زنبور

موش و انواع آن به انگلیسی (جمع، لانه موش، موش کور، صحرایی)

گاما

موش‌ها (به انگلیسی Mice (مایس) خود موش میشه mouse و mice جمع موش هست) جانوران موذی آشنا در سراسر جهان هستند. لانه موش mouse nest و موش کور mole (مُول) و موش صحرایی rat (رَت) هست. انواع دیگر موش در این مطلب آموزش داده میشوند و روش استفاده در جمله و نکات کاربردی که همیشه مفید خواهند بود.

اگر چه موش ‌ها به عنوان حیواناتی کوچک، سریع و خزدار شناخته می‌ شوند، اما همه مثل هم و از یک گونه نیستند. امروز قصد داریم به رایج ‌ترین گونه ‌های موش بپردازیم و انواع مختلف موش ‌هایی که ممکن است در زندگی تان با آن ها مواجه شوید را معرفی کنیم. با توجه به این اطلاعات، شما نوع هر موشی که می ‌بینید را خواهید شناخت.

موش ‌ها چه جانورانی هستند؟

Northern Grasshopper Mouse babies in nest (Onychomys Leucogaster)

موش ‌ها پستانداران کوچکی هستند که ویژگی ‌های مختلفی دارند. آن ها بسیار کوچک هستند و گاهی اوقات فقط چند سانتی متر طول و دم نسبتا طولانی دارند. پوزه‌ شان تقریبا اندازه یک عدس است و گوش‌ های بسیار کوچکی دارند . اکثر موش ‌ها بین 10 تا 17 سانتی متر طول و وزنی بین 11 تا 85 گرم دارند.

موش ‌ها به خاطر داشتن دوره بارداری کوتاه و تعداد بچه‌های شان در هر زایمان که بین 4 تا 10 تا هستند، شناخته شده ‌اند. موش‌ ها موجودات کم ‌عمری هستند که بین 2 تا 7 سال زندگی می ‌کنند.

 


English

می خوای کل این سایت توی جیبت باشه؟ توی اپلیکیشن آموزشی چرب زبان، هرررر زبانی رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! در کمترین زمان زبان مدنظرتو مثل بلبل حرف بزن!


 

پروانه به انگلیسی، بال پروانه، پروانه من و ساخت متن با آن

موش ‌ها متعلق به گونه جوندگان (Rodentia) و از خانواده، سرده‌ و گونه ‌های مختلف هستند . با این حال، حیواناتی که “موش واقعی” به حساب می ‌آیند، متعلق به خانواده Muridae هستند. در حال حاضر خیلی ‌ها بر این باور‌ند که بیش از 1 گونه موش در سراسر جهان وجود دارد. برخی از آن ها رایج ‌تر از دیگری هستند و برخی موش واقعی محسوب می ‌شوند در حالی که یک سری از آن ها موش به آن معنایی که می ‌شناسیم، نیستند.

Mice چه تفاوتی با Rats دارد؟

Rat یا موش صحرایی

Mice (جمع Mouse) و Rats با این که هر در دسته جوندگان قرار می ‌گیرند، اما با هم فرق دارند. با این حال، یکی از بارزترین فاکتور هایی که این دو را از هم متمایز می‌ کند، اندازه آن ها است. Rat یا موش صحرایی جثه بزرگ تر و سنگین ‌تری نسبت به Mouse یا همان موش خانگی دارد. همچنین موش ‌های صحرایی در مقایسه با خانگی، دم بلند و ضخیم‌ تری نسبت به بدن شان دارند.

موش ‌های صحرایی دم فلس ‌دار و بدون مویی دارند اما دسته دیگر در اکثر موارد دم نازک و پر مویی دارند.

حیوانات به انگلیسی (و اسم 100 حیوان نر و ماده)+ گروه های جانوری

می ‌توان این حیوانات را بر اساس انتخاب زیستگاه شان هم از هم جدا کرد. موش‌ های صحرایی بر خلاف اسمشان تمایل دارند تا در مناطق شهری زندگی کنند، اما موش‌ های خانگی در مناطق روستایی و حومه زندگی می ‌کنند. به هر حال هر دو ترجیح می ‌دهند به انسان نزدیک باشند. آن ها از این فرصت برای سرقت غذا از سکونت گاه ‌های انسانی بهره می ‌برند.

رایج ‌ترین گونه ‌های موش: انواع موش ‌هایی که با آن ها مواجه خواهید شد

House Mouse

در ادامه 5 تا از رایج‌ ترین گونه‌ های موش که احتمالا با‌ آن ها مواجه خواهید شد را معرفی خواهیم کرد. همه آن ها جانوران و آفات موذی هستند که در خانه ‌ها و اطراف آن دیده می ‌شوند. باید مراقب باشید تا وارد خانه ‌تان نشوند.

1-موش پنبه ‌ای (Cotton Mouse)

موش پنبه ‌ای (Cotton Mouse)

Peromyscus gossypinus به عنوان موش پنبه ‌ای هم شناخته می ‌شود. این موش در بسیاری از نقاط ایالات متحده یافت می‌ شود، اما در ایالت ‌های جنوبی بیشتر. این حیوان معمولا در جنگل ‌ها زندگی می ‌کند، اما هیچ مشکلی با حمله به خانه‌ ها و گاراژ ها ندارد.

این موش به خاطر داشتن شکم و پا های سفید و خز قهوه‌ ای در قسمت بالایی بدن و سرش شناخته شده است. در واقع خیلی شبیه یکی دیگر از موش‌ های این لیست یعنی موش پا سفید (White-footed) است اما از نظر اندازه بدن و جمجمه بزرگ تر است. موش پنبه‌ ای به طور متوسط بین 7.8 تا 9.9 سانتی متر طول دارد که البته با احتساب طول دمش نزدیک به 17.7 سانتی متر خواهد بود.

انواع در به انگلیسی (و درب و در خانه و اتاق و کلاس و …)

2- موش خرمن آمریکای غربی (Western Harvest Mouse)

Animals With the Shortest Lifespan

این موش همان طور که از نامش پیداست، بیشتر در ایالت های غربی ایالات متحده یافت می ‌شود. با این حال، ممکن است در برخی از ایالت ‌های شرقی مثل ایندیانا هم دیده شود. مثل بسیاری از گونه‌ های دیگر، موش خرمن آمریکای غربی هم خز قهوه ‌ای و شکم سفیدی دارد. با این حال، یک خز به رنگ چرم بوفالویی مایل به زرد کم رنگ دور تا دور قسمت پایینی بدن شان دیده می ‌شود.

این موش ‌ها بین 10 تا 12.8 سانتی متر طول دارند که البته بیشترش مربوط به دم شان است.

3- موش پا سفید (White-footed Mouse)

White-footed Mouse

تشخیص این موش به دلیل پاهای صورتی روشن و خز سفیدی که دور تا دور آن ها را احاطه کرده است، آسان است. این موش همه جا هست. آن را می ‌توان در بخش ‌هایی از کانادا، همه ایالات متحده به جز سواحل غربی و در اعماق آمریکای مرکزی یافت.

وزن این موش کمی بیشتر از 28 گرم است و طولش با احتساب دمش به 17.7 سانتی متر می‌ رسد. موش پا سفید بسیار رایج است و نام ‌های زیادی دارد. یکی از آن ها woodmouse است که در جنوب ایالات متحده بیشتر کاربرد دارد . متاسفانه موش پا سفید در بخش‌ های شمالی زیستگاهش عمر کوتاهی دارد. این موش در این مناطق بین 1 تا 2 سال دوام می‌ آورد.

انواع کلاه به انگلیسی (کلاه زمستانی، آفتابی و اصطلاحات مربوط)

4- موش آهویی یا گوزنی (Deer Mouse)

Deer Mous

این موش نام‌ های مختلفی دارد، اما از حیوانی با چنین پراکندگی گسترده ‌ای چنین چیزی بعید نیست. موش آهویی را موش گوزنی آمریکای شمالی (North American Deer Mouse) یا موش گوزنی شرقی (Eastern Deer Mouse) هم می‌ نامند. موش گوزنی در سراسر کانادا، ایالات متحده، مکزیک و سایر نقاط آمریکای مرکزی یافت می ‌شود.

این موش ‌ها بین 12.7 تا 17.7 سانتی متر رشد می‌ کنند و تشخیص آن ها از موش سفید بسیار دشوار است. موش گوزنی را می ‌توان با دم دو رنگ قهوه‌ ای و سفیدی که دارد؛ از نوع سفید تشخیص داد. موش گوزنی اغلب در مطالعات علمی استفاده می ‌شود .

5- موش خانگی (House Mouse)

موش خانگی (House Mouse)

Mus musculus یا موش خانگی احتمالا رایج‌ ترین گونه موش در کل جهان است. شما می ‌توانید موش خانگی را در هر قاره ‌ای به جز قطب جنوب پیدا کنید. قد این موش ‌ها با احتساب دم شان چیزی بین 12.7 تا 20.3 سانتی متر است و حدود 42.5 گرم وزن دارند.

موش ‌های خانگی علاوه بر این که یکی از رایج ‌ترین گونه ‌های موش هستند، یکی از مهم‌ترین شان هم هستند. آن ها مدل موجود زنده مورد استفاده در مطالعات آزمایشگاهی در زمینه ‌های علمی هستند.

انواع ابر به انگلیسی (ابر سیاه، ابر بارانی، هوای ابری و بقیه اصطلاحات)

در حیات وحش، این موش ‌ها خانه‌ ها و مناطق نزدیک به آن را اشغال می ‌کنند. آن ها در مزارع و زمین ‌های کشاورزی زندگی می ‌کنند و همیشه به دنبال غذا هستند. این گونه معمولا به عنوان حیوان خانگی نگهداری می ‌شود و یکی از شایع‌ ترین انواع آفات هم هست. در واقع ، این موش‌ های خانگی در اصل متعلق به اروپا بودند و به دلیل اکتشاف و استعمار اروپائیان در سراسر جهان گسترش یافتند .

حتما بخوانید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست