نام تجهیزات اصلی شهر بازی

شهربازی و وسایل آن به انگلیسی (و اصطلاحات شهربازی)

گاما

شهربازی به انگلیسی میشه amusement park (اِمیوزمِنت پارک) که پر از وسایل بازی جذاب و سرگرم کننده ست و در این مطلب معادل اصلی هاش رو در زبان انگلیسی یاد می گیرید (خیلی هاش در تصویر بالا هست). زمین‌ های بازی در هر شکل و اندازه ‌ای فرصت بازی را برای بچه‌ ها مهیا می ‌کنند. رنگ ‌های روشن و وسایل وسوسه ‌انگیز یک زمین بازی بزرگ می‌ تواند بچه ‌ها را طوری که در هیچ جای دیگری تجربه ‌اش نمی‌ کنند، درگیر کند و به آن ها فرصتی برای استفاده از قوه تخیل شان بدهد. از آن جایی که زمین‌ های بازی در طول سال‌ها تکامل و تجهیزات شان ارتقا یافته ‌اند، خالی از لطف نیست با واژگان انگلیسی مربوط به تجهیزات شان آشنا شوید و در موردشان در اینترنت تحقیق کنید.

بخش 1: نام تجهیزات مرسوم و قدیمی تر شهربازی

اگر چندین سال است که به زمین یا پارک بازی (شهربازی) رفته‌ اید، احتمالا متوجه خواهید شد که برخی از وسایل مورد علاقه قدیمی شما به روز شده ‌اند یا طبق شرایط جدید نام شان تغییر کرده است.

در برخی موارد، برخی از تجهیزات زمین بازی حذف یا اصطلاحات مربوط به آن ها به دلیل دستورالعمل‌ های ایمنی جدید منسوخ شده ‌اند. برخی از انواع تجهیزات زمین بازی به دلیل عدم رعایت استاندارد های ایمنی جدید به طور کامل از رده خارج شد‌ه ‌اند. اما حتی اگر دستورالعمل ‌های ایمنی تغییر کرده باشد، این بدان معنا نیست که شما هیچ کدام از وسایل بازی آشنا را در زمین ‌های جدید نخواهید دید، وسایل جدید همان وسایل قبلی هستند؛ منتهی نام و ظاهرشان تغییر کرده است. در ادامه با ما همراه باشید چون با نام انگلیسی این وسایل بازی آشنا خواهیم شد.

تجهیزات شهربازی

کمد به انگلیسی، کمد لباس دیواری اسباب بازی، کشو و بقیه عبارات

1-Merry-Go-Round: چرخونک

این وسیله گردان که به عنوان Playground Spinner، Roundabout یا Carousel هم شناخته می ‌شود، یکی از وسایل زمین بازی کلاسیک است که بچه‌ ها عاشقش هستند. این وسیله دوار به بچه‌ ها اجازه می ‌دهد تا با خیال راحت دور تا دور آن بنشینند و با چرخاندنش لحظات شادی را سپری کنند.

 


English

می خوای کل این سایت توی جیبت باشه؟ توی اپلیکیشن آموزشی چرب زبان، هرررر زبانی رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! در کمترین زمان زبان مدنظرتو مثل بلبل حرف بزن!


 

Merry-Go-Round و سایر وسایل مورد علاقه زمین بازی مثل الاکلنگ و سرسره باید دستورالعمل ‌های خاصی که توسط کتاب راهنمای کمیسیون ایمنی محصولات مصرفی ایالات متحده (CPSC) برای ایمنی زمین بازی مشخص شده است را رعایت کنند.

2- Seesaw: الاکلنگ

یکی دیگر از وسایل آشنا در لیست تجهیزات زمین بازی الاکلنگ است که به عنوان Teetor totter هم شناخته می ‌شود. طبق کتاب راهنمای CPSC، حداکثر زاویه الاکلنگ‌ های قدیمی باید به 25 درجه محدود و از لاستیک‌ های ماشین یا سایر مواد ضربه‌ گیر باید برای کاهش ضربه استفاده شود. امن ‌ترین نوع الاکلنگ دارای یک مرکز ثقل فنری است که در صورت افتادن طرف دیگر، مانع از فرود یک‌ دفعه ‌ای و محکم فرد سوار در طرف مخالف می‌ شود.

3- Giant Stride: آویز زنجیری

این وسیله تقریبا نیم قرن است که دیگر در زمین‌ های بازی دیده نشده است و توسط CPSC توصیه نمی ‌شود. آویز زنجیری یک تیرک بلند ثابت در زمین است که طناب ‌هایی با میله ‌های پلکانی‌ شکل به آن ها آویزان شده ‌اند تا بچه ‌ها بتوانند آنها را بگیرند. طرز کار این وسیله این طور است که بچه ‌ها باید میله ‌ها را بگیرند و با هر سرعتی که می ‌توانند به اطراف بدوند. این کار گاهی باعث می ‌شود که بچه ‌ها در حین چرخش، چند لحظه پرواز کوتاه و معلق ماندن روی زمین را تجربه کنند. البته باید حواس شان باشد که حین چرخیدن به میله وسط یا سایر بچه‌ ها برخورد نکنند.

دانلود کنید: لیست کامل انواع پوشاک و لباس به انگلیسی

4- Monkey Bars: میله میمونی

میله‌ های میمونی در شکل کلاسیک شان فقط یک نردبان افقی هستند که با تیرک‌ های عمودی در بالای زمین معلق هستند. آنها به بچه ‌ها امکان می‌ دهند تا بالا بپرند و از میله‌ای به میله دیگر آویزان شوند.

با این که میله ‌های میمون هنوز هم دوست داشتنی هستند و در زمین ‌های بازی در همه جا یافت می ‌شوند، اما طراحی اصلی شان به روز شده و از بسیاری جهات تغییر کرده است. این وسایل دیگر فقط یک نردبان افقی نیستند، به بعضی از این میله‌ ها حقله‌ هایی آویزان شده است که مدل جدیدتری از این وسیله را به وجود آورده ‌اند.

5- Still Rings: حلقه ‌های استیل

این وسیله بازی، شبیه به همان چیزی است که در ژیمناستیک و حلقه‌ های آویزان از زنجیر های بلند در زمین‌ های بازی به چشم می‌ خورد. معمولا آن ها را به عنوان حلقه ‌های دست درمانی که زنجیره های کوتاه ‌تری دارند می ‌شناسند. کودکان می ‌توانند قدرت بالاتنه ‌شان را به کمک وزن بدن شان با آویزان شدن از این حلقه‌ ها تقویت کنند.

یک بار برای همیشه رنگها رو یاد بگیر: آموزش رنگ های اصلی و فرعی به انگلیسی

بخش 2: نام تجهیزات مدرن و جدیدتر شهربازی

زمین ‌های بازی مدرن معمولا شامل ترکیبی از تاپ، سرسره، وسایل سنگ ‌نوردی، اسپینر ها و پنل‌ های حسی برای به حداکثر رساندن ایمنی و سرگرم ‌شدن بچه‌ ها است. بسیاری از انواع جدید تجهیزات زمین بازی هم به بهبود هماهنگی، قدرت و تفکر انتقادی کمک خواهد کرد.

دانستن اصطلاحات انگلیسی مربوط به این تجهیزات هم که در ادامه آروده شده است، خالی از لطف نیست.

1-Swings: تاپ ‌ها

تاپ‌ ها هنوز همان تاپ‌ ها هستند، اما انواع مختلفی دارند که هر کدام برای منظور خاصی طراحی شده ‌اند.

تاپ متوسط زمین بازی ‌ها معمولا صندلی‌ های کمربند داری دارند که با نشستن روی آن ها خم می‌ شوند. برخی از انواع تاپ ‌های کلاسیک جدید نام‌ های جدیدی دارند و سواری روی آن ها جور دیگری است:

تاپ شتاب‌ دهنده (Accelerator Swing)

این یک تاپ گروهی است که معمولا یک دیسک بزرگ مخصوص بچه‌ها دارد که روی آن می ‌نشینند. به طور کلی همان کار تاپ ‌های سنتی را می ‌کند، اما چندین کودک می ‌توانند در آن واحد از آن استفاده کنند، بنابراین تعاملی ‌تر است و می‌ تواند سریع تر اوج بگیرد.

تاپ دو نفره (Generation Swing)

برای زمین‌ های بازی که در آن بچه ‌ها می‌ خواهند به همراه والدین یا پدربزرگ و مادربزرگشان تاپ بازی کنند، این مدل عالی است. تاپ دو نفره یا والد- فرزندی نوع دیگری از تاپ ‌های کلاسیک است؛ منتهی محل نشستن یک صندلی بسته برای کودک نوپا و همین طور یک صندلی باز نسبتا بزرگ برای یک بزرگسال است.

تاپ مار افعی (Viper Swing)

این تاپ یک وسیله گروهی سرگرم ‌کننده است که از یک طناب بسیار ضخیم و بلند افقی که می ‌تواند چندین نفر را روی خودش جای دهد، درست شده است. این تاپ برای این طراحی شده است تا بچه‌ ها سعی کنند با همکاری و کار گروهی آن را حرکت دهند.

تاپ صندلی محافظ‌ دار (Inclusive swing seat)

اگر کودکی آمادگی سوار شدن روی تاپ‌ های کمربنددار یا سطلی را ندارد، این تاپ ‌های محافظ‌ دار یک سواری ایمن را برای شما به ارمغان می ‌آورد و به او امکان می ‌دهد تا هماهنگی و تعادل را یاد بگیرد. این تاپ برای هر بچه ‌ای با هر شکل بدنی، اندازه و توانایی مناسب است.

بلد باشید: انواع شغل ها به انگلیسی (و جملات کاربردی مرتبط)

2- سرسره (Slide)

سرسره ‌ها از زمان گذشته تغییر چندانی نکرده‌ اند، تنها تفاوت اساسی ‌شان اینست که نوع فلزی در حال حاضر خیلی کمتر از پلاستیکی در زمین ‌های بازی دیده می ‌شوند. شور و شوقی که یک کودک در حین سریع پایین آمدن به سمت زمین تجربه می ‌کند، سرسره‌ ها را به یکی از محبوب ‌ترین وسایل زمین بازی تبدیل کرده است.

حتی اگر زمین بازی هیچ وسیله دیگری نداشته باشد، اما سرسره داشته باشید، کافی است . سرسره‌ ها یک سری ویژگی‌ های اصلی دارند که بر اساس آن ها توصیف یا نام گذاری می ‌شوند:

دور باز و لوله ‌ای

اطراف تمام سرسره‌ های لوله ‌ای (Tube) محصور است، در حالی که سرسره‌ های باز (Open) به بچه ‌ها یا بزرگسالان بازیگوش اجازه می‌ دهد تا باد را در موهای شان احساس کنند.

صاف و منحنی

یک سرسره صاف معمولی (Straight) به خودی خود سرگرم‌ کننده است، اما اضافه کردن انحنا به آن می ‌تواند آن را هیجان‌انگیزتر کند. سرسره‌ های منحنی (Curved) در اشکال L و S و همچنین مارپیچی ساخته می ‌شوند. مثلا بچه هنگام پایین آمدن از یک سرسره 360 درجه قبل از این که پاهایش به زمین برخورد کند، یک دور کامل می ‌زند.

غیرمستقل و مجزا

سرسره‌ ها را می ‌توان به عنوان بخشی از وسایل دیگر برای زمین‌ های بازی موجود خریداری کرد. به طور مثال می‌ توان وسیله ‌ای خرید که ترکیب تاپ و سرسره و چند وسیله‌ دیگر باشد. در این صورت سرسره از نوع غیر مستقل یا Component خواهد بود. یا می ‌تواند به صورت یک وسیله مجزا که پله‌ های خودش را دارد باشد که در این صورت Free Standing‌ است و به آن Tower Slide گفته می ‌شود.

انواع دیگر سرسره‌ ها که جالب هم هستند، سرسره غلتکی (Roller Slide)، سرسره موج‌ دار (Wavy Slide) و سرسره دو ورودی دار (Dual entry slide) هستند که بازی با‌ آن ها برای کودکان جالب و لذت ‌بخش است.

حتما بخوانید: یادگیری لغات انگلیسی بدون فراموشی (۳ تکنیک)

3- تجهیزات صخره‌ نوردی

یکی از هیجان ‌انگیزترین بخش ‌های زمین بازی صخره یا سنگ ‌نوردی آن است. وسایل صخره ‌نوردی یا Climbers همان تجهیزاتی هستند که بچه‌ ها را تشویق می ‌کنند تا از عضلات در حال رشدشان برای بالا رفتن استفاده کنند. بسیاری از مردم از دوران کودکی کلایمر ژئودزیک (Geodesic climber)‌ که گنبدی شکل و از ده ‌ها مثلث فلزی به هم پیوسته ساخته شده بود را به یاد دارند. کلایمر‌ ها از متنوع ‌ترین تجهیزات زمین بازی هستند و در تم‌ ها و اشکال مختلفی وجود دارند:

 • صخره‌ نوردی – پیاده‌روی (Walker Climber)
 • کوه نوردی درخت تاک (Vine climber)
 • دیوار های عمودی صخره ‌نوردی (Vertical climbing walls)
 • صخره (Rock)
 • کُنده (Log)
 • صخره ‌نوردی نودلی (Noodle Climber)
 • صخره ‌نوردی کششی (Tensile Climber)
 • صخره ‌نوردی حلقه ‌ای (Ring climber)

این ها فقط نمونه ‌ای از انواع مختلف تجهیزات طراحی‌شده برای بچه ‌ها برای تمرین صخره ‌نوردی هستند. زمین‌ های بازی طراحی ‌شده برای بچه ‌های بزرگ تر به طور طبیعی کلایمر ‌های بزرگ تر با سطح دشواری بیشتری دارند، به طور مثال بچه ‌ها باید بتوانند به صورت عمودی از آن ها بالا بروند. بچه‌ های کوچک تر از کلایمر ‌های کوتاه ‌تر و زاویه‌دار برای صعود آسان ‌تر استفاده می ‌کنند که باز هم به رشد عضلات شان کمک می‌ کند.

4- سوارکاری (Spring rider)

وسایلی مثل سوارکاری تا حد زیادی بدون تغییر باقی مانده‌ اند و اکثر مردم کاملا آن ها را می‌ شناسند. این وسایل از یک صندلی به شکل یکی از حیوانات ساخته شده است که اغلب روی یک فنر متصل به زمین قرار گرفته است . واژه Spring‌ هم به همین فنر اشاره دارد.

این بازی هیجان‌انگیز به بچه ‌ها کمک می ‌کند تا یک سفر هیجان ‌انگیز در یک سفینه فضایی یا یک غواصی شگفت ‌انگیز در اعماق دریا روی یک موجود دریایی مثل اسب آبی را تجربه کنند و از قوه تخیل شان کار بکشند.

کاربردی: خیاط به انگلیسی و 10 حقیقت جالب

5- اسپینر یا چرخونک (Spinner)

تمام بازی ‌هایی که دور یک محور ثابت می‌چرخند در دسته اسپینرها قرار می ‌گیرند. این وسایل علاوه بر سرگرم ‌کننده بودن، مزایای متعددی برای رشد کودکان دارند و می ‌توانند حس لامسه و تعادل شان را تقویت و تسلط شان روی طرز ایستادن را بیشتر کنند.

اسپینر ها با این که طبق یک اصل ساخته شده ‌اند، اما کمی با یکدیگر متفاوت هستند. برخی از اسپینر ها می ‌توانند چندین کودک را در خودشان جای دهند، در حالی که برخی برای یک نفر ساخته شده ‌اند. برخی از انواع اسپینر عبارتند از :

 • اسپینر بشکه ‌ای (Barrel ride spinner)
 • اسپینر زینی (Saddle seat spinner)
 • اسپینر میپول (Maypole spinner)
 • اسپینر گردبادی (Tornado spinner)
 • اسپینر گردابی (Whirl spinner)

یک اسپینر گردابی نوع آپدیت‌ شده‌ ای از اسپینر است که همسطح با زمین قرار دارد و به کسانی که از ویلچر استفاده می‌ کنند و همین طور دیگران اجازه می‌ دهد تا دقایقی را با چرخیدن روی آن سرگرم شوند.

6- تجهیزات وابسته به حواس پنجگانه

زمین‌ های بازی مدرن شامل تجهیزات حسی (Sensory playground) هستند. تجهیزات حسی حواس کودکان را تحریک می‌ کند و به روش‌ های جدید باعث رشد آن ها می‌ شود. پنل ‌های حسی، پنل‌ های بازی و سایر تجهیزات حسی می‌ توانند حتی در دسترس افراد ویلچرنشین هم قرار بگیرند و به کودکان با هر سطح توانایی کمک کنند تا با هم بازی کنند و یاد بگیرند و رشد کنند.

بازی ‌های حسی کودکان را تشویق می ‌کنند تا حواس لمسی، بینایی، شنوایی و . . . را در خودشان کشف کنند. کودکان حساسی که خیلی اهل هیجان نیستند هم می ‌توانند از تجهیزات حسی آرامش‌ بخشی مثل هزارتوی حسی زمین بازی لذت ببرند. بچه ‌ها چه به دنبال یک محیط مهیج و چه یک محیط آرام باشند، تجهیزات حسی می‌ تواند آن ها را سرگرم کند.

انواع توپ به انگلیسی (توپ بازی، توپ فوتبال، جمله با توپ و . . .)

شما می ‌توانید تجهیزات حسی را در اشکال و سبک‌ های مختلف پیدا کنید. همه آن ها تجربه بازی را با درگیر کردن یکی حواس زیر به بهترین حدش می ‌رساند :

بصری (Visual)

زمین ‌های بازی حس بینایی را به روش‌ های مختلف درگیر می‌ کنند. پنل‌ های حسی با ارائه یک تجربه بازی بصری متفاوت با تجهیزات استاندارد زمین بازی، بچه ‌ها را تحریک می‌ کنند.

بچه ‌ها می‌ توانند در میان این پنل‌ ها بازی کنند و از شکل، ساختار و رنگ ‌های شفاف شان لذت ببرند.

شنوایی (Hearing)

صدا هایی که زمین بازی شنیده می‌ شود؛ شامل خندیدن بچه‌ ها، صحبت کردن و داستان ‌سرایی آن ها در حال بازی است که اغلب شادی ‌آور است. کودکان حتی می ‌توانند حس شنوایی شان را با آلات موسیقی موجود در زمین بازی درگیر کنند. بچه ‌ها می ‌توانند از خلاقیت شان برای تست صدا های جدید، ریتم و زیر و بمی صدا کمک بگیرند.

در زمین‌های بازی آلات موسیقی در دسترس هستند. تجهیزاتی مثل کاباسای بزرگ (Cabasa) به بچه‌ها کمک می‌کند تا شیوه ضرب زدن به ساز را کشف کنند و سازی شبیه زایلوفون (vibes) به بچه‌ها اجازه می‌دهد تا آهنگ بسازند.

لمسی (Touch)

بازی ‌های لمسی در رشد تاثیر به سزایی دارند. یکی از راه ‌های انجام بازی‌ های لمسی استفاده از پنل ‌های بازی حسی (Sensory play panel) است که حس لامسه کودکان را به شیوه ‌ای خلاقانه درگیر می‌ کند. این پنل ‌های بازی سطوح دشواری مختلف و ویژگی ‌های جدیدی دارند و در عین حال بچه‌ ها را بیشتر با جهان اطرافشان آشنا می ‌کند.

تونل‌ ها (Tunel) وسایل دیگری برای تحریک حس لمس کودکان هستند. بچه‌ ها با هر میزان توانایی، می ‌توانند چه با بالا رفتن از تونل سنگ‌ نوردی و چه لمس دیوارها تونل با دست شان، از بافت ‌های ناهموار و پر دست‌انداز تونل سنگ ‌نوردی لذت ببرند.

بچه ‌ها می‌ توانند از بازی لمسی در یک جعبه شنی (Snad box) هم لذت ببرند. این وسیله در زمین بازی می ‌تواند به بچه‌ ها کمک کند تا با شکل شن آشنا و با لمس آن سرگرم شوند. بازی با شن همچنین می ‌تواند به بچه‌ ها کمک کند تا عضلات انگشت شان را تقویت و هماهنگی بین دست و چشم شان را بهتر کنند.

حرکتی- تعادلی (Vestibular)

تجهیزات بازی حسی مثل اسپینر ها و تاپ‌ ها به بهبود تعادل کودکان و آشنا شدن آن ها با طرز قرار گرفتن بدن شان در محیط‌ های مختلف کمک می‌ کند. مطالعات نشان داده‌ اند که مشارکت کودکان در فعالیت ‌های حرکتی- تعادلی، عملکرد شناختی آن ها را افزایش می ‌دهد و برای کودکان کوچک تر واقعا لازم است.

مخروط کلایمر چرخشی (Cyclo cone plus climber) دهانه‌های در دسترسی دارد که بچه ‌ها می‌ توانند واردش شوند و از هیجان چرخیدن در این مخروط لذت ببرند. بچه‌ ها با این وسیله می ‌توانند با بالا رفتن از طناب‌ ها حین چرخیدن مخروط حفظ تعادل را تمرین کنند و از بازی با آن لذت ببرند .

انواع در به انگلیسی (و درب و در خانه و اتاق و کلاس و …)

بخش 3: تجهیزات رفاهی شهربازی

وقتی برنامه ‌ریزی می ‌کنید تا به یک پارک یا زمین بازی بروید، فقط به تجهیزاتی که قرار است بچه‌ ها با آن ها بازی کنند فکر نکنید. شما باید حواستان به جایی که به عنوان یک بزرگسال قرار است در آن جا برای حداقل یکی دو ساعت بنشینید هم باشد. زمین ‌های بازی به چیزی بیش از تجهیزات بازی نیاز دارند تا همه بتوانند از آن بهره ببرند . امکانات رفاهی یک زمین بازی عبارتند از:

 • نیمکت (Bench)
 • سطل زباله (Trash receptacle)
 • میز پیک نیک (Picnic table)
 • باربیکیو (Grill)
 • شیار مخصوص پارک دوچرخه (Biker rack)
 • تخته مرزی (Border timber)
 • تابلو خوشامدگویی (Welcome sign)

انواع کلاه به انگلیسی (کلاه زمستانی، آفتابی و اصطلاحات مربوط)

اصطلاحات مربوط به طراحی  شهربازی

هنگام طراحی یک زمین بازی یا صحبت در مورد عناصر موجود در آن ، باید با اصطلاحت زیر آشنا شوید:

 • تفکیک بر اساس سن (Age separation): زمین ‌های بازی اغلب برای بیش از یک گروه سنی ساخته شده ‌اند. تفکیک سنی به تقسیم زمین بازی به مناطقی اشاره دارد که به وضوح مشخص شده است تا به کودکان و والدین آن ها کمک کند تا بخش مناسب گروه سنی ‌شان را پیدا کنند.
 • سازه مرکب (Composite structure): این ها سازه‌ هایی هستند که با اتصال دو یا چند سازه دیگر به هم، ساخته شده ‌اند. سازه‌ های مرکب جذاب هستند زیرا یک واحد بزرگ تر را به وجود می‌ آورند و بازی ‌های سرگرم‌ کننده‌ ای را شامل می‌ شوند.
 • سطح بازی تعیین‌ شده (Designated play surface): کتاب جامع راهنمای ایمنی زمین بازی این اصطلاح را برای هر سطح مرتفعی که بچه‌ ها در آن راه می ‌روند، چهار دست و پا راه می‌ روند، می ‌نشینند یا از آن بالا می ‌روند، تعریف کرده است. علاوه بر این به هر سطح مسطحی که بزرگ تر از 5 در 5 سانتی متر است و کم تر از 30 درجه از افق فاصله دارد، اشاره می‌ کند.
 • منطقه خروج (Exit region): این نقطه به پایین سرسره‌ ها گفته می ‌شود و به بچه ‌ها اجازه می‌ دهد تا پس از سر خوردن از روی سرسره، یک خروج امن و افقی را تجربه کنند. منطقه خروج باید لبه‌ های گردی داشته باشد تا بچه ‌ها پس از خروج آسیب نبینند.

به کارتون میاد حتما: ورزش به انگلیسی و 15 حقیقت جالب

اصطلاحات مربوط به ایمنی شهربازی

به طور طبیعی، ایمنی باید دغدغه اصلی هر طراح زمین بازی باشد. یک سری اصطلاحات مهم وجود دارد که در رابطه با ایمنی تجهیزات این زمین ‌ها باید به خاطر بسپارید:

 • در هم تنیدگی (Entanglement): مربوط به زمانی است که لباس کودک یا چیزی دور گردنش به بخشی از وسیله بازی گیر کند .
 • به دام افتادگی (Entrapment): مربوط به زمانی است که عضوی از بدن یک کودک در وسایلی مثل نرده ‌ها گیر کند و نتواند آن قسمت از بدن را از آن شکاف بیرون بکشد.
 • ارتفاع سقوط (Fall height): این مقیاس فاصله بین سطح زمین بازی محافظ و بلندترین سطح بازی تعیین ‌شده سازه را اندازه می ‌گیرد.
 • منطقه ایمنی (Safety zone) و منطقه بازی (Use zone): این ها مکان‌ هایی هستند که برای بچه ‌ها طراحی شده ‌اند تا با خیال راحت در آن جا حرکت و از تجهیزات استفاده کنند . این دو اصطلاح اغلب به جای هم استفاده می‌ شوند.
 • منطقه سقوط (Fall zone): سطوح اطراف تجهیزات بازی که یک کودک در صورت سقوط یا خروج از وسیله به احتمال زیاد در آن منطقه می ‌افتد.

مربی به انگلیسی (مربی ورزشی، رانندگی، بهترین مربی من و …)

مخفف ‌هایی که باید بدانید

مثل هر صنعت دیگری، تجهیزات زمین بازی هم کلمات اختصاری خاص خودشان را دارند . آشنایی با این کلمات اختصاری برای صحبت در مورد تجهیزات زمین بازی یا انتخاب شان لازم است:

 • ADA: قانون آمریکایی ‌های معلول یا American with Disabilities Act در سال 1996 برای جلوگیری از تبعیض علیه افراد معلول تصویب شد . هیئت دسترسی، دستورالعمل‌ هایی را برای زمین ‌های بازی تعریف کرده است تا اطمینان حاصل شود که بچه ‌ها با هر میزان توانایی می ‌توانند از بازی با وسایل این زمین لذت ببرند.
 • ASTM: این واژه مخفف American Society for Testing and Materials یا انجمن آمریکایی مسئول تست و مواد است که یک سازمان ایمنی مصرف‌کننده بین‌المللی محسوب می ‌شود. دستورالعمل‌ های این انجمن مواد مورد استفاده در تجهیزات زمین بازی را مورد بررسی قرار می‌ دهد و از ایمن بودن و دوام آن در طولانی مدت اطمینان حاصل می ‌کند.
 • CPSC: این واژه هم مخفف Consumer Products Safety Commission یا کمیسیون ایمنی محصولات مصرفی است که یک آژانس دولتی ایالات متحده به شمار می‌ رود. این کمیسیون مقرراتی را برای تولید و فروش تجهیزات زمین بازی تدوین و به عنوان یکی دیگر از ناظران مصرف ‌کننده برای بررسی کیفیت و ایمنی محصول عمل می ‌کند.
 • IPEMA: انجمن بین‌المللی تولید کنندگان تجهیزات بازی یا International Play Equipment Manufacturers Assosiation است که یک سازمان صدور گواهی نامه شخص ثالث برای هر دو تجهیزات بازی و مواد سطحی به حساب می ‌آید. این سازمان خدماتی را برای تجهیزات بازی در ایالات متحده و کانادا ارائه می‌ دهد.

یک بار برای همیشه اصطلاحات رایج ورزشی رو یاد بگیر: ورزش/ورزشی به انگلیسی، عاشق ورزش، به وقت ورزش و بقیه عبارات

کلام پایانی

زمین ‌های بازی یک فضای منحصر به فرد برای بچه‌ ها هستند تا در آن بچگی کنند. این محیط علاوه بر اثرات مثبت بر رشد کودک، فرصت ‌هایی را برای تعامل با بقیه بچه‌ ها فراهم می ‌کنند که در هیچ جای دیگری اتفاق نمی ‌افتد. وجود تجهیزات مناسب در زمین بازی می ‌تواند آن را به مکانی تبدیل کند که بچه ‌ها در آن یاد بگیرند و سرگرم شوند.

رادتایم

حتما بخوانید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست