مردم فرانسوی

بهترین روش یادگیری زبان فرانسه خودآموز در خانه +دانلود منابع

گاما

در این مطلب بهترین روش یادگیری خودآموز زبان فرانسه را یاد خواهید گرفت. منابع را نیز به صورت رایگان می توانید در همین مطلب دانلود کنید و نیاز به هیچ منبع/روش دیگری نخواهید داشت. این روش نتیجه سال ها تجربه در آموزش و یادگیری زبان فرانسه است.

بهترین روش یادگیری زبان فرانسه

دنبال هیچ روش جادویی نباشید چون اصلا وجود ندارد! نویسنده این مطلب که خودم باشم نمره کامل زبان فرانسه در ۳ آزمون بین المللی را کسب کرده ام (بدون حتی یک جلسه کلاس)  و در کمتر از ۲ماه به طور کامل به مکالمه تسلط پیدا کرده ام. چکیده یادگیری صحبت زبان فرانسه این ۳ نکته است:

 • استفاده از منابع باکیفیت
 • تمرین روزانه هر منبع با روش مخصوص به آن
 • برای یادگیری مکالمه، هر چیزی که می خوانید یا می شنوید را با صدای بلند و شمرده تکرار کنید

در این مطلب هم ما بهترین منابع برای یادگیری اصولی و سریع زبان فرانسه شامل مکالمات پایه، اپلیکیشن، جملات کاربردی (pdf)، فیلم و انیمیشن و … را گلچین کرده ایم و برای دانلود رایگان قرار داده ایم. روش استفاده از هر کدام نیز داخل هر موضوع توضیح داده شده است. با این مطلب نیازی به هیچ منبع/روش دیگری برای یادگیری سریع زبان فرانسه نیاز نخواهید داشت! (تضمینی چرب زبان!)

 


french

می خوای کل این سایت توی جیبت باشه؟ توی اپلیکیشن آموزش زبان فرانسه چرب زبان، زبان فرانسه رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! در کمترین زمان فرانسه رو مثل بلبل حرف بزن!


 

۱- متون کتاب های فرانسه را بلند و شمرده بخوانید

بهترین کتاب های آموزش زبان فرانسه برای یادگیری سریع، آنهایی هستند که جملات کاربردی را از پایه آموزش می دهند. کافی ست که آنها را دانلود کنید و روی گوشی/سیستم خود بریزید و متون آنها را با صدای بلند و با سرعت آهسته بخوانید. بهترین کتاب ها در دو لینک زیر معرفی شده اند (از سطح مقدماتی شروع کنید):

۲- مکالمات پایه ای را روزانه تمرین کنید

نیازی نیست دنبال این عبارات بگردید. از انتهای همین پاراگراف آنها را دانلود کنید و در کامپیوتر و گوشی خود ذخیره کنید. اگر بدانید که چگونه باید سلام و خداحافظی کنید ، و همچنین برخی از سوالات اساسی را بپرسید، می توانید مکالمه ای کوتاه با هر کسی به زبان فرانسه داشته باشید.

۳- به کلاس آموزشی بروید (اگر نه، این فایل آموزشی را دانلود کنید)

دقت کنید که برای یادگیری اصول مکالمه می توانید به کلاس بروید که ما بهترین آموزشگاه های زبان فرانسه را در اینجا معرفی کرده ایم یا اگر وقت یا هزینه کلاس را ندارید خیلی راحت کلیپ های آموزش مکالمه زبان فرانسه که توسط تیم ما برای دانلود رایگان در اختیارتان قرار داده شده اند را دانلود کنید و به جای کلاس از آنها استفاده کنید. (اصول پیشرفت سریع در یادگیری مکالمه زبان فرانسه و بسیاری مکالمات ضروری زبان فرانسه در آنها توسط اساتید مجرب توضیح داده شده اند):

۴- این اپلیکیشن را نصب کنید

بهترین اپلیکیشن موجود در دنیا برای تقویت زبان فرانسه از همه نظر (بخصوص مکالمه و لغات)! خیلی راحت آن را روی گوشی اندروید یا آیفون خود نصب کنید و از سطح مبتدی شروع کنید. فقط کافی ست که روزانه به ۳-۴ مکالمه آن گوش کنید و بعد از اتمام هر مکالمه سعی کنید آن را تکرار کنید (اگر نتوانستید هم اشکالی ندارد، همان گوش کردن به مکالمات فوق العاده شما را راه می اندازد).

۵- جملات این pdf را روزانه تمرین کنید

این پی دی اف بدون ترجمه شامل عبارات روزمره بوده وبسیار بسیار پر کاربرد است. اگر روزانه چندین ساعت هم روی این پی دی اف وقت بگذارید، اشتباه نکرده اید. این پی دی اف به زبان فرانسه می باشد و اگر معنای واژه ای را نمی دانید، از گوگل ترنسلیت استفاده کنید (به هیچ وجه از جزوه هایی که معنای فارسی را درکنار جملات یا کلمات قرار می دهند استفاده نکنید چون یادگیری شما را تا ۴۰ درصد به تاخیر می اندازند-معنای لغات و جملات را خودتان پیدا کنید)  تا هم مترادف های آن کلمه را بیاموزید و هم تلفظ، همچنین گوگل ترنسلیت آن کلمه را در قالب جمله به شما نشان می دهد که بسیار بسیار به یادگیری شما کمک خواهد کرد.

۶- فیلم ها و انیمیشن های فرانسوی را تماشا کنید

فیلم ها و انیمیشن های معرفی شده در انتهای همین پاراگراف را دانلود کنید و در مواقع بیکاری تان آنها را تماشا کنید. روش دقیق تماشای فیلم و انیمیشن برای تقویت زبان فرانسه هم در داخل مطالب خودشان توضیح داده شده است (هر چند فقط تماشای آنها به شکل معمول هم بسیار مفید است). در حالی که برنامه را تماشا می کنید، زیرنویس ها را به زبان فارسی روشن کنید. هر فیلم/انیمیشن را حداقل دو بار تماشا کنید. بار دوم با زیر نویس فرانسه و بار سوم بدون زیرنویس. همین!

۷- خواندن داستان/رمان به صورت شمرده

کتاب های داستان و رمان یکی از بهترین ابزار سرگرم کننده برای یادگیری مکالمه زبان فرانسه هستند. همیشه یک کتاب فرانسه با خود به همراه داشته باشید و بخوانید. این کتابها درس های قدرتمندی هستند و به شما کمک میکنند که سریعتر یاد بگیرید. باید رمان های فرانسوی آسان بخوانید، میتوانید از رمان های فرانسوی زیر شروع کنید. به طور کامل وقتتان را برای خواندن کتاب های درسی هدر ندهید:

۸- به فرانسه سفر کنید یا از شبکه های اجتماعی کمک بگیرید

اگر شرایط لازم برای این کار را دارید ، سفر به کشور فرانسه می تواند یک تجربه عالی از غرق کردن خودتان در زبان جدید باشد. وقتی همه اطرافیان شما فرانسوی صحبت می کنند، می توانید به جای فکر کردن به زبان فارسی، شروع به تفکر با زبان فرانسه کنید.

 • اگر این امکان برای تان وجود ندارد خیلی راحت در اینستاگرام یا توییتر دوستان فرانسوی زبان را فالو کنید و با آنها چت کنید. دوست شوید و سپس در اسکایپ شروع به صحبت کنید (هیچ اشکالی ندارد اگر دست و پا شکسته و پر از غلط صحبت می کنید)

برج ایفل

۹- زبان را با زندگی روزمره تان ترکیب کنید

هنگامی که به یادگیری زبان فرانسه می پردازید، مهم است که این زبان را به بخشی از زندگی روزمره تان تبدیل کنید. شما می توانید به هر درس یا جلسه تمرینی را که در برنامه تحصیلی خود قرار داده اید، بپردازید، اما اگر همه ی کاری که برای یادگیری زبان انجام می دهید؛ همین باشد، پیشرفت تان به اندازه کافی نخواهد بود.

هنگام یادگیری هر زبان خارجی، تکرار و ثبات مهم است. سعی کنید اغلب به زبان فرانسه و استفاده از آن فکر کنید، حتی اگر فقط برای چند دقیقه یا چند ثانیه باشد.

 • لیست خرید خوار و بار خود را به فرانسه بنویسید.
 • یک دفتر خاطرات فرانسوی تهیه کنید و در آن در مورد آنچه که طی روز انجام می دهید؛ بنویسید.
 • پست های شبکه های اجتماعی تان را علاوه بر زبان مادری تان به زبان فرانسه نیز بنویسید.
 • هر پوستر یا بیلبوردی که در اطراف می بینید به فرانسه ترجمه کنید.

۱۰- به موزیک فرانسوی گوش دهید

در مواقع بیکاری یا به عنوان آهنگ پس زمینه، گوش دادن به موسیقی که متن ترانه های آن فرانسوی باشد؛ روش خوبی برای عادت کردن به نحوه تلفظ صداهای فرانسوی است و تکرار متن آهنگ ها به شما در یادگیری سریع مکالمات و کلمات کمک می کند. موسیقی های آهسته تر را انتخاب کنید تا بتوانید راحت تر کلمات را درک کنید.

۱۱- لکچرها (سخنرانی ها)ی TED را گوش کنید

این گفتگوها فوق العاده هستند زیرا به شما کمک میکنند با مردم طبیعی و راحت صحبت کنید. آنها سخنرانی خود را آماده کرده اند اما آنرا کلمه به کلمه نمیخوانند. پس باید وقفه های معمول و حالت های طبیعی فرانسوی سخن گفتن را بیاموزید. روزانه حداقل یک لکچر ۲۰ دقیقه ای را گوش کنید. ابتدا یک بار با زیرنویس فارسی و بار بعد با زیرنویس فرانسوی. این موضوع خودبخود باعث می شود بعد از گذشت حدود یک ماه، از جملاتی که در این سخنرانی ها استفاده می شود شما نیز در مکالمه های خود استفاده کنید. ( بصورت کاملا ناخودآگاه).

۱۲- به رادیو گوش کنید و جملات ساده را تکرار کنید

رادیوی زیر را در مرورگر خود ذخیره کنید و هر روز حداقل ۲۰ دقیقه به آن فقط گوش کنید (اگر می خواهید بهتر یاد بگیرید، بعد از شنیدن هر جمله ی ساده، سعی کنید آن را خیلی سریع مثل طوطی تکرار کنید):

۱۳- نکات تکمیلی

 • مقابل آینه با صدای بلند تمرین کنید (یا اینکه صدای خود را ضبط کنید تا به اشکالات خود پی ببرید)
 • اصطلاحات رایج زبان زبان فرانسه را یاد بگیرید (منطورمان این اصطلاحات است)
 • در شبکه های اجتماعی مثل reddit یا اینستاگرام با فرانسوی زبان ها چت کنید
 • سعی کنید هر چیزی را که می بینید به زبان فرانسه بیان کنید (مثلا این یک پرنده است را به فرانسوی بگویید)
 • در وبسایت farsiblog.com یک اکانت ایجاد کنید و یک وبلاگ فرانسوی زبان راه اندازی کنید (مطالب را از خودتان بنویسید-با اشکال یا بدون اشکال فرقی نمی کند)

کتاب آموزش زبان فرانسه در ۳۰ روز + CD

در انتها پیشنهاد می کنیم اگر مبتدی هستید و مثل بسیاری زبان اموزان ما قصد مهاجرت یا تحصیل به فرانسه را دارید بهترین و سریع ترین روش یادگیری زبان فرانسه خودآموز این است که اپلیکیشن چرب زبان + کتاب فرانسه در 30 روز را تهیه کنید و سه ماه روزانه بین نیم ساعت تا سه ساعت وقت بگذارید. بعد از سه ماه خواهید دید که بسیاری مکالمات فرانسه را اصولی انجام می دهید و می فهمید! این روش رضایت تقریبا صد در صدی کاربران را داشته است.


 

رادتایم

حتما بخوانید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست