندند که به آلمان مهاجرت کنند. برای مهاجرت به آلمان حتما باید از نظر مالی وضعیت پایداری داشته باشید. داشتن بیمه درمانی نیز یکی دیگر از شرایط اعطای ویزا به مهاجران است. اطلاعات کامل راجب آلمان

۲-کانادا

کشور کانادا با داشتن قلمرویی وسیع و ساکنان معدود مطمئنا یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت است. البته این مساله به این معنا نیست که مهاجرت به کانادا به راحتی آب خوردن باشد! در واقع این کشور در برخی موارد سیاست های سختگیرانه ای دارد. برخلاف سایر کشورها، برای مهاجرت به کانادا باید تجربه کاری داشته باشید. بر اساس منابع مختلف، یک نیروی کار ماهر باید حداقل یک سال سابقه کار مداوم و تمام وقت داشته باشد.

در غیر این صورت متقاضی باید از نظر مالی وضعیت پایداری داشته باشد؛ به عنوان مثال حداقل ۱۰ هزار دلار کانادایی دارایی نقدی داشته باشد و اگر به خانواده اش وابسته باشد ۲۰۰۰ دلار کانادایی هم به این مبلغ اضافه می شود. از دیگر راه های اخذ ویزای کانادا می توان به ازدواج، بورسیه تحصیلی و درخواست های رسمی اشاره کرد. اطلاعات کامل راجب کانادا

۳-ترکیه

ترکیه روابط دوستانه ای با ایران دارد و یکی از کشورهایی ست که تعداد زیادی از مهاجران آن ایرانی هستند. در حدود دو سال پیاپی بیشترین آمار خرید مسکن در ترکیه توسط شهروندان ایرانی بوده است. دریافت ویزای ترکیه به کشور مبدا، مدت زمان و دلایل سفر شما بستگی دارد.

خیلی از کشورها با ترکیه قرارداد معافیت از ویزا امضا کرده اند که به شهروندانشان اجازه می دهد تا حداکثر ۳ ماه بدون ویزا به ترکیه سفر کنند از جمله ایران. سایر ملیت هایی که مشمول این معافیت نمی شوند باید هنگام ورود به ترکیه ویزا بگیرند و هزینه نقدی آن را بپردازند. اطلاعات کامل راجب ترکیه

۴-ایالات متحده آمریکا

بعد از این همه سال آمریکا هنوز هم یکی از معدود کشورهاییست که مهاجران را به راحتی می پذیرد. به این ترتیب شهروندان سایر کشورها می توانند فرصت اقامت در یکی از بهترین کشورهای دنیا را پیدا کنند.

با این حال این کشور بنا به برخی دلایل، نسبت به پذیرش شهروندان بعضی از کشورها سیاست های جدی و سختی اعمال می کنند. این مورد به خصوص در مورد افرادی که سوابق خوبی ندارند بیشتر انجام می گیرد؛ ولی به هر حال آمریکا در مقایسه با خیلی از کشورها از پذیرش مهاجران استقبال بیشتری می کند. افراد علاقمند به مهاجرت به آمریکا می توانند از راه های مختلفی مثل دریافت حمایت مالی از یک شهروند یا ساکن دارای گرین کارت، دریافت بورس تحصیلی، شرکت در قرعه کشی گرین کارت ۲۰۲۰، ازدواج، گواهی تولد، ارسال درخواست رسمی و چندین روش دیگر به این کشور مهاجرت کنند. راجب آمریکا بیشتر بخوانید!

۵-قطر

قطر کشوری که در منطقه شبه جزیره عربستان واقع شده یکی دیگر از گزینه های خوب برای مهاجرت است که سیاست های مهاجرتی آسانی دارد. این کشور با متوسط درآمد سرانه حدود ۴۹۰ هزار ریال قطر جزو کشورهاییست که رشد بسیار سریعی دارد و با داشتن منابع غنی سطح زندگی بالا و با کیفیتی به مهاجران ارائه می دهد. روند مهاجرت به قطر برای انگلیسی زبانان به مراتب آسانتر از بقیه است.

با توجه به رشد اقتصادی سریع قطر فرصت های زیادی در این کشور وجود دارد؛ به خصوص اینکه قطر خودش را برای میزبانی جام جهانی ۲۰۲۰ آماده می کند. همین مساله باعث می شود زمینه ها و فرصت های شغلی زیادی برای مهاجرین ایجاد شود. قطر یکی از معدود کشورهاییست که گزینه اقامت دائم را در اختیار مهاجران قرار می دهد. در صورت ازدواج با یک قطری و یا حداقل ۲۰ سال اقامت در این کشور می توانید اقامت دائم آن را بگیرید. اطلاعات کامل راجب قطر

۶-امارات متحده عربی

اگر قرار باشد درباره کشوری حرف بزنیم که تعداد مهاجرانش از شهروندانش بیشتر باشد قطعا آن کشور امارات است! در حال حاضر تقریبا ۸۰% جمعیت امارات را مهاجران تشکیل می دهند. این کشور از یک طرف میزبان فرهنگ های مختلف از نقاط مختلف دنیاست و از طرف دیگر به یک میدان رقابت برای سرمایه گذاران و ثروتمندان دنیا بدل شده و به همین دلیل هر روز مهاجران بیشتری را به خود جذب می کند.

امارات متحده عربی با اتخاذ یک رویکرد آسان اما نه خیلی ارزان ویزای اقامت ارائه می کند و برای افراد بسیاری فرصت مهاجرت می سازد. همه کسانی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند یا باید شاغل باشند، یا صاحب یک شرکت در امارات باشند و یا ویزای اقامت دائم ۱۰ ساله که اخیرا توسط دولت معرفی شده است را در اختیار داشته باشند؛ مگر اینکه متقاضی تبعه یکی از کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس باشد. راجب امارات بیشتر بخوانید!

۷- سوئد

سوئد طبق آمار یکی از بهترین مقاصد برای مهاجرت های مختلف شهروندان ایرانی ست. کشوری آزاد با امکانات رفاهی بی نظیر. اگر قصد مهاجرت به کشور سوئد را دارید لازم نیست حتما صبر کنید تا همه مراحل قبلی طی شوند و بعد زبان سوئدی یاد بگیرید؛ از همین امروز شروع کنید! یادگیری زبان سوئدی نه تنها باعث می شود راحت تر به جامعه جدید عادت کنید بلکه درهای زیاد دیگری هم رو به جنبه های متعدد فرهنگی در این کشور به سوی شما باز می کند. اطلاعات کامل راجب سوئد

۸-مالزی

مالزی از جمله کشورهاییست که با گسترش اقتصادی در بخش های مختلف توانسته خیلی زود پیشرفت کند. رشد بخش خدماتی در این کشور، فرصت های شغلی بسیاری در بخش های گوناگون مثل خدمات مالی و گردشگری برای مهاجران پدید آورده است. هزینه های نسبتا پایین زندگی، پذیرش اتباع خارجی، فرهنگ غنی و خدمات بهداشتی و درمانی مناسب، مهاجرت به مالزی را با افزایش زیادی روبرو کرده است. اطلاعات کامل راجب مالزی

حتما بخوانید: همه مطالب کاربردی ما برای مهاجرت به کشورهای مختلف

همچنین پس از اعطای ویزا مهاجران موظفند هر سه سال یک بار به این کشور سفر کنند؛ در غیر این صورت کارت اقامتشان بی اعتبار می شود. از طرف دیگر مهاجران می توانند ظرف مدت سه سال از اقامتشان درخواست تابعیت بدهند. گزینه های دیگری که می توان از طریق آنها اقامت دائم گرفت شامل ازدواج، خرید املاک در پاراگوئه و ادامه اقامت مالی یا شغلی است.

ویدیوی ۱۰ کشور مهاجرپذیرتر در دنیا

 

شرایط لازم برای مهاجرت به یک کشور

 

mohajerat paziresh

حتما بخوانید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست