شهرهای سوئد

۱۵ بهترین شهر سوئد برای مسافرت و بازدید توریستی

گاما

سوئد کشوری با زیبایی های طبیعی چشمگیر است که خط مرزی ساحلی و نیز جنگلهای باستانی آن، شهرهای فوق العاده زیبایی را در بر گرفته است. کوچه های بادگیر دلپذیر به قلعه ها و کلیساهای قدیمی منتهی می شوند در حالی که مناطق غیر مسیحی این شهرهای زیبا و سرزنده را احاطه کرده اند. بار ها و کافه های رویایی زینت بخش خیابان ها هستند، در حالی که موزه های بسیار زیبا در میان ساختمان های سنتی و نیز ساختمان هایی با معماری های مدرن تر قرار گرفته اند.

زندگی شبانه ای که در شهرهای سوئد جریان دارد، خارق العاده است و بسیاری از شهرها در سوئد جمعیت زیادی از دانشجویان را در خود پذیرفته است. خیابان های سوئد با شور جوانی و سرزندگی، بافت مدرن و قدیمی را باهم تلفیق کرده اند. مقصدی بی نظیر برای تمامی سلیقه ها که با سفر به آن کشور می توانید بی نهایت لذت ببرید.

حتما بخوانید: به عنوان یک توریست در اروپا این ۱۵ کار را هرگز انجام ندهید!

۱۵- کارلشته Karlstad

کارلشته Karlstad

در سواحل دریاچه وانرن، در حالی که رودخانه کلارلوون از آن عبور می کند، کارلستاد یک شهر بسیار زیبا و مقصدی عالی برای سفر است. اگر عاشق فضاهای باز و هوای آزاد هستید، این شهر کاملاً برای شما مناسب است. علاوه بر دریاچه عظیمی که در مجاورت این شهر قرار دارد، آبشارهای زیادی در این شهر هستند که احتمالاً برایتان جذابیت ویژه ای دارد.

ضمن این که در کنار ساحل دریاچه نقاطی دیدنی وجود دارد که ارزش توقف و بازدید دارند. علیرغم کوچک بودن کارلستاد، جمعیت دانشجویی آن نشان می دهد که این شهر مکانی شگفت آور و سرزنده است. شور جوانی که در این شهر موج می زند، کافه ها و رستوران های متعددی که در آنجا وجود دارد، باعث می شود از سفر خود لذت بسیار ببرید.

 


English

می خوای کل این سایت توی جیبت باشه؟ توی اپلیکیشن آموزشی چرب زبان، هرررر زبانی رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! در کمترین زمان زبان مدنظرتو مثل بلبل حرف بزن!


 

۱۴- هالمستاد Halmstad

هالمستاد Halmstad

اگرچه بیشتر ساختمان ها و بناهای تاریخی این شهر که در گذشته بنا شده بودند، در آتش سوزی سال ۱۶۱۹ تخریب شد، هالمستاد هنوز هم مکانی دلپذیر و محبوب برای بازدید است. در حالی که رستوران های بسیار خوب و همچنین یک موزه جالب در این شهر وجود دارد، بیشتر مردم برای وقت گذرانی در سواحلی که خارج از مرکز شهر قرار دارد؛ عازم این شهر می شوند. در تابستان، کافه های فضای باز از نقاط محبوب برای برگزاری مهمانی هستند و مملو از بازدید کننده می شوند.

۱۳- سونسوال Sundsvall

سونسوال Sundsvall

سونسوال که در سواحل خلیج بالتیک قرار دارد، یک شهر بین المللی است که آیتم های زیادی برای ارائه دارد. در حالی که این شهر یک مورد خیلی چشمگیر و خاص ندارد، ظاهر یکدست و یکنواخت این شهر باعث می شود که با رضایت بخواهید در بلوارهای عریض آن که با ساختمان های سنگی احاطه شده است، قدم بزنید.

با این که می توان گفت تقریباً کل این شهر طی یک نیم روز در سال۱۸۸۸ در یک آتش سوزی سوخت، اما به سرعت ساخته شد و اکنون از آن به عنوان شهر سنگی یاد می شود. با رستوران های بسیار عالی، بارها و کافه های دنجی که در اطراف این شهر قرار گرفته اند، ساندزوال شهری است که کاملاً ارزش توقف و بازدید دارد.

۱۲- اوربرو Orebro

اوربرو Orebro

در حالیکه قلعه زیبا و سنگی اوربرو، برجسته ترین جاذبه گردشگری این شهر است، اما تپه ها و زمین های خوش منظره آن نیز چیزی نیست که بتوان از آن چشم پوشی کرد. یک شهر دانشگاهی پر جنب و جوش است و جمعیت دانشجویی بسیار زیاد باعث شده است که کافه های روباز و غذاهای ارزان قیمت بسیاری در اختیارتان قرار بگیرد.

اوربرو در فاصله کمی از استکهلم قرار گرفته است، پارک های آرامش بخش، کوچه های آرام و بدون شتاب و دریاچه وانرن که در مجاورت این شهر قرار گرفته است، می تواند نظر هر گردشگری را به خود جلب نماید.

۱۱- واستروس Vasteras

واستروس Vasteras

وقتی از دور به واستروس نزدیک می شوید، ممکن است به دلیل مناطق صنعتی و مجتمع های خرید بی روحی که در حومه شهر قرار گرفته است، احساس ناامیدی کنید، اما این مناطق کم کم ناپدید می شود و قلب شهر می تواند مکانی لذت بخش برای کشف و مشاهده باشد. کلبه های زیبا و باغ های زیبا و پر از گل، خیابان های سنگفرش شده را احاطه کرده است.

شما با یک شهر بزرگ روبه رو می شوید که موزه ها و رستوران های بسیار خوبی دارد و همچنین می توانید از حومه شهر بازدید کنید، زیرا بخش های غیر مسیحی در این حومه هستند که ارزش بازدید کردن دارند. از بین اماکن دیدنی این شهر می توان به دریاچه دوست داشتنی مالارن و یک پارک آبی عظیم اشاره کرد.

۱۰- ویزبه Visby

ویزبه Visby

ویزبه پایتخت گوتلند و یکی از دیدنی ترین شهرهای سوئد است. این شهر از خیابان ها و کوچه های باستانی، سنگفرش شده و مکانی عالی برای پیاده روی های شما است. کلبه های زیبای به جا مانده از قرون وسطی، بناهای زیبای کلیساهای گوتیک و دیوارهای قدیمی شگفت انگیزی که اطراف شهر را احاطه کرده اند؛ ویسبی را به یک شهر دوست داشتنی و بی نقص تبدیل کرده است.

کلیسای جامع سنت ماریا بسیار زیبا و خیره کننده است، همچنین کافه ها و رستوران های بسیاری در این شهر قرار گرفته اند. در تابستان، ممکن است ویسبی کمی شلوغ باشد. همچنین سالی یک بار ویسبی میزبان فستیوال هفته قرون وسطی است، این فستیوال به نوبه خود بسیار جالب است و شهر پر از مردمی با لباس های قرون وسطی است که سعی می کنند رویدادهای قرون وسطی را به صورتی نمادین بازی کنند.

۹- اوپسالا Uppsala

اوپسالا Uppsala

یکی از قدیمی ترین شهرها در سوئد است که به عنوان قلب ملت هم از آن یاد می شود. علاوه بر تاریخ غنی و طولانی این شهر، سرزندگی و احساسات شادمانه ای در آنجا موج می زند. درون خیابانهای باستانی این شهر، جمعیت دانشجویی زیادی در رفت و آمد هستند. مکانی آرامش بخش که زندگی شبانه کاملاً در آن جریان دارد. رودخانه فیریس از وسط شهر می گذرد و زیبایی خاصی به اوپسالا بخشیده است.

کافه ها و بارهای رویایی سواحل این شهر را پر کرده اند، مسیرهای کنار رودخانه بهترین مکان برای پیاده روی است. در نزدیکی این شهر؛ یک مکان باستانی است که بقایای اوپسالای باستانی بوده و برای علاقمندان به تاریخ می تواند بسیار جاذب باشد. به سادگی می توانید از استکهلم به اوپسالا بروید و چند روزی را در آن شهر توقف کنید.

۸- اومئو Umea

اومئو Umea

علاوه بر چیزهایی که می توانید در این شهر ببینید و کارهایی که می توانید انجام بدهید، اومئو شهری است که در سال ۲۰۱۴ به عنوان پایتخت فرهنگی اروپا انتخاب شده و مانند جواهری پنهان در سوئد است. این شهر یک گالری هنری بزرگ، یک موزه مربوط به پیشینه گیتار و تعدادی موزه جالب دیگر دارد که به فرهنگ مردم بومی از نژاد اسکاندیناوی می پردازد.

به جز جذابیت های فرهنگی و تاریخی، اومئو یک شهر دانشگاهی است که بارها و رستوارن های بسیار خوبی دارد، همچنین مکان خوبی برای خرید است و پارک های کوچک و زیبایی برای گشت و گذار دارد. این شهر در ۴۰۰ کیلومتری زیر خط مدار شمالگان قرار دارد؛ به همین دلیل مردم زیادی در اینجا توقف می کنند تا شفق قطبی شمالی را ببینند.

۷- لینشوپینگ Linkoping

لینشوپینگ Linkoping

درحالیکه ساختمان کلیسای جامع قرون وسطی از برجسته ترین اماکن توریستی این شهر به حساب می آید؛ اما مطمئن باشید که لینشوپینگ، اماکن توریستی بسیار بیشتری دارد که حتماً ارزش دیدن نیز دارد. با این که این شهر بیشتر صنعتی است و گروه خودروسازی ساب کل شهر را در بر گرفته است؛ ساختمان هایی با معماری سنتی که نشان دهنده پیشینه خارق العاده این شهر هستند، می توانند ساختمان های مدرن و بی روح شهر را پوشش بدهند.

بخش هایی از لینشوپینگ بسیار مجلل است و با گشت و گذار در این قسمت از شهر می توانید اوقات بسیار خوشی را سپری کنید. محل نبرد معروفی که طی آن دوک کارل توانست در سال۱۵۹۸ میلادی کنترل سوئد را به دست بگیرد، نیز در این شهر قرار گرفته است.

۶- لوند Lund

لوند Lund

دومین شهر تاریخی سوئد لوند است که فقط کافی است به کشف زیبایی های این شهر بیایید. با داشتن پیاده راه های بسیار خوش منظره که در اطراف شهر قرار دارند، معماری دلنشین ساختمان ها و جنگل های راش اطراف آن، لوند یک شهر قدیمی قرون وسطایی است که از هر نظر برای سفر فوق العاده است. پارک های سرسبز و پر دار و درخت که موزه های فوق العاده این شهر را احاطه کرده و خیابان های سنگفرش شده، از هر نظر زیبایی را به بیننده هدیه می کنند.

معتبرترین و قدیمی ترین دانشگاه سوئد در قلب این شهر است به این ترتیب حضور دانشجویان شور و شوق و نشاط جوانی را به شهر بخشیده است و صحنه های فرهنگی و هنری همواره جنب و جوش خاصی دارند. زندگی شبانه جذابی که در این شهر جریان دارد می تواند هر بازدید کننده را به پیاده روی در خیابان های پهن و عریض لوند تشویق کند.

۵- کلسکرونا Karlskrona

کلسکرونا Karlskrona

این شهر یک پایگاه نظامی بوده و به دلیل نزدیکی به دریا و وجود صنعت دریانوردی و کشتی رانی شهرت دارد. همچنین بناهای بسیار زیبای متعلق به قرن ۱۷و ۱۸ میلادی در این شهر به وفور یافت می شود، که شما برای بازدید از این بناها باید به یک تور بپیوندید- چرا که بسیاری از این بناها هنوز هم توسط ارتش استفاده می شود. این شهر از زمانی که پادشاهی سوئد توانست دریای بالتیک را کنترل کند بنا شده است و با رشد و پیشرفت در گذر زمان، امروزه کارلسکرونا به سومین شهر بزرگ این کشور تبدیل شده است.

به این ترتیب مکان های دیدنی زیادی در این شهر وجود دارد. کلیساهای قدیمی دوست داشتنی، مراکز خرید مدرن، مجموعه رستوران ها و کافه ها می تواند برای شما جذابیت زیادی داشته باشد. در تابستان، مکان های جذاب و خلوت زیادی برای شنا در حوالی مجمع الجزایر این شهر وجود دارد که می توانید برای کشف آنها بروید.

۴- هلسینگبوری Helsingborg

هلسینگبوری Helsingborg

به دلیل موقعیت استراتژیک و نزدیکی به دانمارک، این شهر در گذشته محل نبردهای بیشماری بین سوئدی ها و دانمارکی ها بوده است. بقایای یک قلعه باستانی باشکوه که برای دیدبانی بندر به کار می رفته است را می توانید در این شهر بازدید نمایید. بر روی تنگه ی اورسوند؛ اسکله بسیار زیبایی قرار دارد که کافه ها و رستوران های زیادی را در خود جای داده است و می توانید با انتخاب یکی از آنها، بعد از ظهری بسیار دلپذیر را سپری نمایید.

همه ساله میلیون ها نفر از هلسینگبورگ و همسایه دانمارکی آن هلسینگور بازدید می کنند. در این شهر تئاترها و رویدادهای هنری زیادی در جریان است. خیابان های سنگفرش شده بسیار زیبا و ساختمان های چشم نوازی در این شهر قرار دارد که می توانید با عبور از این خیابان ها اوقات خوشی داشته باشید.

۳- مالمو Malmo

مالمو Malmo

سومین شهر بزرگ سوئد مالمو است. این شهر را می توان شهر چندملیتی در سوئد نامید زیرا بیش از ۱۵۰ ملیت متفاوت در آن زندگی می کنند و مالمو را خانه خود میدانند. لذا با ورود به این شهر چشم اندازی مترقی پیش روی شماست. این شهر در مرز با کپنهاگ دانمارک؛ و نیز در مجاورت با آلمان در کنار دریای بالتیک؛ از دیرباز تحت تأثیر مردم گوناگونی قرار گرفته است.

از این رو تعدادی بازارهای بسیار جذاب خاورمیانه ای برای بازدید کنندگان وجود دارد که می توانند از آن بازارها دیدن کرده و از غذاهای حیرت انگیزی که در این مکان ها عرضه می شود؛ لذت ببرند. قلعه ی قدیمی مالمو، میدان های دوست داشتنی داخل شهر واسکله ی مدرن با تفرجگاه بسیار فوق العاده آن، از جاذبه های توریستی این شهر هستند.

۲- گوتنبرگ Gothenburg

گوتنبرگ Gothenburg

شهری آرام و دلپذیر برای سفر و زندگی که هویت دریایی آن در کل شهر دیده می شود. قدم زدن در حوالی اسکله ی زیبای گوتنبرگ و کانال های متعلق به قرن ۱۷ که از میان شهر میگذرند، می تواند بسیار لذتبخش باشد. کشتی هایی که در کنار بندر پهلو گرفته اند و موزه هایی که تاریخ دریانوردی را بازگو میکنند، برای هر بیننده ای جذابیت دارد.

این شهر میزبان رویدادهای فرهنگی و هنری بسیاری است و جشنواره های زیادی درطول سال درگوتنبرگ برگزار می شود. جمعیت دانشجویی زیادی که در این شهر ساکن هستند، شور و نشاط جوانی به شما هدیه می کنند. کافه های شلوغ، مرکز خریدهای بزرگ و غذاهای دریایی بسیار لذیذی که در رستوران های این شهر سرو می شود، می تواند شما را برای رفتن به گوتنبرگ ترغیب کند.

۱- استکهلم Stockholm

استکهلم Stockholm

این شهر بر روی چهارده جزیره بنا شده است که با پل به یکدیگر متصل شده اند. از این رو ساکنان استکهلم شهر خود را “زیبای روی آب” نامیده اند. این شهر با تلفیقی از معماری مدرن و سنتی در واقع به دو بخش تقسیم شده است که قسمت قدیمی شهر بسیار جذاب و دیدنی است. کلیساهای دوست داشتنی، یک کاخ مجلل و خیابان های بادگیر سنگ فرش شده کغه آب در اطرافشان جریان دارد، این قسمت را برای بازدید و سفر به مقصدی رویایی تبدیل کرده است.

معماری های جذابی نیز در تمام ساختمان های شهر مشاهده می شود که در بارها، کافه ها و رستوران ها نیز قابل رویت است. موزه های بسیار جذابی نیز در استکهلم وجود دارد که میتواند نظر هر بیننده ای را جلب کند. در واقع میتوان گفت که استکهلم شهری شیک و مدرن و استراحتگاهی بسیار جذاب است که رستوران های شبانه و رویایی آن با ارائه غذاهای بسیار متنوع و خوشمزه حتماً شما را راضی خواهد کرد.

بسیار کاربردی

mohajerat paziresh

حتما بخوانید!

نتیجه‌ای پیدا نشد.

1 دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

  • با سلام. ممنون از سایت خوبتون. اطلاعات خوبی در اختیار قرار داده. اما اگر بتوانید عکسهای بیشتری از شهرها با نماها و جاهای دیدنی بگذارید بسیار عالی می شود

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست