کلاس خصوصی آیلتس

9 بهترین کلاس خصوصی آیلتس در ایران (از دید کاربران و اساتید)

گاما

 

بدنبال یادگیری سریع و اصولی زبان انگلیسی برای شرکت در آزمون آیلتس هستید؟ این مطلب برای شماست. یک لیست با دقت تمام گردآوری کرده ایم تا بهترین اساتید و مراکز برگزاری کلاس های خصوصی آیلتس را با استفاده از نظر اساتید و کاربران به شما معرفی کنیم.

3 تغییر جدید آزمون آیلتس

جابجایی بخشها: از سال 2023 بجای روند قبلی که اول شنیداری  بعد ریدینگ بعد رایتینگ و بعد گفتاری بود الان به این صورت شده اول رایتینگ بعد شنیداری بعد ریدینگ و بعد هم گفتاری (قبلا شنیداری اول بود رایتینگ آخر، سخت ترین بخش یعنی رایتینگ می شد آخر امتحان دقیقا وقتی همه خسته بودند)-منبع1 منبع2 بجز این هیچ تغییری در ساختار رخ نداده!

هزینه آزمون آیلتس: شایعه شده بود هزینه آزمون آیلتس تغییر پیدا کرده است اما در واقع همانگونه که از اینجا در سایت رسمی می بینید هزینه انواع آزمون آیلتس حدود 249 یورو یا همان 270 تا 290 دلار است چون در هر کشور کمی تفاوت دارد. (الان که در حال نوشتن این مطلب هستم در ایران هزینه حدود 18 میلیون در میاد!)

زمان اعتبار مدرک آیلتس: علیرغم شایعاتی که گفته می شد اعتبار مدرک آیلتس به 3 سال افزایش پیدا کرده است اما این شایعات همانطور که در وبسایت رسمی از اینجا می توانید مشاهده کنید درست نیست و مدرک شما فقط تا 2 سال معتبر است و بعد از آن باید مجدد آزمون بدهید.

چند نکته کاربردی

قبل از هر چیز اگر میخواهید در منزل برای آزمون آیلتس آماده شوید این مطلب را بخوانید. ضمنا اگر می خواهید در کلاسهای نیمه خصوصی یا گروهی شرکت کنید ما بهترین ها را در این مطلب معرفی کرده ایم. ضمنا ما برای هر ۴ بخش جداگانه آیلتس راهنماهای بی نقصی آماده کرده ایم که اگر پیش از کلاس خصوصی رفتن یا در حین آن بخوانید بسیار به شما کمک می کند:

ضمنا اگر با روند برگزاری آزمون آیلتس آشنا نیستید این مطلب را بخوانید!

سوالات رایج کاربران

 • دقت کنید هزینه آزمون آیلتس برای هر دو نوع حدود ۱۶۰ دلار است (حدود 6 میلیون تومان)
 • دقت کنید برای شرکت در این آزمون هیچ محدودیت سنی وجود ندارد. هیچ کلاسی هم نیاز نیست شرکت کنید
 • دقت کنید شما در این آزمون مردود نمی شوید بلکه نمره شما کم و زیاد می شود. حتی کسب نمره ۱ هم به معنای رد شدن شما نیست فقط باید ببینید که کشور مقصد شما چه نمره ای از شما می خواهد. (معمولا حداقل نمره 5.5 نیاز است. حداکثر نمره 9 می باشد)
 • دقت کنید زمان برگزاری این آزمون را خودتان انتخاب می کنید (با مراجعه به سایت رسمی ش یا مراکز مجاز برگزار کننده )- معمولا هر ماه دو بار و فقط در شهرهای بزرگ ایران برگزار می شود. سعی کنید از ۳ ماه قبل رزرو کنید.
 • برای موفقیت در  آزمون فقط باید زبان عمومی تان را تقویت کنید و ۳-۴ ماه قبل از آن آزمون تکنیک هایش را تمرین کنید

چند نکته برای تقویت سریع تر مهارت آیلتس

چه کلاس بروید یا نه، این بهترین برنامه ریزی برای خواندن ازمون آیلتس و کسب بهترین نمره در آن است:

 


English

می خوای کل این سایت توی جیبت باشه؟ توی اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی چرب زبان، انگلیسی رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! در کمترین زمان انگلیسی مثل بلبل حرف بزن!


 

 • مشخص کنید که چقدر در روز یا در هفته می توانید مطالعه کنید. مطالعه کوتاه روزانه به مراتب از مطالعه برای مثال ۶ ساعت در آخر هفته موثرتر است. رمز موفقیت در تداوم و تکرار است.
 • سعی کنید حدود ۵ یا ۶ روز در هفته مطالعه کنید و زمانی را انتخاب کنید که بتوانید به خوبی تمرکز داشته باشید (وقتی خیلی خسته نیستید).
 • کلماتی که نمی دانید را یادداشت کنید- معنی آنها را پیدا کرده و سعی کنید در طول هفته آینده آنها را یاد بگیرید – املای آنها را نیز تمرین کنید. آیا می توانید از این کلمات در نوشتن استفاده کنید؟ در صحبت کردن چطور؟ آیا این کلمات مرتبط با موضوع خاصی هستند که ممکن است دوباره با آن روبرو شوید؟
 • برای موضوعات مختلف لیست واژگان ایجاد کنید: شما با این موضوعات و کلمات بارها و بارها روبرو خواهید شد. هر چند ما یک لیست واژگان آماده اینجا داریم
 • اگر به تمرین اسپیکینگ احتیاج داریدیا مکالمه ضعیفی دارید: موضوعی را انتخاب کرده و به مدت ۲ دقیقه درباره آن صحبت کنید. صدای خود را ضبط کنید به آن گوش دهید و خود را اصلاح کنید.
 • مقابل آینه با صدای بلند تمرین کنید (یا اینکه صدای خود را ضبط کنید تا به اشکالات خود پی ببرید)
 • در مواقع بیکاری، رانندگی و … ترانه های انگلیسی گوش کنید و تمرین کنید-این ترانه ها بخصوص
 • گاهی وقتها فعالیت های انگلیسی نا مرتبط به آیلتس انجام دهید – یک فیلم تماشا کنید (از زیرنویس انگلیسی استفاده کنید)، به یک برنامه رادیویی یا پادکست یا موسیقی گوش دهید یا با دوستان خود بیرون بروید و یک جلسه چت انگلیسی داشته باشید. فیلم ها و سریال ها با لینک دانلود در اینجا

شما برای قبولی در آزمون آیلتس نیاز دارید تا زیر نظر یک استاد خوب آموزش های لازم را فرا بگیرید، ممکن است در فرایند انتخاب استاد آیلتس خود تبلیغات تلگرامی، اینستاگرامی و یا تبلیغاتی در وب سایت ها مشاهده کنید. بهتر است فریب این تبلیغات را نخورید و با انتخاب صحیح آزمون آیلتس را با موفقیت بگذرانید. در این مقاله معیارهای لازم برای انتخاب یک استاد خوب آیلتس و چند استاد برتر را به شما معرفی خواهیم کرد تا با یک انتخاب صحیح در آزمون آیلتس موفق ظاهر شوید.

ویطگی های یک استاد خوب آیلتس

هزینه کلاس خصوصی آیلتس

قیمت کلاس های خصوصی آیلتس از 40000 تومان تا 350 هزار تومان متغیر است و به صورت متوسط می توان گفت نرخ کلاس ها در سال 1400 متوسط حدود 150 تا 200 هزار تومان برای یک جلسه است.

معیارهای ما برای انتخاب بهترین ها

 • نظر کاربران در فضای مجازی و اساتید به صورت حضوری
 • رزومه و سابقه تدریس و موفقیت اساتید و مراکز مختلف
 • کیفیت منابع و آزمون هایی که در اختیار زبان آموز قرار می گیرد
 • هزینه های کلاس

نکته بسیار مهم ۱: اینکه جایی می خوانید کلاس های تضمینی آیلتس با نمره فلان، فقط یک تله تبلیغاتی ست. اگر اطلاعات مختصری هم راجب آزمون آیلتس داشته باشید خواهید دید که هیچ کس نمی تواند نمره خاصی را برای تان تضمین کند. آیلتس تشکیل شده از مهارت عمومی زبان +چند ترفند خاص آزمون آیلتس +مهارت و تلاش شما. این ۳ فاکتور هستند که نمره نهایی شما را تعیین می کنند.

نکته بسیار مهم ۲: حتما حتما پیشنهاد می کنیم در کلاس های خصوصی آیلتس که از طریق موسسات برگزار می شوند شرکت کنید نه آنهایی که توسط اشخاص تشکیل می شوند. موسسات با پشتیبانی مداوم شما را حمایت می کنند، مدرسان آنها کاملا با تجربه هستند و در صورتیکه مشکلی در روند برگزاری داشته باشید می توانند مدرس را برای تان تغییر دهند و مزایای بسیار دیگر.

ابتدا بهترین کلاس ها در تهران (و بعضا همه شهرهای ایران به صورت آنلاین):

1- کلاس های خصوصی آیلتس آکادمی زبانمهر

آدرس و تماس  تهران، میدان انقلاب، خیابان کارگر جنوبی، ابتدای خیابان روانمهر، پلاک159، واحد3- تماس 02191010927

آکادمی زبانمهر

از نظر ما آکادمی زبانمهر بهترین کلاسهای خصوصی آیلتس را برگزار می کند. برگزاری دوره‌های تست و تکنیک و آمادگی آزمون آیلتس در بازه‌های زمانی 2، 4 و 6 ماهه باتوجه به ضرورت و نیاز زبان‌آموزان، بصورت آنلاین و حضوری در تهران از ویژگی های اصلی این موسسه است. کلیه دوره‌ها همچنین در قالب آزمون‌های بین المللی جهت اخذ پذیرش دانشگاه‌های خارجی، مهاجرت کاری و تحصیلی نیز از طریق آکادمی زبانمهر ارائه می‌گردد.

خدمات آموزش زبان انگلیسی و به‌طور تخصصی تست و تکنیک آزمون آیلتس را به صورت حضوری، آنلاین و اعزام استاد به محل، به زبان آموزان سراسر ایران بطور تعاملی و زنده، ارائه می‌دهد:

 • بهره‌مندی از اساتید مجرب با سابقه تدریس بالا و دوره‌دیده در خارج از کشور
 • شهریه بسیار مقرون به صرفه نسبت به دیگر مراکز آموزش آیلتس
 • برگزاری کلاس‌ها به‌طور روزانه از ساعت 8 صبح تا 10 شب در سانس‌های مختلف
 • برگزاری آزمون‌های آزمایشی مشابه آزمون اصلی حداقل 2 بار برای هر متقاضی در طول دوره و اعلام نمرات و کارنامه از طریق وبسایت
 • مشاوره در زمینه مهاجرت، ترجمه مدارک و نگارش انگیزه‌نامه و رزومه
 • استفاده از به‌روزترین کتاب های آیلتس و بهترین منابع آموزشی
 • کلاس‌های خصوصی تک نفره و یا حداکثر 3 نفره
 • و …

website   اطلاعات بیشتر در باره کلاس های این موسسه

2- استاد مسعود شریفی

آدرس و تماس  شماره تماس 09120472807

مسعود شریفی

استاد مسعود شریفی جزو بهترین اساتید آیلتس ایران می باشند بخصوص از نظر نتایج عالی زبان اموزان آیلتس و متدی تخصصی که دارند. آموزش آیلتس 7 توسط استاد مسعود شریفی در 50 جلسه صورت می گیرد.

شاید خیلی ها قبلا باور نمیکردند که در 50 جلسه میشه به نمره 7 رسید یا نه و اما استاد شریفی این را ثابت کرده است ایشون با متدی که خودشان تدریس میکنند بالای هزاران شاگرد توانسته اند به نمره 7 آیلتس برسند دوره آیلتس استاد شریفی بصورت خصوصی و نیمه خصوصی برگزار میشود و در هر سطحی که باشید میتوانید در دوره های ایشون آنلاین و حضوری شرکت بکنید.

استاد شریفی دارنده نمره 8.5 آیلتس در سال 2011 و دارنده تسول از دانشگاه کبک کانادا و فارغ التحصیل کارشناسی ارشد رشته مترجمی زبان خارجه میباشد همچنین مولف کتاب های آیلتس از جمله IELTS ToKEN میباشد:

 • مسلط کامل به آموزش زبان انگلیسی از پایه تا پیشرفته
 • 14 سال سابقه آموزش آزمون های بین المللی
 • بنیانگذار متد آموزشی Braining storm
 • تضمین کلاس ها با سابقه پیشین

website   اطلاعات بیشتر در باره کلاس های این استاد

3- استاد مهرعلیان و استاد حسینی از موسسه اکسیر آیلتس

آدرس و تماس  ضلع جنوبی خیابان انقلاب، بین خیابان دانشگاه و خیابان ابوریحان، رو به روی سینما سپیده- تماس ۰۲۱۶۶۹۸۰۰۸۲

مهرعلیان و حسینی

چه در تهران زندگی می کنید یا در شهرستان یا هر جای ایران عزیز، می توانید در کلاس های حضوری یا مجازی این موسسه که به صورت خصوصی توسط این اساتید برگزار می شود شرکت کنید. نه تنها از اساتید مجرب آیلتس بهره می برد بلکه کارش به طور اختصاصی برای آیلتس است و کلاس های آن با توجه به برنامه شما منعطف می باشد. جزوه اختصاصی اساتید برای تان به همراه دی وی دی ارسال می شود و با همه تکنیک های آیلتس آشنا میشوید.

دقت کنید اگر خواستید در کلاسهای خصوصی آیلتس این موسسه شرکت کنید با یکی از دو استاد آقای مهرعلیان و حسینی کلاس درخواست دهید که نمره ۸٫۵ آیلتس را در کارنامه خود دارند هر چند کاربران اخیرا از اساتید جوان یا اقدامات کاهش هزینه ای موسسه ناراضی بوده اند. بهر حال بعد از دو گزینه بالا این گزینه را شخصا پیشنهاد می کنم. ویژگی های این موسسه:

 • اساتید باتجربه در زمینه آموزش آنلاین آیلتس
 • دارای متریال های اموزشی اختصاصی
 • قیمت ها کمی بالاتر از موسسات دیگر
 • تست منظم زبان آموز
 • پشتیبانی مناسب کلاس ها
 • هزینه کلاس ها تقریبا هر ساعت ۱۶۰ هزار تومان

website   اطلاعات بیشتر در باره کلاس های این موسسه

4- استاد امیر اشراق و امیرشهبازلو از موسسه آیلتس تیچرز

آدرس و تماس  شریعتی، روبروی حسینه ارشاد، کوچه هدیه، پلاک ۸- تماس ۰۲۱۲۲۹۲۴۲۸۲

DrEshragh5

هم به صورت حضوری و هم مجازی می توانید تعیین سطح شوید و سپس درخواست استاد دهید و یکی از بهترین اساتید خصوصی آیلتس را به عنوان معلم داشته باشید. این موسسه از ۴ استاد خوب بهره مند است هر چند ما دو استاد آن یعنی اشراق و شهبازلو را پیشنهاد می کنیم.

دقت کنید اگر خواستید در کلاسهای خصوصی آیلتس این موسسه شرکت کنید با یکی از دو استاد آقای اشراق و شهبازلو کلاس درخواست دهید که سابقه تدریس موفق آیلتس را در کارنامه خود دارند!

نکته مثبت این کلاسهای خصوصی این است که کاملا می توانید آنها را با وقت های آزاد خود منطبق کنید ولی حتما پیشنهاد می کنیم که قبل از آن در آزمون تعیین سطح آنلاین شرکت کنید. ضمنا این موسسه قبل از آزمون آیلتس اصلی شما آزمون های آزمایشی نیز برگزار می کند که کمک زیادی به شما خواهد کرد.

 • تنوع دوره ها اندک است
 • اساتید کاملا با تجربه هستند
 • قیمت ها کمی بالاتر از موسسات دیگر
 • برخی زبان آموزان از پول محور بودن موسسه ناراحت ند
 • پشتیبانی قابل قبول کلاس ها
 • هزینه کلاس ها تقریبا هر ساعت ۱۴۰ هزار تومان

website   اطلاعات بیشتر در باره کلاس های این موسسه

5- استاد ایمان موسوی و مارال خاطری از موسسه آیلتس تیچرز

آدرس و تماس  خیابان ولی‌عصر(عج)، بلوار اسفندیار، نرسیده به تقاطع جردن، پلاک ۱۵- تماس ۲۸۳۱۸-۰۲۱

مارال خاطری و ایمان موسوی

قطعا نام موسسه آفرینش را شنیده اید. این موسسه کلاسهای خصوصی آیلتس را هم به صورت حضوری و هم آنلاین برگزار می کند. در این میان ما دو تا از بهترین اساتید این موسسه یعنی دکتر ایمان موسوی و خانم مارال خاطری را پیشنهاد می کنیم که سابقه بسیار درخشانی در تدریس آیلتس دارند.

این کلاس ها بعد از یک تعیین سطح آنلاین کاملا منطبق با برنامه زمانی شما تنظیم می شوند.

دقت کنید که خانه آیلتس آفرینش به عنوان معتبرترین مرکز تخصصی برگزاری دوره های IELTS در کشور ایران، شرایط بسیار سختگیرانه و در عین حال علمی را برای استخدام استاد آیلتس در نظر گرفته است تا بتواند در بالاترین سطح علمی در میان مؤسسات آموزش زبان انگلیسی ایران قرار گیرد. کسب عنوان تنها برگزیده و مقام اول کنفرانس برند و آموزش در ایران نیز دلیلی بر صحت این ادعا می‌باشد.

 • اساتید کاملا با تجربه هستند
 • قیمت ها کمی بالاتر از موسسات دیگر
 • برنامه تدریس و کاری موسسه کمی فشرده تر از سایر موسسات
 • پشتیبانی بسیار عالی کلاس ها
 • هزینه کلاس ها تقریبا هر ساعت ۱۹۰ هزار تومان

website   اطلاعات بیشتر در باره کلاس های این موسسه

6- استاد فاضل احمدزاده (فقط حضوری در تهران)

آدرس و تماس  تماس ۰۹۱۲۲۲۳۷۶۱۸

احمد فاضل زاده

فاضل احمدزاده جزو اساتید مطرح آیلتس می باشد که کلاس های خود را فقط به صورت خصوصی و نیمه خصوصی برگزار می کند. می توانید با شماره موبایل ایشان تماس بگیرید و درخواست کلاس خصوصی کنید. این کلاس ها بعد از یک تعیین سطح آنلاین کاملا منطبق با برنامه زمانی شما تنظیم می شوند.

 • آموزش ایلتس با جزوات اختصاصی از بهترین کتاب های IELTS
 • ارائه تمرین های هدفمند به منظور پیشرفت سریع داوطلب
 • ارزیابی به صورت هر پنج جلسه به همراه گزارش وضعیت نمره
 • در صورت نارضایتی پشتیبانی خاصی وجود ندارد
 • هزینه کلاس ها تقریبا هر ساعت ۱۴۰ هزار تومان

website   اطلاعات بیشتر در باره کلاس های این استاد

7- استاد مریم فرجی ماهفروزی از موسسه استادبانک (فقط آنلاین)

آدرس و تماس  خیابان آزادی، خیابان حبیب اله، خیابان قاسمی، کوچه گلستان- تماس ۵۴۴۳۵۰۰۰ (۰۲۱)

مریم فرجی

در میان اساتیدی که موسسات معرفی می کنند استاد مریم فرجی در بین کاربران و از نظر اساتید یکی از اساتید خوب در میان خانم هاست. در حال حاضر از طریق موسسه استادبانک معرفی می شود. این کلاس ها بعد از یک تعیین سطح آنلاین کاملا منطبق با برنامه زمانی شما تنظیم می شوند.

کلاس های ایشان فقط به صورت آنلاین برگزار می شود. دکترى زبان شناسى دانشگاه پلى تکنیک والنسیا و بیش از ۱۴ سال سابقه موفق تدریس داشته اند. خیلی راحت از طریق سایت استاد بانک تقاضای تدریس ایشان را انجام دهید.

 • استادی کاملا با تجربه و با اخلاق
 • قیمت ها کاملا مناسب و عادلانه
 • با پشتیبانی کاملا موسسه استاد بانک در صورت نارضایتی
 • آزمون آمادگی فقط پیشنهاد می شوند ولی برگزار نمی شود
 • هزینه کلاس ها تقریبا هر ساعت ۱۳۰ هزار تومان

website   اطلاعات بیشتر در باره کلاس های این استاد

8- سایر اساتید ماهر تدریس خصوصی آیلتس

9- بهترین ها در شهرهای بزرگ

نکته بسیار مهم: تجربه شخصی و نظر اساتید و کاربران نشان داده است که کیفیت اساتید آیلتس در شهرهای مختلف به جز تهران (به دلیل قرارگیری در حوزه های آزمون آیلتس) احتمالا پایین تر است. به نظر ما اگر در تهران نیستید و می خواهید نتیجه بهتری کسب کنید از طریق کلاس های آموزش آنلاین موسسات شهر تهران اقدام به آمادگی نمایید (کلیک کنید). در غیر این صورت ما بهترین هایی که می شناختیم را در شهرهای مختلف در زیر آورده ایم:

تمایل دارید آموزشگاه شما در این لیست معرفی شود و در صدر گوگل قرار بگیرید؟ با ما تماس بگیرید تا بررسی های لازم صورت گیرد- ایمیل maxer.ir@gmail.com یا شماره ۰۹۱۹۱۲۱۰۰۰۸

نتایج آیلتس

بعد از آزمون آیلتس دو هفته بعد احتمال اعلام نتایج وجود دارد. یادآور: اعتبار مدرک شما فقط ۲ سال است. حتماً باید اطمینان حاصل کنید که اعتبار مدرک شما برای کشور خارجی که می خواهید در آن تحصیل کنید، ثابت شده است. می توانید همزمان با پذیرش در آزمون آیلتس، به ‌دنبال مدارک مربوط به درخواست برای تحصیل در خارج از کشور هم باشید، زیرا قبولی در آزمون آیلتس یکی از الزامات بعضی از ویزاهای تحصیلی می ‌باشد. استثنا: اگر تحصیلات قبل شما به طور کامل به زبان انگلیسی بوده است ( و مدرک آن موجود است) ، نیاز به مدرک ندارید.

اکثریت دانشگاه های انگلیسی زبان در اروپا و آمریکا، برای قبول درخواست شما ؛ نمره کلی ۶ در آزمون آیلتس لیسانس و ۶ و نیم برای فوق لیسانس را می خواهند. پس انتخاب موسسه آیلتس بسیار مهم است.

بسیار کاربردی برای آیلتس

ielts

حتما بخوانید!

2 دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

 • سلام. من در دوره های اکسیر شرکت کردم خیلی خوب بود. آفرینش فقط هر سه ماه افزایش هزینه داشت. و برای پول خیلی ها را به عنوان استاد استخدام کرده بود که کاملا بی تجربه بودن و به ندرت در طول اموزش یک استاد خوب پیدا میشد.

  پاسخ
 • chista Daneshmand
  بهمن 3, 1401 5:53 ق.ظ

  سلام
  من دکتر چیستا دانشمند هستم در آگهی شما کلاسهای من را اصفهان و‌حضوری زدید که این باعث سردردگمی دوستان شده

  کلاسهای من در تهران هست

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست