داستان کوتاه

6 بهترین داستان کوتاه زبان فرانسه برای تقویت و یادگیری+ دانلود

گاما

بعد از سال ها یادگیری زبان فرانسوی، شروع به خواندن کتاب های داستان فرانسوی کرده ام. بعضی از کتاب هایم خیلی آسان هستند اما بعضی دیگر آن قدر سخت هستند که برای فهمیدن داستانشان باید تقریبا معنی تمام واژه هایش را از دیکشنری چک کنم ( که این کار بسیار زمان براست).اما این تجربه ها ، چیزهای زیادی را به من آموزش داد. تلاش کنید که با کتاب داستان ، ارتباط برقرار کنید و معنی واژه ها را پیدا کنید و همچنین روی ساختارهای دستوری دقت داشته باشید و با این روش به تقویت زبان خود کمک کنید.

چرا داستان های فرانسوی می خوانیم؟

مهم نیست که به عنوان یک زبان آموز چقدر زبان یادگرفتید گاهی اوقات ضعف شما در قسمت واژه و گرامر است. این را بدانید که زبان یک موجود زنده است. این که قوانین و کار کردهای آن را بدانید مهم است اما مهم تر این است که بدانید که در موقعیت ها و متن های مختلف ، گرامر و واژه چه کاربردی دارند. ممکن است بدانید که این فعل réfléchir چطور با ساخته شده است ، اما آیا کاربرد آن را در جمله می دانید؟

خواندن کتاب های فرانسوی به شما نشان میدهد که فرانسوی ها چگونه در برقراری ارتباط و در موقعیت های مختلف از زبان استفاده می کنند.

 


french

می خوای کل این سایت توی جیبت باشه؟ توی اپلیکیشن آموزش زبان فرانسه چرب زبان، زبان فرانسه رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! در کمترین زمان فرانسه رو مثل بلبل حرف بزن!


 

حتی اگر بخواهید داستان های فرانسوی یا قدیمی بخوانید، در مورد ساختار ها می توانید چیزهای زیادی را یاد بگیرید. برای مثال ، داستان های فرانسوی افسانه ای اغلب با یک عبارت “یکی بود یکی نبود” ، شروع می شوند که معادل فرانسوی آن می شود: Il était une fois…که در داستان های ادبیاتی به صورت: passé simple به کار می برند.

داستان های معاصر و جدیدتر دقیقا همان اصطلاحات و واژه هایی را دارند که در فرانسه امروزی به کار برده می شود و در بعضی موارد نویسنده تلفظ واژه ها رانیز نوشته است و از این راه شما با تلفظ واژه ها آشنا خواهید شد.

چطور داستان های فرانسوی را بخوانیم؟

۱-داستانی را انتخاب کنید که به آن علاقه دارید

واضح است که همیشه این امکان وجود ندارد که داستان مورد علاقه خود را بخوانید. مثل زمانی که شما باید داستانی را برای برای ارائه در کلاس درس آماده کنید. اما اگر بخواهید داستانی را برای خودتان بخوانید ، می توانید موضوع مورد علاقه خود را انتخاب کنید. به شما نوید این را می دهم که شما را درمورد این موضوع در این مقاله راهنمایی می کنیم. زمانی که شما به داستانی علاقه دارید ، اشتیاق بیشتری خواهید داشت تا معنی واژه هایی را که نمی دانید، پیدا کنید. مهم تر از همه چیزی که به شما انگیزه می دهد این است که می خواهید بدانید آخر داستان چه می شود، درست است؟

۲- خواندن داستان و مطالب فرانسوی با خواندن کتاب هایی که به زبان مادری شماست، تفاوت زیادی وجود دارد

هرچقدر هم که شما در خواندن کتاب های فرانسوی، ماهر شوید، مغز شما این کار را سخت تر نسبت به کتاب هایی که به زبان بومی یا مادری تان است، انجام می دهد و همچنین با وجود مهارت بالایی که در این زمینه پیدا کردید، ممکن است هنوز معنی بعضی از واژه ها را ندانید ، این ممکن است که کمی شما را دلسرد کند، اما شما پیوسته تلاش خود را ادامه دهید. خواندن کتاب هایی که به زبان خارجی نوشته شده اند فواید زیادی دارد :مطالعه ها نشان می دهد که یادگرفتن و به کار گرفتن یک زبان خارجی بسیار برای ذهن مفید می باشد و بیماری های روانی و آلزایمر را از شما دور می کند.

۳- خواندن کتاب ها به مرور برای شما راحت تر می شود

اگر شما بخواهید فرانسوی یادبگیرید همواره با یادگیری واژه ها و ساختارهای دستوری سروکار دارید ولی این را بدانید که یادگرفتن واژه و گرامر از طریق خواندن کتاب داستان آسان تر است. و همانطور که می دانید کار نیکو کردن از پر کردن است. من در این روزها می توانم داستان یا رمان Arsène Lupin خیلی راحت تر بخوانم نسبت به زمانی که L’Arrestation d’Arsène را برای اولین بار شروع کرده بودم. و البته خواندن کتاب هایی که افسانه ای نیستند مثل روزنامه یا مقاله و کتاب های آموزشی آسان تر می باشد . بنابراین خواندن آن ها را از دست ندهید.

۴- سطح خودتان را بدانید

اگر یک شروع معمولی داشته باشید ممکن است که نتوانید چیز زیادی را بدست بیاورید. بهتر است که آهسته و پیوسته حرکت کنید. از داستان های کوتاه و کودکانه شروع کنید( لیست این کتاب ها را در این مقاله قرار داده ایم) و زمانی که به آن ها مسلط شدید، کتاب های دشوارتر را جایگزین کنید.

حتما بخوانید: آموزش صوتی و رایگان زبان فرانسه در۱۰۰ درس(مشابه پیمزلر+pdf)

۵- سختی ها و شکست ها را بپذیرید

هرچقدر هم که به زبان فرانسه مسلط شده باشید، ممکن است با متن هایی برخورد کنید که درکشان برای شما راحت نباشد. علاوه براین نویسنده هایی هستند که خواندن مطالبشان برای همه حتی برای یک فرانسوی زبان، نسبت به بقیه دشوارتراست. بنابراین اگر برای خواندن بعضی از متن ها مشکل دارید خود را سرزنش نکنید، فقط سعی کنید دلیل دشواری را متوجه شوید و ضعف خود را برطرف کنید.

آیا این دشواری به خاطر وجود واژه های دشوار است یا به خاطر موضوع داستان است یا این که ساختارهای دستوری دشوار در جمله های کتاب وجود دارد؟ بنابراین اگر می خواهید کتاب خواندن را ادامه دهید، بپذیرید که به دیکشنری یا دیگر کتاب های مرجع نیاز پیدا خواهید کرد.قانون دوم را نیز به خاطر داشته باشید که خواندن متن هایی که چالش برانگیز است می تواند ناامید کننده باشد اما بدانید که این متن ها فرصت های طلایی برای مغز به حساب می آیند . خبر خوب این که متن بعدی که شما انتخاب می کنید برای تان آسان تر است و شما این تفاوت را احساس خواهید کرد.

بهترین ابزارها برای خواندن متن های فرانسوی

اگر فکر می کنید که برای خواندن متن های فرانسوی به دیکشنری نیاز دارید، درست فکر می کنید.

اگر سطح زبان فرانسوی شما متوسط یا پیشرفته است، یک دیکشنری فرانسوی دانلود کنید( یا یک دیکشنری بخرید)، دیکشنری که استفاده می کنید باید فرانسوی به فرانسوی باشد و نه فرانسوی به فارسی یا فارسی به فرانسوی. در این مطلب بهترین مترجم های حال حاضر را معرفی کردیم.

اگر در سطح مقدماتی هستید، شاید بهتر باشد که از دیکشنری استفاده کنید که فارسی داشته باشد مثلا فرانسوی به فارسی یا فارسی به فرانسوی. و این بهترین روش برای دانستن معنی واژه ها می باشد.

همان طور که در این مقاله اشاره کردیم. بهترین روش برای استفاده از این دیکشنری ها این است که هنگام خواندن کتاب ، واژه هایی را که بلد نیستید، هایلایت کنید و معنی یا تعریف آن ها را از دیکشنری پیدا کنید. زمانی که من شروع به یادگیری زبان فرانسه کردم این همه امکانات وجود نداشت و امروزه زبان یادگرفتن خیلی آسان تراست و این قضیه گاهی اشک من را در می آورد.

داستان های کوتاه و افسانه ای را کجا می توان یافت؟

اکنون می دانیم که چرا و چگونه متن فرانسوی بخوانیم اما کجا می توانید داستان های کوتاه و افسانه ای را پیدا کنید؟

بیشتر داستان های کوتاه و افسانه ای که من می خواهیم در این مقاله به شما معرفی کنم، به صورت آنلاین نیز یافت می شوند . اگر لینک آن را نگذاشته ام حتما دلیلی داشته ودر این صورت می توانید داستان مورد علاقه خود را در گوگل سرچ کنید.

هر داستانی که در وبسایت های فارسی پیدا نکردید یا رایگان نبود خیلی راحت وارد این سایت شوید و اسم آن را وارد کنید و دانلود نمایید!

بهترین کتاب های داستان فرانسوی

بیشتر مردم برای خواندن کتاب هایی که به زبان های دیگری غیر از زبان بومی آن ها نوشته شده است، از کتاب های کودک شروع می کنند یعنی از همان روشی استفاده می کنند که برای خواندن متن های زبان مادری یا بومی خود شروع کرده اند.درست است که داستان های کودکان ساده تر هستند و داستان های افسانه ای برای سرگرمی به کار می روند.خواندن داستان های افسانه ای امتیاز ویژه ای دارند زیرا که بیشتر ما با این داستان ها آشنایی داریم ودر نتیجه یادگرفتن واژه های جدید از طریق این داستان ها، آسان تر است.

قطعا کتاب های رایگان که در سطح اینترنت می بینید پر از اشتباهات معنایی و نگارشی هستند و فقط یادگیری شما را به تاخیر می اندازند، در حال حاضر بهترین منبع موجود کتاب داستان، گزینه یک است که تقریبا بدون اشتباه است و بهترین داستان ها را با سی دی گلچین کرده است و پرفروش ترین کتاب ما نیز بوده:

۱- کتاب ۱۲۹ داستان کوتاه زبان فرانسه همراه با CD صوتی

pdf  خرید جدیدترین ویرایش کتاب با کمترین قیمت

کتاب 129 داستان کوتاه زبان فرانسه همراه با CD صوتی

همانطور که گفتیم یکی از بهترین کتب داستان کوتاه حال حاضر زبان فرانسه در ایران میباشد. کتاب ۱۲۹ داستان کوتاه فرانسه فارسی ، کتابی با محوریت آموزش زبان فرانسوی است که توسط پریسا قبادی تالیف شده است. در این کتاب داستان هایی کوتاه به زبان فرانسه نوشته شده و در پایان به زبان فارسی ترجمه شده اند. یک حلقه سی دی فایل صوتی همراه این کتاب قرار دارد تا خواننده کتاب ، همزمان با مطالعه آن به صدای تلفظ جملات آن گوش دهد و زبان فرانسه را بهتر بیاموزد.

تعدادی از داستان های این کتاب عبارتند از :خانم ترودو ، جک و لوبیای سحرآمیز ، جوجه اردک زشت، شنل قرمزی، هانسل و گرتل، سیندرلا. این کتاب در قطع پالتویی و در ۵۰۴ صفحه و به صورت دو رنگ به چاپ رسیده است.

2- پنج داستان کوتاه فرانسوی با ترجمه فارسی

pdf  دانلود این کتاب بصورت PDF

پنج داستان کوتاه فرانسوی با ترجمه فارسی

این کتاب ۲۰۲ صفحه ای در حال حاضر بهترین منبع داستان های زبان فرانسه با ترجمه فارسی می باشد (البته دربین منابع رایگان) که البته نسبت به بقیه کتاب های داستان مشابه اشتباهات کمتری دارد.

3- ۱۰ داستان مصور و جذاب فرانسوی بدون ترجمه

pdf   دانلود این کتاب بصورت PDF

۱۰ داستان مصور و جذاب فرانسوی بدون ترجمه

این کتاب ۲۴۰ صفحه ای نیز جزو موثرترین داستانهای کوتاه است که به زبان کودکانه و با رعایت دقیق نکات گرامری و نگارشی برای کودکان نوشته شده و به همین دلیل بهترین منبع برای زبان آموزان سطح مبتدی-متوسط فرانسه است (چه بزرگسال و چه کودک).

4- رمان هری پاتر

pdf  خرید جدیدترین ویرایش کتاب با کمترین قیمت

خرید رمان فرانسوی Harry Potter 2 (جدیدترین ویرایش+ بهترین قیمت)

کتاب رمان فرانسوی harry potter 2 (هری پاتر) که توسط جی.کی رولینگ به رشته ی تحریر درآمده، یک رمان فانتزی-تخیلی و بسیار غنی است، که جوایز و افتخارات زیادی کسب نموده و همه ی اینها حاکی از توانایی منحصر بفرد او در داستان سرایی و شواهدی بر موفقیت این رمان است.

این کتاب روایت کننده ی دومین سال وورد هری در مدرسه ی جادوگری است، و از طلسمی می گوید که چند تن از دانش آموزان و هم چنین گربه ی سرایدار را خشک کرده است. همه هری را مقصر این کار می دانند، اما او باید برای اثبات بی گناهی خود، تالار اسرار را پیدا کند… این رمان فرانسوی بسیار جذاب و هیجان انگیز برای تقویت مهارت های زبان فرانسه یک انتخاب بسیار عالی است.

البته ما در فروشگاه 12 بهترین رمان زبان فرانسه را گلچین کرده ایم که معروف ترین و پرفروش ترین ها در آمازون بوده اند از اینجا می توانید این رمانها (داستانهای طولانی) را ببینید

سایر داستان های کوتاه و بسیار موثر زبان فرانسوی (بدون ترجمه فارسی)

۱-کتابهای Histoires ou contes du temps passé, avec des moralités

شما می توانید داستان های افسانه ای که توسط کارلس پرالت در کتابش با عنوان بالا جمع آوری شده است را از این جا بخوانید. (دانلود پی دی اف)

حتما بخوانید: دانلود رایگان ۲۰ آهنگ به زبان فرانسه برای یادگیری بهتر شما

۲- Les Fables de La Fontaine این کتاب غیر رایگان است

اگر شما طرفدار داستان های افسانه ای هستید، حتما تا به حال با Jean de La Fontaine’s Fables, که در سراسر دنیا مشهور هستند،آشنا شده اید. البته اگر بخواهیم منصف باشیم باید بگوییم که شاعر های قرن ۱۹ که داستان ها و شعر های افسانه ای داشتند در حقیقت از منابع خیلی قبل تر از خودشان در سراسر دنیا الهام گرفته اند. هنوز هم داستان های قدیمی جذاب است و مخاطب خودش را دارد زیرا که شاعر یا نویسنده در این داستان ها به واقعیت ها و دردهای جامعه، خیلی زیبا و هنرمندانه، می پردازد.

۳- La Fontaine یک اصل فرانسوی است که ریشه فرهنگی دارد

بیشتر بچه های مدرسه در سن های خیلی پایین تعدادی از داستان های آن را حفظ می کنند.من وشوهرم زمانی که شاهد از برخواندن La cigale et la fourmi توسط پسر چهارساله مان شدیم، بسیار تعجب کردیم.بنابراین خواندن این داستان ها شما را به فرهنگ فرانسوی بیشتر متصل می کند و شما بهتر می توانید با فیلم، برنامه تلویزیونی ، روزنامه و کتاب های فرانسوی ارتباط برقررار کنید.

شما می توانید تمام La Fontaine’s Fables به صورت رایگان دانلود کنید

۴- La Nuit یا هر داستان کوتاه دیگری که توسط Guy de Maupassant نوشته شده است

Guy de Maupassant نویسنده قرن نوزدهم است که مهارت زیادی در نوشتن داستان های کوتاه دارد. احتمالا شما داستان های او را در کلاس های فرانسه خوانده اید . این کتاب ها مناسب زبان آموزانی است که در سطح متوسط و پیشرفته هستند. داستان های ایشان اغلب ترسناک یا غمگین است( یا هردو) و نگاه اجمالی به زندگی فرانسوی ها در قرن ۱۹ دارد. اگر آخرین قسمت از آن شما را به وجد نیاورد ، نگران نباشید، کتاب های ترسناک یا غمگین زمانی جالب به نظر می آیند که با توجه بیشتری آن ها را بخوانید.

حتما بخوانید: ۵۰ ضرب المثل پرکاربرد در زبان فرانسه با ترجمه فارسی

داستان مورد علاقه من که توسط Maupassant ، نوشته شده است “شب” نام دارد که در آن نویسنده داستانی را در شب روایت می کرد. پاریس را روایت می کند که تاریک و تاریک تر می شود. اما اگر ایده داستان را دوست ندارید یا می خواهید با داستان های بیشتری از این نویسنده آشنا شوید از این سایت دیدن کنید. (اگه باز نشد وی پی ان روشن کنید) داستان های اصیل فرانسوی به زبان های مختلف در این سایت وجود دارد ، فقط کافی است که روی عنوان داستان کلیک کنید.

۵- Une passion dans le désert ( اشتیاق بیابان) نوشته Honoré de Balzac

اگر شما خواننده ای هستید که در سطح یشرفته می باشید ، حتما داستان فراموش نشدنی سربازی که عاشق یوزپلنگ هاست را بخوانید. در ابتدا مفهوم داستان عجیب به نظر می آید اما اگر شما عاشق داستان باشید، با مفاهیم این چنینی آشنایی دارید. سرانجام متوجه می شوید که داستان در مورد عشق یک پسر به یوزپلنگ نیست بلکه در مورد مفهوم عمیق عشق می باشد. داستان غمگین، شاعرانه و عاطفی می باشد شما می توانید این داستان ها به صورت رایگان از سایت لیبجن پیدا کنید.

حتما بخوانید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست