آموزش زبان فرانسوی به کودکان22

۵۰ نکته مهم برای آموزش زبان فرانسه به کودکان (۲ تا ۸ ساله)

Gamma koli

در ادامه اموزش های کاربردی زبان فرانسوی، در این پست بیش از ۵۰ نکته کاربردی برای آموزش بهتر و سریعتر زبان فرانسه به کودکان ۲ تا ۸ ساله را به شما متذکر می شویم. این پست از وب سایت معتبر دولینگو برگردان شده است.

۱- از کتابخانه‌های محلی‌تان،افسانه‌های خیالی(داستان‌های جن و پری) و کتاب داستان به زبان فرانسوی بگیرید.

کودکان عاشق این هستند که زمان مطالعه‌ی خود را باکسی به اشتراک بگذارند و بدون در نظر گرفتن زبان،آن‌ها همیشه زمانی را که با شما برای خواندن کتاب گذراندند را به خاطر دارند.تلاش کنید کتاب‌هایی با تصویرسازی خوب پیدا کنید. با فرزندتان تصاویر را تماشا کنید و به چیزهایی که از قبل به زبان فرانسه می‌شناختند اشاره کنید.برای شخصیت‌های مختلف از صداهای مختلف استفاده کنید.اگر فرزندتان داستان مورد علاقه‌ای به زبان فرانسه دارد،او را تشویق کنید که نقش شخصیت‌های مختلف را بازی کند.به او کمک کنید تا با استفاده از تخیل خودش،داستان یا پایان آن را تغییر دهد.

۲- از عروسک‌ها استفاده کنید یا اسباب بازی‌های مورد علاقه کودک خود را به عروسکی تبدیل کنید که به فرانسه صحبت می‌کند.

کودکان عاشق عروسک‌ها هستند و بازی‌های عروسکی برای مهارت‌های حرکتی عالی هستند.شما می‌توانید با استفاده از بازی با عروسک یا کل بدن یا ایجاد یک تئاتر عروسکی با استفاده از جعبه و عروسک‌های دستی(عروسک‌هایی که با استفاده از دست یا انگشت حرکت می‌کنند) اجرا کنید.عروسک‌های دستی هنگام آواز خواندن نیز بسیار سرگرم کننده‌اند.

۳- به باغ وحش بروید و نام حیوانات را به زبان فرانسه صدا بزنید.

اگر کتاب حیوانات دارید،باهم آن را نگاه کنید،سپس روزی به باغ وحش بروید. نام حیواناتی را که کودکتان یاد گرفته است،از او بپرسید و به حیوانات جدید اشاره کنید.باغ وحش یک مکان عالی برای افزودن صفات و رنگ‌هاست.وقتی به خانه آمدید،او را به کشیدن تصاویر حیواناتی که دیده تشویق کنید و باهم دیگر درباره‌ی آن‌ها به زبان فرانسه صحبت کنید.

۴- قایم باشک بازی کنید و به فرانسوی بشمارید.

قایم باشک یک بازی عالی برای تمرین اعداد است.شما می‌توانید از ۱تا۱۰ شروع کنید و به‌تدریج افزایشش دهید.وقتی کودکتان اعداد را به‌خوبی یاد گرفت،به عقب برگردید(اعداد را برعکس بشمارید).وقتی دنبال کودک خود می‌گردید،یک فرصت خوب برای تکرار کلمات است بدون آنکه تکراری باشد.

۵- بازی‌های تخته و صفحه‌ای را به فرانسه بازی کنید.

برای مثال:مارپله،تخته و بازی‌های دسته جمعی(خانوادگی)

بازی با تاس همیشه برای شمارش و همچنین افزایش ساده مناسب است.بازی‌های تخته‌ای(صفحه‌ای)با تمام خانواده می‌تواند یک زمان(موقعیت) آرام برای یادگیری باشد.بازی‌های صفحه‌ای ساده مثل مارپله،به یک کودک خیلی بیشتر از صرفاً زبان می‌آموزد.آن‌ها همچنین قوانین بازی،درک اهداف را یاد می‌گیرند و البته بازی‌های خانوادگی کاملاً توأم با سرگرمی‌اند.

۶- با فلش کارت‌ها بازی کنید.مثل بازی‌های حافظه یا بازی Go fish

فلش کارت‌ها یکی از ارزشمندترین منابع شما در آموزش زبان به کودکانتان است.با چندتایی از کارت‌های مشابه شما می‌توانید بازی‌های شناخته شده‌ای مثل Go fish یا بازی حافظه انجام دهید.بچه‌های خیلی کوچک ممکن است برای داشتن کارت‌های بیشتر با یکدیگر درگیر شوند،پس بازی‌هایی را انجام دهید که از کودکان می‌خواهد کارت‌ها را با دیگران جفت کند.یک صدا را با یک تصویر،یا دو کارت که یک صدا دارند یا دو عکس که مطابقت دارند،به هر نحوی که انتخاب می‌کنید مطابقت دهید.کارت‌ها را روی زمین یا میز قرار دهید و از کودک بخواهید همان‌طور که شما کلمه‌ای را میگویید،کارتش را لمس کند.و کودک را تشویق کنید که او نام ببرد و شما کارت را لمس کنید.بازی را جالب و سرگرم کننده نگه دارید.

۷- یک نمودار پیشرفت داشته باشید که کلمات و عباراتی که کودکتان بر آن تسلط دارد را دنبال کند.

یک نمودار پیشرفت ساده کودک شما را به اهداف مشخصی آگاه می‌کند و کودکان عاشق برچسب‌ها هستند.اجازه دهید فرزندتان بداند که به یک هدف نزدیک شده است،و از گرفتن برچسب‌ها هیجان‌زده شود.اورا به خاطر موفقیت خود با یک کار بزرگ مثل آغوش یا “بزن قدش” ،ستایش(تمجید) کنید.

نکته مهم! آیا یادگیری زبان فرانسه سخت است؟ مدت زمان یادگیری چقدر است؟

۸- به ترانه‌های فرانسوی کودکان گوش دهید و یا در ازای حفظ یک قطعه کوتاه،به آن‌ها پاداش دهید.

به آواز کودکان به زبان دوم،هر جا و هر وقت که می‌توانید گوش دهید.CDهایی را در ماشینتان داشته باشید و یا در زمانی که در حال انجام کاری هستید،یک CD را به‌عنوان آهنگ پس زمینه به‌طور ملایم پخش کنید. به آوازها(ترانه‌ها)اعمال و حرکاتی اضافه کنید،این به کودکان کمک می‌کند تا کلمات را به یاد داشته باشند.اگر متناسب شخصیت کودکتان است،آن‌ها را به اجرای آهنگ تشویق کنید.شما می‌توانید یک شباهنگ خاص داشته باشید.اینجا یک لیست پخش از ترانه‌های بچگانه به زبان فرانسه وجود دارد.

۹-  به ترانه‌های پاپ فرانسوی باهم دیگر گوش کنید یا به فرزندتان برای حفظ یک ترانه‌ی کوتاه پاداش بدهید.

به کودکتان برخی از ترانه‌های جذاب پاپ که هر دوی‌تان دوست دارید را،یاد بدهید.ترانه‌ای که شعر و(نغمه سرایی)همخوانی مناسب دارد،برای حفظ کردن آسان‌تر است.آن‌ها را حین انجام امور دیگر در منزل بخوانید و وقتی کودکتان سعی می‌کند به شما ملحق شود،به زبان الگو(شکل،مدل) بدهید و آن‌ها را تشویق کنید که با شما بخوانند.

۱۰- کارتون مایی به زبان دوم در آپارات یا آمازون پیدا کنید.

کارتون‌ها یک روش عالی برای درگیر کردن کودکان در زبان دوم است.بچه‌ها می‌توانند داستان‌ها را به شکل بصری بدون نگرانی درباره‌ی درک نکردن هر کلمه،بفهمند.خرید DVD از آمازون ساده است یا بجای آن،آن‌ها را در یوتیوب جستجو کنید.به کودکتان اجازه دهید شما را راهنمایی کند که چه کارتونی را بیشتر دوست دارند‌.باهم دیگر آن‌ها را تماشا کنید و این‌گونه خواهید فهمید که کدام زبان را تقویت کنید.

۱۱- یک چک لیست اهداف سالانه/ماهانه داشته باشید.

یک چک لیست از اهداف و ایده مایی که می‌خواهید از آموزش زبان در طول یک سال داشته باشید،ایجاد کنید. آن را به اهداف ماهانه کوچک تجزیه کنید.این کار به شما کمک می‌کند روی نقطه(موقعیت) ای که قصد دارید برسید، متمرکز شوید و همچنین یک روش عالی است برای نگاه انداختن به عقب و دیدن اینکه شما و فرزندتان چه راهی را طی کرده‌اید.

۱۲- یک (لیست پخش)در یوتیوب ایجاد کنید یا یک پلی لیست مناسب در سطح فرزندتان پیدا کنید.

یوتیوب یک منبع فوق‌العاده است.شما می‌توانید یک پلی لیست از ویدئوهای آموزشی فرانسوی ایجاد کنید،که این روزها مردم از سرتاسر دنیا پست می‌کنند. آن‌ها ممکن است آموزش‌های کوتاه یا ایده‌های خلاقانه باشند که شما می‌توانید در یادگیری زبانتان بیامیزید(ترکیب کنید)،یا آوازهای بچگانه که می‌توانید باهم بخوانید.لیستهای پخش شده که قبلاً توسط دیگران باهمان هدف قرار داده شده است را،جستجو کنید.

۱۳- به گروه‌های پشتیبانی آنلاین(انجمن‌ها،صفحات فیس‌بوک،لیستهای توییتر،گروه وبلاگ‌های چند فرهنگی و …) بپیوندید.

برای تبادل ایده‌ها و اطلاعات، به برخی گروه‌های آنلاین بپیوندید. پشتیبانی نیز بسیار ارزشمند است.آموزش فرانسه ممکن است موانع یا چالش‌هایی داشته باشد.بسیار مهم است که بتوانید با افرادی با مشکلات مشابه یا کسانیکه این موانع را پشت سر گذاشته اند،ارتباط برقرار کنید.فیس‌بوک و توییتر برای ارتباطات فوری عالی هستند.گروه ها یا انجمنهای چت آنلاین می‌توانند به شما حس اجتماع و اهداف مشترک بدهند.

۱۴- وب‌سایت وزارت فرهنگ فرانسه را ببینید.

نگاهی به وب‌سایت بیندازید و اطلاعات جالب در مورد فرانسه پیدا کنید.در مورد غذا،رقص و لباس‌های سنتی بخوانید.به آمار مانند آمار جمعیت نگاه کنید.برخی اطلاعات جالب در مورد آب‌وهوا،تعطیلات و آداب و رسوم را پیدا کنید.در مورد آن‌ها با فرزندتان صحبت کنید و اینکه به کدام بخش علاقه‌مند‌است را در نظر بگیرید.

۱۵- به کتابخانه‌های عمومی بروید و همه‌ی منابعی که به زبان فرانسه‌اند را چک کنید.

کتابخانه‌ها منابع خیلی خوبی هستند.اگر منبعی به زبان فرانسه نداشتند،از متصدی کتابخانه بخواهید که در صورت امکان سفارش دهد.همچنین تابلوی اطلاعات را چک کنید و ببینید آیا گروهی از کودکان گروه زبان فرانسه در آنجا وجود دارد و همچنین می‌توانید دوستان جدید پیدا کنید.

۱۶- از DVDهای آموزش زبان کودکان استفاده کنید.

DVDهای زبان مفید هستند،مخصوصاً برای والدین شاغل(پر مشغله).DVD هارا در حالی که کلمات و عبارات مفید را به روشی جالب تکرار می‌کنند،بررسی کنید.و دنبال DVD باشید که مخصوص کودکان است و بازی و آهنگ دارد و خیلی خوب طراحی شده است.

۱۷- وقتی در حال رانندگی برای بردن فرزندتان به مدرسه هستید،CD پخش کنید.

همیشه زمانی که در اتومبیلتان هستید،CD مایی به زبان فرانسه پخش کنید.این می‌تواند ترانه‌یا CD آموزشی کودکان و یا هر چیزی که کودکتان دوست دارد،باشد.این کار را به‌طور مداوم انجام دهید بطوریکه کودکتان همیشه در ماشین انتظار زبان دوم را داشته باشد.

۱۸- در منزل به‌عنوان آهنگ پس زمینه رادیو استریمینگ پخش کنید.

یا از اسپاتیفای،لست اف ام(وبگاه های رادیویی اینترنتی)و … استفاده کنید. امروزه منابع زیادی وجود دارد که به شما در پخش رادیو از طریق دستگاه های الکترونیکی شخصی و لپتاپ ها و… کمک می‌کند.همه‌ی آنچه که شما نیاز دارید، تنظیم یکی از ایستگاه های رادیویی محلی و داشتن رادیو یا پلی لیست در پس زمینه،در کل روز است.حتی اگر فرزندتان متوجه چیزیکه گفته میشود یا شعر ترانه نمیشود،او به صداهای جدید و الگوهای تلفظ عادت می‌کند.

۱۹- برای مبتدیان از برگه های آموزشی استفاده کنید.

وبسایتهای زیادی وجود دارد که صفحات آموزشی برای مبتدیان ارائه میدهند. بسیاری از آن‌ها رایگان هستند و برای برخی می‌توانید هزینه را ماهانه یا سالانه پرداخت کنید.بچه‌ها عاشق کاربرگها هستند.برخی ازآنها ممکن است برگه های رنگ آمیزی ساده باشند(کودکان عاشق رنگ آمیزی اند)،یا برگه مایی که از طریق کاربرد مداد،مهارت‌های حرکتی را تقویت می‌کنند.تعدادی برچسب بخرید و روی هر برگه ای که کودکتان کامل می‌کند،بزنید.

۲۰- از فلش کارت‌ها استفاده کنید.

شما می توانید کارت های بازی خود را ایجاد کنید،از فرزندتان بخواهید آن را لمس/انتخاب کنند.کارت هارا اطراف اتاق پنهان کنید و از فرزندتان بخواهید آن‌ها را بیابد و بگوید که آن‌ها چه هستند و غیره.

شما همچنین می توانید مرتبا فلش کارت‌ها را در اطراف اتاق قرار دهید. آن‌ها را هر هفته در دسته های (حیوانات / گل ها / میوه ها و غیره) تغییر دهید. به آن‌ها نگاه کنید و اغلب آن‌ها را با فرزندتان بگوئید.از آن‌ها بپرسید این چیست و آن چیست؟ آنهارا با مگنت(آهنربا) روی یخچال بزنید یا اجازه بدهید فرزندتان این کار را بکند. شما کلمات را بگویید و از او بخواهید آن را بچسباند. آن‌ها را در یخچال خود با آهنرباهای خود قرار دهید و یا اجازه دهید فرزند شما این کار را انجام دهد. شما کلمات را فراخوانی می کنید و آن‌ها را به آن‌ها می دهید.

۲۱- یک دیکشنری تصویری برای شروع تهیه کنید.

فرهنگ لغت تصویری کودکان یک منبع فوق‌العاده است. کنجکاوی کودک خود را با آن دنبال کنید. اجازه بدهید او انتخاب کند هر آنچه را که می‌خواهد در هر روز مشخص بداند.از وی اطلاعات بیشتری در مورد کلمات که آن‌ها می دانند بپرسید. “رنگ آن چیست؟” “آیا آن بزرگ یا کوچک است؟ “” کجا زندگی می کند؟ “” چه کار می کند؟

۲۲- یک کتاب الفبا برای کودک تان بخرید.

کودک خود را به اشکال حروف با یک کتاب الفبای ساده معرفی کنید. این به ویژه مفید است اگر الفبای فرانسوی متفاوت از زبان اول است. برای دانش آموزان جوان، کتاب بسیار ساده، “استارتر” را دریافت کنید، همچنین برای مهارت های حرکتی خوب و کنترل مداد عالی است.

۲۳- در مورد یادگیری زبان شناسی (یادگیری با انجام) فکر کنید.

کتاب های رنگی، اسکچ بوک ها یا دی وی دی مایی که کودکان تماشا و با آن‌ها میرقصند عالی هستند!

هر چیزی که باعث شود بچه‌ها بدن و یا دستانشان را تکان بدهند،به آن‌ها کمک می کند تا یاد بگیرند.باهم دی وی دی تماشاکنید،رقص طراحی کنید ورقصها را به نمایش بگذارید،حتی “لباس” مخصوص بپوشید. هنرمند درونی فرزند خود را با یک اسکچبوک تشویق کنید. رنگ کنید،نقاشی کنید و بکشید،رسم کنید،در مورد رنگها و تصاویر کودک خود به زبان دوم صحبت کنید.

رنگ آمیزی در تصاویر یک فعالیت بسیار آرامش بخش است (شمانیز باید آن را انجام دهید!) کودکان هنگام رنگ آمیزی آرامش زیادی دارند، زمان خوبی برای انجام برخی مکالمه های کوتاه به زبان فرانسه است. رنگ ها را مخلوط کنید و در مورد نحوه رنگ سازی فرانسوی صحبت کنید.

۲۴- تهیه ی یک قلم خوانا را در نظر داشته باشید.

آخرین ابزار ترجمه. “قلم خوانا” اسکن(بررسی) و ترجمه می کند. متن ترجمه شده بر روی صفحه نمایش کوچک روی قلم ظاهر می شود و همچنین می تواند تلفظ صوتی کلمات یا جملات کامل را ارائه دهد.

۲۵- تعدادی اسباب بازی‌های گویا یا آواز خوان پیدا کنید.

امروزه بسیاری از اسباب بازی‌های گویا در بازار وجود دارد. یکی از آنهایی که به زبان فرانسه(یا چندین زبان)سلام احوالپرسی می‌کند را امتحان کنید. یا یکی که آهنگ های سنتی/ قافیه های مهدکودکی را به فرانسه میخواند.

۲۶- از کتاب های فرهنگی مخصوص بچه‌های کوچک استفاده کنید.

“کتاب های فرهنگ” آماده برای یادگیری در مورد کشورهای مختلف عالی هستند. آن‌ها را باهم بخوانید، سوال بپرسید و فرزندتان را تشویق کنید تا آن‌ها نیز سوالات زیادی بپرسند. پس از خواندن یکی، می توانید با استفاده از تصاویر مجلات یک نمونه ساده را بسازید یا فرزندتان را تشویق کنید تا تصاویری بکشد. در کتابخانه یا از طریق اینترنت باهم دیگر اطلاعات جمع آوری کنید.

۲۷- اتاق فرزند خود را با پوسترهای یادگیری (رنگ ها، اعداد) یا تصاویر از فرانسه (پرچم، شهرها و غیره) تزئین کنید.

برخی از پوسترهای بزرگ رنگی را برای تزئین اتاق فرزند یا فضای یادگیری خود استفاده کنید.به همه چیز اشاره کنید و سوال بپرسید، نقش ها جابجا کنید واز فرزندتان نیز بخواهید سوال کند، همچنین به مدلسازی تلفظ کمک می کند. بپرسید کدام پوستر مورد علاقه کودکتان است و چرا؟سرمشقی که آن‌ها را علاقه مند می‌کند را دنبال کنید.

۲۸- یک برنامه ساده که برای کودکان آماده شده است را دنبال کنید.

از برنامه ساده ای که در سیستم یادگیری زبان شما تهیه شده است استفاده کنید یا خودتان یکی را بسازید. اجازه دهید فرزند شما بداند که این چه چیزی است تا او بتواند ببیند چه کاری انجام خواهد داد. کودکان تمایل به انجام بهترکارها دارند زمانی که می دانند که چه چیزی می آید و چه چیزی از آن‌ها انتظار می رود.

۲۹- از برچسب ها به عنوان پاداش استفاده کنید (برچسب مایی که به زبان دوم می گویند:تبریک، شگفت انگیزه و غیره)

بچه‌ها عاشق برچسب هایند! از آن‌ها آزادانه استفاده کنید. کودک خود را به عنوان فرصتی برای استفاده از زبان دوم،تحسین کنید. اگر شما می توانید برچسب مایی را با کلمات ستایشی در زبان دوم پیدا کنید،از آن ها استفاده کنید وکلمات را بسیار تکرار کنید. ابتدا از دو کلمه استفاده کنید و همچنان که فرزندتان میشناسد،به تعداد کلمات اضافه کنید.

۳۰- برخی اقلام چاپ شده مربوط به زبان دوم را دریافت کنید: تی شرت، لیوان، نقره آلات کودکان و غیره.

اگر شما فرصتی برای بازدید از کشورهای زبان دوم دارید،اقلامی را به زبان دوم بخرید. تی شرت، لیوان و قلم ها مفید و همچنین آموزشی هستند.کارت پستال، پوستر و یا برچسب سپر با عبارات محبوب را جستجو کنید. اینها را در اطراف خانه خود قرار دهید.

۳۱- با دیگر والدین که میخواهند به فرزندانشان فرانسه آموزش بدهند،تاریخ بازی یا گروه‌های بازی تنظیم کنید.

سعی کنید والدین دیگری که فرزندان خود را به یادگیری زبان فرانسوی تشویق می‌کنند،پیدا کنید. ترتیب بازی با یکدیگررا بدهید،به پیکنیک و پارک بروید یا به باغ وحش یا آکواریوم سفر کنید، مکان های عالی برای تمرین زبان. همچنین پیداکردن دوستان جدید برای شما بسیار مفید است!.

۳۲- با دوستان و بستگان که فرزندی دارند که فرانسوی صحبت می کند,ویدئوچت(چت ویدئویی)کنید.

به گپ ویدیویی با کودکان دیگر که میدانید به زبان فرانسه صحبت می‌کنند،تشویق کنید. استفاده ازskype یا Google Hangouts یا چیزی شبیه آن آسان است. در این نزدیکی باشید به مکالمه کمک کنید.مشوق باشید و در برابر وسوسه ی تصحیح اشتباهات فرزندتان مقاومت کنید.

۳۳- مادربزرگ و پدربزرگ (که می توانند فرانسوی صحبت کنند) را دعوت کنید تا بمانند.

صرف وقت با پدربزرگ و مادربزرگ ها به هر حال برای همه گروه ها با ارزش است، اما صرف وقت با پدربزرگ و مادربزرگی که فرانسوی صحبت می کنند برای تقویت ارتباط و شنیدن زبان طبیعی،عالی است.فرزند شما با احساسات عشق و امنیت به زبان فرانسوی ارتباط برقرار می‌کند.

۳۴- یک پرستار کوتاه مدت یاتمام وقت پرستار یا نگهبان(مراقب) که فرانسوی صحبت می‌کند.

اگر ممکن است،یک پرستار بچه / مراقب که به زبان فرانسه صحبت می‌کند،استخدام کنید. حتی چند ساعت در هفته وضعیت را تغییر میدهد (و به شما کمی وقت آزاد می دهد!).

۳۵- با فرزندتان دستورپختهای فرانسوری بخورید.

بچه‌ها همیشه می خواهند یک آشپز کوچولو باشند. برخی از غذاهای ساده ی فرانسوی را باهم بپزید.برای دستورالعملها،و کلمات شستن،خورد کردن،پاک کردن،مخلوط کردن…از زبان دوم استفاده کنید.همان‌طور که آشپزی می کنید موادلازم را باحالتی طبیعی بنامید.در اینجا برخی از دستور العمل های فرانسوی آمده است.

۳۶- به همراه فرزندتان،به مراکز اجتماعی،مراکز فرهنگی و معابد بروید.

مکان های محلی مورد علاقه، کودک شما را تحریک می‌کند و مراکز فرهنگی اغلب نمایشگاه ها یا نمایش های موسیقی/ رقص دارند.به هر چیزی که به فرانسه است،توجه کنید.مراکز اجتماعی مکان مهمی برای دیدار با مردم هستند،به تابلوهای اطلاع رسانی(برای هر چیزی)از افراد علاقه مند یا به نوعی مرتبط با فرانسویها، نگاه کنید.شما حتی می توانید پیشنهود دهید که خودتان کاری انجام دهید،در مورد کشور یا یک رقص سنتی صحبت کنید.

۳۷- از سوپرمارکتهای فرانسوی و رستورانهای فرانسوی با فرزندتان بازدید کنید.

به اطراف سوپرمارکت فرانسوی بروید و به غذاهای فرانسوی اشاره کنید. اگر فرزند شما با آن‌ها آشنا نیست، سؤال بپرسید.”شما فکر می کنید که طعم و مزه اش چطوره؟” “آیا شما فکر می‌کنید این سخت/نرم/ترد/ شیرین/ و غیره؟ است” اگر ممکن است در رستوران های غذا بخورید. در مورد غذا صحبت کنید،اینکه چطور آماده می میشود،و اینکه مال کجاست.

۳۸- یک لغت از فعالیت روزانه داشته باشید.

یک “لغت روز” را انتخاب کنید،خودتان یا فرزندتان می‌توانید آن را انتخاب کنید،یا از فرزندتان بخواهید به‌طور تصادفی از بین دسته کارت‌های لغت، انتخاب کند.اگر آن کلمه اسم است،آن را در خانه یا وقتی بیرون میروید، جستجو کنید.در مورد جایی که ممکن است آن اسم موجود باشد،صحبت کنید.اگر فعل است،راه مایی برای انجام این عمل یا بطورواقعی یا اجرای بیصدا، پیدا کنید.ببینید آیا می توانید کسی را در حال انجام آن کار ببینید؟یا از قیدها استفاده کنید و زمانی را صرف انجام کارها با حالات قید بکنید: به آرامی / سریع / خوشبختانه / و غیره.

۳۹- بازی‌های آنلاین زبان فرانسه (حافظه، کلیک کنید و بگویید، و غیره) را با فرزند خود بازی کنید

بسیاری از بازی‌های آنلاین زبان تعاملی رایگان برای کودکان وجود دارد. یکی را انتخاب کنید که فرزندتان را جذب کند و آن‌ها را تشویق کنید که هر روز کمی بازی کند. شما می توانید ۳ نوع مختلف بازی‌های آنلاین یادگیری زبان فرانسه را در اینجا بیابید

۴۰- درس های اسکایپ را برای کودکان امتحان کنید (ممکن است برای نوزادان و کودکان نوپا توصیه نشود)

بسیاری از معلمان از طریق اسکایپ به ارائه درس های زبان می پردازند. بپرسید و ببینید آیا کسی می تواند یک معلم را به شما توصیه کند. در این تدریس نیز حضور داشته باشید تا بتوانید بدانید چه زبانی بین درسها تقویت می شود.

۴۱- داستان های وقت خواب را به زبان فرانسه برای فرزندتان بخوانید.

کتاب ها، کتاب ها، کتاب ها. کودکان و نوجوانان کتاب و داستان را دوست دارند.داستان قبل از خواب را به زبان فرانسه بخوانید.اغلب زمانی که بچه‌ها داستان های دلخواه خود را چند بار شنیده اند، آن‌ها کلمات را می دانند. کودک خود را تشویق کنید تا کمک کند داستان را بگویید.

۴۲- بازی‌های بچگانه فرانسوی را انجام دهید.

بسیاری از بازی‌های کودکان در سراسر جهان یکسان هستند. فرزندتان به زبان اول آن را میشناسند،امابازی را به زبان دوم با او انجام دهید.سنگ،کاغذ،قیچی تنوع زیادی دارد؛ آن را به زبان دوم اجرا کنید.بازی لی لی،بازی‌های پرشی، بازی‌های کف زدنی و غیره را می توان به هر زبانی بازی کرد.برای ایده‌های بیشتر نگاهی به بازی ها در “کشورها و فرهنگ ها”ی مختلف در پست دیگر Dino Lingo که در سمت راست این‌ پست آمده، بیندازید.

۴۳- کتابهای خنده دار و مجلات کودکان به زبان فرانسه را بگیرید.

بپرسید آیا یک دوست یا خویشاوند در خارج از کشور می تواند برای شما کمدی یا مجلات کودکان به زبان فرانسه را ارسال کند. مجلات کودکان اغلب در حقیقت بسیاری از حقایق جالبی دارند که شما می توانید در مورد آن‌ها صحبت و تحقیقات بیشتر کنید. آن‌ها همچنین دارای کوئیزها(امتحان ها) و پازل مایی هستند که بسیار سرگرم کننده هستند.

۴۴- به رژه ملی فرهنگ هدف بروید.

شما می توانید سعی کنید جایی که در آن جامعه بزرگ مردم از فرهنگ هدف وجود دارد را،پیدا کنید. آن‌ها بدون شک رویدادهای ویژه ای را برای جشن تعطیلات کشور مبدا خود خواهند داشت. کودکتان را به نمایشگاه ها و جشنواره های آن‌ها ببرید.

۴۵- یک نوت بوک شخصی برای یادگیری زبان دوم استفاده کنید.

(فراموش نکنید که از آن استفاده کنید تا فرزندتان هر آنچه را که در زبان دوم می گویید،بکشد.اجازه دهید فرزند شما نوت بوک را در مغازه انتخاب کند و هرطور ویژه ای که می خواهد آن را تزئین کند. کلمات را به زبان فرانسوی بنویسید و بخواهید آن‌ها را نقاشی کند، یا حتی کلمه یا حرف اول را بسته به اینکه کدام سطح هست، بنویسید. هر چند روز یکبار عکس ها را باز کنید و در موردشان صحبت کنید و مهارت های طراحی فرزندتان را ستایش کنید.

۴۶- صنایع دستی محلی درست کنید.

اگر زبان مادری شما فرانسه است، در مورد صنایع دستی که شما دوران کودکی ساختید فکر کنید و آن‌ها را با فرزندتان انجام دهید (همچنین فکر کنید که چقدر خوشحال بودید ازینکه این فعالیت را با مادر/ پدر یا دوستانتان انجام می دادید). نگران نباشید اگر فراموش کرده‌اید چگونه، در اینترنت برای بازخوانی حافظه خود نگاه کنید. شاید شما بتوانید چیزی را که فرزندتان میسازد، به پدربزرگ و مادربزرگ یا بستگان خود در خارج از کشور ارسال کنید.

۴۷- از برنامه ها(اپلیکیشنها)ی چت (WhatsApp، Line، و غیره) برای صحبت با دوستان و فامیلتان که فرزندان هم سن کودکتان دارند، استفاده کنید.

برنامه های گپ(چت)قابل حمل و آسان برای استفاده هستند. با دوستان خود که کودکان هم سن دارن،به زبان دوم چت کنید.فرزندتان را تشویق کنید که با آن‌ها و نیز بچه‌هایشان گپ بزند(چت کن).از فرزندانشان درباره‌ی خودشان،روزشان و… بپرسید و فرزند خود را تشویق کنید که در مورد خودشان صحبت کند.

نکته مهم! راهنمای کامل درباره سطوح زبان فرانسه+مدرک زبان فرانسه

۴۸- برای خواباندن نوزادتان به زبان دوم لالایی بخوانید.

لالایی ها برای کودک و والدین بسیار آرامش بخشند.برخی از لالاییهای فرانسوی را بخوانید تا به نوزادتان کمک کنید تا بخوابد.شما می توانید موسیقی کابین بافی را از یک فروشگاه کودک خریداری کنید.موسیقی را پخش کنید و به فرانسه آواز بخوانید. ایجاد یک روال معمول است و لذت ببرید از زمانی که کودکتان را در بغل دارید و او را آرام می‌کنید.

۴۹ – آموزش در خانه را با گرفتن یک برنامه درسی آنلاین،مد نظر داشته باشید.

امروزه بیشتر مردم به آموزش در منزل روی می آورند و منابع زیادی در اینترنت وجود دارد.تحقیق کنید و چیزی را که مناسب شما و فرزندتان است را پیدا کنید. بسته به ساعات مدرسه،در محل زندگیتان، ممکن است فرزندتان به مدرسه محلی مراجعه کند و همچنین یه برنامه درسی آموزش در خانه را دنبال کند.

نکته مهم! خرید اینترنتی بهترین سی دی های آموزشی زبان فرانسه (۲۰۱۸)

۵۰- کودک خود را به یک اردوی تابستانی بفرستید تا بتواند در مدت کوتاهی به فرانسه درس بخواند.

اردوگاه تابستانی یک تجربه‌ی عالی برای کودکان است.اغلب اولین باری است که کودک به‌طور طولانی دور از خانه می‌ماند و یک شانس برای ایجاد دوستی‌های زیادی است و برای اولین بار فعالیت‌های مختلفی را امتحان می‌کنند.اردوهای “زبان” برای بچه‌ها،معمولاً مطالعه را با تعداد زیادی بازی، کاردستی و فعالیت‌های مربوط به زبان دوم،می‌آمیزد(ترکیب می‌کند). به‌طور آنلاین یا بر روی صفحه اطلاع‌رسانی در مراکز اجتماعی و یا سایر ساختمان‌های عمومی نگاه کنید.

دانلود منابع مفید زبان فرانسه

French

حتما بخوانید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست