یادگیری انگلیسی

چرا یادگیری زبان انگلیسی مهم است؟ (20 دلیل قانع کننده)

گاما

اگر به یادگیری زبان انگلیسی علاقه ای ندارید، به شما توصیه می کنیم که حتما این مطلب را بخوانید. با خواندن این مطلب متقاعد می شوید که چرا آموختن این زبان برای پیشرفت شخصی، شغلی و تحصیلی شما بسیار مهم است.

یادگیری زبان انگلیسی به اندازه ای مهم است که در بسیاری از کشورها از آن به عنوان زبان دوم استفاده می شود.

اهمیت یادگیری زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم چیست؟

تسلط بر زبان انگلیسی شانس شما را برای پیدا کردن شغل مناسب در یک شرکت چند ملیتی در کشور خود و یا یافتن کار در خارج از کشور افزایش می دهد. انگلیسی، زبان ارتباطات بین المللی، رسانه ها و اینترنت است بنابراین یادگیری این زبان برای معاشرت، سرگرمی و همچنین پیدا کردن یک شغل خوب بسیار مهم است.

منظور از زبان دوم چیست؟

زبان دوم به زبانی غیر از زبان مادری اطلاق می‌شود که فرد پس از فراگیری زبان اول و در مراحل بعدی زندگی آن را می‌ آموزد. آموزش ESL به عنوان آموزش انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی (TEFL)، آموزش انگلیسی به عنوان زبان دوم (TESL) یا آموزش زبان انگلیسی در کشورهای انگلیسی زبان به دانش آموزان غیر انگلیسی زبان (TESOL) گفته می شود.

 


English

می خوای کل این سایت توی جیبت باشه؟ توی اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی چرب زبان، انگلیسی رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! در کمترین زمان انگلیسی مثل بلبل حرف بزن!


 

یادگیری زبان انگلیسی سخت است؟ چقدر زمان میبرد؟

کدام کشورها از انگلیسی به عنوان زبان دوم استفاده می کنند؟

حدود 1.5 میلیارد نفر در سراسر جهان انگلیسی صحبت می کنند که از این میان، بیش از 1 میلیارد نفر از آن به عنوان زبان دوم استفاده می کنند. کشورهای زیر بیش از دیگر کشورها، از زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم استفاده می کنند:

1- هلند (71.45)

2- سوئد (70.40)

3- دانمارک (69.93)

4- نروژ (67.77)

5- سنگاپور (66.03)

6- فنلاند (65.83)

7- لوکزامبورگ (64.57)

8- آفریقای جنوبی (63.37)

چرا انگلیسی را زبان دوم می نامند؟

این بدین دلیل است که انگلیسی یک زبان جهانی است و ارتباطات میان انسان ها را در سراسر جهان آسان و راحت می کند. علاوه بر این، انگلیسی محبوب ترین زبان دوم در جهان است. تخمین زده می شود که بیش از 1 میلیارد نفر در سراسر جهان، زبان انگلیسی را به عنوان زبان دوم یاد می گیرند.

 قواعد رفتاری انگلیسی زبان ها (تقریبا در همه جا مشترک)

مهمترین تفاوت بین یادگیری زبان اول و دوم چیست؟

برای یادگیری زبان مادری، کودکان باید چند سال قبل از جمله سازی، به کلمات، سخنان و صحبت های اطرافیان گوش کنند. اما برای یادگیری زبان دوم که معمولا پس از سن کودکی انجام می شود، یادگیری سریعتر انجام می شود و افراد می توانند در مدت زمان کوتاهتری جمله سازی کنند.

تفاوت اصلی بین زبان اول و دوم این است که انسان زبان مادری خود را در سن کودکی می آموزد در حالی که تحصیل زبان دوم در کنار زبان مادری و پس از آن انجام می گیرد.

تفاوت یادگیری زبان اول و دوم

مزایای یادگیری زبان چیست؟

مزایای شگفت انگیز یادگیری زبان انگلیسی عبارتنداز:

  • به رشد مغز کمک می کند.
  • موجب بهبود حافظه می شود.
  • به تقویت مهارت های شنیداری کمک می کند.
  • موجب افزایش هوش کلامی و غیرکلامی می شود.
  • موجب بهبود دامنه توجه می شود.
  • از کاهش توانایی های شناختی جلوگیری می کند.
  • موجب تقویت عملکرد چند کاره می شود.
  • موجب تقویت خلاقیت می شود.

چرا یادگیری زبان های خارجی در دنیای امروزی اهمیت زیادی دارد؟

مطالعه زبان های خارجی بینش انسان نسبت به فرهنگ های دیگر را افزایش می دهد. این امر ارتباط متقابل زبان و ذات انسان را افزایش می دهد. زبان های خارجی دیدگاه انسان نسبت به جهان را گسترش می دهند، تجربیات فرد بالا می برند و باعث افزایش انعطاف پذیری و تحمل او می شوند.

20 دلیل قانع کننده برای یادگیری زبان انگلیسی

شاید هنوز هم دلیل منطقی و معقولی برای یادگیری زبان انگلیسی پیدا نکرده اید و تنها فکر می کنید که تسلط بر زبان دوم، احتمالا در آینده برایتان مفید خواهد بود. اما این سوال پیش می آید که این زبان چه کمکی به آینده ی شما خواهد کرد؟ در این قسمت دلایل معقولی برای یادگیری زبان انگلیسی آورده شده است.

1- سیستم های آموزشی نوین

بهترین سیستم های آموزشی در دنیای امروزی، مبتنی بر زبان انگلیسی است. بنابراین برای همگام شدن با این سیستم های آموزشی، یادگیری زبان انگلیسی همراه با زبان مادری یک امر ضروری است. هیچ کس دوست ندارد در این دنیایی که به سرعت در حال تغییر است و همه در تلاشند تا به قله های پیشرفت برسند، عقب بماند. با یادگیری زبان انگلیسی می توانید معنی جملات و اخبار روز را به راحتی بفهمید و دنبال کنید.

از حکاکی های روی مدادها گرفته تا کتاب های آموزشی، همه و همه به زبان انگلیسی است و برای فهمیدن آنها باید تا حدودی به این زبان تسلط داشته باشید.

در حال مطالعه

2- داشتن یک ارائه ی خوب

همه ی افراد دوست دارند که در موقعیت های مختلف، ارائه های خوبی داشته باشند. بنابراین اگر شما قصد دارید در یک موسسه ی آموزشی، یک باشگاه کتاب یا در هر مکانی که به سواد بالایی نیاز دارد چیزی ارائه دهید، ممکن است به زبان انگلیسی نیاز داشته باشید.

یادگیری انگلیسی به شما کمک می کند که به راحتی با افراد دیگر ارتباط برقرار کنید و عدم تسلط به این زبان، شکافی میان شما و دیگران ایجاد نکند.

برای کنار آمدن با این مشکل باید به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید و از همان ابتدای کار خود، اهمیت یادگیری این زبان را بدانید. مثلا روش ارائه یک سخنرانی انگلیسی را در اینجا توضیح داده ایم

3- دریافت بورسیه تحصیلی

بورس های تحصیلی به دانش آموزان و دانشجویان کمک می کند تا وارد دیگر کشورهای خارجی شوند. همچنین فرصتی فراهم می کند تا درباره سیستم آموزشی دیگر کشورها و آنچه را که در حین تدریس و غیره انجام می دهند، چیزهای مختلفی بیاموزید.

از آنجاییکه حدود 53 کشور در سراسر جهان به عنوان کشورهای انگلیسی زبان شناخته شده اند، یادگیری زبان انگلیسی پایه، برای برقراری ارتباطات بسیار لازم و ضروری است.

کسانی که بورسیه ی تحصیلی می گیرند، فقط در مدرسه یا دانشگاه به مهارت های ضروری انگلیسی نیاز ندارند بلکه برای صحبت با مردم محلی و برآورده کردن نیازهای اساسی خود نیز به این زبان احتیاج دارند.

علاوه بر این کسانی که برای تحصیل وارد کشورهای خارجی می شوند، مانند نمایندگانی هستند که می توانند کشور، فرهنگ و آداب و رسوم خود را به مردم دیگر کشورها معرفی کنند. به همین دلیل است که برای گرفتن بورسیه ی تحصیلی، به تسلط بر زبان انگیسی نیاز دارید. نکات گرفتن بورسیه در اینجا

4- دسترسی به اطلاعات اینترنتی

تحقیق و بررسی برای دسترسی به برخی اطلاعات، برای تمامی دانشجویان ضروری است. عدم تسلط بر مهارت های زبان انگلیسی موجب می شود که به درک هدفمندی از یک موضوع نرسید. همانطور که همه ی ما می دانیم، اکثر اطلاعات اینترنتی به زبان انگلیسی نوشته شده است.

بنابراین جهت تحقیق و بررسی و درک دقیق یک موضوع، باید بتوانید مقالات انگلیسی معتبر را بخوانید و آنها را به درستی درک کنید.

5- دسترسی به اطلاعات کتاب های انگلیسی زبان

فرض کنید که عاشق کتاب هستید و دوست دارید با ادبیات سایر فرهنگ ها و جوامع آشنا شوید. در این صورت برای تحقق خواسته ی خود، به زبان انگلیسی نیاز خواهید داشت.

بسیاری از بهترین کتاب ها در سراسر جهان به انگلیسی ترجمه می شوند زیرا بیشتر مردم دنیا انگلیسی را می فهمند. از این رو بیشتر کتاب های علمی و کتاب های مقدس در گذشته و اکنون، به این زبان ترجمه شده اند زیرا زبان انگلیسی به عنوان یک زبان بین المللی در نظر گرفته شده است. 5 کتاب پی دی اف عالی زبان انگلیسی را در اینجا دانلود کنید

6- دسترسی به رسانه های روز دنیا

رسانه ها امری مهم در آموزش هستند چون از طریق آنها می توانید از وقایع کنونی سراسر جهان مطلع شوید. برای اطلاع از اخبار و مضمون های مختلف، باید از محیط اطراف و اتفاقات روز دنیا آگاه باشید و برای اینکار باید بتوانید انگلیسی بخوانید.

همه ی ما می دانیم که امروزه بیشتر نشریات، رسانه های دیجیتال و چاپی به زبان انگلیسی است زیرا کسانی که به این مطالب اهمیت می دهند، به زبان انگلیسی مسلط هستند. این نه تنها به نفع مردم بومی ست بلکه برای افراد خارج از کشور نیز مفید است.

شروع یادگیری زبان انگلیسی از صفر (کاملا رایگان)

7- آشنایی با فرهنگ های مختلف

قرار گرفتن در معرض فرهنگ ها و تفکرات جدید باعث تغییر نگرش انسان می شود. شما در مورد شگفت انگیزترین و عجیب ترین جنبه های زندگی انسان ها و روش زندگی آنها در سراسر جهان اطلاعات کافی پیدا نمی کنید مگر اینکه چیزی را که در این مورد نوشته شده است، بخوانید.

یک دیدگاه کاملاً جدید، همیشه یک ایده عالی است و برای به دست آوردن این ایده باید مهارت های ارتباطی انگلیسی خوبی داشته باشید.

8- فراهم کردن امکان تحصیل در خارج از کشور

بسیاری از معتبرترین دانشگاه های جهان در کشورهایی مانند ایالات متحده، انگلستان، استرالیا و کانادا واقع شده اند. برای وارد شدن به یکی از این دانشگاه های معروف، لازم است که به زبان انگلیسی تسلط کافی داشته باشید.

اگر به زبان انگلیسی مسلط هستید، فرصت های زیادی برای تحصیل در خارج از کشور دارید. در کشورهای پیشرفته می توانید جایگاه خود را ارتقا دهید، با افراد با استعداد دیدار داشته باشید و به منابع علمی معتبر دسترسی پیدا کنید.

فرصت تحصیل در خارج از کشور با فراگیری زبان انگلیسی

9- دسترسی به دوره های آنلاین مختلف

دوره های آنلاین برای دانش آموزان و دانشجویان بسیار مفید هستند چون می توانند آنچه را که طی 14 سال تحصیل یاد نگرفته اید، به شما بیاموزند. این دوره ها برای دانشجویان سراسر جهان ساخته می شود بنابراین معمولا به زبان انگلیسی هستند.

به این ترتیب اگر به زبان انگلیسی مسلط نیستید، ممکن است چیزهای زیادی را که می توانستید در دوره های آنلاین یاد بگیرید را از دست بدهید.

10- ارتباط آسان با دانشجویان سراسر جهان

ارتباط با دانشجویان سراسر جهان یک فعالیت جالب و هیجان انگیز است. این مانند این است که با دوستان جدید، مشکلات خود را در میان بگذارید. در این زمان ممکن است متوجه شوید که مشکلات شما در برخی زمینه ها شبیه هم است. برای تجربه ی این احساس شگفت انگیز، باید بتوانید انگلیسی صحبت کنید زیرا یک زبان مشترک جهانی است.

انگلیسی جایگزین تمام زبان های دنیا است و با یادگیری این زبان، به ندرت مجبور خواهید شد که زبان دیگری را برای برقراری ارتباط با خارجی ها یاد بگیرید.

11- پیدا کردن شغل مناسب

وقتی وارد بخش زندگی حرفه ای خود می شوید، می فهمید که یادگیری زبان انگلیسی چقدر اهمیت دارد. از مصاحبه شغلی گرفته تا نامه استعفا، همه و همه به انگلیسی گفتاری و نوشتاری حرفه ای نیاز دارد. ضمنا بهترین کشورها برای مهاجرت ایرانیان را در اینجا توضیح دادیم

12- فرصت های شغلی بیشتر

با استفاده از تسلط بر انگلیسی می توانید شغل مورد نظر خود را تسخیر کنید. این واقعیتی ست که بسیاری از افراد سراسر جهان با آن روبرو شده اند.

اگر به زبان انگلیسی مسلط هستید و مهارت های ارتباطی خوبی دارید، در واقع 80٪ مسیر را طی کرده اید.

در حال حاضر سیستم های آموزشی جهان به گونه ای ست که دروسی که دانش آموزان طی 16 سال تحصیل آموخته اند، ارتباطی به مشاغل مورد نظر آنها ندارد.

بنابراین وقتی کار جدیدی را شروع می کنید، باید از اول همه چیز را یاد بگیرید. به عنوان مثال اگر در یک بانک شغلی پیدا کرده اید، باید طی یک یا دو هفته آموزش ببینید و پس از آن مشغول کار شوید. در طول این دوره ی آموزشی، متوجه خواهید شد که شغل مورد نظر شما ارتباطی با دروس دانشگاهی ندارد.

بنابراین داشتن مهارت های خوب انگلیسی یک امتیاز مثبت محسوب می شود و باعث می شود که فرصت های شغلی بهتری داشته باشید.

13- پیدا کردن آمادگی کافی برای مصاحبه شغلی

انگلیسی یک زبان جهانی برای مصاحبه ی شغلی است. وقتی به دنبال کار می روید و با ده ها پیشنهاد شغلی مواجه شوید، متوجه یک چیز مشترک در تمامی آنها خواهید شد: مهارت های ارتباطی خوب. همه ما می دانیم که برای برقراری ارتباطات بهتر، لازم است که به یک زبان قابل قبول جهانی که انگلیسی است، صحبت کنید.

بنابراین اگر به زبان انگلیسی تسلط دارید، به این معنی ست که پنجاه درصد آمادگی مورد نیاز خود برای مصاحبه را دارید. حتما این مطلب را برای مصاحبه شغلی موفق داشته باشید

14- تقویت اعتماد به نفس

هر شغلی به اعتماد بنفس کافی نیاز دارد و تسلط بر زبان انگلیسی، یکی از راه های تقویت اعتماد بنفس است. اکثر افرادیکه به زبان انگلیسی تسلط کافی ندارند، اعتماد بنفس کافی برای ارائه یا صحبت های شغلی ندارند. برای اینکه حرف خود را به دیگران بفهمانید، به مهارت های خوب گوش دادن، صحبت کردن و درک مطلب نیاز خواهید داشت. بنابراین اگر می دانید که چه چیزی باید بگویید و چگونه نظرات خود را ارائه دهید، اعتماد به نفس بیشتری پیدا خواهید کرد.

چگونه یادگیری یک زبان را شروع کنیم؟ (خود آموز)

15- گسترش کسب و کار

اگر شما صاحب یک شرکت یا بیزنسی در داخل کشور هستید و قصد دارید آن را در خارج از کشور گسترش دهید، اولین و مهمترین قدم، تقویت مهارت های زبان انگلیسی است چون این زبان، یکی از مهمترین زبان های دنیای تجارت است. به این ترتیب شما می توانید با مشتریان خارج از کشور ارتباط برقرار کنید و تجارت خود را به سطوح بالاتری گسترش دهید.

16- کمک کردن به افراد دیگر

اگر به زبان انگلیسی تسلط کامل داشته باشید، می توانید اطلاعات جدیدی کسب کنید و به افراد دیگر نیز کمک کنید. برای مثال می توانید وارد سفرهایی شوید که مسئول برقراری ارتباط با افراد دیگر هستید. همچنین می توانید در یادگیری این زبان به افراد دیگر ازجمله اعضای خانواده تان کمک کنید و آنها را نیز در این سفر یاری نمایید.

17- استفاده در سفرهای کاری

اگر در شرح وظیفه شما کلمه سفر نوشته شده باشد، در cv خود باید بنویسید که “به زبان انگلیسی مسلط هستید” زیرا در سفرهای کاری، به زبان انگلیسی بیش از غذا خوردن نیاز خواهید داشت! اگر به زبان انگلیسی تسلط کافی ندارید، در آنجا با مشکلات زیادی روبرو خواهید شد. اگر در این مورد دروغ گفته باشید، ممکن است از شغل خود اخراج شوید.

18- انگلیسی یک زبان تجاری مشترک است

این یک واقعیت شناخته شده است که زبان انگلیسی، یک زبان تجاری مشترک است. تمام اسناد توافق نامه و روش های پرداخت، به زبان انگلیسی نوشته شده اند. در برخی موارد حتی توضیحات مربوط به محصولات نیز به زبان انگلیسی نوشته می شود. بنابراین برای اینکه یک تاجر خوب و مترقی باشید، باید بتوانید انگلیسی را بخوبی درک و صحبت کنید.

19- داشتن سفرهای هیجان انگیز و آسان

برای اینکه به هر نقطه از این کره ی خاکی سفر کنید، باید به زبان انگلیسی مسلط باشید. استفاده از این زبان جهانی در هر نقطه از سفر مثل پذیرش هتل ها، رستوران ها، بازارها، مکان های تفریحی و… لازم است.

20- بهره مندی از محتوای سرگرمی و اینترنت

انگلیسی مهمترین و رایج ترین زبان دنیای اینترنت و سرگرمی ها است چون بیشتر از نصف محتوای وبسایت ها، به زبان انگلیسی نوشته شده است. علاوه بر این بسیاری از شرکت های بزرگ تکنولوژی، در کشورهای انگلیسی زبان مستقر هستند.

پاسخ به سوالات متداول

آیا زبان انگلیسی واقعاً برای پیدا کردن شغل مهم است؟

این به شغل مورد نظر شما بستگی دارد. در برخی مشاغل یادگیری زبان انگلیسی ضروری نیست اما برخی شرکت ها و کمپانی ها نیز استخدام افرادی که به زبان انگلیسی مسلط هستند را در اولویت قرار می دهند. اگر می خواهید در حرفه ی خود موفق شوید و یا قصد دارید با شرکت ها و مشتری هایی کار کنید که از انگلیسی به عنوان وسیله ارتباطی استفاده می کنند، باید به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید.

آیا زبان انگلیسی به ما در دستیابی به مشاغل بهتر کمک می کند؟

مهارت های ارتباطی زبان انگلیسی به ما این امکان را می دهد تا در سطح بین المللی و با شرکت های چند ملیتی یا خارجی کار کنیم و حقوق، دستمزد بهتر و امنیت شغلی بالاتری داشته باشیم.

حتما بخوانید: بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی با سرعت 2 برابر

نتیجه گیری

زبان انگلیسی علاوه بر موارد فوق، مزایای بسیار زیاد دیگری نیز دارد. در این مطلب به مهمترین مزایای فراگیری این زبان اشاره شد.

لازم به ذکر است که انگلیسی زبان مورد نیاز عصر امروز است به ویژه برای دانشجویان و افراد شاغلی که می خواهند پله های ترقی را یکی پس از دیگری طی کنند. بنابراین بدون هیچگونه تردیدی، از همین حالا کسب مهارت های زبانی خود را آغاز کنید.

حتما بخوانید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست