یادگیری

یک برنامه جامع برای یادگیری زبان انگلیسی (موثرترین روش طبق تحقیقات جدید)

گاما

وقتی تصمیم می گیرید به تنهایی مطالعه زبان انگلیسی را شروع کنید، باید بدانید که روی چه مواردی باید تمرکز کنید. این راهنما به شما کمک می کند یک برنامه مطالعاتی برای سازماندهی و اولویت بندی مهارت های مورد نظر خود ایجاد کنید و بتوانید سریع تر از زبان آموزانی که در کلاس های آموزش زبان شرکت می کنند یاد بگیرید.

تقویت همه مهارت ها به طور همزمان تقریبا غیر ممکن خواهد بود. با استفاده از این برنامه می توانید روی ۳ مهارت تمرکز کنید و بعد از گذشت یک ماه شاهد پیشرفت خود باشید. کار خود را با تصمیم گیری در مورد ۳ مهارتی که می خواهید تقویت کنید، شروع کنید.

در اینجا چند ایده برای شما آورده شده است:

 • صحبت کردن
 • گوش کردن
 • واژگان
 • نوشتن
 • تلفظ
 • روان صحبت کردن
 • سریع صحبت کردن
 • درک انگلیسی سریع
 • داشتن یک لهجه طبیعی و بومی

مثال واقعی

سارا می خواهد یاد بگیرد در کارش به نحو بهتری به انگلیسی ارتباط برقرار کند. او باید از طریق تلفن با مشتریان صحبت کند و برخی از آنها انگلیسی صحبت می کنند.

 


English

می خوای کل این سایت توی جیبت باشه؟ توی اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی چرب زبان، انگلیسی رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! در کمترین زمان انگلیسی مثل بلبل حرف بزن!


 

۳ مهارتی که سارا قصد دارد در این ماه در برنامه مطالعاتی خود بگنجاند عبارتند از:

 1. روان صحبت کردن
 2. درک مطلب
 3. استفاده از واژگان جدید

پیدا کردن تکنیک ها و منابع

اکنون که می دانید کدام مهارت ها را می خواهید در خود توسعه دهید، باید تکنیک ها و منابعی را پیدا کنید که به شما در انجام این کار کمک می کنند. در تمرین مهارت ها خلاقیت به خرج دهید. ما مثال سارا را ادامه خواهیم داد:

مهارت شماره ۱: روان صحبت کردن – استراتژی و فعالیت

سارا برای تمرین روان صحبت کردن باید تکنیک یا فعالیت هایی را پیدا کند. او می تواند خوب بنویسید، اما هنگام صحبت کردن مکث می کند و از این مسئله ناراضی است.

او تصمیم می گیرد یک روش روان صحبت کردن که در وب سایت ما پیدا کرده است را در مکالمات انگلیسی واقعی خود، امتحان کند. فعالیت به این صورت است که شما یک داستان، فیلم یا صدا پیدا می کنید آن را بررسی می کنید و سعی می کنید با صدای بلند درباره آن صحبت کنید. کلید تسلط، حداقل ۳ بار تکرار کردن پاسخ شما است.

سارا به تماشای فیلم ها در یوتیوب علاقه دارد بنابراین یک کانال جالب با فیلم های برتر مانند فیلم زیر پیدا کرده است. او بعد از هر بخش فیلم را متوقف کرده و سعی می کند ۳ بار درباره آن صحبت کند. بهترین روش یادگیری روان صحبت کردن انگلیسی به همراه دانلود منابع در اینجا!

مهارت شماره ۲: درک مطلب

برای تمرین درک مطلب، سارا نیاز به رونوشت صداها و زیر نویس فیلم ها دارد. او از نسخه های مکالمه های موجود ما استفاده می کند. هربار که نتواند صدا را کاملاً درک کند، آن را به عقب برگردانده و دوباره گوش می دهد. بهترین روش یادگیری درک مطلب (مهارت شنیداری انگلیسی) به همراه دانلود منابع در اینجا!

مهارت شماره ۳: واژگان

سارا سالها در کلاسهای آموزش زبان انگلیسی شرکت کرده است و اکنون بخوبی می داند واژگانی که آموخته با چیزی که انگلیسی زبانان آمریکایی در زندگی روزمره از آن استفاده می کنند متفاوت هستند. بهترین روش یادگیری واژگان زبان انگلیسی در اینجا!

سطح خود را در شروع کار مورد سنجش قرار دهید

برای اینکه بدانید آیا پیشرفت کرده اید یا خیر، باید به توانایی های فعلی خود توجه کنید. اینکارهمچنین به حفظ انگیزه شما کمک خواهد کرد.

یک فعالیت یا یک درس در مورد مهارتی که سعی در بهبود آن دارید انجام دهید. فعالیت را انجام دهید و درمورد آنچه برای شما دشوار بوده و اینکه به چه سطحی می خواهید برسید، یادداشت بردارید.

اگر هدف شما روان صحبت کردن است، می توانید صدا یا تصویری ۲-۵ دقیقه ای از خودتان درحالیکه در حال توضیح چیزی مانند دلایل اینکه می خواهید روان صحبت کنید، هستید ضبط کنید.

برای انجام کارهایی که باید انجام دهید یک برنامه هفتگی تهیه کنید

اکنون مهارت هایی که باید روی آنها تمرکز کنید و فعالیت هایی که می توانید برای بهبود این مهارت ها انجام دهید را شناسایی کرده اید. در مرحله بعد، شما باید مهارت ها را اولویت بندی کنید. از بین ۳ مهارت منتخب خود به ترتیب مهم ترین تا کم اهمیت ترین را انتخاب کنید.

اگر در هفته کمتر از ۳ ساعت وقت برای مطالعه دارید، توصیه می کنم فقط روی ۲ مهارت تمرکز کنید. و هر زمان که می توانید، فعالیتهایی را انجام دهید که از هر دو مهارت در آنها استفاده می شود.

به برنامه خود و اینکه چند ساعت در هفته می توانید متعهدانه به مطالعه و تمرین زبان انگلیسی بپردازید فکر کنید. یک برنامه هفتگی ایجاد کنید و فعالیت های هر روز را در آن مشخص کنید.

نحوه زمانبندی برنامه مطالعاتی:

 • ۴۰٪ برای بهبود مهارت اصلی
 • ۳۰٪ برای مهارت دوم
 • ۲۰٪ برای مهارت سوم
 • ۱۰٪ برای دستور زبان

فعالیتها و زمانی که برای انجام هر یک لازم است را در تقویم خود وارد کنید. بدیهی است، که شما باید فعالیتهای بیشتری در رابطه با مهارت اصلی که می خواهید بهبود ببخشید انجام دهید. در صورت امکان فعالیت هایی انجام دهید که از مهارت های چندگانه استفاده می کنند.

در هر هفته فقط یک نکته گرامری مطالعه کنید. یادگیری گرامر در بخش های کوچک به مهارت های صحبت کردن و گوش دادن کمک نمی کند اما با یادگیری نکات جدید دستور زبان به صورت تدریجی می توانید درست صحبت کردن را بیاموزید.

نتایج را بررسی کنید

بعد از گذشت یک ماه از انجام تمرینها و فعالیتها برای بهبود مهارتهای خاص، زمان آن رسیده است که نتایج خود را بررسی کنید.

همان درس یا فعالیتهایی که در ابتدای ماه برای سنجش سطح ابتدایی خود انجام دادید را مجددا انجام دهید. اگر برای اندازه گیری میزان تسلط خود بر صحبت کردن ویدیو یا صدا ضبط کرده بودید، باید صدا یا فیلم دیگری را در مورد همان موضوع ضبط کنید.

در مورد هر فعالیت فکر کنید. به اینکه راحت تر شده است یا سخت تر. مهارت صحبت کردن خود را مقایسه کنید تا ببینید پیشرفت کرده است یا خیر.

برای ماه آینده برنامه ریزی کنید

باید در مهارت های خود پیشرفت هایی را مشاهده کنید. اکنون می دانید کدام فعالیت ها را دوست دارید و کدام یک را دوست ندارید. مهمتر از همه، شما می دانید کدام فعالیتها به شما کمک کرده اند و کدام فعالیت ها تاثیر مثبتی روی مهارت های شما نداشته اند.

مجدداً مراحل این طرح را دنبال کنید، و یک بار دیگر درباره مهارتهای که می خواهید تقویت کنید فکر کنید و این کار را انجام دهید. پس از گذشت یک یا دو ماه، مهارتی که در الویت اول شما بوده از مهارت های دیگر بهتر خواهد بود. با پیشرفت در زبان، مهارتهای که می خواهید ارتقا دهید تغییر خواهند کرد و فعالیتهایی که باید انجام دهید نیز سخت تر خواهند شد و به یک پاسخ دقیق تر نیاز خواهند داشت.

زبانمهر

حتما بخوانید!

1 دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

 • ایمان شمس
  تیر 30, 1402 10:01 ق.ظ

  سلام از تیم خوب چرب زبان تشکر می کنم و مخصوصا از شما آقا میلاد حیدری عزیز، مطالب سایت واقعا عالی و فوق االعاده است اما در مورد تکمیل شدن این مطلب به خصوص نیاز هست شمایی که تجربه کافی در زمینه زبان آموزی دارید بطور کامل مشخص کنید که برای هر کدام از مهارتهایی که گفتید چه فعالیت هایی نیاز هست که انجام بشه، مثلا
  در اینجا چند ایده برای شما آورده شده است:

  صحبت کردن: پادکست گوش دادن، فیلم دیدن،
  گوش کردن:؟
  واژگان:؟
  نوشتن:؟
  تلفظ:؟
  روان صحبت کردن:؟
  سریع صحبت کردن:؟
  درک انگلیسی سریع:؟
  داشتن یک لهجه طبیعی و بومی:؟
  ممنونم از توجه شما
  موفق باشید
  ایمان شمس

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست