تافل در منزل

بهترین روش برای یادگیری و آمادگی آزمون تافل در منزل (تجربه ۱۲ ساله)

گاما

در این مطلب با کمک تجربه ۹ ساله نگارنده، پرسش از اساتید و چند تن از دوستانی که نمره عالی تافل آنهم در منزل و بدون کلاس کسب کرده اند بهترین روش تمرین و یادگیری تافل در خانه را به شما آموزش می دهیم.

این مطلب را در ۳ بخش تهیه کرده ایم. بخش روش مطالعه و برنامه ریزی، بخش دوم هم دانلود منابع و بخش سوم نکات تکمیلی.

بخش اول: روش مطالعه و برنامه ریزی


روش برنامه ریزی برای مطالعه و آمادگی تافل در منزل

اگر می خواهید حداقل نمره ۹۰ کسب کنید (که البته نمره ۸۰ هم برای بسیاری موسسات خارجی کفایت می کند) بهترین روش برنامه ریزی برای آمادگی تافل را در این مطلب توضیح داده ایم. (کلیک کنید)

روش مطالعه و تمرین

۱- بازه زمانی برای مرور مطالب

 1. اولین بار که مطلب جدیدی از زبان را مطالعه میکنید (مثلا یک لغت)، اگر همان مطلب را در ۲۴ ساعت آینده هم یک بار مرور کنید، تا ۸۰٪ آنچه را که جدیداً یاد گرفته اید حفظ میکنید
 2. پس از یک هفته، می توانید تنها پس از پنج دقیقه مرور همان مطلب، بدون فراموشی همه آن را به خاطر بیاورید. این مطلب تا ۳۰ روز در ذهن شما می ماند.
 3. بعد از چهل روز اگر همان مطلب را مجددا مطالعه کنید، ماندگاری آن در ذهن تان تا ۶ ماه خواهد بود!
 4. پس یک بار همان شبی که مطلب را یاد می گیرید مرور کنید، هفته بعد هم یک بار و چهل روز بعد هم یک بار

۲- خلاصه نویسی بسیار مهم است

یکی از سخت ترین بخش های آزمون تافل بخش رایتینگ و همچنین قدرت تحلیلی ذهن زبان آموز است. یک روش عالی و ساده برای تقویت شما در این زمینه داریم آنهم اینکه با خلاصه نویسی به راحتی در این دو بخش و حتی بقیه بخش های تافل قوی می شوید.

 


English

می خوای کل این سایت توی جیبت باشه؟ توی اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی چرب زبان، انگلیسی رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! در کمترین زمان انگلیسی مثل بلبل حرف بزن!


 

برای این کار کافی است هر زمان دو یا سه پاراگراف زبان را مطالعه نمودید، در حد ۳-۴ خط نظر خودتان را به زبان انگلیسی راجب آن پاراگراف ها بنویسید و یا اینکه آن را خلاصه نویسی کنید. همیشه در جزوه تان یک جای خالی کنار یادداشت هایتان بگذارید تا تفسیر خودتان از آن موضوع را بنویسید. بعدها هنگام مطالعه مجدد همزمان همان پاراگراف و ۳-۴ خط خودتان را هم مرور کنید تا تاثیر آن را به وضوح ببینید!

۳- گوش، چشم و زبانتان را به انگلیسی عادت دهید

هر روز در هر شرایطی هم که شده، حداقل به یکی دو مکالمه گوش کنید یا مطالعه کنید یا صحبت کنید و نگذارید اعضای بدنتان از عادت کردن به شنیدن زبان انگلیسی غافل شود. میتوانید از برنامه های رایگان صوتی روزانه مخصوص گوشی ها استفاده کنید.

۴- با صدای بلند بخوانید

یک راه عالی برای بهبود صحبت کردن به انگلیسی این است که هر زمانی میتوانید، متن ها را با صدای بلند و شمرده بخوانید. حتی اگر اشتباه کنید، بلند خواندن به شما کمک میکند که راحتتر انگلیسی صحبت کنید. برای بلند خواندن از کتاب یا روزنامه یا هرچیزی که به زبان انگلیسی است، استفاده کنید. حتی اگر شما همه ی لغات را نمیفهمید، اینکار باعث میشود که زبان و مغزتان، گفتن کلمات انگلیسی را تمرین کند و متوجه میشوید که وقتی انگلیسی صحبت میکنید میتوانید سریعتر و آسانتر جملاتتان را بسازید. بلند خواندن همچنین به دلیل اینکه شما از کلمات انتخابی خودتان استفاده نمیکنید، مفید است.

۵- با خودتان صحبت کنید

وقتی در حال انجام کارهای روزانه هستید، میتوانید با خودتان به تنهایی انگلیسی صحبت کنید. این باعث میشود به انگیسی فکر کنید. برای مثال میتوانید بگویید: I’m going to the kitchen, now I am making a cup of tea, I love tea because it refreshs me! و مانند اینها. میدانم این روش کمی غیر معمول به نظر میرسد اما کمک کننده است. فقط کافی ست امتحان کنید!.

۶- چیزی را که می بینید بگویید

گفتن و صحبت کردن در زبانممکن است به پنجره یا به تلویزیون نگاه کنید، هر چیزی که میبینید را بگویید؛ مثلا مردی که با بلوز آبی در حال رانندگی است را به انگلیسی بگویید، این یک زبان ساده است اما خودتان متوجه میشوید که چطور میتواند هماهنگی ذهن و زبانتان را افزایش دهد. بعد از مدتی متوجه میشوید که دیگر لازم نیست جمله ای را در ذهنتان ترجمه کنید و پس از آن وقتی یک مکالمه واقعی داشته باشید میبینید که میتوانید افکارتان را راحتتر ابراز کنید. در مورد اشتباهات هنگام گفتن جملات نگران نباشید، مهم ترین هدف انجام این تمرین، تسلط و روان بودن است. اگر میخواهید اشتباهاتتان را تصحیح کنید، صدایتان را ضبط کنید و دوباره گوش کنید که ببینید کجاها اشتباه کرده اید.

۷- به رادیوی انگلیسی (لهجه آمریکایی) گوش کنید

گوش دادن به رادیو انگلیسی

تا آنجایی که ممکن است به رادیوی انگلیسی گوش کنید. جدای از دروغ های این رسانه آمریکایی، بهترین فایل های تقویت مهارت شنیداری و حتی گفتاری را در زمینه لهجه آمریکایی به صورت روزانه به صورت رایگان در اختیار کاربران می گذارد. حتما روزانه حداقل ۱-۴ آن را تمرین کنید. برای ورود به سایت کلیک کنید.

۸- راجب موضوعات مختلف مطالعه کنید

در مورد موضوع هایی که دوست دارید در زبان خودتان در مورد آنها صحبت کنید، فکر کنید سپس چیزهایی که برای صحبت کردن آن به زبان انگلیسی لازم دارید را پیدا کنید؛ مثلا اگر دوست دارید در مورد فوتبال یا هر چیز دیگری صحبت کنید، میتوانید آنها را در وبسایت ها و مجلاتی که این موضوعات را پوشش میدهند پیدا کنید. لیست لغات مورد نیاز درمورد موضوعتان را بنویسید و کلمات و عبارات را یاد بگیرید. یک وب سایت فوق العاده برای یادگیری صحبت راجب موضوعات مختلف

بخش دوم: دانلود منابع


آزمون تافل امتحانی است که توانایی و مهارت های چهارگانه شما در زبان انگلیسی را می سنجد. تجربه چندین ساله و کسب نمره عالی نگارنده در آزمون تافل به شما می گوید که هر منبعی که به یادگیری زبان انگلیسی شما بطور کلی کمک کند می تواند مفید باشد. اما برخی منابع هستند که تافل را بصورت اصولی تر به شما یاد می دهند و مدت زمان یادگیری شما را بطرز چشمگیری کاهش می دهند. حتی تعداد بیشتری از کلمات آزمون از داخل این منابع بیرون می آید. ضمن اینکه دانستن زبان انگلیسی برای کسب نمره خوب تافل کافی نیست.

بسیاری از بومی های انگلیسی زبان هم نمی توانند از پس نمره خوب در تافل بر بیایند! علت این است که شما بایستی تکنیک های آزمون تافل را در کنار یادگیری زبان انگلیسی بلد باشید و منبع خوب منبعی است که زبان را همراه با این تکنیک ها به شما یاد دهد. مراقب باشید به هیچ وجه درگیر منابع قدیمی مثل کتاب ۵۰۴ که مثل واژگان شاهنامه فردوسی در عصر حاضر هستند! نباشید و گول آنها را نخورید.

در این مقاله ما با استناد به موسسات معتبر آموزش تافل همچون MagooshToeflgoanywhere و خود وب سایت رسمی ETS این منابع را معرفی می کنیم. در ضمن تجربیات نگارنده و تنی از دوستان که نمره بالای ۱۰۰ در تافل کسب کرده اند نیز در حد اندکی به مقاله افزوده شده است.

بهترین منابع تافل برای آمادگی در منزل

۱- کتاب Barrons TOEFL iBT 15th Edition

کتاب Barrons برای آزمون تافل

این کتاب جزو بهترین ها برای آمادگی آزمون تافل است. هر چیزی که در زمینه آشنایی با تکنیک های تافل نیاز دارید و نمونه تست ها در این کتاب وجود دارند. دقت کنید که حتما ویرایش ۱۵ این کتاب را تهیه کنید. کتاب بهمراه سی دی فایل های صوتی و پاسخ های نمونه بخش speaking ارائه می شود. همانگونه که می دانید موسسه بارونز جزو بهترین ها در زمینه آموزش زبان انگلیسی می باشد.

pdf   دانلود فایل های PDF و صوتی

   لینک خرید جدیدترین نسخه (جدیدترین ویرایش)

۲- کتاب Delta key to the next generation TOEFL test

کتاب Delta TOEFL test

حجم این کتاب نسبت به کتاب Barrons بیشتر است ولی جزئیات بیشتری را هم در مورد تکنیک های تافل ارائه می دهد. هر چند تکنیک های ارائه شده در این کتاب آنقدر زیاد هستند که ممکن است شما را گیج کنند ولی با این کتاب چیزی از آزمون تافل کم نخواهید داشت.

کتاب Deltas Key to the Next Generation TOEFL Test کلید آزمون تافل iBT است و کتاب مرجعی برای آشنایی با مهارت های تافل است. کتاب حاضر به ارزیابی و آموزش چهار مهارت اصلی مهارت خواندن ، گوش دادن ، صحبت کردن و نوشتن پرداخته و علاوه بر آن نکات مهم دستور زبان به صورت جداگانه پرداخته است. این کتاب شامل سی دی نرم افزار می باشد. فراموش نکنید که بهمراه این کتاب یک دی وی دی هم باید دریافت کنید و حتما نسخه Revised Edition را خریداری کنید.

pdf   دانلود فایل های PDF و صوتی

   لینک خرید جدیدترین نسخه (کاملا اورجینال)

۳- کتاب TOEFL test preparation kit 2nd edition

کتاب رسمی ETS آمادگی آزمون تافل

این کتاب توسط خود ETS ارائه شده و تمرین ها و نکات مطرح شده در آن کاملا شما را با سطح آزمون آشنا می کند. کتابی کاملا استاندارد و مختصر.

pdf   دانلود فایل های PDF و صوتی

   لینک خرید جدیدترین نسخه (کاملا اورجینال) 

۴- اپلیکیشن TOEFL Preparation

تافل

یکی از اپلیکیشن های گوشی است که بالاترین رنک در بین کاربران را به خود اختصاص داده است. یک اپلیکیشن رایگان. هر چند کیفیت مطالب در حد منابع پرمیوم نمی باشد ولی با موضوعات متنوعی آشنا خواهید شد. ضمن اینکه واژگان و فایل های صوتی موجود در آن برای آمادگی شما بسیار مفید خواهد بود.

  لینک دانلود برای اندروید

  لینک دانلود برای آیفون

۵- اپلیکیشن Magoosh Toefl app

اپلیکیشن تافل

یک اپلیکیشن معروف که متاسفانه برای کاربران ایرانی محدود شده است و برای دسترسی و دانلود آن از وی پی ان باید استفاده کنید. جزو بهترین ها در نوع خود است اما باز هم کامل نیست و فقط برنامه ای برای زمان بیکاری شماست.

  لینک دانلود برای اندروید

  لینک دانلود برای آیفون

بخش سوم: نکات تکمیلی


زبانمهر

حتما بخوانید!

10 دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

 • سلام، امید خوب باشید.
  بسیار ممنون از این معلومات مفید.
  آیا این کتاب‌های که معرفی کردید، کلید جواب سوالات را دارند تا بفهمیم که آیا درست پاسخ دادیم یا خیر.

  پاسخ
 • تازه میخوام شروع کنم اما لازم دیدم بابت مطالب این بخش تشکر کنم

  پاسخ
 • سلام و عرض ادب
  بابت اطلاعات متشکرم عالی بود
  فقط اینکه کتاب اولی که معرفی کردید بهتره یا دومی ؟ من بین این دوتا موندم ممنون میشم راهنمایی کنید و بگید با کدوم شانس بیشتری در آزمون تافل داریم

  پاسخ
 • سلام من که انگلیسی م در حد ابتدائی هست میتونم با تافل ادامه بدم؟؟؟

  پاسخ
  • سلام. با هر پایه ی زبان انگلیسی میشه این منابع رو مطالعه کرد یا باید مدتی پایه ی زبانمون رو قوی کنیم؟

   پاسخ
   • حداقل زبان دبیرستان رو بلد باشید. توی همین سایت سرچ کنید دبیرستان و آموزششون دانلود کنید بعد بیاین سراغ اینها

    پاسخ
 • Shaghayegh dadgostar
  مرداد 5, 1401 6:04 ب.ظ

  درود
  من صفرصفرم میخام شروع کنم

  پاسخ
 • محمد منیب محمدی
  آذر 10, 1401 11:35 ق.ظ

  بر نامه شما خیلی عالی است خوشم آمد من از افغانستان هستم میخواهم تافل را مکمل یاد بگیرم و علاقه من هستم هزینه دارد یانه اگر دارد چطور پرداخت میشود و اسناد چطور داده میشود لطفاً مرا در برنامه شامل سازید تشکر.

  پاسخ
 • سلام وقتتون بخیر ممنون بابت مطالب مفیدتون
  برنامه ریزی روزانه مطالعه تافل بهتره به چه صورت باشه؟
  من زبانم خوبه ولی نمیدونم باید چجوری همه مطالب و کاور کنم،ممنون میشم راهنماییم کنید

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست