در حال آموزش به کودکان

11 روش جدید آموزش زبان انگلیسی به کودکان (منزل و کلاس)

گاما

آماده کردن ذهن اسفنجی بچه ها برای جذب شگفتی های زبان انگلیسی به صبر و خلاقیت زیادی نیاز دارد. اگر هم در کودکی و هم در بزرگسالی در کلاس ‌های زبان شرکت کرده باشید، می ‌دانید که چه قدر کلاسهای تان در این دو دوره متفاوت بوده اند. طریقه آموزش زبان انگلیسی به زبان آموزان خردسال یک بازی متفاوت است.

با این که بیست بار نوشتن صیغه های یک فعل، استراتژی خوبی برای یادگیری زبان در بزرگسالان است، اما خیلی سخت می توان چند بچه را نشاند و برای شان فعل صرف کرد.

چطور در خانه به کودکان یاد بدهیم انگلیسی صحبت کنند

پس سخت است زبان آموزان خردسال در کل مدت کلاس متمرکز نگه داشت . با این حال، می توانید از این انرژی و کنجکاوی کودکان به نفع خودتان استفاده کنید . در این مقاله نحوه آموزش زبان انگلیسی به کودکان با استفاده از بازی ها و فعالیت های جذاب آورده شده است!

8 روش آموزشی سرگرم کننده برای کودکان زبان آموز

هنگامی که موفق به دریافت گواهینامه تدریس TEFL شدید، می توانید در هر کاری موفق شوید ، درست است؟ اما آموزش به کودکان یک چالش خاص است و آن ها معمولا در مسیر یادگیری انگلیسی شان کاملا مبتدی و صفر هستند.

این به این معناست که شما باید به نحوه ارائه اطلاعات و جذب زبان آموزان توجه ویژه ای داشته باشید. مشارکت و سرگرمی کلید ایجاد یک پایه قوی برای تحصیل آن ها در آینده است.

1-درس ها را به آهنگ تبدیل کنید

هر زبان آموز انگلیسی، چه بومی و چه غیر بومی، حداقل با آهنگ های کلاسیک انگلیسی آشناست. به طور مثال آهنگ ABC همان چیزی هستند که ما برای یادآوری حرفی که بعد از Q می آید، آن را با خودمان تکرار می کنیم. اگر چه قسمت میانی به قدرت مغزی بیشتری نیاز دارد، اما این آهنگ به انگلیسی زبانان یک نقطه مرجع برای یادآوری الفبا ارائه می دهد.

تبدیل لغات، گرامر و دیالوگ ها به آهنگ های جذاب ، روشی شگفت انگیز برای آموزش زبان انگلیسی به زبان آموزان خردسال است. اگر در حال مرور مطلب زبان خاصی هستید ، سعی کنید که در اینترنت جستجو کنید تا ببینید آیا آهنگ مناسبی در این زمینه وجود دارد یا خیر. در غیر این صورت، می توانید بتهوون درون تان را برای ساختن یک شاهکار موسیقی با استفاده از تُن یک آهنگ آسان دیگر مثل Twinkle Twinkle Little Star بیدار کنید! روش آموزش زبان انگلیسی به کودکان با کمک شعر و ریتم موسیقی

2- برای نشان دادن واژگان جدید از نگاره های بصری استفاده کنید

اشاره کردن به کلماتی مثل سر، شانه ها، زانو ها و انگشتان پا به زبان انگلیسی روی یک عروسک بسیار ساده تر از نوشتن لیستی از واژگان است . استفاده از وسایل بصری مثل تبلت یا گوشی هم مفید است، یعنی زبان آموزان می‌ توانند در کنار لذت بردن از رنگ ‌آمیزی یا حتی اضافه کردن تصویر، شکل ظاهری کلمات جدیدی که در حال یادگیری شان هستند را هم بهتر در ذهن بسپارند .

استفاده از نشانه های بصری برای یادگیری کلمات جدید

برجسته کردن، خط کشی و دایره کشیدن، همگی ترفند های بصری رایجی هستند که بزرگسالان برای یادآوری بخشی از اطلاعات استفاده می کنند. ایجاد نگاره های بصری ایده خوبی است تا کودکان بتوانند شروع به تجسم ظاهر حروف انگلیسی کنند.

۳۰ فیلم آموزش زبان انگلیسی با آهنگ برای کودکان (دانلود رایگان)

3- از عبارت های یادآور برای به خاطرسپاری قواعد گرامری استفاده کنید

به طور مثال Please Excuse My Dear Aunt Sally یا PEMDAS یک عبارت محبوب برای یادآوری ترتیب عملیات در ریاضیات است . وقتی صحبت از آموزش زبان انگلیسی به کودکان می شود، ابزار های کمکی حافظه به خاطر سپردن کلمات سخت املایی یا نکات گرامری پیچیده را آسان تر می کنند. چه این عبارت یادآور به زبان مادری زبان آموز باشد و چه از مخفف کلمات انگلیسی ساخته شده باشد ، هدف یکی است: کمک به داشتن حافظه بهتر!

4-دیالوگ های فی البداهه یا ثابتی را در طول درس بگویید

آخر هفته چه کردی؟ شروع کلاس با یک سوال این چنینی، می توانید زبان آموزان را نسبت به آنچه قرار است در مورد آن صحبت کنید، به فکر فرو ببرد. برقراری دیالوگ های عادی و روزمره هم زبان آموزان را با واژگان روزمره مرتبط با زندگی و چیزهای مورد علاقه شان آشنا می کند.

اگر به جای یک زبان با یک کلاس کار می‌کنید، می ‌توانید مکالمات متفرقه ای با آن ها داشته باشید. به طور مثال بپرسید ناهار چه دارند، آخرین بازی فوتبال چه طور بود و یا هر سوالی که پاسخ به آن برای بچه ها هیجان انگیز باشد. با این کار تک تک آن ها وارد بحث می شوند و علاوه بر این روی تفاوت های ضمایری مثل I و Me هم کار می شود.

5- جلسات مطالعه انفرادی را بازی طوری برگزار کنید

آموزش به کودکان بدون بازی مثل بال مرغ بدون چاشنی و سس است . هیچ کدام بدون آن یکی صفایی ندارد! بازی ‌ها روش ‌های آموزشی مؤثری برای زبان آموزان خردسال هستند زیرا آن ها می ‌توانند بدون این که متوجه شوند، یاد بگیرند. بازی ‌های فعال به آن‌ ها اجازه می‌ دهد تا مقداری انرژی شان را تخلیه کنند و با بازی‌ های آرام به چالش کشیده می شوند و تمرکز می کنند.

چه بازی هایی هست که می توانید امتحان کنید ؟ برخی از آن ها را در دوران کودکی بازی کرده اید!

6- واژگان را با نقش بازی کردن، مرور کنید

فکر کنید در یک کلاس تئاتر هستید. برای بچه ها یک نقش انتخاب کنید و از آن ها بخواهید آن را به زبان انگلیسی ایفا کنند. البته در انتخاب نقش دقت کنید زیرا مثل افسر پلیس یا همسایه سال خورده می تواند حتی برای هر بزرگسالی هم ناخوشایند باشد! با آن ها طوری رفتار کنید که از اشتباه کردن نترسند.

به هر حال، آموزش زبان انگلیسی به کودکان باید در جهت ایجاد اعتماد به نفس در صحبت کردن و ساختن یک پایه محکم باشد. ترتیب فاعل – فعل – مفعول و صیغه درست افعال را می توان بعدا هم یاد داد !

چند کلاه گیس ، عینک آفتابی، و کلاه بردارید تا به زبان آموز کمک کنید در نقشش فرو برود و بیشتر احساس کند که در حال بازی کردن است، نه اینکه فقط چند دیالوگ بگوید. وقتی آن ها واقعا با کاراکتر نقش ارتباط برقرار کنند، شما را از این که این شکسپیر های کوچک چقدر می توانند از واژگان جدیدشان خلاقانه استفاده کنند ، شوکه خواهند کرد!

حتما ببینید: مکالمه انگلیسی برای کودکان: ۲۱ موضوع آموزنده

7- درس های قبلی را در هر کلاس تکرار کنید

با فرض این که میانگین مدت کلاس فقط یک ساعت یا کم تر باشد، زمان زیادی در روز باقی می ماند تا همه چیز هایی که یک زبان آموز تازه یاد گرفته، فراموش شود . کودکان به اندازه بزرگسالان اطلاعات را حفظ نمی کنند، بنابراین تکرار در زبان انگلیسی برای زبان آموزان خردسال امری حیاتی است .

به‌ جای این که هر جلسه یک مبحث را آموزش بدهید و بعدا از آن ها امتحان بگیرید، در هر جلسه مطالب قبلی را آن قدر تکرار کنید تا ملکه ذهنشان شود. این کار هم چنین به زبان ‌آموزان کمک می ‌کند تا از واژگان و نکات گرامری با هم استفاده کنند، نه این که به جملات و الگوهایی که در هر درس می ‌آموزند، تکیه کنند.

8- از کلاس درس بیرون بیایید!

اگر اولین بارتان است که معلم زبان انگلیسی می شوید ، شاید این ایده که بچه ها را به مکان بزرگ تر و خارج از چارچوب کلاس ببرید، کمی نگران کننده به نظر برسد. اما اگر به صورت حضوری به زبان آموزان انگلیسی آموزش می‌ دهید و اجازه بیرون بردن آن ها را دارید، حتما این کار را بکنید . قرار گرفتن در فضای آزاد فکرشان را باز می کند و امکان آموزش واژگان جدید متناسب با جا هایی که می روید به صورت عینی میسر خواهد شد.

4 آموزشگاه برتر کلاس زبان برای کودکان (حضوری و آنلاین)

9- بازی کردن

کودکان زمانی که سرگرم خوش‌گذرانی هستند ، به طور طبیعی یاد می‌گیرند. فلاش کارت ها راهی خوب برای آموزش و اصلاح دایره لغات هستند و بازی‌های مختلفی وجود دارند که می‌توانید با آن‌ها بازی کنید.

انواع دیگری از بازی‌هایی وجود دارند که می‌توانید با کودکان خود بازی کنید تا به آن‌ها کمک کنید که انگلیسی تمرین کنند:

 • بازی‌های اکشن- به عنوان مثال بازی گرگم به هوا (شاید!)
 • بازی‌های تخته‌ای- مار و پله یا دیگر بازی‌های سنتی
 • بازی‌های کلمات– به عنوان مثال جاسوسی، مامور اعدام
 • بازی‌های آنلاین– می‌توانید آموزش انگلیسی خود را با بازی آنلاین از LearnEnglish Kids به پایان برسانید.

10-استفاده از وضعیت‌های روزمره

فایده آموزش زبان انگلیسی در خانه این است که شما می‌توانید از موقعیت‌های روزمره و چیزهای واقعی از اطراف خانه برای تمرین زبان طبیعی و در زمینه استفاده کنید.

برای مثال:

 • در مورد لباس‌ها وقتی که کودک در حال پوشیدن لباس است صحبت کنید، یا وقتی لباس‌های لباسشویی را مرتب می‌کنید ( ” بیایید جوراب‌های آبی‌رنگ خود را کنار بگذارید “، ” این تی‌شرت پدر است “، و غیره ).
 • زمانی که به کودک خود کمک می‌کنید تا اتاق‌خواب خود را مرتب کند، دایره لغات را تمرین کنید ( بیایید خرس عروسکی خود را روی تخت‌خواب بگذارید ! ماشین آبی کجاست ؟ ” ).
 • زمانی که شما آشپزی می‌کنید یا می‌خواهید به خرید بروید ، واژگان غذایی را آموزش دهید. زمانی که به سوپر مارکت می‌روید، لیستی از چیزهایی که می‌توانید پیدا کنید ( استفاده از تصاویر و یا کلمات بسته به سن خود ) را به فرزندتان بدهید. زمانی که خرید را در منزل می‌گذارید ، واژه‌نامه را مورد بازبینی قرار دهید.

اول باید کدام کلمات و عبارات را یاد بگیرم ؟

علایق و شخصیت کودک خود را در نظر بگیرید که تصمیم بگیرید کدام موضوعات را تدریس کنید و بگذارید کودک تان به شما کمک کند که انتخاب کنید. ممکن است دوست داشته باشید با برخی از این موضوعات شروع کنید:

 • اعداد ( ۱ – ۱۰؛ ۱۰ – ۲۰؛ ۲۰ – ۱۰۰)
 • رنگ‌ها
 • صفات ( به عنوان مثال بزرگ، کوچک، بلند، شاد، غمگین، خسته )
 • بدن
 • اسباب‌بازی‌ها
 • لباس
 • حیوانات ( به عنوان مثال حیوانات خانگی، حیوانات اهلی، حیوانات وحشی )
 • غذا

همچنین برای کودکتان مهم است که به زبان ” زبان انگلیسی ” عادت کند، بنابراین هر بار با فرزندتان صحبت کنید، مثلا ” زبان انگلیسی است ! بیا بنشینیم. با چه آهنگی امروز شروع می‌کنیم ؟ ” کودکان به زودی عباراتی مانند لطفا را انتخاب می‌کنند؛ متشکرم؛ آیا من می‌توانم … ؟ کجا … ؟ توجه کنید … چه رنگی است ؟ … من دوست دارم … من دوست ندارم …

2 ویدیوی آموزشی از روش های جالب تدریس زبان به کودک

 

 

آموزش انگلیسی به کودکان سرگرم کننده و جالب خواهد بود!

چه به صورت آنلاین زبان آموزش می دهید و چه حضوری ، هم چنان می ‌توانید از روش‌ های آموزشی سرگرم‌کننده ای که گفته شد استفاده کنید، فقط کمی متفاوت تر! به عنوان مثال، اگر از طریق وب کم تدریس می کنید، همچنان می توانید زبان آموزتان را تشویق کنید تا روی یک تخته وایت بورد کوچک یا با قلم و کاغذ، بازی مردافکن و سایر بازی ها را انجام بدهد .

کلاس درس

اگر فلش کارت یا بازی حافظه دارید، با نظارت و اجازه بزرگ سالان، زبان ‌آموز شما می‌ تواند از اینترنت برای مشاهده صفحه ای که به اشتراک گذاشته اید استفاده یا روی بازی‌ ای که طراحی کرده اید، کار کند.

نکته دیگری که باید به خاطر بسپارید؛ این است که لازم نیست دائما روش های آموزشی جدیدی به شاگردان خردسال ارائه دهید . اگر متوجه شدید که زبان ‌آموزان تان به خوبی واکنش نشان می دهند و از مجموعه‌ بازی ‌ها لذت می ‌برند، به استفاده از آن ها ادامه دهید!

دانلود کنید: زبان انگلیسی برای کودکان از طریق کارتون (دانلود ۲۰ کارتون برتر)

شما همیشه می توانید محتوا و دشواری هر دور را تغییر دهید. و هنگامی که راه و رسم تدریس تان را پیدا کردید، تمام برنامه های درسی و بازی های تان را سر و سامان دهید تا از همان ها برای زبان آموزان جدید تان استفاده کنید.

kids

حتما بخوانید!

1 دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست