سلام فرانسوی

10 بهترین اپلیکیشن آموزش زبان فرانسه (اندروید و آیفون)

گاما

یک راه آسان برای یادگیری زبان ها استفاده از نرم افزارهایی است که می توانید در تلفن همراه خود دانلود کنید. نرم افزارهای بسیاری وجود دارند که می توانند در یادگیری زبان فرانسه به شما کمک کنند، تعداد آنها آنقدر زیاد است که انتخاب یک مورد بسیار دشوار می شود. برای کمک به شما، لیستی از بهترین نرم افزارها برای یادگیری زبان فرانسه ویژه فارسی زبانان (دقت کنید همه نرم افزارها و اپلیکیشن ها برای زبان آموزان ایرانی مناسب نیستند-به دلیل نبود ترجمه یا نامفهوم بودن و …) به همراه شرح مختصری از هر یک گردآوری کرده ایم.

7 نکته برای داشتن بهترین استفاده از اپلیکیشن های آموزشی زبان فرانسه

 1. انتخاب یک اپلیکیشن معتبر: با توجه به اهداف یادگیری‌تان، انتخاب یک اپلیکیشن مناسب و معتبر بسیار مهم است. برخی از اپلیکیشن‌های معروف اما بدون ترجمه فارسی شامل Duolingo، Babbel و Memrise هستند اما بنظرم برای شروع حتما از اپلیکیشن هایی که ترجمه فارسی هم ارائه می کنند مثل چرب زبان بهره ببرید و بعدا که امادگی تان افزایش یافت سراغ اپلیکیشن های بدون ترجمه بروید.
 2. تنظیم اهداف یادگیری: قبل از شروع به استفاده از اپلیکیشن، اهداف یادگیری خود را مشخص کنید. آیا می‌خواهید مهارت‌های شنیداری، خوانداری، نوشتاری یا گفتاری خود را بهبود دهید؟ بعضی اپ ها فقط روی یک مهارت تمرکز می کنند بعضی روی تقویت همه مهارت ها بصورت همزمان!
 3. منظم بودن در استفاده: برنامه‌ریزی برای زمان‌های منظمی را برای استفاده از اپلیکیشن خود در نظر بگیرید. ممکن است بهتر باشد هر روز یک زمان مشخص برای یادگیری را اختصاص دهید.
 4. تنوع در فعالیت‌ها: برخی از اپلیکیشن‌ها مجموعه گسترده‌ای از فعالیت‌ها را ارائه می‌دهند، از جمله تمرین‌های شنیداری، گفتاری، خوانداری و نوشتاری. از تنوع فعالیت‌ها برای بهبود تمامی مهارت‌های زبانی خود استفاده کنید.
 5. فراگیری لغات و عبارات جدید: از قابلیت‌های اپلیکیشن برای فراگیری و تمرین لغات و عبارات جدید بهره ببرید. برخی از اپلیکیشن‌ها امکاناتی مانند کارت‌های حافظه و تکرار فعال را ارائه می‌دهند.
 6. مشارکت در فعالیت‌های جمعی: برخی از اپلیکیشن‌ها امکاناتی برای مشارکت در فعالیت‌های جمعی و ارتباط با سایر کاربران را فراهم می‌کنند. از این فرصت برای تمرین مکالمه و تبادل اطلاعات با دیگران استفاده کنید.
 7. تکرار و پیگیری: از اهمیت تکرار و پیگیری در یادگیری زبان زبان فرانسه با استفاده از اپلیکیشن‌ها آگاه باشید. از فرصت تکرار و تمرین مداوم بهره ببرید تا مهارت‌های زبانی خود را بهبود بخشید.

یک نکته مهم! اپلیکیشن های غیر رایگان که در سطح اینترنت فارسی توسط ایرانیان عزیز تولید شده اند دارای محیط و ترجمه کاملا فارسی می باشند. اپلیکیشن های رایگان معروف هم وجود دارند مثل ممرایز و بابل اما ترجمه آنها به زبان انگلیسی ست و ترجمه فارسی ندارند و فقط برای کسانی که انگلیسی تسلط دارند مناسب است. ضمنا بسیاری از اپلیکیشن های با محیط فارسی پر از اشتباهات معنی و نگارش هستند و تازه یادگیری شما را به تاخیر می اندازند پس در انتخاب اپلیکیشن دقت بیشتری کنید! ما بهترین ها را در این لیست معرفی میکنیم.

1-اپلیکیشن چرب زبان (بهترین در ایران)

اپلیکیشن چرب زبان

اگر مثل بنده برنامه های آموزش زبان فرانسه را زیر و رو کرده باشید می دانید بسیاری از برنامه های تهیه شده با معنی و محیط فارسی، پر از اشکالات املایی و تلفظ هستند. برخلاف این برنامه ها، برنامه ای که در چرب زبان بعد از 7 سال تجربه تهیه کرده ایم عاری از اشتباه است و با بهترین متد روز دنیاست که همزمان حافظه شما را نیز تقویت می کند. در واقع ترکیب مدل رزتااستون و نصرت است که مورد تایید اکثر موسسات معتبر آموزش زبان آلمانی در دنیاست.

در این اپلیکیشن همه عیب های اپلیکیشن های مشابه رفع شده، بهترین و کاربردی ترین اصطلاحات، جملات و واژگان را با معنا و تلفظ و با بهترین متد روز یک جا جمع کرده ایم. ضمنا همه مطالب همین سایت چرب زبان که تقریبا همه رایگان هستند را یکجا در جیب خود خواهید داشت. به صورت ناخودآگاه هم حافظه شما تقویت خواهد شد، هم مکالمه، هم گرامر هم تلفظ و هم واژگان، شنیداری و گفتاری شما. از این بابت مطمئن باشید.

 


french

می خوای کل این سایت توی جیبت باشه؟ توی اپلیکیشن آموزش زبان فرانسه چرب زبان، زبان فرانسه رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! در کمترین زمان فرانسه رو مثل بلبل حرف بزن!


 

2- اپلیکیشن آموزش زبان فرانسه (محسن هنرمندی)

اپ فرانسوی

این برنامه که در حال حاضر فقط برای گوشی های اندروید موجود است واژگان و جملات را همراه با تلفظ شان به زبان فرانسه در اختیارتان قرار می دهد. به کمک برنامه آموزش فرانسه کلمات ابتدایی این زبان را به آسانی فرا بگیرید. این کلمات و اصطلاحات در چهار دسته بندی مختلف به همراه فایل صوتی تلفظ آنها آماده سازی شده اند و شروع خوبی برای یادگیری آموزش زبان فرانسه به شمار می روند. بطور کلی اشتباهات زیاد دارد و شخصا توصیه نمی کنم.

ios  دانلود نسخه آیفون (ندارد!)

android  دانلود نسخه اندروید

3-نرم افزار پیمزلر (آموزش در 100 روز)

نرم افزار پیمزلر

در حال حاضر یکی از پرطرفدارترین ها در سطح دنیاست هر چند نسخه فارسی شده آن اشکالاتی دارد. بیش از ۲۰۰۰ ساعت آموزش زبان فرانسه ! با این پکیج که بهترین نرم افزار آموزش زبان دنیاست شما به راحتی و در خانه و یا محل کار خود زبان فرانسه را به راحتی فرا میگیرید. آتل می مور فرانسه نرم افزاری فوق حرفه ای و قدرتمند در زمینه آموزش زبان فرانسه است که از سوی اکثر منتقدان نرم افزار دنیا، لقب برترین نرم افزار آموزش زبان فرانسه را از آن خود کرده است که نمونه بارز آن جایگیری در رتبه اول و کسب مدال طلای برترین نرم افزار آموزش زبان دنیا برای چندمین سال پیاپی در وب سایت نقد نرم افزاری دنیا TopTenReviews است .

android توضیحات بیشتر و خرید سریع پستی

4- بهترین برنامه مبتنی بر بازی: Duolingo

بهترین برنامه مبتنی بر بازی: Duolingo

یکی از محبوب ترین برنامه های آموزش زبان، Duolingo است که ۲۶ زبان از جمله فرانسوی را تحت پوشش قرار می دهد. سازندگان این نرم افزار ادعا می کنند شما می توانید زبان را در عرض پنج دقیقه در روز بیاموزید. آنچه Duolingo را منحصر به فرد می کند، روش بازی مانند آن است که تعامل و سرگرمی ایجاد می کند.

چندین روش و گزینه برای سفارشی کردن برنامه با سبک یادگیری و نیازهای خاص شما وجود دارد، و برای حفظ انگیزه جوایزی به شما اهدا می شود. سایر ویژگی های ارائه شده توسط Duolingo عبارتند از: خواندن، نوشتن، صحبت کردن، گوش دادن و مکالمه.

ios  دانلود نسخه آیفون

android  دانلود نسخه اندروید

حتما بخوانید: چطور شروع به یادگیری زبان فرانسه کنیم؟ در هر سطح کدام عناوین اولویت دارند؟

5- بیاموز

بیاموز

این برنامه بهترین اپلیکیشن آموزش زبان فرانسه ساخته شده برای ما فارسی زبانان می باشد. در واقع نرم افزار بیاموز (b-amooz) یک نرم افزار تخصصی و بسیار گسترده برای یادگیری زبان های انگلیسی، فرانسه، آلمانی و ترکی استانبولی است. این نرم افزار دارای حجم شگفت آوری از محتوای طبقه بندی شده برای یادگیری زبان است. ضمن اینکه اشکالاتی دارد و در مجموع به عنوان انتخاب اول توصیه نمی شود، متاسفانه این برنامه فقط برای اندروید موجود می باشد و برای آیفون هنوز توسعه نیافته است.

ios  دانلود نسخه آیفون (ندارد!)

android  دانلود نسخه اندروید

حتما بخوانید: آموزش صوتی و رایگان زبان فرانسه در۱۰۰ درس(مشابه پیمزلر+pdf)

6- بهترین برنامه مبتنی بر مکالمه:  Babbel

بهترین برنامه مبتنی بر مکالمه:  Babbel

Babbel یکی از محبوب ترین برنامه ها برای یادگیری زبان است. بابل ۱۴ زبان را پشتیبانی می کند و زبان فرانسه نیز یکی از آنهاست. این برنامه مبتنی بر مکالمه است، به این معنی که از همان ابتدا با استفاده از مکالمات واقعی در مورد مباحث روزمره، شما را وادار به صحبت کردن می کند. سازندگان آن ادعا می کنند شما می توانید پس از تنها یک ماه استفاده از این نرم افزار، در مورد موضوعات پایه صحبت کنید.

Babbel کلاس های ۱۰-۱۵ دقیقه ای برگزار می کند، بنابراین می توانید آن را در برنامه کاری شلوغ خود بگنجانید. برخی از ویژگی های آن شامل فناوری تشخیص گفتار برای کمک به شما در تلفظ، نکات دستور زبان و بررسی فعالیت ها است. Babbel همچنین پیشرفت شما را بررسی می کند تا میزان یادگیری شما مشخص شود.

ios  دانلود نسخه آیفون

android  دانلود نسخه اندروید

حتما بخوانید: مؤثر ترین روش یادگیری زبان فرانسه در منزل با کمک ۱۲ ترفند عالی

7- یادگیری زبان فرانسه با تاکید بر مکالمه: نصرت

یادگیری زبان فرانسه با تاکید بر مکالمه: نصرت

اصولا به دلیل سیستم قدیمی شخصا توصیه نمی کنم اما اگر اصرار بر تهیه آن دارید باید گفت دروس در این سیستم به صورت فایلهای تصویری آماده شده است و شما برای یادگیری آنها تنها و تنها نیاز به گوش کردن و دیدن این فایلهای تصویری دارید.

در این آموزش با تکرارهای برگشتی لهجه شما از ابتدا لهجه شکل گرفته و به طور خودکار قواعد بیشمار زبان را در عمل فرا خواهید گرفت اما مثل اکثر برنامه های فارسی اشتباهاتی هم دارد.

شنیدن و دیدن همزمان دروس این مجموعه بسیار لذت بخش و پر انرژی است و به طور مداوماز شما تمریناتی می خواهد ‏(‏تکرار برخی از جملات و لغات‏)‏که خود این مسآله برای شما لذت بخش و هیجان انگیز خواهد بود.

ios  خرید و دانلود نسخه آیفون (محیط کاملا فارسی)

android  خرید و دانلود نسخه اندروید (محیط کاملا فارسی)

buy  خرید و دانلود نسخه کامپیوتر (محیط کاملا فارسی)

حتما بخوانید: دانلود ۷کتاب +جزوه یادگیری و تقویت زبان فرانسه سطح A1 تا C2

8- بهترین برنامه مبتنی بر حافظه: Memrise

بهترین برنامه مبتنی بر حافظه: Memrise

برنامه Memrise 16 زبان مختلف را پوشش می دهد. یکی از آنها زبان فرانسه است. سیستم Memrise با ترکیب فن آوری و علم با محتوای زبان واقعی، و با استفاده از تکنیک های صوتی، تصویری و حافظه مانند فلش کارت ها، یادگیری زبان را تبدیل به یک سرگرمی کرده است. روش مبتنی بر حافظه این نرم افزار با ایجاد ارتباط یا ارتباط بین کلمات و مفاهیم به شما در یادگیری مفاهیم جدید کمک می کند.

سایر ویژگی های موجود در برنامه شامل آزمون ها و بازی های مسابقه ای مانند Speed ​​Review، مهارت های گوش دادن، کلمات دشوار و Classic Review هستند. یکی دیگر از ویژگی های جالب نرم افزار کلیپ های ویدیوئی Learn with Locals است که در آنها می توانید فرانسوی زبانان واقعی را تماشا و گوش دهید. سپس می توانید تلفظ خود را ضبط کرده و آن را با گویندگان بومی مقایسه کنید.

ios  دانلود نسخه آیفون

android  دانلود نسخه اندروید

حتما بخوانید: خرید اینترنتی بهترین سی دی های آموزشی زبان فرانسه (۲۰۲۰)

9- بهترین برنامه تعاملی: Busuu

بهترین برنامه تعاملی: Busuu

یک سیستم یادگیری زبان که ۱۲ زبان مختلف از جمله فرانسوی را پوشش می دهد. دوره های زبان فرانسه شامل فعالیت های گرامر، واژگان، صحبت کردن، نوشتن، خواندن و مکالمه هستند. موضوعات متنوعی برای شما انتخاب شده اند و فناوری یادگیری ماشینی این نرم افزار امکان استفاده از برنامه های درسی شخصی را برای شما فراهم می کند. Busuu به دلیل ویژگی های اجتماعی منحصر به فرد خود مشهور است، شما می توانید با میلیون ها زبان آموز دیگر و فرانسوی زبان بومی ارتباط برقرار کنید و از آنها بازخورد بگیرید.

به عنوان مثال، می توانید تمرین های نوشتاری و مکالمه ای را که انجام داده اید را برای گرفتن بازخورد برای آنها ارسال کنید. برنامه Busuu شامل چندین سطح آموزشی مختلف، به علاوه یک دوره زبان فرانسه برای سفر و یک دوره تلفظ فرانسوی است.

ios  دانلود نسخه آیفون

android  دانلود نسخه اندروید

حتما بخوانید: ۱۰ عادت عجیب که بعد از ۵ ماه زندگی در فرانسه پیدا خواهید کرد!

10- بهترین برنامه مفاهیم اساسی: French by Nemo

بهترین برنامه مفاهیم اساسی: French by Nemo

برنامه Nemo شامل ۳۴ نرم افزار مختلف برای ۳۴ زبان مختلف است! آموزش زبان فرانسوی نمو یک برنامه رایگان است که می تواند به شما در یادگیری زبان فرانسه کمک کند. این نرم افزار به صورت درس به درس پایه گذاری نشده، بنابراین شما می توانید بر حسب زمانی که دارید از آن استفاده کنید. سیستم نرم افزار کلمات و عبارات جدید را به صورت تدریجی ارائه می کند و هر از چند گاهی آنها را مرور می کند به طوری که شما می توانید آنها را به حافظه بلند مدت خود بسپارید.

ios  دانلود نسخه آیفون

android  دانلود نسخه اندروید

حتما بخوانید: ۷ فیلم فوق العاده برای تقویت یادگیری زبان فرانسه (مقدماتی-متوسط)

این برنامه روی اساسی ترین مفاهیم مانند کلمات و عبارات متداول که برای صحبت کردن ضروری هستند متمرکز شده است. برخی از ویژگی های آن شامل امکان ضبط صدا و مقایسه تلفظ خود با افراد بومی، مکالمات صوتی و یک کتاب عبارت که می تواند به عنوان مترجم عمل کند می باشد.

رادتایم

حتما بخوانید!

14 دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

 • سلام، من تقریبا همه اینها رو تست کردم. بنظرم چرب زبان جامع تره و متدش هم بروزه. اما به تنهایی کافی نیست و حتما در کنارش بهتره از کتابی که واژگان رو کامل یاد بده استفاده کنید.

  پاسخ
 • Duolingo عالیه اما ترجمه فارسی نداره برای اونایی که انگلیسی بلدن خوبه. من از طریق duolingo دارم یاد می گیرم. چرب زبان هم واسه کسایی که معنی فارسی میخوان. بقیه برنامه های فارسی عمدتا اشتباه تلفظ و معنی دارن متاسفانه. کتاب فرانسه در سی روز هم عالیه برای ادامه

  پاسخ
 • هربرنامه ای ک میخوام دانلود کنم فیلتره که…! ☹️

  پاسخ
  • فیلتر نیستن. اگر گوگل پلی واستون باز نمیشه اسم برنامه ها رو در گوگل سرچ کنید و از سایت های فارسی دانلودشون کنید

   پاسخ
 • من برنامه ای می خوام که بعد از هر آموزشی یک تست بگیره

  پاسخ
 • سلام اپلیکیشن tv5monde بعداز هر درسش تست داره

  پاسخ
 • سلام. زبان فرانسه نصرت مخصوص اندروید، آیا همزمان روی چند گوشی اجرا میشه؟

  پاسخ
 • محمد مهدی رنجبر
  اردیبهشت 17, 1401 12:13 ب.ظ

  ببخشید کدوم برنامه بهتر است برای فارسی به فرانسوی برای اندروید ۶

  پاسخ
 • چرب را دانلود کردم اما باید هزینه پرداخت کنیم که به دلم ننشست ما بقی اصلا نصب نمیشه و میگه در کشور شما غیر قابل نصب است حال چگونه بقیه نصب کردن؟
  برنامه ای میخواهم که ترجمه فارسی هم داشته باشد فارسی به فرانسوی یا فرانسوی به زبان

  پاسخ
  • میلاد حیدری
   دی 10, 1402 6:54 ق.ظ

   تمامی برنامه های اموزش زبان فرانسه با محیط فارسی غیر رایگان هستن خیالتون راحت. چون اون مدرس، توسعه دهنده برنامه و … رایگان واسه شما کار نمیکنن! اگر هم برنامه رایگان پیدا کنید پر از اشتباه معنایی و ترجمه س که کلی فرایند یادگیری تون رو به تاخیر می ندازه. خواهید دید …

   پاسخ
 • سلام برای سفر نرم افزار ترجمه همزمان فارسی به فرانسه میخوام چی پیشنهاد می کنید؟

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست