تلفظ آمریکایی

چگونه لهجه آمریکایی داشته باشیم؟ (۳ گام ساده)

گاما

برای داشتن لهجه آمریکایی چند ترفند وجود ساده دارد که می توانید از آنها استفاده کنید. بعد از اینکه با لهجه استاندارد آشنا شدید، می توانید تفاوت بین لهجه های منطقه ای و تقلید از آنها را یاد بگیرید. با تمرین کافی، گوش شما هم در درک لهجه های مختلف تقویت خواهد شد!

فهرست مطالب

 • یادگیری تلفظ اصلی
 • تمرین لهجه آمریکایی
 • خود را با گویش های مختلف آشنا کنید
 • خلاصه مقاله
 • سوال ها و جواب ها

گام ۱- یادگیری تلفظ اصلی

یادگیری تلفظ اصلی

۱- زبان خود را شل کنید. قبل از شروع به صحبت کردن، دهان خود را در حالت استراحت قرار دهید. در بیشتر مواقع، هنگام صحبت کردن به لهجه آمریکایی لب و فک شما و سایر اجزای صورت باید در حالت استراحت باشند. زبان خود را در مرکز دهان، درست پشت دو دندان جلوی خود نگه دارید.

 • برای اینکه مطمئن شوید دهان شما در وضعیت مناسبی قرار دارد، یک Uh بلند (مثل کلمه Love) بکشید مانند کاری که در زمان بازدم انجام می دهید.
 • انگلیسی آمریکایی با حرکات دهانی “خنثی” صحبت می شود، و شامل صداهای خشن یا تکنیک های دهانی دشوار نیست.

نکته تخصصی

آمریکایی ها دهان خود را زیاد حرکت نمی دهند. در شروع تمرین، احتمالا برای تولید صداها دهانتان را بیش از حد تکان خواهید داد. زمانیکه که پیشرفته‌تر می شوید، برای داشتن یک لهجه طبیعی تر باید حرکات دهان خود را کمتر کنید.

هر هجا را واضح تلفظ کنید.

۲- هر هجا را واضح تلفظ کنید. کلمات را به واحدهای کوچک تجزیه کرده و هرکدام را به طور واضح تلفظ کنید. به عنوان مثال، کلمه ای مانند Spectacular به شکلSpek-tak-yuh-ler تلفظ می شود. اگر تولید صداها به صورت جداگانه را یاد بگیرید، می توانید سرعت را بالا برده و روانتر صحبت کنید.

 


English

می خوای کل این سایت توی جیبت باشه؟ توی اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی چرب زبان، انگلیسی رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! در کمترین زمان انگلیسی مثل بلبل حرف بزن!


 

 • اگر نمی دانید که چگونه باید یک کلمه را به هجاهای کوچکتر تقسیم کنید، به مثال های صوتی در YouTube یا Dictionary.com گوش دهید.
 • یکی از ویژگی های اصلی انگلیسی استاندارد آمریکایی این است که هر کلمه به طور واضح تلفظ می شود.

حروف صدادار را آزادانه تلفظ کنید

۳- حروف صدادار را آزادانه تلفظ کنید. به طور کلی، مصوت های آمریکایی گسترده هستند نه بلند. این به معنی است که در تلفظ آنها گوشه های دهان بیشتر از فک کار می کنند. سعی کنید دهان خود را خیلی باز نکنید، این کار تلفظ را برایتان دشوار می کند.

 • بیشتر مصوت ها در قسمت جلوی دهان شکل می گیرند (مانند Cheeseیا Fuel). فقط چند استثنا وجود دارد، از جمله مصوت های مرکب در کلماتی مانند Out و Always.
 • به نحوه حرکت دهان آمریکایی ها در زمان تولید حروف صدادار رایج انگلیسی نگاه کنید و سعی کنید از آنها تقلید کنید.

صداهای R را با فشار تولید کنید

۴- صداهای R را با فشار تولید کنید. زبان خود را در مرکز دهانتان نگه داشته و آن را کمی بلند کنید تا به سمت دندان ها حرکت کند (لازم نیست سقف دهان را لمس کند). لبهای خود را جمع کنید و بگذارید صدا از گلویتان خارج شود. دهان شما هر زمان که حرفR را تلفظ می کنید، چه در کلمهRock چه در کلمه Horticulture به این وضعیت بازمی گردد.

 • بر خلاف بریتانیایی، استرالیایی و سایر لهجه های انگلیسی، در انگلیسی آمریکایی اغلب حرفR محکم ادا می شود (به استثنای لهجه های شمالی).
 • صدایR در تمام کلمات مورد تاکید قرار می گیرد مانند There are four birds.

تلفظ های مختلفTh را تمرین کنید.

۵- تلفظ های مختلفTh را تمرین کنید. زبان خود را در پشت دندانهای جلو فشار داده طوری که نوک آن کمی به دندان ها چسبیده باشد. برای تلفظ صدایTh نرم هوا را از بین دندان های خود بیرون برانید. برای تلفظTh سخت، دهان خود را در همان حالت نگه داشته، فقط این بار در تولید آن از نفس خود برای تشدید بیشتر استفاده کنید.

 • در انگلیسی آمریکایی دو نوعTh وجود دارد:Th نرم مانندThink و Health وTh سخت که در کلماتی مانندThis وMother به کار می رود.
 • به چگونگی تولید صدایTh توسط انگلیسی زبانان بومی توجه کنید و سعی کنید از روش آنها استفاده کنید.

گام ۲- تمرین لهجه آمریکایی

در حال مطالعه زبان

۱- کلمات و صداهای سخت را تمرین کنید. لیستی از کلماتی که برای شما مشکل ایجاد می کنند تهیه کرده و کمی بیشتر روی آنها وقت بگذارید. عجله نکنید. هر کلمه را به آرامی تلفظ کنید. کلمات پیچیده را به قسمت های کوچکتر که تلفظ آنها ساده تر است، تقسیم کنید و هنگامی که آنها را خوب یاد گرفتید، همه را با هم تلفظ کنید.

 • ۳-۵ کلمه از لیست خود را در روز تمرین کنید.
 • به یاد داشته باشید، تنها راه برای بهتر شدن در هر کاری، تمرین اختصاصی است.

۲- وقت بیشتری را با انگلیسی زبانان بومی سپری کنید. از هر فرصتی که می توانید برای صحبت کردن با آمریکایی ها استفاده کنید. از آنجا که آنها در تمام زندگی خود به این زبان صحبت کرده اند، بهترین نمونه برای یاد گرفتن را به شما ارائه می دهند. سعی کنید ظرافت های زبان را یاد بگیرید، و راجع به آنچه برای شما مهم است و آنچه که باید روی آن کار کنید، یادداشت بردارید.

 • اگر دوستان آمریکایی دارید، از درخواست کمک از آنها خجالت نکشید. آنها ممکن است بتوانند نکات و تمرین های مفیدی برای اصلاح لهجه شما ارائه کنند.
 • به سایر رفتارهای آنها نیز توجه کنید، مانند حالات چهره و کارهایی که هنگام صحبت کردن با دستشان انجام می دهند.

۳- فیلم و تلویزیون آمریکایی تماشا کنید. اگر نمی توانید به صورت حضوری با یک فرد آمریکایی صحبت کنید، بهترین کار این است که تلویزیون را روشن کنید و فیلم ها و نمایش های معمولی آمریکایی را پیدا کنید. در حالی که مشغول تماشای تلویزیون هستید، کلمات و عبارات ساده را با خودتان تکرار کنید و تمام تلاش خود را برای تقلید دقیق آنها انجام دهید. فیلم ها و نمایش های تلویزیونی راهنماهای خوبی هستند زیرا گفت و گوهای آنها باید به گونه ای باشند که بیننده بتواند آن را درک کند.

۴- به موسیقی آمریکایی گوش دهید. برخی از آهنگ های هنرمندان برجسته آمریکایی را گوش کنید و نحوه تأکید آنها بر کلمات مختلف را تحلیل کنید. اکثر کلمات، حتی زمانیکه متناسب با ریتم آهنگ تلفظ می شوند تغییر نمی کنند. از آنجا که آهنگ ها معمولا بهتر در حافظه افراد می مانند، می توانند ابزار مفیدی برای یادگیری جزئیات یک زبان دیگر باشند.

 • موسیقی همچنین شما را در معرض سایر ویژگی های منحصر به فرد انگلیسی آمریکایی مانند قافیه، تشبیه و استعاره نیز قرار می دهد.
 • از برنامه هایی مانند iTunes یا Spotify برای پخش آهنگ ها استفاده کنید تا بتوانید به روز ترین آهنگ ها را پیدا کنید.
 • آثار هنرمندان آمریکایی مانند بروس اسپرینگستین، جانی کش، باب دیلن و الویس پریسلی نقطه خوبی برای شروع هستند.
 • حتما این موسیقی ها را دانلود کنید و روزانه در اوقات فراغت گوش کنید!

گام ۳- خود را با گویش های مختلف آشنا کنید

برای تقلید از آمریکایی های سمت شمال مصوت های خود را سخت تلفظ کنید.

۱-برای تقلید از آمریکایی های سمت شمال مصوت های خود را سخت تلفظ کنید. محل تلفظ را از جلوی دهان خود به سقف آن تغییر دهید. صداهای مصوت خود را طولانی تر کمی تو دماغی کنید. شمالی ها همچنین تمایل دارند که صامت های خاص، به ویژه R را، ملایم تر تلفظ کنند.

 • ممکن است در یک کلمه مانند Car حرفR را اصلا نشنوید.
 • برای درک چگونگی تکامل انگلیسی آمریکای شمالی، بررسی زبانها و لهجه هایی مانند ایرلندی، ایتالیایی و لهستانی می تواند کمک کننده باشد.

مانند اهالی ایالت های میانی ایالات متحده صحبت کنید.

۲- مانند اهالی ایالت های میانی ایالات متحده صحبت کنید. به جای اینکه صداهای مصوت را از گلوی خود تولید کنید، مانند لهجه آمریکای شمالی اجازه دهید آنها از بالای دهان شما درست زیر بینی تلفظ شوند. بجز وقتی که صداهای صامت را بیان می کنید، زبان خود را در نزدیکی مرکز دهانتان نگه دارید. با سرعت صحبت کنید، اما بین هر کلمه کمی فاصله بگذارید.

 • لهجه های آمریکای میانه به دلیل تو دماغی بودن، و همچنین نحوه “تغییر” مصوت های خاص قابل تشخیص هستند (O در Open بیشتر شبیه Ooh تلفظ می شود، در حالی که در کلمه Opposite بیشتر شبیه Ah است).
 • برای یادگیری تلفظ صحیح حروف صدا دار، لب های خود را دقیقاً مثل زمانیکه لبخند می زنید بکشید.

لهجه کالیفرنیایی را امتحان کنید

۳- لهجه کالیفرنیایی را امتحان کنید. در این گویش، در واقع می خواهید کمتر تلفظ کنید. لبهای خود را کمی بیرون بکشید و دهان خود را هنگام صحبت کردن باز نگه دارید. کلمات شما باید با نوعی یکنواختی بیان شوند، تقریباً مانند این که دهان شما بی حس باشد.

 • برای داشتن یک تلفظ طبیعی ت، اجازه دهید صدایo شما کمی ادامه دار شود (Ow-uh).
 • و لهجه های کلیشه ای Valley girl و surfer که معمولاً در فیلم ها استفاده می شوند، می توانند ایده خوبی برای یادگیری لهجه کالیفرنیایی جنوبی باشند.

مقداری لهجه جنوبی اضافه کنید

۴- مقداری لهجه جنوبی اضافه کنید. صداهای مصوت خود را به دو قسمت جداگانه تقسیم کنید، به آنها اجازه می دهید تا هنگام بیان کلمه، خیزان و افتان شوند— جنوبی ها به آهسته و کشدار حرف زدن مشهور هستند.

 • در لهجه جنوبی همه چیز طولانی می شود. برای مثال یک کلمه تک هجایی مانند Wind ممکن است به صورت دو یا حتی سه هجاWee-yun-duh) ) تلفظ شود.
 • جنوبی ها غالباًG آخر فعل های حال استمراری، را حذف می کنند بنابراین کلماتی مانند Reading به Readin تبدیل می شوند.

۵- چند اصطلاح عامیانه را یاد بگیرید. اصطلاحات عامیانه متداول درمحلی که در آن زندگی می کنید، را پیدا کنید. زبان عامیانه آخرین قطعه پازل در تقلید لهجه آمریکایی است. اگرچه تأثیر مستقیمی بر لهجه شما ندارد، اما به محض اینکه بتوانید به طور صحیح از آن استفاده کنید، طبیعی تر به نظر خواهید رسید.

 • برخی از رایج ترین اصطلاحات عامیانه ای که در انگلیسی آمریکایی استفاده می شوند مانندChill ،Sweet و What’s Up? را به برنامه خود اضافه کنید.
 • برای طبیعی تر بودن، عبارات عامیانه را وارد گفت و گوهای خود کنید.
 • استفاده از زبان عامیانه اشتباه (یا استفاده از زبان عامیانه درست در زمان اشتباه) می تواند شما را از موضوع دور کند و حتی ممکن است بی ادبانه تلقی شود. تا زمانی که از لحاظ معنایی و کاربرد عبارات مطمئن نیستید، از بکار بردن آنها در گفتگوهای معمولی خودداری کنید.

پرسش ها و پاسخ ها

از کجا بدانم لهجه آمریکاییم خوب است؟ من هیچ دوست آمریکایی در اطراف خود ندارم.

صدای خودتان را ضبط کنید و آن را با فیلم های آمریکایی مقایسه کنید.

چگونه می توانم با لهجه آمریکایی صحبت می کنم وقتی لهجه بریتانیایی دارم؟

تقلید لهجه آسان نیست و بندرت طبیعی می شود. افرادی که در این زمینه نتایج خوبی بدست آورده اند کسانی هستند که به مدت زمان نسبتاً طولانی (حداقل ۱ سال) درآمریکا سکونت داشته اند. اگر به اندازه کافی در معرض رسانه های آمریکایی قرار بگیرید و تمرین زیادی انجام دهید، می توانید بدون مهاجرت به این هدف برسید. هیچ رازی وجود ندارد، فقط باید آنچه می شنوید را کپی کنید. تمرین زیادی لازم است اما می توانید به هدفتان برسید.

چگونه می توانم به لهجه آمریکایی آواز بخوانم؟

ابتدا یاد بگیرید که با لهجه آمریکایی صحبت کنید. حداقل ۶ ماه طول می کشد که به آن عادت کنید، بعد از آن می توانید کلمات ترانه را بدون حالت آواز خواندن تمرین کنید، فقط برای اینکه بتوانید با لهجه درست شعر را اجرا کنید. سپس می توانید آن را با آهنگ اجرا کنید.

چگونه می توانم Where are you going? را با لهجه صحیح آمریکایی بیان کنم؟

کلمه wh-eh-er با hair هم قافیه است، در کلمه Are حرفR را مانند star محکم تلفظ کنید. You: دقیقاً مثل حرف u است. Going: Go- از صدای o کشیده استفاده کنید، سپس یک i کوتاه مانند کلمه in و در نهایت در تلفظ حرف g اغراق نکنید، اما لازم نیست آن را حذف کنید.

can’t در انگلیسی آمریکایی چطور تلفظ می شود؟

تقریبا باید t را تلفظ کنید و به جای khan بگویید can .

چگونه می توانم وقتی لهجه استرالیایی دارم با لهجه آمریکایی صحبت کنم؟

اگر شما به طور طبیعی لهجه استرالیایی دارید، ممکن است یادگیری لهجه بوستون یا هاوایی قبل از لهجه جنوبی یا میدوسترن برایتان مناسب تر باشد. روی لهجه مناطقی متمرکز شوید که هرچه بیشتر شبیه لهجه طبیعی شما هستند.

سایر نکات

 • به جای شخصیت های کلیشه ای، ازافراد بومی واقعی کمک بگیرید. تقلید لهجه آسان است، اما درست یاد گرفتن آن می تواند دشوار باشد.
 • اینترنت یکی از بهترین ابزارها برای یادگیری صحیح تلفظ، استفاده از آن و درک تفاوت های منطقه ای مانند شکل های اختصاری و اصطلاحات عامیانه است.
 • با کلماتی که بیشترین مشکل را در تلفظ آنها دارید، جمله بسازید.
 • قبل از امتحان کردن سایر گویش ها، لهجه استاندارد را یاد بگیرید. در غیر این صورت، دچار مشکل خواهید شد.

حتما بخوانید!

1 دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست